|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Da vas malo pomirim, nič več ne boste plačevali!
19.7.2010 8:33:57   
Moyca_
Vidim da bi nekateri kar postrelili državo in podobno. Pa ne prehitevat user posted image
Tako bom rekla vse skupaj je zelo, zelo napihnjeno.
Plačevali boste podobno, v redkih primerih več kot plačujete sedaj NUSZ. Zato se ne tako razburjat.
Torej, davek na nepremičnine  s katerim se je naredilo veliko medijskega pompa je nadomestilo plačila NUSZ-a.
Dala bom primer za naše stanovanje (seveda je treba upoštevat da je za Maribor druga stopnja kot za druge kraje), imamo 72 m2, živimo v 3 stanovanjski hiši, Maribor, Pobrežje. Stanovanje je v celoti obnovljeno, čaka pa naš še fasada in streha (torej zunaj ni nič kaj privlačno).
Ravnokar gledam položnico za NUSZ ki znaša za letos 57,70 €, torej če mi ocenijo stanovanje na 80.000 € (kar mi ga verjetno ne  bodo) bom plačala 68 €, predvidevam da bo ocenjeno na 60 000 € (glede na zunanjost stavbe) torej bom plačala 51 €.
Ne verjamem da bodo ocenjene vrednosti nepremičnin previsoke, če bodo, se je možno pritožit.

Še nekaj: tisti ki ste zaradi takšnih in drugačnih vzrokov (poznam primer ko je v eni 4.stan.hiši vpisano samo eno stanovanje in se plačuje samo za to stanovanje NUSZ) plačevali premali NUSZ ali pa ga sploh niste, pa boste seveda na veliko slabšem, oz. boste plačevali vaši lastnini primerno. 

< Sporočilo je popravil Moyca RR -- 19.7.2010 8:44:19 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Da vas malo pomirim, nič več ne boste pla...
19.7.2010 8:56:50   
magda_velepič
Ja no super,če bo tak držalo.

_____________________________

Največja tragedija ni vreščeč hrup slabih ljudi temveč grozna tišina 'dobrih'.

(odgovor članu Moyca_)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Da vas malo pomirim, nič več ne boste pla...
19.7.2010 10:04:12   
krokos
Bomo videli, kako se bodo posamezne občine odločile za višino davka...

(odgovor članu magda_velepič)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Da vas malo pomirim, nič več ne boste pla...
19.7.2010 10:44:27   
Kerensa*
Ej, Mojca, kaj pa druga stran tega?
 
NUSZ naj bi bili, po zakonu, dolžni plačevati najemniki, v kolikor je nepremičnina oddana v najem. Jaz v vsej svoji najemniški "karieri" nisem NUSZ še nikoli plačala, niti mi ni še nikoli noben lastnik stanovanja rekel, da naj ga - čeprav bi lahko. Recimo temu, da sem bila do sedaj brez tega stroška zaradi neznanja lastnikov stanovanj.
 
Kaj pa davek? Če je že takorekoč določeno, da je davek nekakšno nadomestilo zneska za NUSZ - ali je potem kje v zakonu zapisano, da ga je dolžan plačevati najemnik ali je to absolutno strošek lastnika?

(odgovor članu Moyca_)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Da vas malo pomirim, nič več ne boste pla...
19.7.2010 17:08:27   
Moyca_
lestvica za posamezne kraje je že objavljena. Nekdo v Lj je že prej plačeval dosti višji NUSZ kot jaz iz Maribora. Tako da so razlike takšne kot so BILE ŽE PREJ
Res je NUSZ je bil dolžan plačevat najemnik oz. bolje rečeno uporabnik, sedaj bo lastnik, ker je NUSZ sedaj vključen v ta davek na premoženje, v katerem so vključeni: NUSZ, pristojbina za gozne poti oz. nekaj podobnega (samo lastniki gozda) in davek na premoženje (tisti s stalnim prebivališčem so oproščeni).
Torej so 3 postavke sedaj v tem davku vštete in se res dela OGENJ kjer ga ni!

< Sporočilo je popravil Moyca RR -- 19.7.2010 17:09:30 >

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Da vas malo pomirim, nič več ne boste pla...
19.7.2010 17:16:29   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Moyca RR
Res je NUSZ je bil dolžan plačevat najemnik oz. bolje rečeno uporabnik, sedaj bo lastnik, ker je NUSZ sedaj vključen v ta davek na premoženje

V davek na premoženje oz. v davek na dobiček od oddajanja nepremičnin v najem?

OK... to je vse, kar me je zanimalo. Nimam novega stroška. user posted image


(odgovor članu Moyca_)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Da vas malo pomirim, nič več ne boste pla...
19.7.2010 17:38:10   
Moyca_
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: Moyca RR
Res je NUSZ je bil dolžan plačevat najemnik oz. bolje rečeno uporabnik, sedaj bo lastnik, ker je NUSZ sedaj vključen v ta davek na premoženje

V davek na premoženje oz. v davek na dobiček od oddajanja nepremičnin v najem?

OK... to je vse, kar me je zanimalo. Nimam novega stroška. user posted image




ne nimaš novega stroškeuser posted image

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   [Brisano sporočilo]
19.7.2010 19:12:56   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Moyca_)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Da vas malo pomirim, nič več ne boste pla...
19.7.2010 23:44:30   
Moyca_
dejanski izračun je takšen:

500 000, vrednost 0,0560% znese 280 €
150 000, vrednost 0,1570% znese 235,5 €


< Sporočilo je popravil Moyca RR -- 19.7.2010 23:47:01 >

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Da vas malo pomirim, nič več ne boste pla...
19.7.2010 23:50:28   
Moyca_
Tako da je vse skupaj  bolj medijski pompuser posted image
Ne vem kje si videla tisti izračun? res na popu?

(odgovor članu Moyca_)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   [Brisano sporočilo]
20.7.2010 10:17:35   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Da vas malo pomirim, nič več ne boste pla...
20.7.2010 13:42:58   
tinkamarinka
To kar ti Mojca pišeš je res za leto 2011. Potem pa bodo lahko občine davek prilagodile oz. spremenile davčne stopnje. In v Zakonu je trenutno le ta omejena le navzdol, navzgor pa ne. In glede na to,kako so občine zadolžene nas lahko upravičeno skrbi, kdaj se bo ta davek dvignil.

Še bolj problematičen pa je ta davek za podjetja in tovarne, ki pa je kar krepko višji kot je bil NUSZ. Tak, da tisti podjetniki, ki imajo kakšno proizvodnjo bodo našpukali že naslednje leto.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Da vas malo pomirim, nič več ne boste pla...
20.7.2010 13:52:08   
tinkamarinka
Aja pa še to, Živepo ima prav. Moraš vzeti isto vrednost nepremičnine, pol vidiš, da je v prekmurjo davek neprimerno višji:

500 000, vrednost 0,0560%*0,8 znese 224 €
500 000, vrednost 0,1570%*0,8 znese 628 €

res pa je nepremičnin v vrednosti pol mio € v MS dosti manj kot v Lj. Pa mislim, da je osnova za ta davek 80% tržne vrednosti nepremičnin. Čeprav meni ni jasno kako bodo to ocenjevali - tržno vrednost?

(odgovor članu tinkamarinka)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Da vas malo pomirim, nič več ne boste pla...
20.7.2010 15:11:48   
Moyca_
jaz sem preračunala primer ki ga je dala.

Glede dvigovanja stopnje naslednje leto ne morem komentirat, ampak tudi do sedaj se ni NUSZ povečeval brez pojasnil in ne iz danes na jutri.

Treba je pa gledati tudi na samo število prebivalcev in število nepremičnin,.... ter en kup drugih faktorjev. Če bi bila v Lj enaka stopnja kot v MS bi na tak način priteklo za Lj območje ogromno denarja, če pa bi bila stopnja v MS enaka Ljubljanski pa bi bilo premalo za MS območje in bi dobivali enkrat manj kot sedaj dobivajo na podlagi NUSZ-ja.

NUSZ  deluje na podoben princip, pa se nihče ne razburja.

(odgovor članu tinkamarinka)
Neposredna povezava do sporočila: 14
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




vtikanje
23tina

ali pustite staršem ali tašči oz. tastu,da se vtikajo v vzgojo vaših otrok?

da,ker potrebujem nasvete (5%)

ne,ponorim! (11%)

se ne vtikajo (14%)

pustim do neke meje (45%)

ne pustim,vzgoja je izključno stvat staršev (25%)


Število vseh glasov: 506

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!