|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   DOJENJE DO 6 MESECA
14.7.2005 14:21:31   
ANAJURIJ
PRI NAS V MB SE PROPAGIRA OZ. PRIPOROCA IZKLJUCNO DOJENJE DO 6,. MESECA. IMA KATERA KAKSNE IZKUSNJE S TEM. VIDIM, DA NEKATERE OZ, VECINA ZE PRIVAJA NA "TRDO HRANO".
Neposredna povezava do sporočila: 1
   DOJENJE DO 6 MESECA
14.7.2005 14:47:23   
Andra
Jaz se ne oziram na to, ker delam po svojem občutku.
Meni osebno je nesmisel, ker potem ga moraš pa na hitro navadit na vse okuse. Bolj smiselno mi je lepo počasi in z užitkom.

(odgovor članu ANAJURIJ)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   [Brisano sporočilo]
14.7.2005 14:47:23   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu ANAJURIJ)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   DOJENJE DO 6 MESECA
14.7.2005 15:06:47   
SaaS
Jaz sem z uvajanjem začela 1 teden preden je dopolnil 6 mesecev. Pa se ni bilo treba hitro navadit na vse okuse. Ravno tako počasi in z užitkom. Zdaj je star dobrih 8 mesecev in se dojiva zjutraj in pred spanjem. Je pa vse po vrsti.
Mislim, da pri uvajanju ne gledat koledarja in štet dnevov, predvsem opazovat otroka. Mojemu je zadostovalo moje mleko in zato nisem hitela. Če pa vidiš, da je otroku premalo, se zbuja ponoči, joka po dojenju..., takrat pa je čas za tudi že prej. A vseeno ne pred štirimi meseci.

(odgovor članu ANAJURIJ)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   DOJENJE DO 6 MESECA
14.7.2005 15:10:11   
Pupica
Mi smo začeli z privajanjem na nove okuse po 4 mesecu.
Je imela pa kolegica hude probleme, ker jo je dojila do 6.meseca, sedaj pa je mleka premalo, je pa tut nič ne:(

(odgovor članu ANAJURIJ)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   DOJENJE DO 6 MESECA
14.7.2005 15:42:02   
Ajsha
Jaz pa sem izključno dojila do 6. meseca in potem ni bilo problemov z uvajanjem goste hrane pa še punca je lepo sedela za mizo v trip trapu tako da ni bilo packarije vsepovsod. Mleka v izobilju in tudi punca jedla vse živo iz z veseljem.

Res zanimivo, kako različna navodila dajejo peditari - naša je bila namreč popolnoma proti uvajanju goste hrane pred 6. mesecem. Ravno tako je proti fluorovim tabletkam, medtem, ko jih nekateri vneto predpisujejo.

Se ne bi čudila, če bi kje kakšen pediater hojco priporočal :zmeden:

LP!

(odgovor članu ANAJURIJ)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   DOJENJE DO 6 MESECA
14.7.2005 15:54:07   
Pupica
Ja sej ajsha če imaš srečo in mleko.
Ni za posploševat!
Naš pediater je tudi rekel, da priporoča dojenje do 6.meseca, vendar da pa se ne bo kot pjanc plota držal, in naj se vsaka mama prilagodi otroku.
To je pa pomoje ključ do uspeha. Prilagajanje, ker noben otrok ni isti, niti mama, niti okoliščine...

(odgovor članu ANAJURIJ)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   DOJENJE DO 6 MESECA
14.7.2005 17:02:02   
Seven*
Vedeti je treba zakaj sploh dojenje do 6. meseca. Preden vsaka mama ravna po svoji "pameti", naj si malo prebere v kaksni literaturi o tem in se naj potem odloci.

Dojenje do 6. meseca ima velik smisel in ni govorjenje tja v tri dni oz. kaksna modna muha. Poznam tudi otroke, ki so bili izkljucno dojeni do 8. meseca in ni bilo problemov z uvajanjem..

Tvegas pa marsikaj.. Alergije, driske, ipd..

(odgovor članu ANAJURIJ)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   DOJENJE DO 6 MESECA
14.7.2005 17:47:12   
špelica
Tudi nam je pediatrinja svetovala uvajanje goste hrane šele po šestem mesecu, tako smo tudi začeli in zdaj je vse in nikoli ni bilo nobenega problema ali alergije, kar tvegaš, če mu določeno jed daš prehitro, pa čeprav po občutku,na katerega se nekatere, po mojem mnenju, preveč zanašajo. Alergije se lahko pokažejo tudi kasneje, ne takoj po užiti jedi, ko sploh ne veš zakaj jo je dobil ali na kaj jo je dobil. Materino mleko povsem zadostuje do šestega meseca, to piše tudi v strokovnih revijah, če lepo pridobiva na teži in je mleka dovolj, ne vidim razloga zakaj hitet.

(odgovor članu ANAJURIJ)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   DOJENJE DO 6 MESECA
14.7.2005 20:40:36   
Anonimen
No, še dobro da sta Seven in špelica napisali, meni se ne da več. Ne o pomembnosti izključnega dojenja/dodajanja do 6. meseca ali še dlje, če otrok gosto hrano zavrača, ne o pediatrih, ki so sto let za kačami.

(odgovor članu ANAJURIJ)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   DOJENJE DO 6 MESECA
14.7.2005 20:42:45   
Pupica
Se strinjam Seven. Pravim le, da hvala bogu če lahko dojiš do 6.meseca.

(odgovor članu ANAJURIJ)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   DOJENJE DO 6 MESECA
14.7.2005 20:48:52   
snorlax
Midva sva se samo dojila do 7. meseca, ker je odklanjal vso drugo hrano. Po dopolnjenem 7. mesecu se mu je kar čez noč odprlo samo od sebe in sedaj po slabih treh mesecih je skoraj vse, pazim še pri kravjem mleku, glutenu in beljaku. Seveda pa se še vedno dojiva, vendar postopoma ukinjamo (načrtno), tako da se ponavadi samo zjutraj in zvečer, pa tudi včasih čez dan, če je res kriza. Ukinjava pa zaradi tega, ker gre čez dober mesec v jasli in bi bila potem tam kriza.

Drugače pa - dojite po svojem občutku in potrebah otročkov!

L.p.:metulj:

(odgovor članu ANAJURIJ)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   DOJENJE DO 6 MESECA
14.7.2005 21:22:31   
SISI25
Začeli pri 6 mesecih.

(odgovor članu ANAJURIJ)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   DOJENJE DO 6 MESECA
14.7.2005 21:32:02   
Magi*
začeli teden pred dopolnjenim 6. mesecem po nasvetu pediatrinje. sprva ni hotela nič jesti, sedaj po 1. mesecu pa ji je gosta hrana kar naenkrat postala všeč. danes smo prvi dan spustili eno dojenje, ker je očitno pojedla dovolj.

(odgovor članu ANAJURIJ)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   DOJENJE DO 6 MESECA
14.7.2005 21:46:47   
Willson
Dojila do 6 meseca, nato pričela počasi uvajati drugo hrano. So pa vsi pediatri seznanjeni glede dojenja, ampak nekateri enostavno tupijo tisto njhovo, kaj so se učili na faksu in se jim ne da dopovedati, predvsem tistim, ki so starejši. Poznam enega starega pediatra, ki je mamicam ful dolgo pravil, da mora popek, ki še ni odpadel obvezati, čeprav se že kar nekaj let tega ni delalo, no na koncu se je vdal. lp


(odgovor članu ANAJURIJ)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   DOJENJE DO 6 MESECA
14.7.2005 22:17:12   
JASNA D
Pupa je stara 9 mesecev - še večino časa dojena. Tu in tam poje kakšno skutico, bratov keksolino ali polento. Redno na jedilniku pa je zelenjava. Od sadja še vedno vztraja le pri banani, če se zmoti, vzame celo jabolko.... Je pa pupa že skoz na spodnji meji glede višine in teže, kako pa kaže sedaj, pa bom zvedela jutri na posvetovalnici.

LP, Jasna

(odgovor članu ANAJURIJ)
Neposredna povezava do sporočila: 16
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





VIDEO: Ganljivo slovo od ravnokar rojenega...
video
Mlada mamica Hannah je ob rojstvu sina spoznala, da zanj ne bo mogla skrbeti tako, kot bi si zaslužil, zato je sprejela ...
To je razlog, zakaj se dojenčki zbujajo po...
Strokovnjaki so prišli do razloga, zakaj se dojenčki ponoči zbujajo. Raziskave so pokazale, da gre za evolucijo oziroma ...




obračanje
tonks

Kdaj so se vam obrnili na glavco, tiste ki ste imele dolgo časa medenično vstavo?

po 40. tednu (17%)

po 39. tednu (3%)

po 38.tednu (9%)

po 37.tednu (10%)

po 36.tednu (9%)

prej (52%)


Število vseh glasov: 163

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!