DOJENJE DO 6 MESECA (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


ANAJURIJ -> DOJENJE DO 6 MESECA (14.7.2005 14:21:31)

PRI NAS V MB SE PROPAGIRA OZ. PRIPOROCA IZKLJUCNO DOJENJE DO 6,. MESECA. IMA KATERA KAKSNE IZKUSNJE S TEM. VIDIM, DA NEKATERE OZ, VECINA ZE PRIVAJA NA "TRDO HRANO".




Andra -> DOJENJE DO 6 MESECA (14.7.2005 14:47:23)

Jaz se ne oziram na to, ker delam po svojem občutku.
Meni osebno je nesmisel, ker potem ga moraš pa na hitro navadit na vse okuse. Bolj smiselno mi je lepo počasi in z užitkom.




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (14.7.2005 14:47:23)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




SaaS -> DOJENJE DO 6 MESECA (14.7.2005 15:06:47)

Jaz sem z uvajanjem začela 1 teden preden je dopolnil 6 mesecev. Pa se ni bilo treba hitro navadit na vse okuse. Ravno tako počasi in z užitkom. Zdaj je star dobrih 8 mesecev in se dojiva zjutraj in pred spanjem. Je pa vse po vrsti.
Mislim, da pri uvajanju ne gledat koledarja in štet dnevov, predvsem opazovat otroka. Mojemu je zadostovalo moje mleko in zato nisem hitela. Če pa vidiš, da je otroku premalo, se zbuja ponoči, joka po dojenju..., takrat pa je čas za tudi že prej. A vseeno ne pred štirimi meseci.




Pupica -> DOJENJE DO 6 MESECA (14.7.2005 15:10:11)

Mi smo začeli z privajanjem na nove okuse po 4 mesecu.
Je imela pa kolegica hude probleme, ker jo je dojila do 6.meseca, sedaj pa je mleka premalo, je pa tut nič ne:(




Ajsha -> DOJENJE DO 6 MESECA (14.7.2005 15:42:02)

Jaz pa sem izključno dojila do 6. meseca in potem ni bilo problemov z uvajanjem goste hrane pa še punca je lepo sedela za mizo v trip trapu tako da ni bilo packarije vsepovsod. Mleka v izobilju in tudi punca jedla vse živo iz z veseljem.

Res zanimivo, kako različna navodila dajejo peditari - naša je bila namreč popolnoma proti uvajanju goste hrane pred 6. mesecem. Ravno tako je proti fluorovim tabletkam, medtem, ko jih nekateri vneto predpisujejo.

Se ne bi čudila, če bi kje kakšen pediater hojco priporočal :zmeden:

LP!




Pupica -> DOJENJE DO 6 MESECA (14.7.2005 15:54:07)

Ja sej ajsha če imaš srečo in mleko.
Ni za posploševat!
Naš pediater je tudi rekel, da priporoča dojenje do 6.meseca, vendar da pa se ne bo kot pjanc plota držal, in naj se vsaka mama prilagodi otroku.
To je pa pomoje ključ do uspeha. Prilagajanje, ker noben otrok ni isti, niti mama, niti okoliščine...




Seven* -> DOJENJE DO 6 MESECA (14.7.2005 17:02:02)

Vedeti je treba zakaj sploh dojenje do 6. meseca. Preden vsaka mama ravna po svoji "pameti", naj si malo prebere v kaksni literaturi o tem in se naj potem odloci.

Dojenje do 6. meseca ima velik smisel in ni govorjenje tja v tri dni oz. kaksna modna muha. Poznam tudi otroke, ki so bili izkljucno dojeni do 8. meseca in ni bilo problemov z uvajanjem..

Tvegas pa marsikaj.. Alergije, driske, ipd..




špelica -> DOJENJE DO 6 MESECA (14.7.2005 17:47:12)

Tudi nam je pediatrinja svetovala uvajanje goste hrane šele po šestem mesecu, tako smo tudi začeli in zdaj je vse in nikoli ni bilo nobenega problema ali alergije, kar tvegaš, če mu določeno jed daš prehitro, pa čeprav po občutku,na katerega se nekatere, po mojem mnenju, preveč zanašajo. Alergije se lahko pokažejo tudi kasneje, ne takoj po užiti jedi, ko sploh ne veš zakaj jo je dobil ali na kaj jo je dobil. Materino mleko povsem zadostuje do šestega meseca, to piše tudi v strokovnih revijah, če lepo pridobiva na teži in je mleka dovolj, ne vidim razloga zakaj hitet.




Anonimen -> DOJENJE DO 6 MESECA (14.7.2005 20:40:36)

No, še dobro da sta Seven in špelica napisali, meni se ne da več. Ne o pomembnosti izključnega dojenja/dodajanja do 6. meseca ali še dlje, če otrok gosto hrano zavrača, ne o pediatrih, ki so sto let za kačami.




Pupica -> DOJENJE DO 6 MESECA (14.7.2005 20:42:45)

Se strinjam Seven. Pravim le, da hvala bogu če lahko dojiš do 6.meseca.




snorlax -> DOJENJE DO 6 MESECA (14.7.2005 20:48:52)

Midva sva se samo dojila do 7. meseca, ker je odklanjal vso drugo hrano. Po dopolnjenem 7. mesecu se mu je kar čez noč odprlo samo od sebe in sedaj po slabih treh mesecih je skoraj vse, pazim še pri kravjem mleku, glutenu in beljaku. Seveda pa se še vedno dojiva, vendar postopoma ukinjamo (načrtno), tako da se ponavadi samo zjutraj in zvečer, pa tudi včasih čez dan, če je res kriza. Ukinjava pa zaradi tega, ker gre čez dober mesec v jasli in bi bila potem tam kriza.

Drugače pa - dojite po svojem občutku in potrebah otročkov!

L.p.:metulj:




SISI25 -> DOJENJE DO 6 MESECA (14.7.2005 21:22:31)

Začeli pri 6 mesecih.




Magi* -> DOJENJE DO 6 MESECA (14.7.2005 21:32:02)

začeli teden pred dopolnjenim 6. mesecem po nasvetu pediatrinje. sprva ni hotela nič jesti, sedaj po 1. mesecu pa ji je gosta hrana kar naenkrat postala všeč. danes smo prvi dan spustili eno dojenje, ker je očitno pojedla dovolj.




Willson -> DOJENJE DO 6 MESECA (14.7.2005 21:46:47)

Dojila do 6 meseca, nato pričela počasi uvajati drugo hrano. So pa vsi pediatri seznanjeni glede dojenja, ampak nekateri enostavno tupijo tisto njhovo, kaj so se učili na faksu in se jim ne da dopovedati, predvsem tistim, ki so starejši. Poznam enega starega pediatra, ki je mamicam ful dolgo pravil, da mora popek, ki še ni odpadel obvezati, čeprav se že kar nekaj let tega ni delalo, no na koncu se je vdal. lp





JASNA D -> DOJENJE DO 6 MESECA (14.7.2005 22:17:12)

Pupa je stara 9 mesecev - še večino časa dojena. Tu in tam poje kakšno skutico, bratov keksolino ali polento. Redno na jedilniku pa je zelenjava. Od sadja še vedno vztraja le pri banani, če se zmoti, vzame celo jabolko.... Je pa pupa že skoz na spodnji meji glede višine in teže, kako pa kaže sedaj, pa bom zvedela jutri na posvetovalnici.

LP, Jasna




Stran: [1]