|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Bizgec na cesti!
6.10.2012 22:28:06   
Frodo Bisagin
Opazujem danes voznika temno rdecega enoprostorca s 4-mi kolesi na stehi in gorisko registracijo, kako s komaj 90 na uro gladko izsili hitreje vozeci avtomobil na prehitevalnem pasu avto ceste in se cjazi in cjazi in cjazi... logicno, da so mu blendali in  hupali .. on se pa cudi in jezi kaj ga le "nasilnezi" zafrkavajo....

Tisti, ki mu je dal voznisko bi moral ostati brez sluzbe... a doticni sofer brez vozniske...

P.S: to isem zgolj zato, da se malo spucam... ker mi ne gre in ne gre v glavo, da je lahko nekdo na cesti taksen zarukan bizgec...

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Bizgec na cesti!
6.10.2012 23:38:21   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

ker mi ne gre in ne gre v glavo, da je lahko nekdo na cesti taksen zarukan bizgec...

Lahko, žal, kar v množini pišeš drugič.

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   [Brisano sporočilo]
7.10.2012 0:28:36   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu LuLu)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Bizgec na cesti!
7.10.2012 9:17:01   
petea
ljudje vozimo zelo 'na pamet' -
sem se pred dnevi komaj izognila trčenju z dvema voziloma, ker nekateri ljudje pač kljub (zdaj že) dovolj jasni signalizaciji ne opazijo, da se je že pred tedni spremenila prometna ureditev v enem križišču - seveda sem bila jaz vse najslabše, ker sem jima potrobila in 'izsilila' svojo pot

priznam, da je zelo neprijeten občutek, če manjka le nekaj cm, da pristaneš v 'pločevinastem sendviču'.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Bizgec na cesti!
7.10.2012 10:17:09   
TomTaylor
No, jz sem pa včeraj s kolesom vozila na rel. Bohinj-Bled (pač, čez sotesko druge poti ni, nisem pa bila redka med kolesarji, HB, ker v nasprotnem bi se morala malo po zdravju vprašat)....Ja kaj pa to vse vidiš in doživiš...Sej se mi niti pisat ne da, je preveč.

_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Bizgec na cesti!
7.10.2012 11:03:41   
malaMravljica
To gre pa tudi meni tako na zivce, ko se gre folk policaje na cesti. Nekdo misli, da ce on vozi 100 morajo potem vsi. Pac, ce gremo mi hitreje bomo mi placali kazen, ne on in ce je zelel biti policaj bi sel na pravo solo in potem delal to delo.
Zadnjic smo bili na dolgi relaciji in na AC en isto prehiteva in leze pocasi, potem pa ne vec na desni pas. Moj mu je poblendal in ta pred nami je v ogledalo pokazal sredinec. Ko smo ga prehitevali sem mu hotela skozi okno poslati poljubcek, pa je imel itak razbito sipo in zalimano s polivinilom user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Bizgec na cesti!
7.10.2012 11:15:00   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: malaMravljica

To gre pa tudi meni tako na zivce, ko se gre folk policaje na cesti. Nekdo misli, da ce on vozi 100 morajo potem vsi. Pac, ce gremo mi hitreje bomo mi placali kazen, ne on in ce je zelel biti policaj bi sel na pravo solo in potem delal to delo.


user posted image user posted image

Kadetske šole že enkaj časa ni več..očitno je ne rabimo, samo naravno nadarjeni vsi po vrsti.

(odgovor članu malaMravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Bizgec na cesti!
7.10.2012 12:01:32   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*

Ja, več je takih. Žal.
Al pa tistih, ki mislijo, da se po prehitevalnem vozi 180 in blendajo, se obesijo na rit, prehitevajo po desni ali celo odstavnem pasu itd.
Se mi zdi včasih, da imamo kot narod in posamezniki več sreče kot pameti.


Taksne brez tezav spustim. Ne zdi se mi smiselno vztrajati na levem pasu, ker vozim po predpisani maksimalni hitrosti, ce je nekdo hitrejsi. Ne vem in zanima me zakaj tako vozi.
Po svoje razumem tudi tiste, ki zacnejo prehitevati po desni. Se mi je nedavno zgodilo, da sem vozila na desnem pasu, tip na levem pa pocasneje od mene in potem si nisem bila na jasnem kaj naj naredim - ali naj bremzam, da bo on po levem vseeno hitrejsi, naj ga prehitim, kar bi ga, ce bi vozila normalno kot sem vozila na desnem... in na koncu sem ga prehitela po desni... za mano pa se nekaj tistih, ki so za njim nkaj casa blendali na levem pasu. Tip pa kot prilepljen za levi pas....
Problem osebno vidim v tem,  da vecinoma "razmisljamo" samo o sebi in kaj bi jaz rad med voznjo in ne o tem, da si v voznji eden izmed mnogih, ki so na cesti. Bolj smiselno se mi zdi, voziti 2 km/h pocasneje na desnem pasu, kot ustavljati kar krepko stevilo vozil, ker bos naslednjih 10 minut zelo zelo pocasi prehiteval tistega, ki vozi 1,5 km/h pocasneje od tebe.
Spomnim se pa mlade zenske, ki je s celo pametjo, ki jo ocitno premore, s Smartom na AC izsiljevala 2. tonski Crasler 300..... in se niti v enem trnutku ni zavedala, da njena konzerva ni narejena za voznjo 150 km/h po avtocesti, da je nesmiselno, da se sminka, kadi in telefonira (vse istocasno) dokler vozi... in da ce se kaj zgodi, bo ona tista, ki bo nastradala, ne pa tisti v tanku od cryslerja.

< Sporočilo je popravil Frodo Bisagin -- 7.10.2012 12:08:15 >


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Bizgec na cesti!
7.10.2012 12:04:01   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: malaMravljica

To gre pa tudi meni tako na zivce, ko se gre folk policaje na cesti. Nekdo misli, da ce on vozi 100 morajo potem vsi. Pac, ce gremo mi hitreje bomo mi placali kazen, ne on in ce je zelel biti policaj bi sel na pravo solo in potem delal to delo.


Spomnim se neke "bistre" uporabnice, ki je razlagala , kako ona ( z otroci v avtu) takim zabremza tudi na 80 km/h na AC... da ih malo nauci manir... Resno upam, da se ona ni naucila, da je to smrtno nevarno....

Zadnjic smo bili na dolgi relaciji in na AC en isto prehiteva in leze pocasi, potem pa ne vec na desni pas. Moj mu je poblendal in ta pred nami je v ogledalo pokazal sredinec. Ko smo ga prehitevali sem mu hotela skozi okno poslati poljubcek, pa je imel itak razbito sipo in zalimano s polivinilom user posted image user posted image user posted image


Hja, te je presenetilo ? user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu malaMravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   [Brisano sporočilo]
7.10.2012 13:03:38   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Frodo Bisagin)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Bizgec na cesti!
7.10.2012 14:42:18   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*
PS: punca, ki brezmza za poičevanje drugih je še vedno živa in zdrava user posted image .



Super... sicer priznam, da se ne spomnim tocno katera je bila, lepo pa je slisati, da "nadarjenost za policajsko delo" ni povzrocilo huje posledice.

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Bizgec na cesti!
7.10.2012 15:00:49   
Aninchy
tud jaz spustim mimo tiste, ki se jim "mudi". v bistvu se (ponavadi) ne zadržujem na levem, pasu ker je prehitevalni. Če ne prehitevam, potem vozim - po voznem pasu user posted image Če pa sem na prehitevalnem in prehitevam, se pa res ne morm umaknit in se mi zdi ravno žmiganje čist brezveze user posted image user posted image no, men še niso nikol žmrkali - vsaj ne da bi vedla user posted image

Eni so pa res svojga denarja vredni s svojo vožnjo... všeč mi je bil en post, kjer je pisalo, da bi sebe mogli gledat kot samo enega izmed ogromno uporabnikov avtoceste, ne pa sam gledat na svojo rit, naj bo še tako "slovensko" user posted image


_____________________________

Martin (11.6.2010)
Rok (21.10.2012)

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Bizgec na cesti!
7.10.2012 15:43:19   
malaMravljica

IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*

Na splošno je vožnja odraz stila življenja. Večina vidi sebe, svoj svet, ozko, naravnost naprej, levo in desno jih ne zanima.


ja, sploh ko se dva pasova zozita v enega in velja pravilo zadrge in je tam se tabla, da se levi na desno uvrsti cisto na koncu levega pasu, ker samo tako ne povzrocamo zastojev in potem te desni ne vidi, ker gleda strogo naravnost in si misli jaz sem na desni, zakaj si bil toliko casa na levi. Ja zato, ker je to po predpisih, zakaj le. In ne ve, da dela prekrsek, ker mora enega notri spustit. Pa se zastoj dela nevede.

Glede tistih, ki peljejo celo pot po AC na levem pasu in delajo zastoje pa se to. Ko pride potem domov zacedune razlaga druzini, da so po radiju celo pot razlagali o koloni na cesti na njegovi relaciji, pred njim pa cesta prazna. Ja itak a ne user posted image
user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Bizgec na cesti!
7.10.2012 15:52:04   
khurde
ankica, sem me tistimi, ki relativno redno prehitevajo po desni user posted image mene najbolj jezi, da se nekdo cijazi po levem pasu, res user posted image user posted image user posted image in da je omejitev 90, on pa lepo previdno tam 50-60 vozi, boli ga za kolono zadaj, desno, kamor bi se lahko umaknil, je pa prazno (vreme pa idealno za 90, nič dežja, nič mokre ceste, šajba user posted image ). in takrat ga pač prehitim, če je le možno, po desni. na odstavnega pa ne zavijam. ni mi pa noben problem nobenega spuščat mimo in se ne zadržujem na levem pasu. pričakujem pa, ja, da počakajo brez blendanja, da normalno nekoga prehitim in se potem umaknem. se pa vedno sprašujem, kam se jim tako mudi. ker nekaterim se zihr kam mudi, no, ne morejo biti vsi tako objestni user posted image

_____________________________

If you're too open-minded, your brain will fall out.

(odgovor članu malaMravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   [Brisano sporočilo]
7.10.2012 16:34:23   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu khurde)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Bizgec na cesti!
7.10.2012 16:49:40   
khurde
ankica, ne, ne usekam mimo 100+ km/h user posted image in verjetno jaz nisem v prekršku, vsaj jaz ga res ne vidim. ker, recimo, on se po levi cijazi 50-60 na uro, omejitev je 90, jaz 90 pripeljem za njim, upočasnjujem in ker se lahko umaknem na desno in peljem 70-80 dalje, brez da koga ogrožam, ga prehitim. in še vedno vozim v okvirih predpisane omejitve. res ne vidim smisla v (teoretičnem) delanju kolone, ki bi itak sčasoma nastala, če se nihče ne bi spravil prehitevat po desni, kadar ima takega voznika pred sabo na levi user posted image

_____________________________

If you're too open-minded, your brain will fall out.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   [Brisano sporočilo]
7.10.2012 17:24:30   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu khurde)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Bizgec na cesti!
7.10.2012 17:49:20   
khurde
joj, ankica, meni je to tako nelogično user posted image potem bi, če vozimo strogo po predpisih, vsi morali voziti toliko hitro kot vozi najpočasnejši na prehitevalnem pasu, pa čeprav je 30 pod omejitvijo user posted image

se pa totalno strinjam s temle:

IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*

Pač ne moreš zgolj voziti svoje vožnje, moraš gledat okrog in opazovati dogajanje na cesti, ker večina tega ne dela.



_____________________________

If you're too open-minded, your brain will fall out.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   [Brisano sporočilo]
7.10.2012 17:53:38   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu khurde)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   [Brisano sporočilo]
7.10.2012 20:48:04   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Bizgec na cesti!
7.10.2012 21:14:15   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: Poker face


Lep avatar user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Bizgec na cesti!
7.10.2012 21:37:14   
khurde
http://www.tecajcpp.com/cpp/prehitevanje.php

nisem v prekršku user posted image ti pišeš o avtocestah, tam bi z vsakršnim prehitevanjem po desni bila v prekršku, jaz pišem, očitno, o "cesti v naselju, s smernim voziščem z dvema ali več prometnimi pasovi, po prometnem pasu, ki ni skrajno desni," ki je med izjemami user posted image

< Sporočilo je popravil khurde -- 7.10.2012 21:40:57 >


_____________________________

If you're too open-minded, your brain will fall out.

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Bizgec na cesti!
7.10.2012 21:43:31   
sazi

IZVIRNO SPOROČILO: khurde

http://www.tecajcpp.com/cpp/prehitevanje.php

nisem v prekršku user posted image ti pišeš o avtocestah, tam bi z vsakršnim prehitevanjem po desni bila v prekršku, jaz pišem, očitno, o "cesti v naselju, s smernim voziščem z dvema ali več prometnimi pasovi, po prometnem pasu, ki ni skrajno desni," ki je med izjemami user posted image


Če govoriš o dveh enakovrednih voznih pasovih, potem je tudi tvoja nejevolja ob tem, da je počasnela na levem pasu popolnoma odveč. Če sta pasova enakovradna, lahko vozi počasi na obeh pasovih (če s počasno vožnjo ne ogroža prometa). In pri vožni po dveh voznih pasovih sploh ni termina "prehitevanje" ker se itak vozi po obeh pasovih.

(odgovor članu khurde)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Bizgec na cesti!
7.10.2012 21:51:06   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: malaMravljica

Glede tistih, ki peljejo celo pot po AC na levem pasu in delajo zastoje pa se to. Ko pride potem domov zacedune razlaga druzini, da so po radiju celo pot razlagali o koloni na cesti na njegovi relaciji, pred njim pa cesta prazna. Ja itak a ne user posted image
user posted image


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Kot vic o Mujotu - na radiju pravijo, da nekdo vozi v napacni smeri po AC, a Mujo pravi - ma kaj eden - VSI !!!

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu malaMravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Bizgec na cesti!
7.10.2012 22:00:12   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*

Vem, da je nelogično, samo tako pač je in je tako tudi z razlogom, ker večina ne pogleda desno, ko se uvršča nazaj na vozni pas in na koncu lahko sam pristaneš v jarku, četudi je počasnela naredila kolono, dolgo 2 kilometra.


IMO prehitevanje po desni je nevarno. Bolje je za njim biti an levem pasu, pa hupati in blendati, kot prehitevati po desni. Morda se bizglec spomni, da se vseeno umakne.

Logično bi bilo, da se voziš po voznem pasu, prehitiš in se vrneš nazaj na vozni pas. Ni logično, da se kdo vozi 30 kilometrov po prehitevalnem, pa naj bo to 80, 110 ali 180. Sam ljudje nimajo razčiščenih osnovnih pojmov in vse premalo se zavedajo (z mano vred), da avto ni samo prevozno sredstvo, ampak lahko koga z njim tudi ubijemo (sebe ali druge). Strpnosti in kulture nam manjka. ne samo na cesti, kar povsod.


Ko se bizgec postavi na levi pas,  ugotovi, da ne samo, da vozi 1,5 km/h hitreje kot tisti pre dnjim, ampak tudi 1,4 ali 1,6 km/h hitreje kot tisti avto, ki je 150 metrov pred tistim, ki ga je sel prehitevat. In ker je dobil voznisko verjento za darilo, ne ugotovi, da je smiselno umakniti se, pa znova prehitevati temvec gladko vozi po levem pasu, kejer bo v roku 45 minut prehitel vseh 7 avtomobilov ki vozijo 1,5 km/h v povprecju pocansneje kot on...  ostalo pa itak ne vidi in nerazumljivo je da se folk jezi, saj je max 139 na AC on pa lahko vozi tudi 80 in s tem ni v prekrsku ( baje), tudi ni v prekrsku ker itak po levi zgolj prehiteva. ....
Ma cepljeni so, definitivno...

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




katero ime
Kratka

za fantka?

Aleks (56%)

Marko (44%)


Število vseh glasov: 218

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!