|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Bele obloge na jezičku
17.11.2007 21:54:44   
valči
Zdravo!

Prosim za odgovor,če mi lahko kdo svetuje.
Imam 25 dni staro hčero,ki ima zadnjih nekaj dni bel jeziček.Sicer ne vem,koliko dni točno že ima,ampak tri dni sigurno.Jeziček je ves bel,kot neka plast je gor prilepljena,sem probala dol postrgat,pa skoraj nič ne gre dol,le malo.Na nebu pa tri pikice,skoraj nič.

Strah me je,da ni soor in prosim,če mi poveste,če ga je kateri user posted image imel.
Je pa polno dojena in veliko poliva,če to kaj pomeni.
Prosim,napišite mi,kakšne jezičke imajo vaši dojenčki in če je treba slučajno v ponedeljek it do pediatrinje,je nevarno za hčerkico to?

Hvala


_____________________________

Sedaj pa imamo doma tri čudovite sončke,ki mi pomenijo vse na svetu.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Bele obloge na jezičku
17.11.2007 21:57:27   
baja*
Verjetno je res soor. zaradi tega ne rabiš hodit k P. Namaži mu z gelom Daktarin - dobiš v lekarni brez recepta.

(odgovor članu valči)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Bele obloge na jezičku
17.11.2007 22:06:43   
metkica1
Namaži ji z gelom daktarin ali ji ga daj malo na dudo, če jo ima.

(odgovor članu baja*)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Bele obloge na jezičku
17.11.2007 22:38:31   
Mlada mamica
Tudi jaz menim,da ima sor!Krema daktarin in maži še ji pol 2 do 3 dni po tem,ko bela jezička več ne bo imela!Pa saj če ima sor to ni nič takega,moja je imela to več krat!To tak pride ko dojenčka dojiš in ga imaš na dojki!

_____________________________

Bodi to kar si in ne to kaj si želijo drugi!!!

(odgovor članu metkica1)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Bele obloge na jezičku
17.11.2007 22:39:50   
Petraa
če ga dojiš mažeš tudi svoje bradavice,ker v nasprotnem primeru nisi nič naredila. pa pojdi po recept,tako ne boš rabila plačat oralni gel

(odgovor članu Mlada mamica)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Bele obloge na jezičku
18.11.2007 8:23:32   
Naja30
Moja je imela samo obloge, brez pikic in je bilo zaradi mleka. No, ko sem podrgnila, je šlo dol, tako da pri tvoji gre verjetno res za sor.

(odgovor članu Petraa)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Bele obloge na jezičku
18.11.2007 12:57:58   
ditta
živjo valči,

naša zoja ima tudi bele obloge na jezičku in sva pri pedijatriji dobile daktarin gel, ki so ti ga punce že priporočale.
meni je pediatrinja rekla, da naj petkrat na dan po dojenju namažem jeziček z mezinčkom in sebi enkrat na dan, npr. ponoči po tem, ko si se temeljito umila tudi zizike, namaži bradavičke. mi to počnemo že celih 9 dni, vendar za enkrat brez rezultata.... upam, da bo kmalu bolje, ker jo res nerada mučim z mazanjem jezička, čeprav je gel sladkastega okusa. mazati moraš pa še 2 do 3 dni po tem, ko je bel jeziček postal spet lepo rožnat.
baje, da se je teh glivic precej težko znebiti in da se zelo rade ponavljajo. v kolikor uporabljaš dudo jo moraš stalno prekuhavati, tudi po večkrat na dan!

veliko lepih trentukov z vašo malo pikico vam želim!

lp, ditta

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Bele obloge na jezičku
18.11.2007 13:04:36   
Petraa
Mažeš 3 x na dan in ne 5 x user posted image
prav tako svoje bradavice ,saj ni dovolj da bradavice mažeš 1 x dnevno

(odgovor članu ditta)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Bele obloge na jezičku
18.11.2007 13:08:52   
VesnaLana
Veliko dojenčkov ima sor na jeziku, to ni nič takega, kot so ti dekleta že napisala pojdi do P naj ti napiše recept za daktarin oralni gel in maži.

_____________________________

Vedno misli na to kar imaš in ne na tisto česar nimaš

(odgovor članu Petraa)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Bele obloge na jezičku
18.11.2007 18:11:36   
Eca
Ja, mažeš do 5x na dan in preden namažeš, postrgaš z gazo iz jezika, če gre kaj dol. Se sicer butasto sliši vendar pomaga. Oba moja lumpa sta to imela, tudi po 2 meseca ali več se je vleklo, žal je trdovratno, pa še rado se ponovi. Ni pa to nič posebnega in zaskrbljujočega. Pa pojdi raje do pediatra, da ti napiše recept, ker ni nujno, da boš imela 1 tubo dovolj. Škoda denarja, če lahko dobiš zastonj.

lp, Eca


_____________________________

Mene pa kamin greje...

(odgovor članu VesnaLana)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Bele obloge na jezičku
18.11.2007 20:05:30   
valči
Hvala vam za odgovore,je sigurno soor,ker se ji je danes razširilo še na notranjo stran ustnic in še na nebo.Upam da se bo še normalno dojila do jutri zjutraj,ko pokličem pediatrinjo in upam,da naju bo vzela,ker namreč nimam njene zdravstvene,niti potrdilauser posted image
Edino,če v lekarno grem.


_____________________________

Sedaj pa imamo doma tri čudovite sončke,ki mi pomenijo vse na svetu.

(odgovor članu Eca)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Bele obloge na jezičku
18.11.2007 20:46:16   
nky 23
ja verjetno je sor tako da lahko greš kar kupit daktarin, pa čimprej da se ji ne bo do ritke razširlo!!!!!

(odgovor članu valči)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Bele obloge na jezičku
18.11.2007 20:47:18   
Petraa
Nič ne strgaj da ne raniš.
kakor jaz vem se maže 3x na dan otroka in svoje baradvice.

(odgovor članu nky 23)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Bele obloge na jezičku
18.11.2007 21:03:34   
nky 23
jaz sem mazala bredavice pred podojem tudi 4krat na dan in pa še tri dni po tem ko izgine, da se ne ponovi.

(odgovor članu Petraa)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Bele obloge na jezičku
18.11.2007 21:11:25   
katra55
Vsakič preden namažeš z gelom, jeziček nežno obriši z gazo, tako odstraniš plast odmrlih glivic , da gel pride do živih. Tako je meni svetoval pediater.
Svetujem ti da jutri takoj kupiš daktarin oralni gel in čimprej začneš mazat, ker to lahko postane tako boleče, da je ovirano hranjenje.
Jaz sem si po vsakem hranjenju umila bradavice in jih namazala z gelom. Gel pa sem ji dajala kar na dudo.

(odgovor članu nky 23)
Neposredna povezava do sporočila: 15
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





VIDEO: Ganljivo slovo od ravnokar rojenega...
video
Mlada mamica Hannah je ob rojstvu sina spoznala, da zanj ne bo mogla skrbeti tako, kot bi si zaslužil, zato je sprejela ...
Kaj najbolj škodi otrokovemu imunskemu sis...
Preverite, kateri so največji sovražniki otrokovega močnega imunskega sistema in s tem njegovega zdravja.




"Pazi"
LinLin

Ali ste zanosile kjub "pazenju"?

Da (28%)

Ne (72%)


Število vseh glasov: 266

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!