|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   11. mesec - s čim se lahko pohvalite?
2.5.2005 10:58:16   
puncica
Danes praznujemo 11 mescev, ma kako ta čas teče je neverjetno, kmalu bo leto od kar sem bila v porodnišnici, kr ne morem verjet.

Me pa zanimajo vaši 11. mesečniki, kaj znajo in kako napredujejo, dejte se mal považit. Naša:
- je še vedno pod povprečjem pri teži in višini (mi ji pravimo drobižek):)- oblačila še vedno 68, kakšno oprano tud 74
- ponoč še vedno ne spimo tako kot je treba čez dan pa je malo bolje
- v avtu je muka totalna muka se vozit, ker nam je slabo in kr naprej bruhamo :((
- naredimo že nekaj korakov( cca 10), ko pozabimo da je bolje it po štirih in na koncu poti čaka neki zelo zanimivega
- po štirih še vedno šibamo kot za stavo
- radi bi bili kr naprej zunaj in ko mami zapre vrata je jok do onemoglosti
- zdej se že jezimo če mami kej vzame z roke
- znamo oponašat mucija (auu), prašička (grrr), oslička (iaiaia - to tako da zrak noter vleče :)- )kužeka (vavava), avto oz. vse kar je na kolesih (grrr), ampak še vedno je večina stvari kr aaaaaaaaaaaaa. :zmeden2:
- naštimat musko na harliju (tricikl)
- naštimat musko na polžku
- pokazat kamelo, mucija, ogenjček, kolo, kokoške,...
- ljudi se še vedno ne bojimo ampak nikjer ni tako lepo kot pri atiju (ne mamici:zmeden2: )
- atija kličemo mammmmm ( le zakaj!!!! :zmeden2::(( )

Pa še kup stvari. Kako pa vaši 11 mesečniki, kako napredujejo?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   11. mesec - s čim se lahko pohvalite?
2.5.2005 11:17:25   
Anonimen
Tovrstnih "hvalisanj" nisem nikoli prenašala, ker imamo v družbi enega fantka, ki je zelo bolan, tako da bi bile vse primerjave neumestne. Dovolj mi je bilo že, da je naš pri enem letu hodil in sta starša tega dečka pri njegovih dveh samo žalsotno gledala našega. Vsak otrok je razred zase.

(odgovor članu puncica)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   11. mesec - s čim se lahko pohvalite?
2.5.2005 11:57:19   
india
No,pa lepo počasi: sicer bo ta teden star 1 leto, a gre nekako takole:
- prekoraka že celo dnevno počez in podolgem
- vse,kar mu je všeč,je ata
- kadar je lačen ali zaspan hodi naokoli in čivka mama
- zelo rad navija avtke in povleče za vrvico,da sami pobegnejo
- uuuuuživa na zraku, v vozičku, rad je sladoled
- zelo rad pije pir:zmeden2::zmeden2:
- zmrduje se,ko kdo piha cigaretni dim vanj ( kdo pa se ne bi:zmeden2::zmeden2::zmeden2:)
- ful rad "masira" in boža, sploh kadar ati spi
- sam pride iz posteljice, če ne drugače, preval na glavo
- ne mara mesa, uživa v sadju in jogurtih, hrenovkah in juhi ter krompirju
- pleše kot za stavo
- prespi celo noč od 22ih do 7h zjutraj
-dopoldan spi 2-3 ure, potem pa zelo malo do večera
pa še in še, samo mi je vse nekako razumljivo po sebi:bravo::bravo::bravo::bravo:

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   11. mesec - s čim se lahko pohvalite?
2.5.2005 12:38:33   
Anonimen
Čestitke Janja :bravo::bravo::bravo:

Si pa res že prava punca. :bravo::bravo::bravo:

Mi pol stvari še ne znamo :)-:)-:)-, pa bo vse počasi prišlo :)-:)-:)-
Pravijo, da so punčke bolj hitre...:bravo::bravo::)-se s tem tolažim :)-:)-:)-

(odgovor članu puncica)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   11. mesec - s čim se lahko pohvalite?
2.5.2005 12:46:53   
lin
Vsak otrok je posameznik in najslabše je to kar mame počnemo,da svoje otročke med sabo primerjamo,ker pol se mi zdi da veliko staršev(podzavestno)silijo otroka k temu da bi tudi on znal določene stvari ki ji njegovi vrstniki že znajo,pozabijo pa na to da so nekater stvari ki jih pa njihov otroček zna ,jih pa zato drugi vrstniki še ne.:zmeden:
Nimamo še 11 mes,kmalu jih bomo meli 10,zato nebom pisla kaj Lin zna in kaj ne.N
evem če se to dogaja tudi pri vas,ma recimo en mesec je ful aktualno pa pa,ne ne...........,pol se to malo umiri in pridejo druge stvari itd..
Lep sončen dan

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   11. mesec - s čim se lahko pohvalite?
2.5.2005 12:48:52   
Gina
Naš pa:
- tudi prekoraka vse, če gre prepočasi, pa naprej s polno hitrostjo po vseh štirih
- spi 1x na dan 1,5-2 uri
- ponoči spi cca 11 ur skupaj
- najraje ima jogurte, sadje in juhice, pa kruh in kekse
- zna se zamotit sam, zna pa tudi sitnariti
- rad se vozi z vozičkom ali v avtu, še raje pa gre sam okrog
- reče ala=hvala, ne in dada=duda
- zna pomahat, zaploskat, pobožat, tudi on pleše, če sliši glasbo
- ne mara se crkljat
- včasih mu je pred tujimi ljudmi zelo nerodno
- odpira vse omare in pleza vanje
- nič ni varno pred njim, najraje pa vse zmeče čez balkon

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   11. mesec - s čim se lahko pohvalite?
2.5.2005 12:50:43   
Gina
Ja, kaj pa potem, če napišemo, kaj znajo. Meni je pa zanimivo prebrat, ker nekako pa le vsi otroci sledijo istemu cilju. Saj če prebereš za naše 11-mesečnike, delajo približno enake reči, pa tudi če ne bi, ne vem, če bi se kakšna od nas kaj dosti sekirala. Lep dan!:)

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   11. mesec - s čim se lahko pohvalite?
2.5.2005 13:03:50   
lin
Gina ,nisem mislila nič slabega s tem ko sem napisala to kar sem,valda je vsak starš ponosen na to kar njegov:duda:zna in se rad pohvali,sej se tudi jaz,samo sem hotla povedat da se mi zdi napačno da jih primerjamo,no nekateri se s tem neobremenjujemo,poznam pa eno mamico,ki se začne takoj obremenjevat(veliko je takih),ker njena punčka nezna še vsega kar zna moja Lin,ker so enako stare:zmeden:
Vse ob svojem cajtu.
Njo skrbi,ker Lin že hodi za rokice,njena punčka enako stara pa ne,ma ni rečeno,da bo zato Lin prej shodla,lahko bo pa njena punčka prej,no sej ni važno
Si me zdaj razumela,kaj sem hotela povedat?

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   11. mesec - s čim se lahko pohvalite?
2.5.2005 13:40:58   
bini
ja, mogoče je za koga res obremenjujoče tole naštevanje kaj kdo kdaj... in dejansko so ti 'mejniki' čist umetno postavljeni...
naša bo tud kmal 11 mesecev, pa če primerjam z naštetimi stvarmi drugih, vedno ugotovim, da gre ona lepo počasi in z užitkom z razvojem naprej s svojim tempom - in to sem se šele zdaj naučila spoštovat in sem končno nehala primerjat - bravo mami :bravo:

zame je največji uspeh to, da zdaj spi čez dan tudi več kot dve uri skupaj :bravo::bravo:
največji neuspeh pri skoraj 11m pa so totalno kaotične noči :((:((...

ampak kot vedno - važno da je zdravje!! (čeprav je trenutno na antibiotikih, - spet.. ampak dokler je zadovoljna in razigrana ni sile)

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   11. mesec - s čim se lahko pohvalite?
2.5.2005 13:42:28   
bini
ampak janji pa seveda čestitamo za 11 mesecev - jest jo imam v spominu kot lušno živahno punco, ki obvlada stanje v trip trap stolčku :bravo::bravo:

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   11. mesec - s čim se lahko pohvalite?
2.5.2005 16:53:01   
puncica
Tudi jaz mislim da ni nič narobe če se mal pohvalimo kaj naši korenjaki znajo, sej smo verjetno zelo ponosne na njih in jaz vem da bi kr naprej razlagala kaj naša zna in kako fajn neki nardi. Vem kako fajn občutek je ko ji rečeš kako dela muci, pa tako nežno zamjavka, jaz pa v 9 nebesih.

Vem da ni niti eden enak in da nekateri nekaj znajo že pri ne vem kolk mescih nekateri pa šele pol leta za tistim in da so nekateri otroci zdravi kot ribe, nekateri pa nonstop bolehajo in v razvoju bolj počasi napredujejo a verjetno prvi koraki in besede narejeni pri 8 mescih al pa pri 16 mescih mamice popeljejo v nebesa in bi to povedale celmu svetu.

Me pa tako zgolj informativno vse to zanima, ne pa zato da bi zdej našo tamalo silila da naj pa ona tud to naredi čim prej. Zanima me predvsem kaj lahko pri tej starosti kmalu pričakujem in kaj bo naša piška še pogruntala. Sicer pa tudi jaz pravim zdravje je naše največje bogatstvo, zdravje lastnih otrok pa še večje.

Če sem s to temo koga užalila in je kdo zarad tega ker njegov malček ne dosega tega kr bi si želel žalosten in razočaran se opravičujem.

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   11. mesec - s čim se lahko pohvalite?
2.5.2005 21:22:40   
Anonimen
Moj ves čas govori..kaj je..kaj..kaj je...kaj..pa še z glavo včasih tak zakima..češ..kaj je kaj bi rada..hihihi
Kak je hecen..marsikaj že zna, sam papa pa ne bo pokazal ko mu rečem..sam takrat ko je njemu..hecni so:duda:.

Lp!:sloncek:

(odgovor članu puncica)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   11. mesec - s čim se lahko pohvalite?
3.5.2005 10:41:39   
puncica
:)-:)-:)-:)- a kr tako ti že odgovarja, :)-:)-

(odgovor članu puncica)
Neposredna povezava do sporočila: 13
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Meningokokna okužba najbolj ogroža otroke ...
Invazivne meningokokne okužbe so med najpogostejšimi vzroki za gnojno vnetje možganskih ovojnic ali meningokokni meningi...
Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...




Ime za punčko
pikolinaa

Ali vam je všeč ime Minka?

DA (26%)

NE (74%)


Število vseh glasov: 295

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!