|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   široko povijanje
6.3.2009 14:45:02   
vesela veselka
Zanima me - vse tiste, ki široko povijate - koliko plenic daste za široko povijanje - DVE ali TRI? V bolnici so mi na pregledu dejali, da naj zacnem povijati na siroko, ko pa sem vprasala s koliko plenicami - DVEMI ali TREMI pa je zdravnik dejal ''z DVEMI ali TREMI'' - TOREJ NISEM DOBILA KONKRETEN ODGOVOR.

Je res vseeno? Zanima me, vse tiste, ki široko povijate, koliko plenic dajete? Je potrebno še na kaj drugega biti pozoren pri širokem povijanju? Zlikate te plenice ali date nezlikane - ki so potem nekak ''debelejse'' spodaj?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: široko povijanje
6.3.2009 14:52:32   
Claudi
Mi smo stari 3 mesece in smo lih končali s širokim povijanjem...Jst sm mela eno pampersko, eno bombažno plenico in eno povijalno plenico...Nevem, nikol mi ni noben reku da bi mogle bit dve al pa tri pleniceuser posted image Plenice sm pa likala skoz.

(odgovor članu vesela veselka)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: široko povijanje
6.3.2009 14:58:28   
L009
mi tut široko povijamo, in tut mi imamo eno pampers, eno tetra in povijalno plenico. jst tut prvič slišm da bi mogl z dvema al pa tremi plenicami povijat.
pa pri nas tut likamo.
pozorn pa je treba bit, da ma dojenček čim bolj narazen nogice, ko jih povijamo s tetra plenico.

(odgovor članu Claudi)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: široko povijanje
6.3.2009 14:59:26   
melanija
Pri mojih škratkih smo imeli vedno 1 plenico in na vrh povijalno - vedno likala. To je trajalo do 3 mes ko je bila kontrola kolkov. Kolikor jaz vem, pa naj me kdo popravi, če ni prav, je količina plenic, ki jih moraš dati glede na izvid pregleda kolkov, ki ga naredijo v porodnišnici. Vsaj pri nas je tako. Moji otroci so imeli vedno dobre kolke in to povijanje je bilo kot nekakšna preventiva. Tisti ki so morali dajati 2 ali 3 plenice so imeli otroci slabše izvide kolkov.

(odgovor članu vesela veselka)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: široko povijanje
6.3.2009 17:24:11   
botrca
Povijala sem do 3. meseca čisto iz preventive (čeprav je bil rezultat 1A že pri rojstvu) in zato, ker je rojen decembra da ga ni zeblo.
Pamperska, ena plenica pa še ena pa vse skupaj zvezano s plenico na trikotnik ki ne vem več kak se ji reče user posted image .

_____________________________

Če želimo živeti z namenom, moramo poiskati tisto, kar najbolj goreče ljubimo, dati vse, kar imamo, nato pa to predati naprej kot štafeto tistim, ki nam sledijo.

(odgovor članu melanija)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: široko povijanje
6.3.2009 18:03:25   
matejka3
user posted image user posted image mi smo stari 2 meseca in sem do 6 tednov dajala 2 planici po dolgem  zdaj pa eno i previjalko ker mi je tako rekla pediatrinja ko sva imela kontrolo za kolke zaj pa mava spet pri 3 mesecih

(odgovor članu vesela veselka)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: široko povijanje
6.3.2009 21:24:18   
dejzi
IZVIRNO SPOROČILO: Claudi

Jst sm mela eno pampersko, eno bombažno plenico in eno povijalno plenico.


Tudi mi enako.


_____________________________

Rea * 02.08.2008
Nia * 19.08.2011

(odgovor članu Claudi)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: široko povijanje
12.3.2009 15:31:46   
onur
jaz mam dve plenici, povijalno in pampersko. mala je stara 3,5 mesece. kolki so 1a (ob rojstvu in kasnje nista bila oba), vendar je rob zaobljen in ne pravokoten. upam, da kmalu nehamo, da se mala razbrca in prične obračati, ker je s temi plenicami čisto imobilizirana.

_____________________________

Petja je najin sonček, ki nama razsvetljuje vsak dan.

(odgovor članu dejzi)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: široko povijanje
12.3.2009 15:44:27   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: vesela veselka

Zanima me - vse tiste, ki široko povijate - koliko plenic daste za široko povijanje - DVE ali TRI? V bolnici so mi na pregledu dejali, da naj zacnem povijati na siroko, ko pa sem vprasala s koliko plenicami - DVEMI ali TREMI pa je zdravnik dejal ''z DVEMI ali TREMI'' - TOREJ NISEM DOBILA KONKRETEN ODGOVOR.

Je res vseeno? Zanima me, vse tiste, ki široko povijate, koliko plenic dajete? Je potrebno še na kaj drugega biti pozoren pri širokem povijanju? Zlikate te plenice ali date nezlikane - ki so potem nekak ''debelejse'' spodaj?


Mi smo imeli široko povijanje, ker je bil desni kolk 1b, 3 mesece in je to izgledalo tako: pamperska, dve plenici in povijalna plenico.......tisti dve plenici si moral dati na tri dele......mi je pa sestra v zloglasni murskosoboški porodnišnici prav lepo praktično na otroku pokazala kako to izgleda.......

Plenice sem pa likala, če sem jih sušila v sušilcu, ker so bile tam precej zmečkane.....ker pa smo imeli široko povijanje poleti, pa mi je mami pokazala, kako naj plenice na štrik obesim, da jih ni treba likati.......user posted image

(odgovor članu vesela veselka)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: široko povijanje
12.3.2009 21:31:30   
kat007
Mi smo imeli široko povijanje, ker je bil desni kolk 1b, 3 mesece in je to izgledalo tako: pamperska, dve plenici in povijalna plenico.......tisti dve plenici si moral dati na tri dele


se podpisem

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: široko povijanje
12.3.2009 22:12:35   
EMILY 3
moja nečakinja je bla povijana z 4 plenice.jaz pa sem svojega sončeka povijala do starosti 2 mesca,pol pa se kakšne 2 tedn samo po noči,pol pa nič več.pa so mu kolki vredi.nisem pa ga povijala zato ker je imel tako močne krče in mu je bolj pasalo da je lahko pokrčil noge proti trebuščku.smo pa mela pampersko,eno tetra in povijalno.in to sem ga povijala le zato ker je bla zima,ni pa blo potrebno


(odgovor članu kat007)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: široko povijanje
13.3.2009 13:42:27   
Dušk@
Jaz  jo tudi povijam široko še samo ponoči, stara je pa 2 meseca. Podnevi sem nehala zaradi napenjanja, no pa če grema ven potem jo še široko previjem zaradi toplote. Upam da bo na kontroli vse OK.

D

(odgovor članu EMILY 3)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: široko povijanje
17.3.2009 11:48:29   
Madre
Mi smo stari 3 mesece, široko povijanje z eno bombažno pleničko sva imela prva dva meseca, potem po kontroli pa le ponoči z dvema na tretjino zloženima pleničkama tko da zgledata nogi kot črka A :):)...ta teden bo kontrola in upam na ukinitev :):). Ko ga dam ajat mu med noge blazino vrinem da mu noga ne visi :):) - seveda pri ležanju na boku.

Likam pa vse pleničke.

(odgovor članu Dušk@)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: široko povijanje
17.3.2009 19:18:33   
slovenka
Nas so učili v P, da se široko povija z 2 tetra preko pamperske in nato švedska. Potem pri ortopedu pa sem slišala, da so pri 3 mesecih predlagali že tri tetra plenice, ker je dojenček že večji...

Likala pa jaz plenic nisem.


_____________________________

Ne živite, dokler ne najdete tistega, zaradi česar je vredno umreti!

(odgovor članu Madre)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: široko povijanje
17.3.2009 20:13:17   
end1

IZVIRNO SPOROČILO: L009

mi tut široko povijamo, in tut mi imamo eno pampers, eno tetra in povijalno plenico. jst tut prvič slišm da bi mogl z dvema al pa tremi plenicami povijat.
pa pri nas tut likamo.
pozorn pa je treba bit, da ma dojenček čim bolj narazen nogice, ko jih povijamo s tetra plenico.


mi smo tudi tako povijali oba

(odgovor članu L009)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: široko povijanje
18.3.2009 10:24:37   
Pšemek
Ko smo še široko povijli smo imeli 1 pampers, 1 tetra in 1 povijalo. Vedno vse zlikano. Res je število odvisno od izvidov, pa se mi zdi da od pediatra tudi user posted image . Če ti je rekel dva ali tri, povijaj nekaj časa s tremi, čez čas pa preidi na dve. Moj predlog.

_____________________________

Naj sreča ne premami te v prevzetnost in nesreča ne poniža v sužnja.
Ostani to, kar si, kot zlato v plamenih ohrani svoj ponosni jaz!
(Evripid)

(odgovor članu end1)
Neposredna povezava do sporočila: 16
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...
To je razlog, zakaj se dojenčki zbujajo po...
Strokovnjaki so prišli do razloga, zakaj se dojenčki ponoči zbujajo. Raziskave so pokazale, da gre za evolucijo oziroma ...




Nočne more
klitia

Vaš otrok ima nočne more?

Da (13%)

Nikoli (33%)

Pogosto (5%)

Včasih (49%)


Število vseh glasov: 39

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!