|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Žarnice
11.1.2013 8:21:16   
LuLu
Rada bi si naredila zalogo žarnic. Ker pa niso več tak poceni, mi lahko napišete kje se dobijo najceneje? Pa, da so kvalitetne seveda. Predvsem 60W. Hvala.

< Sporočilo je popravil LuLu -- 11.1.2013 8:23:06 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Žarnice
11.1.2013 8:43:14   
petea
Po včerajšnji inventuri lahko poročam, da se v naši shrambi nahajajo 4 60W žarnice. user posted image

3 še ne uporabljene hranimo za hude čase, tisto, ki je včeraj ''crknila'', pa ti lahko darujem ... user posted image

Do 5. pa itak ne pridem - saj veš - ženske ne znamo menjati žarnic ... user posted image




O.K., še malo resnosti: Bom malo spremljala po trgovinah, če kje vidim in bo še aktualno, ti javim.

Na hitro dva namiga:
- kakšen Hofer ali Lidl bi znal kdaj imeti akcije za žarnice, morda bi tudi kakšne bolj specialne ali manj znane elektrotrgovine znale imeti zalogo žarnic.

- zunaj EU (Hrvaška ...) so še vedno na voljo v navadni prodaji




P.S.: Kakšna je sploh ugodna cena teh žarnic?

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Žarnice
11.1.2013 8:49:35   
LuLu
Hvala za crknjene žarnice. Imam jih dovolj. Si prijazna... zelo user posted image

Do zdaj sem večino žarnic imela še klasične, 60W, one ta poceni. Počasi mi bodo vse pocrkale, bi pa zdaj zamenjala z varčnimi. Cene teh, pa od oka se gibljejo od 2 € pa 6,7€... nisem se pa poglobila v kvaliteto, znamko, kaka je razlika,... če sploh je... se ne spoznam. No, ziher se najde kakšna, ki je (ali njen lubi) zadnje čase kupoval žarnice, pa ve kje je najbolje.
Ker, če jih kupim kakih 10, bo kar razlika v ceni.

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Žarnice
11.1.2013 9:42:57   
gsatalema
Ja za te varčne žarnice pa vem kako so drage. user posted image . Smo v stanovanju menjali lustre in smo morali že obstoječe varčne, zamenjati z drugimi, ker niso pasale - so bile predolge. In ena taka žarnica za naš luster stane od 15 e navzgor. Katastrofa....
No potem sva šla v mercator pohištvo in imajo tam 50% žnižanje žarnic in jih 9 kom kupila. Mi imamo tiste čist mičkene oz. kratke, če pa lahko imaš standardno višino žarnice, pa jih imajo ugodno špar - njihova blagovna znamka, Lidl ima od včeraj nekaj žarnic v akciji, pa morda res še Hofer. Te, kao bolj specializirane trgovine -ala Merkur, Bauhaus... so pa pesje dragi.user posted image

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Žarnice
11.1.2013 9:50:53   
Medea10
Ebay. Tam so ugodne, sam čakaš jih precej dolgo.

(odgovor članu gsatalema)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Žarnice
11.1.2013 9:53:17   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: Medea10

Ebay. Tam so ugodne, sam čakaš jih precej dolgo.
Ne, ne... hvala. Ne naročam prek neta.


Tudi Hrvaška odpade.

(odgovor članu Medea10)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Žarnice
11.1.2013 9:55:14   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: gsatalema

Ja za te varčne žarnice pa vem kako so drage. user posted image . Smo v stanovanju menjali lustre in smo morali že obstoječe varčne, zamenjati z drugimi, ker niso pasale - so bile predolge. In ena taka žarnica za naš luster stane od 15 e navzgor. Katastrofa....
No potem sva šla v mercator pohištvo in imajo tam 50% žnižanje žarnic in jih 9 kom kupila. Mi imamo tiste čist mičkene oz. kratke, če pa lahko imaš standardno višino žarnice, pa jih imajo ugodno špar - njihova blagovna znamka, Lidl ima od včeraj nekaj žarnic v akciji, pa morda res še Hofer. Te, kao bolj specializirane trgovine -ala Merkur, Bauhaus... so pa pesje dragi.user posted image
Se mi je zdelo, da sem še dražje vidla. Ni šans, da dam za 10 žarnic 150 €. Ok, torej zanekrat Mercator Pohištvo, Špar, Lidl. Hvala.

(odgovor članu gsatalema)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Žarnice
11.1.2013 9:57:29   
m_o_i
eh, jaz sem zadnjic hotla nabavit kako zarnico na zalogo-in me je kap vtrofla v Merkurju. cene so itak ena plat, se bolj me je sokiralo dejstvo, da je zdaj žnj vrst zarnicuser posted image
neke halogenske so, pa navadne zarcne, pa s tako svetlobo in onako svetlobo-skratka, obupala sem! in v otroski in dnevni se vedno gori ena namesto dveh zarnic.

(izkusnje so me pa ze naucile, da je pri nakupu treba bit pozoren na sirino vratu zarnice-itak sem privlekla enkrat domov 10 komadov varcnih z ozkim vratom, mi pa rabimo sirokeuser posted image )

_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu Medea10)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Žarnice
11.1.2013 9:59:59   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: m_o_i

(izkusnje so me pa ze naucile, da je pri nakupu treba bit pozoren na sirino vratu zarnice-itak sem privlekla enkrat domov 10 komadov varcnih z ozkim vratom, mi pa rabimo sirokeuser posted image )
user posted image  Začetnica... user posted image

(odgovor članu m_o_i)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Žarnice
11.1.2013 10:00:54   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

Tudi Hrvaška odpade.



Kaj pa Metulj333?

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Žarnice
11.1.2013 10:04:03   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: petea

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

Tudi Hrvaška odpade.



Kaj pa Metulj333?
Kaj? Da mi kupi in pošlje?

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Žarnice
11.1.2013 10:10:35   
petea
Da ti vsaj preveri cene in ponudbo, ko pa pride kaj na obisk v Slovenijo, pa ti jih 'uvozi'.

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Žarnice
11.1.2013 10:14:59   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: petea

Da ti vsaj preveri cene in ponudbo, ko pa pride kaj na obisk v Slovenijo, pa ti jih 'uvozi'.
Hvala za predlog, ampak ne bi nobenega obremenjevala s tem. Ziher se kje dobi blizu mene, da sama kupim. Čakam še koga, ki je zadnje čase kaj kupoval, da se oglasi user posted image

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Žarnice
11.1.2013 11:13:24   
malaMravljica
ja zarnice, sem ravno prejsnji teden ponorela. V hodniku sva imela dva lustra, vsak dve zarnici od mislim, da 40 notri in si zamenjal in je crk..lna v roku 2 dni pol pa sta vedno ene dve v celem hodniku svetili in je bila tema, res tema. In mi je prekipelo, sem sla v trgovino in niti ne vem a sem vedla kaj kupujem, zapicla sem se v en luster in kupila dva. Nisem cist vedla in rekla mojmu, da sej bova zamenjala, ce ni ok in on vidi, da sem kupila LED. Zmontira in odpre luc. UAAAUUU, sam po krpo sem sla in prebrisala omaro, vrata, in cel hodnik, ker se je koncno res vidlo in sem dobila obcutek, da je vse zapraseno user posted image jp, hodnik je sedaj najbolj osvetljen prostor v hisi. Moj se je pritozu, da za stopnisce pa nisem kupila in sem sla takoj vceraj iskat, pa hotla sem se za spalnico, pa ni bilo nekega pravega, kot si ga zelim in bom mal pocakala, da se kaj dobijo. So mi rekli, da ta LED tehnika je cist nova in ja res, mal drazja. En luster s 6-imi luckami me pride 99 eur, sam so zarnice ze vse zraven in se 2 leti garancije dobis komplet na vse. V trgovini so mi rekli, da s tem je sedaj mir z menjavanjem zarnic. Svetloba pa bozanska. Tiste varcne zarnice recimo, tiste grde velike, jaz tiste svetlobe ne prenesem, me zacne noro bolet glava, ta LED pa superca. Moz s ene ve cisto, sam jaz bom pcasi v celem stanovanju zamenjala lustre. Pravijo tudi, da LED porabi 70% manj elektrike.

ha ha, ne me brisat, ne delam si reklame, mi jih ne prodajamo, tudi jaz sem jih mogla it kupit, zgleda pa moje pisanje zihr kot reklama, sam jaz sem res cist happy s temi novili lustri sedaj user posted image user posted image Kratkorocno je investicija, dolgorocno pa sparanje.

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Žarnice
11.1.2013 11:20:44   
Paštetka
Mi imamo povsod led, razen v kopalnici, ker smo zmontirali noter staro luč, pa tudi vedno user posted image . Noter sta dve žarnici in gori vedno samo ena user posted image . Tele LED nam pa gorijo že 4 leta.

(odgovor članu malaMravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Žarnice
11.1.2013 11:25:32   
LuLu
Torej se na dolgi rok najbolj splača kupiti LED žarnice, čeprav so dražje? Koliko pa stane ena LED žarnica 60W? Kje so najceneje? Je razlika med znamkami?
Brez kakih lustrov. Tega ne rabim...

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Žarnice
11.1.2013 11:31:07   
petea

IZVIRNO SPOROČILO: malaMravljica
So mi rekli, da ta LED tehnika je cist nova in ja res, mal drazja. En luster s 6-imi luckami me pride 99 eur, sam so zarnice ze vse zraven in se 2 leti garancije dobis komplet na vse. V trgovini so mi rekli, da s tem je sedaj mir z menjavanjem zarnic. Svetloba pa bozanska. Tiste varcne zarnice recimo, tiste grde velike, jaz tiste svetlobe ne prenesem, me zacne noro bolet glava, ta LED pa superca. Moz s ene ve cisto, sam jaz bom pcasi v celem stanovanju zamenjala lustre. Pravijo tudi, da LED porabi 70% manj elektrike.




Sori, ne morem, da ne bi. user posted image user posted image user posted image

Izjave slovenskih trgovcev so včasih res za kakšne skrite kamere! Če je LED čisto nova tehnika, smo pa potem mi očitno pred leti prišli iz prihodnosti, saj uporabljamo LED svetila doma že več kot 5 let. user posted image



Drugače pa ti potrjujem - LED svetila so super, trajna (pri nas še vse delujejo), zelo varčna, tudi več kot 80 % glede na klasične, v primerjavi s halogenkami pa tudi precej manj nevarna v primeru, če se zlomijo.
Cenovno pa so bila nekoč nekoliko dražja od halogenk, vem, da so jim v zadnjih letih cene padle.


No, na hodniku imamo mi edino 'navadno žarnico', ker je tam zaradi pogostih vklopov senzorja halogenka neprimerna, LED-ica pa 'brli' (kar je sicer tudi rešljivo, a mora imeti moj dragi čas za to user posted image )





Mimogrede - zakaj pa bi morala menjavati lustre? Praviloma je dovolj, da menjaš sijalke.

(odgovor članu malaMravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Žarnice
11.1.2013 11:48:40   
LuLu
Torej v primeru nakupa LED žarnic, niti ne rabim neke velike zaloge kupovati, glede na to, da svetijo najmanj 4 leta.

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Žarnice
11.1.2013 11:49:55   
skuštrana
Na Hr imaš še tiste navadne žarnice, cena je od cca 2kun navzgor (sem jih ravno včeraj kupila). Te varčne in led so pa po cca isti ceni kot v Sloveniji, tako da se ne splača to trogat čez mejo. user posted image

Si me pa spomnila da moram v lekarno pa živine termometre za moje slovenske frendice user posted image user posted image

_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Žarnice
11.1.2013 11:57:29   
ronja
Jaz zbiram crknjene žarnice - ampak samo take, ki imajo bučko, lahko je velika mala, samo da niso samo une cevke navadnih varčnih.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Žarnice
11.1.2013 12:01:18   
petea
O.K., Ronja, ti jo bom prihranila.

Pa, prosim, napiši še, če zbiraš še kaj drugega, da vidim, če ti še kaj koristi.


(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Žarnice
11.1.2013 12:09:40   
malaMravljica

IZVIRNO SPOROČILO: petea


IZVIRNO SPOROČILO: malaMravljica
So mi rekli, da ta LED tehnika je cist nova in ja res, mal drazja. En luster s 6-imi luckami me pride 99 eur, sam so zarnice ze vse zraven in se 2 leti garancije dobis komplet na vse. V trgovini so mi rekli, da s tem je sedaj mir z menjavanjem zarnic. Svetloba pa bozanska. Tiste varcne zarnice recimo, tiste grde velike, jaz tiste svetlobe ne prenesem, me zacne noro bolet glava, ta LED pa superca. Moz s ene ve cisto, sam jaz bom pcasi v celem stanovanju zamenjala lustre. Pravijo tudi, da LED porabi 70% manj elektrike.




Sori, ne morem, da ne bi. user posted image user posted image user posted image

Izjave slovenskih trgovcev so včasih res za kakšne skrite kamere! Če je LED čisto nova tehnika, smo pa potem mi očitno pred leti prišli iz prihodnosti, saj uporabljamo LED svetila doma že več kot 5 let. user posted image



Drugače pa ti potrjujem - LED svetila so super, trajna (pri nas še vse delujejo), zelo varčna, tudi več kot 80 % glede na klasične, v primerjavi s halogenkami pa tudi precej manj nevarna v primeru, če se zlomijo.
Cenovno pa so bila nekoč nekoliko dražja od halogenk, vem, da so jim v zadnjih letih cene padle.


No, na hodniku imamo mi edino 'navadno žarnico', ker je tam zaradi pogostih vklopov senzorja halogenka neprimerna, LED-ica pa 'brli' (kar je sicer tudi rešljivo, a mora imeti moj dragi čas za to user posted image )





Mimogrede - zakaj pa bi morala menjavati lustre? Praviloma je dovolj, da menjaš sijalke.


Sorry, tukaj pa tudi jaz ne morem, da ne bi user posted image user posted image user posted image
Ni bila izjava slovenskih trgovcev, bila je izjava nemskih trgovcev in mogoce je pa Nemcija tok v preteklosti, da sele sedaj to uvajajo.

Cist resno pa, ne spoznam se skoraj nic na te zadevice, sam pri nas ni sam neka zarnica to, je cela lucka z "zarnico" notri, tega ne morem na navaden luster gor zasraufat. Kaj tocno pa imam pa ne vem, LED je pisalo gor, mogoce se kaj user posted image en karton se imam in lahko pogledam no.

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Žarnice
11.1.2013 12:12:44   
ronja
Zbiram še ostanke blaga ali ponucana oblačila za predelavo:), pa verjetno se bo še kaj našlo, ko bom mela plac za vse touser posted image . (lubi se že za glavo drži, hehe - ampak je prijazen, pa me spodbujauser posted image ).

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Žarnice
11.1.2013 12:48:21   
Adelina
A pol ste z ledicami zadovoljne? Jaz sem tud že parkrat razmišlljala o teh, pa moj pravi, da je led preveč usmerjena svetloba in ne bo lepo osvelilo prostora. Da so ledice sicer zakon, ampak če jih imaš razporejene po celem stropu, za lustre pa niso v redu, ker preveč usmerjeno svetijo-ne razpršijo svetlobe.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Žarnice
11.1.2013 13:27:48   
Paštetka
Adelina, v kuhinji imamo LED vgrajene po celem spuščenem stropu. Drugod po stanovanju pa imamo lustre , kjer so nter LED luči. Luster ni tak kot so navadni...saj ne znam opisati, so pa Xal firma, če pogledaš in je svetloba razpršena.

(odgovor članu Adelina)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




kje visite na RR?
BUŠICA



doma (80%)

v službi (9%)

odvisnik-doma in v službi (11%)


Število vseh glasov: 359

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!