|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Čiščenje noska, ko je otrok zdrav
16.4.2010 14:54:03   
misamuk
Velikokrat tu zaseldim temo o čiščenju noska, ko je le-ta zamašen.
Mene pa zanima, če čistite nos tudi, ko je vse OK, recimo kot del vsakodnevne higiene, recimo pranja zobkov.
Mi imamo skoraj 11mesečnico, pa mi je bilo do sedaj logično, da sem ji vsak večer še očistila nos, preden je šla spat (s FR in babyvacom).
Zdej me pa mož že malo postrani gleda in pravi, da ni potrebe.
Kako je s tem pri vas?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   [Brisano sporočilo]
16.4.2010 15:55:11   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu misamuk)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Čiščenje noska, ko je otrok zdrav
16.4.2010 15:59:09   
pasmaJersey
Tudi jaz ne vidim nobene potrebe. Po nepotrebnem otroku sluznico matraš. A sebi tudi vsak večer zalivaš nos s fiziološko in izsesavaš vsebino?

_____________________________

Pasma Jersey. Poznate pasmo Jersey? Ne poznate pasme Jersey.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Čiščenje noska, ko je otrok zdrav
16.4.2010 16:06:44   
zmajaz
Tudi jaz ne razumem, zakaj bi otroku vsak dan štoral po nosu, ko ni prehlajen - to je skrajno pretiravnjae - a sebi tudi to delaš, ali zakaj meniš, da je otroku to treba? user posted image Jaz jima spiram s fiziološko SAMO, ko sta prehlajena, če imata pa samo kak manjši suh smrkeljček v nosku, jima pa to s palčko ven počistim, sicer pa pustim noske pri miru.

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu misamuk)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Čiščenje noska, ko je otrok zdrav
16.4.2010 16:15:11   
ellie
Jaz se tudi poskušam odvadit, da bi mu vsak večer čistila nos. Pri nas je tud prišlo to v rutino...in sem se že spraševala, če je to ok. Takoj po rojstvu smo imeli probleme z zamašenim nosom...in takrat mi je P rekel, da obvezno parkrat na dan čistit nos. In nam je to ostalo v navadi. Pa še skos ima nekaj v nosuuser posted image  Konec koncev si tud jaz parkrat na dan spiham nos, pa moj mož tuduser posted image  

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Čiščenje noska, ko je otrok zdrav
16.4.2010 16:16:10   
tažana
nisem strokovno podkovana ampak sem slišala, da fiziološka poleni sluznico. user posted image

jaz tega ne delam. konec koncev se bo moral otrok naučiti pihati  in s tem ji nič ne pomagaš user posted image

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Čiščenje noska, ko je otrok zdrav
16.4.2010 16:34:25   
HHH
Noske čistimo samo kadar jih je treba. Ne vem zakaj bi čistila čiste noske.

(odgovor članu tažana)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Čiščenje noska, ko je otrok zdrav
16.4.2010 17:01:29   
TaMaSa
IZVIRNO SPOROČILO: misamuk

Velikokrat tu zaseldim temo o čiščenju noska, ko je le-ta zamašen.
Mene pa zanima, če čistite nos tudi, ko je vse OK, recimo kot del vsakodnevne higiene, recimo pranja zobkov.
Mi imamo skoraj 11mesečnico, pa mi je bilo do sedaj logično, da sem ji vsak večer še očistila nos, preden je šla spat (s FR in babyvacom).
Zdej me pa mož že malo postrani gleda in pravi, da ni potrebe.
Kako je s tem pri vas?


Ojoj zakaj pa touser posted image Vsak vecer otroka matras z zalivanjem in pumpanjem?

Meni je patronazna reklada nosek pustim cimbolj pri miru.Sem prejsnji puncki vsako jutro in vecer dala kapljico fizioloske,a je rekla,da tudi to ni potrebno.Edino ce ima kak smrkljcek,ji ga z robckom odstranim.

Nekatere prevec uporabljate baby vaz,saj z njim samo sluznici skodujete.Ga imam,a se zapakiranega,ker se mi zdi prevec agresiven.



_____________________________

Nas pogled nikoli ni tako popacen, kot takrat, ko gledamo sebe.

(odgovor članu misamuk)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Čiščenje noska, ko je otrok zdrav
16.4.2010 18:15:20   
živa
Moja dva (4 in 2 leti) že znata izpihati nos, tako da je to malenkost drugače kot pri tvoji. To zimo sta bila non-stop bolna. Morda teden dni v vrtcu, pa teden do dva doma. Katastrofa. Nos sta imela kar naprej zamašen, pa vnetja ušes, viroze, prehladi ipd. In jima še vedno - čeprav sta zdaj že skoraj mesec dni zdrava (trkam na les) -  zjutraj in zvečer čistim nos s fiziološko. Ker je lažje ohranjati rutino kot pa jo znova vzpostavljati pri tečnem otroku, ki je bolan. Mucki gredo lepo ven in sluz tudi, ki jo sproti ne izpihata.

Glede na to, da je spiranje nosu s fiziološko del joge, ki ga nekateri bolj zavzeti redno prakticirajo, mislim, da škoditi ne more. Jaz si tudi zdaj v nosečnmosti s fiziološko čistim nos, ker sem že dkoraj dva meseca prehlajena - bolje to kot pa Operili ipd.

Edino poskusi jo naučiti, da sama pihne ven. Ampak po mojem tudi babyvac ne more škoditi.

In kakšno matranje otroka, prosim lepo? Če je to rutina, so itak zverzirani. Moja dva si znata tudi sama očistiti nos s fiziološko - si jo našpricata v nos z injekcijo.

Lp,

živa

(odgovor članu TaMaSa)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Čiščenje noska, ko je otrok zdrav
16.4.2010 18:38:06   
živa
Aja, pa še to: na ORL priporočajo toaleto nosu s fiziološko trikrat dnevno. Ne glede na prehlad. Moj prvi je imel povečano žrelnico in čist nos, pa sva vseeno dobila taka navodila. Tako da zihr ni prav nič narobe, če se nos redno čisti s fiziološko.

Če je potrebno, pa vsak sam presodi. Meni se zdi, da mojima dvema to samo koristi, ker se potem nos ne zabaše tako hitro.

Lp,

živa

(odgovor članu živa)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Čiščenje noska, ko je otrok zdrav
16.4.2010 19:02:06   
Bananček
Nosek se čisti čim dlje. Sploh dokler ne znajo sami pihnit. Fiziološka nič ne škoduje, samo dobro naredi. Če se nosek ne čisti redno res lahko pride do hudih vnetij ušes.

(odgovor članu živa)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Čiščenje noska, ko je otrok zdrav
16.4.2010 19:54:37   
jakaracman
Ne muči otroka, čisti nos ko bo zabasan.Mož ima prav.

(odgovor članu Bananček)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Čiščenje noska, ko je otrok zdrav
16.4.2010 19:56:34   
jakaracman

IZVIRNO SPOROČILO: živa

Aja, pa še to: na ORL priporočajo toaleto nosu s fiziološko trikrat dnevno. Ne glede na prehlad. Moj prvi je imel povečano žrelnico in čist nos, pa sva vseeno dobila taka navodila. Tako da zihr ni prav nič narobe, če se nos redno čisti s fiziološko.

Če je potrebno, pa vsak sam presodi. Meni se zdi, da mojima dvema to samo koristi, ker se potem nos ne zabaše tako hitro.

Lp,

živa


Aja, me prav kdo, sem povezana z njimi službeno in nisem slišala, da bi komu tako svetovali.

(odgovor članu živa)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Čiščenje noska, ko je otrok zdrav
16.4.2010 20:13:25   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: jakaracman


IZVIRNO SPOROČILO: živa

Aja, pa še to: na ORL priporočajo toaleto nosu s fiziološko trikrat dnevno. Ne glede na prehlad. Moj prvi je imel povečano žrelnico in čist nos, pa sva vseeno dobila taka navodila. Tako da zihr ni prav nič narobe, če se nos redno čisti s fiziološko.

Če je potrebno, pa vsak sam presodi. Meni se zdi, da mojima dvema to samo koristi, ker se potem nos ne zabaše tako hitro.

Lp,

živa


Aja, me prav kdo, sem povezana z njimi službeno in nisem slišala, da bi komu tako svetovali.


Enako. Pa sem bila pri enem tabolših na ORL-ju, ki ima dolgoletne izkušnje. Čimmanj fiziološke, izpihavanja pa tudi z baby vacom. Vsi svetujejo da se otrok čimprej navadi sam pihat nos.



(odgovor članu jakaracman)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Čiščenje noska, ko je otrok zdrav
16.4.2010 20:33:46   
Najaa
Če ni treba, jima ne čistim. Samo ko je nos poln, se pravi ko sta prehlajeni.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Čiščenje noska, ko je otrok zdrav
16.4.2010 20:56:57   
tassika
jaz ji vsak dan zmočim palčko za ušesa s fiziološko in z njo spravim vn mucke in smrkeljčke. A to tudi ni ok, saj drugače čez dan kiha, da jih spravi vn, zvečer ji pa malo pomagam, da nima vse zapackano. Je pa stara 5,5m.

_____________________________

<3 Zoja in Patrik <3

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Čiščenje noska, ko je otrok zdrav
16.4.2010 21:28:27   
Sempervivum
IZVIRNO SPOROČILO: misamuk

Velikokrat tu zaseldim temo o čiščenju noska, ko je le-ta zamašen.
Mene pa zanima, če čistite nos tudi, ko je vse OK, recimo kot del vsakodnevne higiene, recimo pranja zobkov.
Mi imamo skoraj 11mesečnico, pa mi je bilo do sedaj logično, da sem ji vsak večer še očistila nos, preden je šla spat (s FR in babyvacom).
Zdej me pa mož že malo postrani gleda in pravi, da ni potrebe.
Kako je s tem pri vas?


Sem prav vesela, da si tole vprašala user posted image

Moj mali je bil že pred časom precej prehlajen in takrat sem mu večkrat na dan čistila noska - tako kot ti opisuješ. Potem mi je pa kar nekako prišlo v navado (malemu pa tudi in se čisto nič ne upira), da sem mu 1x na dan s tem nadaljevala. No, z baby-vacom ne sesam vsak dan, ampak s fiziološko mu pa vsak dan sperem nosek. In vedno kaj pride ven user posted image  Zdaj pa tudi več ne vem. Odgovori so (kot vedno user posted image ) precej različni ...

Moje mnenje je, da je fajn, če se tamali nekako navadijo na to spiranje s fiziološko, da potem ni borb, ko je treba bolj pogosto čistit noska. Pretiravat pa seveda ni fajn. Kaj pa vem. Jaz bom mogoče zdaj za nekaj dni prekinila, potem bom pa videla za naprej.

LP

(odgovor članu misamuk)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Čiščenje noska, ko je otrok zdrav
16.4.2010 22:21:23   
živa
IZVIRNO SPOROČILO: njamka

IZVIRNO SPOROČILO: jakaracman


IZVIRNO SPOROČILO: živa

Aja, pa še to: na ORL priporočajo toaleto nosu s fiziološko trikrat dnevno. Ne glede na prehlad. Moj prvi je imel povečano žrelnico in čist nos, pa sva vseeno dobila taka navodila. Tako da zihr ni prav nič narobe, če se nos redno čisti s fiziološko.

Če je potrebno, pa vsak sam presodi. Meni se zdi, da mojima dvema to samo koristi, ker se potem nos ne zabaše tako hitro.

Lp,

živa


Aja, me prav kdo, sem povezana z njimi službeno in nisem slišala, da bi komu tako svetovali.


Enako. Pa sem bila pri enem tabolših na ORL-ju, ki ima dolgoletne izkušnje. Čimmanj fiziološke, izpihavanja pa tudi z baby vacom. Vsi svetujejo da se otrok čimprej navadi sam pihat nos.



ZD Center, Marija Godina.

Anamneza: mdr. zapisano: toaleta nosu redna.
Izvid: mdr. sluznica nosa, žrela rožnata, nosnici prosti.
Terapija: toaleta nosu s FR 2-3x dnevno.

Podoben je drugi izvid nekaj mesecev pozneje, predpisana ista terapija.

Tudi na Polikliniki na ORL nimajo na to nobenih pripomb; na ORL kliniki pa so nama ob operaciji žrelnice celo nosili fiziološko, da sva si lahko pucala nos.

Lp,

živa


< Sporočilo je popravil živa -- 16.4.2010 22:24:55 >

(odgovor članu Sempervivum)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Čiščenje noska, ko je otrok zdrav
17.4.2010 13:33:38   
jakaracman
Nekaj je ob operaciji, nekaj pa ko si zdrav.Jaz si tudi ne čistim nosu, ko sem zdrava.

(odgovor članu živa)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Čiščenje noska, ko je otrok zdrav
17.4.2010 14:46:07   
leo**tia
jaz ji ga ne cistim ko je zdrava stara je 13 mesecev...ve pa tudi useknit se,sem jo pred 2tednoma naucila,user posted image ..cistim ga samo ko je prehlajena,pa to samo s fizioloskouser posted image

(odgovor članu jakaracman)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Čiščenje noska, ko je otrok zdrav
17.4.2010 14:55:24   
Splišni
Saj še kopat ni zdravo otroka vsak dan, ker se izsuši koža, se pa sluznica ne bi ob 3-krat dnevnem "tuširanju".
Po moje to sploh ne more biti zdravo.

(odgovor članu leo**tia)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Čiščenje noska, ko je otrok zdrav
17.4.2010 21:18:14   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: jakaracman

Nekaj je ob operaciji, nekaj pa ko si zdrav.Jaz si tudi ne čistim nosu, ko sem zdrava.


user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu jakaracman)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Čiščenje noska, ko je otrok zdrav
17.4.2010 22:07:29   
rija
jaz mu nisem čisto nikoli šarila po nosuuser posted image  tudi nisem videla razloga, da bi mu. če je ven pogledal kak mucek, sem ga sčistila, drugače pa se noska prvih 6 mesecet tudi dotaknili nismo...niti ni bil prehlajen, niti ni bilo potrebe.

zdrav nos je potrebno pustiti enostavno pri miru, pa tak tudi ostane. tudi sama ne razumem izpiranja zdravega nosuuser posted image  res ne....

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu misamuk)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Čiščenje noska, ko je otrok zdrav
17.4.2010 22:19:33   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: Najaa

Če ni treba, jima ne čistim. Samo ko je nos poln, se pravi ko sta prehlajeni.

Enako.

Pa eno vprašanje za tiste, ki ravnate obratno: a tudi ve in vaš partner redno (t.j. 3x dnevno) "prepucavate" nos s fiziološko??


(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Čiščenje noska, ko je otrok zdrav
17.4.2010 22:24:44   
zmajaz

IZVIRNO SPOROČILO: živa
Tudi na Polikliniki na ORL nimajo na to nobenih pripomb; na ORL kliniki pa so nama ob operaciji žrelnice celo nosili fiziološko, da sva si lahko pucala nos.

Ne moreš primerjati otroka s težavami in tistega brez. Pa to je za moje pojme isto, kot da bi rekel, da če je za otroka z zlomljeno nogo dobro, da nosi gips, pa dajmo gips gor vsem otrokom. user posted image

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu živa)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Dojenček ponoči ne spi
Je nočno hranjenje res še vedno potrebno? Do kdaj? Kako bi si lahko pomagali, da bi omejili nočne podoje?Kaj storiti, če...




Vrnitev na delovno mesto po porodniški.
Admin

S kakšnimi izzivi se soočate ob vrnitvi na delovno mesto po porodniškem dopustu?