|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Čiščenje noska, ko je otrok zdrav
20.4.2010 23:35:31   
rozilu
Jaz tudi svoji 6-mesečnici vsak dan čistim noska. Ampak samo nakapljam fiziološko, potem pa še z vatko polovim miške user posted image . Kakih pumpic nisem nikoli uporabila. Je vedno kaj najti tam not, tako da za brez veze to že ni.

In ja, tudi sama si vsako jutro očistim nos, ne sicer s fiziološko, ker sem se že naučila pihat ven user posted image ona pa seveda tega ne zna. Fiziološka pa... saj ti že ime pove, boljše stvari ni - za sluznico je čisto naravna; navadna voda ali pa kak operil pa bi bila druga pesem.

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   [Brisano sporočilo]
21.4.2010 9:07:39   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu rozilu)
  Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Čiščenje noska, ko je otrok zdrav
21.4.2010 9:21:08   
m_o_i
hm...meni so na ORL rekli, da naj bi fizioloska omocla sluznico (ker sem bla tudi skepticna glede izsusitve) in jo pomagala obnavljatuser posted image  
priporocena doza: 3x dnevno PRED vpihovanjem nasonex-a (boljsa absorbcija zdravila)

operil in nasonex pa naredita user posted image  pa pol v nosu, ja.

_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Čiščenje noska, ko je otrok zdrav
21.4.2010 9:25:46   
linči 312
jaz tudi vsak dan spucam nosek enoletnemu otročku. ga sicer učimo, kako pihniti ven, ampak zaenkrat nam še ne gre čist super, zato še vedno uporabljamo fiziološko in babyvac. je pa tko, da včasih tudi sama uporabim ta babyvac in je čist superuser posted image

dnevno to počnem zato, ker tudi midva z možem to počneva, se pravi si nos čistiva s fiziološko in pa seveda se upihneva. mene osebno namreč zelo moti, če imam zapacan nos. pa ne mislim pri prehladu, ampak tudi dnevno, zaradi suhega zraka in podbno. nos me srbi. in otroka tudi. ga prav vidiš, kako si nosek drgne ob rokico ali pa vane, ker ga srbi od vsega, kar se nabere notri. tako, kot je ena napisala. sluznica in dlačice v nosu preprečujejo vstop smetkam. in te potem ostanejo v nosu in to je treba spucat.

ne vemzakaj bi bilo dnevno čiščenje noska škodljivo. prej obratno. poznam namreč ogromno primerov, ko mame niso čistile noska tako kot je to potrebno, pa so imeli otročki potem kronična vnetja ušes. pri nas, kljub nekaj prehladom, ki smo jih imeli pozimi, enkrat zelo močnega, s tem nismo imeli težav.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Čiščenje noska, ko je otrok zdrav
21.4.2010 10:23:35   
Isabelle
Moji je ponavadi zjutri slišat ko diha da ima zamašen nos, ko ji ga pa sčistim z aspiratorjem na usta pa ne gre skor nič ven, lahko malo sluzi edino.Slišat je pa tko kot da ima ful zamašen.P prejšnji teden na posvetovalnici ni rekla nič da bi bla kaj prehlajena.Čez dan je ok.
A je možno da je to od suhega zraka?

(odgovor članu linči 312)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Čiščenje noska, ko je otrok zdrav
22.4.2010 10:21:53   
koala
Jaz sem imela ful težave z suho nosno sluznico in stanje se je nevrjetno izboljšalo odkar uporabljam sicer aquamaris (sterilna morsak voda) tako da....

Sinu zvečer sperem noske z fiziološko, po potrebi tudi posesam (star je dve leti, sicer se trudi phnnit pa vseenone gre vse ven). Sem se pa o tem pogovarjala z sinovim otologom, ki ga obravnava zaradi ponavljajočih vnetij ušesa in je rekle da je to OK, stanjšanje in polenitev nosne sluznice pa povzročajo operil in podobne zadeve.

_____________________________

Nisem vedela
koliko ljubezni imam v srcu,
dokler me ni nekdo poklical MAMA

(odgovor članu Isabelle)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Čiščenje noska, ko je otrok zdrav
22.4.2010 17:05:05   
živa
Da ne bo hude krvi, sem vprašala še na med.over.net otorinolaringologa o škodljivosti oz. priporočljivosti uporabe fiziološke raztopine za vzdrževanje higiene nosu zdravega otroka. Ko odgovorijo, javim.

Lp,

živa

(odgovor članu koala)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Čiščenje noska, ko je otrok zdrav
3.5.2010 22:22:06   
mkbk
hoj živa, to tudi mene ful zanima... a so ti že kej odgovorili?

Ker sem dobila pa nekaj informacij, kako o tem, da fiziološka pa tudi ni nujno glih najboljša...ampak se lahko še zabašejo sinusi. Zdej pa nevem. Imam pa naš Filip že kakšne dva meseca konstantno vnet nos...user posted image

(odgovor članu živa)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Čiščenje noska, ko je otrok zdrav
4.5.2010 15:36:25   
živa
Kopiram:

Spoštovani!

Izpiranje nosu s fiziološko raztopino ni škodljivo, seveda ne moremo reči. da je obvezno. Če je nos normalno prehoden, če otrok zna pihati nos ( v primeru potrebe ), potem je rutinsko čiščenje nepotrebno, v ostalih primerih pa lahko le koristi (predvsem pri ortrocih, ki še ne znajo sami čistiti - pihati nos).



LP IB.  link: http://med.over.net/forum5/read.php?158,6179453 Lp, živa

(odgovor članu mkbk)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Čiščenje noska, ko je otrok zdrav
4.5.2010 21:38:37   
PC Baby
se opravičujem, ker nisem brala vseh odgovorov, ampak povedala pa bi, da sicer mi ne čistimo noska otroku ko je zdrav, pediatrinja pa nam je rekla, da je treba otroku preventivno vsak 1x dnevno s fiziološko nosek izpirat, tudi ko je zdrav.

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Čiščenje noska, ko je otrok zdrav
5.5.2010 20:48:09   
koala.cek
nosek čistimo enkrat na dan. zvečer, med umivanjem. zdaj ko je v zraku veliko prahu, takšnega in drugačnega, pa se mi zdi sploh fajn. sicer ne uporabljamo nobenih drugih dodatnih pripomočkov, kot je npr. babyvac, ampak vse spihata ven.

(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Čiščenje noska, ko je otrok zdrav
20.9.2011 22:34:33   
Barabinca
Moja deklica se je prehladila. Stara je 4,5 m in nima čisto zabasanega noska, ampak dovolj da težko diha in da je jokava, ker se slabo počuti. Sedaj ne vem kako naj bi s fiziološko spirala nos. Namreč strah me je, da jo bo vdihnila in se začela dušiti. Če pa ne naredim nič me je pa še bolj strah kakšnega morebitnega vnetja ušes... Ali mi lahko katera opiše kako se lotite čiščenja noska po korakih in kaj potrebujete za čiščenje noska... Saj morda kompliciram, ampak me je strah, da ne bi česa narobe naredila....

(odgovor članu koala.cek)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Čiščenje noska, ko je otrok zdrav
20.9.2011 22:54:38   
polona5
Otročku kar lepo očisti nosek vsaj 3x na dan. Sama sem delala tako, da sem najprej v eno nosnico vlila malo fiziološke (cca 2 ml) in takoj za tem povlekla ven iz nosnice smrkej z aspiratorjem (na baterije, ki ga dobiš v lekarni ali baby centru), s tem da sem drugo nosnico istočasno zaprla, da je aspirator boljše potegnil, ker se je ustvaril podtlak - otroček ta čas diha na usta.  Enako sem ponovila z drugo nosnico. Pred spanjem pa sem po čiščenju vedno dala še Operil za otroke, v vsako nosnico po 1 kapljico, da je otrok vsaj ponoči lepo dihal in umirjeno spal. Lp

(odgovor članu Barabinca)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Čiščenje noska, ko je otrok zdrav
21.9.2011 5:20:14   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: Barabinca

Moja deklica se je prehladila. Stara je 4,5 m in nima čisto zabasanega noska, ampak dovolj da težko diha in da je jokava, ker se slabo počuti. Sedaj ne vem kako naj bi s fiziološko spirala nos. Namreč strah me je, da jo bo vdihnila in se začela dušiti. Če pa ne naredim nič me je pa še bolj strah kakšnega morebitnega vnetja ušes... Ali mi lahko katera opiše kako se lotite čiščenja noska po korakih in kaj potrebujete za čiščenje noska... Saj morda kompliciram, ampak me je strah, da ne bi česa narobe naredila....


Na googlu imaš filmčke, kako očistiti nos dojenčku. Poišči.
Drugače pa sem jaz tako malega dala past kravice, naštimala polno šprico fiziološče (2,5ml se  mi zdi) in špricnila v nos. Šprico usmeriš proti malim možganom (upam, ad veš kje souser posted image ), ne gor, ne dol. Potem pa spet v drugo nosnico. Voda steče na drugi strani ven ali pa jo poje. Pravilno je, da steče ven na drugi strani. Nikakor pa ne takoj sesat, saj mora tale fiziološka svoj enaredit. Torej najprej našpricaj, nato pa pripravi sesalec (babyvac) ali aspirator in šele nato posesaj. Postopek lahko š e1x ponoviš takoj, oz večkrat dnevno. S časoma pa dobiš tudi občutek s kako silo špricnit. Ne prepočasi in ne z silo oz šusom. Otroku ne moreš škodit, se ne bo zadavil in nič. Ko je otrok večji in lahko sam sedi, pa sem ga jaz posedla in tudi povečala šprico, v eno nosnico 5ml.
Drugače pa tudi v baby centru ali lekarni dobiš prav šprico za fiziološko za dojenčke. Napolniš z fiziološko in not špricneš, mislim d atudi vakumsko takoj ven pobere. Imajo moji prijatli, ampak jaz nisem nikoli videla kak deluje. Tole je za tvoj strah še najbolje

(odgovor članu Barabinca)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Čiščenje noska, ko je otrok zdrav
21.9.2011 16:24:53   
Paštetka
Nič se ne sekiraj. Fiziološke ne more vdihniti. Ti samo fajn našopaja v nos, tako, da bo na drugi syrani ven priteklo. Malo se bo zdrznil otrok, mogoče zajokal, ampak samo zaradi neuodja. Nič mu ne bo.

Jaz sem si ju dala v naročje, tako, da sta sedela, potem pa našpricala.

_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Čiščenje noska, ko je otrok zdrav
21.9.2011 17:03:34   
polona5
Delam na pediatričnem oddelku, ma kaj takega, da bi s silo špricali v nos, pa še nisem doživela. Vse je treba delati z občutkom, saj je nosna sluznica zelo občutljiva, lahko zakrvavi ali zateče in potem ima otrok še večje težave z dihanjem. S špricanjem na silo, ki je zelo neprijetno, pa se otrok lahko tudi fejst ustraši in posledično upira. Mi vedno fiziološko lepo nakapamo v nos iz ampul in potem poaspiriramo, kot sem že napisala. Lp

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Čiščenje noska, ko je otrok zdrav
21.9.2011 18:28:40   
nusi
ja tudi jaz sem že iz obupa probala to varianto, da sem na silo špricnila notri in na drugi strani ven, samo se mi zdi to tolk agresivno. to je res izhod v sili. Jaz nalijem, potem pa posesam ven in kolkrkol se sliši grozno,a mpak ko je nos zabasan je najboljša rešitev babyvac. Ko sem ga prvič sporbala mi ni bil ok, ne vem kaj sem naredila narobe, sedaj pa ga uporabljam ob prehladih in res pomaga, pa še na seb sem ga sprobala. Neprijeten občutek, ampak pol maš pa nos res spucan kot se šika user posted image

(odgovor članu polona5)
Neposredna povezava do sporočila: 42
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Dojenček ponoči ne spi
Je nočno hranjenje res še vedno potrebno? Do kdaj? Kako bi si lahko pomagali, da bi omejili nočne podoje?Kaj storiti, če...




Vrnitev na delovno mesto po porodniški.
Admin

S kakšnimi izzivi se soočate ob vrnitvi na delovno mesto po porodniškem dopustu?