cookie-img

Spletno mesto uporablja piškotke

za zagotavljanje spletne storitve, analizo uporabe, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotov ne bi mogli nuditi. Z nadaljnjo uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.

writing-img

zgubljam mleko kako ga dobiti nazaj??

clock-img

16.07.2007, 08:14

clock-img

nky 23

pencil-img

1512

imam eno vprašanje. Zanima me če katera ve kako naj pridobim nazaj svoje mleko, saj sem ga kar čez noč skoraj čisto izgubila kljub temu da ni prišlo pri meni do nobenega stresa ali kaj podobnega. mai je star dober mesec in pol. Zelo rada bi ga dojila ampak ne vem kako naj pridobim mleko nazaj, saj s stiskanjem (pumpanjem) komaj kaj priteče vn. resnično posim za pomoč, če katera ve kaj naj storim!!
 
Hvala!!!!

clock-img

16.07.2007, 08:27

clock-img

2.2.

pencil-img

1514

jaz sem si že od poroda stiskala mleko in dodavala dodatek ker sem ga imela premalo. čez mesec pa si nisem več mogla izpumpat niti 5ml čez cel dan seveda sem postopoma izgubljala mleko, tako da sem potem odnehala in sedaj še vedno ji dodajam adap. ml. novalac

clock-img

16.07.2007, 08:45

clock-img

DANVARI

pencil-img

333

IZVIRNO SPOROČILO: nky 23

imam eno vprašanje. Zanima me če katera ve kako naj pridobim nazaj svoje mleko, saj sem ga kar čez noč skoraj čisto izgubila kljub temu da ni prišlo pri meni do nobenega stresa ali kaj podobnega. mai je star dober mesec in pol. Zelo rada bi ga dojila ampak ne vem kako naj pridobim mleko nazaj, saj s stiskanjem (pumpanjem) komaj kaj priteče vn. resnično posim za pomoč, če katera ve kaj naj storim!!
 
Hvala!!!!



pravijo da pomagajo ječmenovi zvarki. Pivo user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image , če pa nisi na alkohol potem pa bela kava. Od Kneippa je  dobra Seka, jo pa dobiš v vsaki trgovini. Skuhaš in zmešaš pol-pol z mlekom, da je zadeva pitna in piješ čez cel dan. Meni je pomagalo.


_____________________________

"In raising my children, I have lost my mind but found my soul." ~ Lisa T. Shepherd
"People who say they sleep like a baby usually don't have one." ~ Leo J. Burke

clock-img

16.07.2007, 08:51

clock-img

Anonimen

bivša sodelovka mi je rekla da je njej pomagala edino le polenta - vsak dan šalco polente za fruštek.

drgač pa obstajajo tudi razni čaji za dojilje, pa veliko vode popij, pa čim več pristavljej. pumpanje ne dela mleka, ker nikol do konca ne morš izpimpat, dojenček pa drugače pocuza

clock-img

16.07.2007, 08:55

clock-img

srki

pencil-img

9222

Čimveč tekočine, čeprav pri meni tudi to ni delovalouser posted image .

clock-img

16.07.2007, 09:05

clock-img

mert

pencil-img

100

Bolj pogosto kot je dojenje, večja je poraba, s tem je stimulacija žlez večja in se količina mleka sama poveča. Seveda pa je potrebno tudi čimveč piti.
Tako nekako so svetovali meni in je pomagalo.
Začela sem bolj pogosto - zelo pogosto dojiti in v kakih treh dneh je bil učinek zelo izrazit!user posted image
Pa veliko sreče!

clock-img

16.07.2007, 11:17

clock-img

tinaaja

pencil-img

7450

Tametil tablete + pogosto pristavljanje. brez pristavljanja ne bo mleka, ne glede na zvarke, polente,..

clock-img

16.07.2007, 11:34

clock-img

nky 23

pencil-img

1512

kje pa je mogoče dobiti te tmatil tablete???

clock-img

16.07.2007, 13:00

clock-img

blazka

pencil-img

554

Pristavljaj, pa veliko tekočine pij, pa počivaj!!!

clock-img

16.07.2007, 13:04

clock-img

Anonimen

ker nikol do konca ne morš izpimpat,




Oprosti; Lara, ampak tole je pa smešno user posted image

clock-img

16.07.2007, 14:24

clock-img

NRMM

pencil-img

2620

Pomagajo tudi semena od sezama. Na pol litra vrele vode dodaš 1,5 žlice sezamovih zrn in pustiš vreti še 10 min. To sezamovo vodo spiješ (zapreš oči in nagneš na ex,ker je user posted image ),semenke pa poješ.

_____________________________

Moji dve nagajivki :-):

Maruša 24.12.2005
Maša 26.6.2007

clock-img

16.07.2007, 14:30

clock-img

Anonimen

Dojke proizvajajo mleko na osnovi ponudbe - povpraševanja. Torej, več ko otroka pristavljaš, sporočaš da naj dojke proizvajajo več mleka, torej večja bo ponudba. Vsi ostali zvarki in čaji za dojenje, pa veliko tekočine je bolj kot ne blažji žegenj, morda tudi pomagajo, vendar brez pristavljanja ne bo nič.
V bisvtu ti priporočam, da si z user posted image  vzameta kar cel dan in se dojita čim bolj pogosto, toliko kolikor prenesejo bradavice.
Pa toplo ti priporočam knjigo Dojenje in materinstvo iz srca.

clock-img

16.07.2007, 14:31

clock-img

Anonimen

Pa še tole si preberi http://www.dojenje.net/vprasanja.htm

clock-img

16.07.2007, 14:36

clock-img

rainbow

pencil-img

2869

Pozdravljena nky!

kaj pa če se je ponudba končno uravnjala s povpraševanjem in je stvar v temu, da dojke več niso tako napete??? in se ti tako samo zdi, da ni več mleka.

Pomembna info bi bila, če sta se s user posted image  do te "izgube" izključno dojila, ali si si črpala/dodajala.
Ker če sta se dojila, je nemogoče, da bi mleko čez noč izginilo, je torej bolj verjetna razlaga zgornja.
Če si pa črpaš/dodajaš, pa odvisno, kolikokrat na dan dojiš oziroma si črpaš.

napiši, kako napredujetauser posted image

_____________________________

lp, rainbow

Life's what's important. Walking, houses, family. Birth and pain and joy. Katharine Hephburn

clock-img

16.07.2007, 14:54

clock-img

sabri

pencil-img

1291

tako kot ostale, čas, brez nervoze, veliko pristavljanja-že igranja, veliko piti, polenta, čaj za dojenje( meni je pomagal samo Galex, ali pa kateri drugi za precedit)...pa sem prišla iz dodajanja na polno dojenje. Veliko uspehauser posted image .

clock-img

16.07.2007, 15:18

clock-img

emaa

pencil-img

7450

Tametil ti napiše ginekolog. 

clock-img

16.07.2007, 16:14

clock-img

Pikicapokica6

pencil-img

655

IZVIRNO SPOROČILO: rainbow

Pozdravljena nky!

kaj pa če se je ponudba končno uravnjala s povpraševanjem in je stvar v temu, da dojke več niso tako napete??? in se ti tako samo zdi, da ni več mleka.

Pomembna info bi bila, če sta se s user posted image  do te "izgube" izključno dojila, ali si si črpala/dodajala.
Ker če sta se dojila, je nemogoče, da bi mleko čez noč izginilo, je torej bolj verjetna razlaga zgornja.
Če si pa črpaš/dodajaš, pa odvisno, kolikokrat na dan dojiš oziroma si črpaš.

napiši, kako napredujetauser posted image



Oprosti, ampak s tem se pa ne strinjam. Meni se je točno to dogajalo vsak mesec, kakšen teden pred tem, ko sem dobila menstruacijo. Dobesedno čez noč je mleko kar izpuhtelo. Menda sem bolj občutljive narave, zato so mi hormoni tak čas čisto ponoreli. Vendar sem vedno zvozila tako, da sem zelo pogosto dojila, veliiiiiiiiiko počivala in veliko pila. V 2-3 dneh smo bili spet na konju. Naj še povem, da sem jo polno dojila 6 mesecev in jo pri 9. mesecih še vedno dojim, tako da, ne obupat!

clock-img

17.07.2007, 13:43

clock-img

Anonimen

Meni pomaga da pijem čaj iz komrčka, majarona, včasih dodam še mal kamilice. In mleko imam čeprav ga nisem imela zadosti. Drgač pa pomaga res polenta močnik. Kuhan gomolj komarčka . In veliko piti. Meni je pomagalo da lahko dojim na polno. Zaenkrat mleko je.

clock-img

17.07.2007, 13:59

clock-img

ivanap

pencil-img

54

tudi meni je pomagal sezam, pripravljen na isti način kot je napisala NRMM. pila sem ga nekaj dni in potem imela prave navale mleka in sem uspešno dojila 17 mesecev. 

clock-img

17.07.2007, 15:02

clock-img

rainbow

pencil-img

2869

No, jaz sem jo hotela samo opogumit, nič druga. glede menstruacije pa res ne vem, verjetno odvisno od ženske. jaz je nisem imela, ker imam vstavljeno Mireno.

treba pa se je spomnit tudi na to, da ima otrok občasno poskoke v rasti in takrat več zahteva.

Se pa strinjam z vsemi naštetimi metodami, od pitja, počitka, žgancev, brezalkoholnega piva, itditd.

kakorkoli, uspešno dojenje želimuser posted image

_____________________________

lp, rainbow

Life's what's important. Walking, houses, family. Birth and pain and joy. Katharine Hephburn

clock-img

17.07.2007, 22:38

clock-img

happy mam

pencil-img

102

Meni je pomagal čaj za dojenje, od HIPPA

_____________________________

Mi smo pa tako srečna družinica! Imamo namreč malega ŽAKA!

clock-img

23.07.2007, 23:12

clock-img

Srčekgirll

pencil-img

3926

Pij veliko tekočine - vodo, čaj..., nikar kakšne z mehurčki.
To mi je povedala babica od mojga user posted image in verjamem da ima prav. Ko bom jst mela svojeuser posted image jo bom ziher povprašala za kak nasvet.
Srečnouser posted image


_____________________________

ponosna mamica treh fantov maj 2008, julij 2010 & oktober 2012

clock-img

24.07.2007, 09:23

clock-img

Freycha

pencil-img

8389

V knjigi Dojenje in materinstvo iz srca priše o povečanju proizvodnje mleka naslednje:

- Pravila pristavitev k prsim. Prepričaje se ali je dojenček pravilno pristavljen k prsim, da se ne bo naprezal.
- Dojite pogosto in tako dolgo, dokler dojenček to želi. Otroka, ki veliko spi, morate buditi in ga spodbujati k aktivnemu sesanju (tu bi samo poudarila, da se mi ne zdi smotrno, če otroček lepo napreduje na teži - moje lastno mnenje).
- Obe dojki ob vsakem dojenju. Ob vsakem dojenju ponudite obe dojki. S tem boste zagotovili, da bo dojenček dobil vse mleko, ki mu je na razpolago in da bosta obe dojki stimulirani za proizvodnjo mleka (tu je moj komentar le, da če je v eni dovolj, se mi ne zdi smotrno menjavati. To pride v poštev, ko je ena premalo za nahranitev).
- Izmenično dojenje. Ob vsakem dojenju dva do trikrat prestavite dojenčka z ene dojke na drugo. Tako bo bolj zavzeta za sesanje in pris bodo bolj stimulirane. Stran zamenjajte takoj, ko se dojenčkovo sesanje upočasni in ko požira manj pogosto. Ob vsakem dojenju ponudite obe dojki vsaj dvakrat.
- Sesanje le pri prsih. Dojenček naj sesal e pri prsih. prenehajte uporabljati dude in če morate dodajati umetno mleko, poskusite s kapalko, žličko ali kozarčkom.
- Stimulacija z iztiskavanjem. Prsi lahko vzpodbujate k večji proizvodnji z ročnim ali mehaničnim iztiskavanjem mleka. Iztiskavate lahko po podoju na tisti strani, ki ni izpraznjena, ali med otrokovim daljšim spanjem (zanimivo, meni so na začetku vsi govorili, da črpanje ne pospešuje proizvajanja mleka, tu pa piše ravno obratno).
- Le materino mleko. Dojenčka ne nalivajte s čaji ali vodo. če dodajate umetno mleko, zmanjšujte količino v skladu s povečano proizvodnjo lastnega mleka. Pazljivo štejte mokre in pokakane pleničke; tako se prepričate, ali dobi dovolj mleka. Bodite v stiku z otrokovim zdravnikom.
- materine potrebe. Ne pozabite nase; počivajte, sprostite se, pravilno se nahranite in uživajte dovolj tekočine. Vse to bo pripomoglo k proizvodnji večje količine mleka in seveda k vašemu splošnemu dobremu počutju.

Še čisto na kratko o krizah. Najpogosteje se prva kriza (pomanjkanje mleka in spremenjen urnik) zgodi v starosti šestih tednov, lahko pa tudi že v tretjem tednu. Komaj se je najedel in zaspal, že je spet pokonci, obrača glavico, išče bradavico. Dojenček je nenadoma kar naprej lačen in mamico skrbi, da nima dovolj mleka. Ne dvomite v svoje sposobnosti, to "mlečno krizo" bosta v nekaj dneh prebrodila, saj ni nič drugega, kot normalen poskok rasti, ki ga lahko pričakujete tudi okrog tretjega meseca.....

Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem