cookie-img

Spletno mesto uporablja piškotke

za zagotavljanje spletne storitve, analizo uporabe, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotov ne bi mogli nuditi. Z nadaljnjo uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.

writing-img

vse ki ste imele CR..zanima me..

clock-img

29.10.2007, 20:47

clock-img

Blejka26

pencil-img

1798

ne vem kam spada ta tema,jaz bom pisala kar tukaj potem me boste pa premaknili,če je narobe.No v ponedeljek sem imela CR,šive so mi ven pobrali v nedeljo,se pravi šesti dan,tko da sem že od včeraj doma.In ko sem se pogledala v ogledalo oz.ko sem v ogledalu pogledala rano sem imela občutek kot da je rana odprta.Res grozno za videti..kar na jok mi je šlo,ker sem mislila le na to kaj bo z mano..no danes je babca prišla na pregled moje pikice in mi zraven pogledala rano in je rekla,da ni odprta in da je lepa...no zej me pa zanima z katero kremo ste se mazale in kdaj!?meni so v lekarni rekli da taka krema ne obstaja,šele potem ko se rana zaceli.No potem me zanima še to koliko časa niste dvigovale težkih stvari (recimo 15kg in več)..zanima me predvsem zaradi moje prvorojenke,ki je težka 13kg-kdaj jo bom lahko dvignila..postopoma seveda..

_____________________________

Neja 27.12.2005
Tjaša 22.10.2007
najlepši razlog zakaj živeti

clock-img

29.10.2007, 20:55

clock-img

emaa

pencil-img

7450

Nisem mazala s posebno kremo, sem kar kremo proti strijam gor dajala, je fino mastna. Glede dvigovanja se pa ne spomnim, ampak mislim, da sem nečaka (12kg) dvignila kake 4 tedne po porodu.

clock-img

29.10.2007, 20:59

clock-img

cmokec

pencil-img

5499

Pri meni so poudarili, da ne smem mazati z nobeno kremo, ker se rana lahko zapaca in posledično vname. Je pa dobro čimvečkrat spirati pod tušem. Jaz sem v bolnici dobila kar nekaj ta velikih flajštrov, da sem sama menjala, ker bi sicer imela vedno mokro na rani. Nekaj mi jih je ostalo, pa ti jih lahko pošljem, če mi naslov sporočiš na ZS.

_____________________________

Moje srce grejeta dva mala sončka: Sara (2001) in Pia (2005).

clock-img

29.10.2007, 21:03

clock-img

N _ B

pencil-img

2844

Na začetku nisem nič mazala. Pomembno je, da je rana čimbolj odprta, da diha in se suši. Obliže sem imela le v porodnišnici in en dan doma. Potem sem si zaradi boljšega občutka dala čez le gazo. Kasneje sem mazala s kremo za telo po tuširanju. Drugače pa obstaja krema za brazgotine - Contratubex, ampak mislim, da je to za kasneje, ko se rana zaceli. Dvigovala nisem do 1.pregleda po porodu (obakrat).

clock-img

29.10.2007, 21:05

clock-img

Anonimen

Meni je mož eno kremo iz lekarne prinesel, ki so mu jo pač tam dali, ko je povedal, za kaj jo rabim. Pojma nimam, kako se ji reče, namazala sem se pa maksilano enkrat. Če sem se. Spomnim se ne. Je pa to krema za mehčanje brazgotin, če se prav spomnim.

Dvigovala pa jaz nisem, ker mi pač ni bilo treba, tako da tega pa res ne vem.

clock-img

29.10.2007, 21:06

clock-img

N _ B

pencil-img

2844

IZVIRNO SPOROČILO: cmokec

Pri meni so poudarili, da ne smem mazati z nobeno kremo, ker se rana lahko zapaca in posledično vname. Je pa dobro čimvečkrat spirati pod tušem.



To so tudi meni.

clock-img

29.10.2007, 21:07

clock-img

Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: N & B

Na začetku nisem nič mazala. Pomembno je, da je rana čimbolj odprta, da diha in se suši. Obliže sem imela le v porodnišnici in en dan doma. Potem sem si zaradi boljšega občutka dala čez le gazo. Kasneje sem mazala s kremo za telo po tuširanju. Drugače pa obstaja krema za brazgotine - Contratubex, ampak mislim, da je to za kasneje, ko se rana zaceli. Dvigovala nisem do 1.pregleda po porodu (obakrat).



Ja, ja. mislim, da je bila ta krema, pa gazo sem tudi imela. Menjal mi jo je pa mož, ker meni je bilo ful grozno tisto sploh pogledati, tako da pojma nimam, kako je sploh izgledalo.

clock-img

29.10.2007, 21:16

clock-img

janja

pencil-img

1559

Pozdravljena so-oktoberka!

Ne vem zakaj delajo razlike pri CR. Jaz sem tudi imela CR - PO LJ. Vendar so mi naredili notranje šive, ki bodo sami razpadli. Obliž so mi sneli že 3. dan, potem pa svetovali naj rano čimvečkrat tuširam (da se ne vname) in dobro posušim. Na pogled izgleda rana kot lepotna črta, pa tudi kakih težav nimam - skoraj ne vem, da jo imam. Domov sem šla 5. dan po porodu, so mi pa zabičali, da lahko zaenkrat dvigujem le svojega dojenčka. Tako da bo starejši bratec še malo počakal.

Glede mazanja s kremo. Mislim, da se Contratubex uporablja šele takrat, ko je rana res zaceljena. Mi je pa moja sestra svetovala, da je čisto vseeno - lahko uporabiš tudi kako drugo kremo (bolj mastno), da omiliš brazgotino (ona je imela že 2 CR).




_____________________________

Otroci so naše največje bogastvo! Čuvajmo jih!

http://janja73.mojalbum.com
http://zo-ja.mojalbum.com

clock-img

29.10.2007, 21:19

clock-img

polona5

pencil-img

188

Za mazanje operativnih brazgotin je najboljši Contractubex gel, dobiš ga v lekarni brez recepta. Večkrat na dan ga vmasiraš na operativno brazgotino. Z mazanjem lahko začneš takoj, ko je rana zaprta oz., ko odpadejo krastice od šivov. S časoma bo ta brazgotina postala tanka gladka črtica in v približno pol leta bo pobledela, tako da je ne bo dosti videt. Ti iz lastnih izkušenj povem, da deluje in je res super. Samo vsaka brazgotina rabi svoj čas. Fajn pa je, da jo začneš čim prej mazat in pri tem kar vztrajaj, da bo čez pol leta res lepa.

clock-img

29.10.2007, 21:24

clock-img

Brisani uporabnik

pencil-img

5637

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

clock-img

29.10.2007, 21:26

clock-img

cmokec

pencil-img

5499

Saj ti flajštri so v bistvu gaza, ki ima okoli nekaj lepilnega, da stoji na koži. Material pa "diha", tako, da sem jaz kar te uporabljala še ene 10 dni, ko sem bila že doma.

_____________________________

Moje srce grejeta dva mala sončka: Sara (2001) in Pia (2005).

clock-img

29.10.2007, 21:36

clock-img

kofetek2010

pencil-img

9555

Meni so naredili notranje šive, ki so sami razpadli. Dokler nisem imela rane čist zaceljene, sem jo imela prelepljeno s flaštrom, ki sem ga kupila v lekarni in sem se z njim tud tuširala. Moja rana je res taka, da moraš dobro pogledat, da jo vidiš (debela kot las).

Nisem pa z ničemer mazala.

clock-img

30.10.2007, 06:37

clock-img

pikica86

pencil-img

131

Jaz nisem bila nič šivana, ampak sem imela nekakšne sponke-izgledajo kot mini špangice za v lase.Gazo sem imela v P in še en dan ko sem prišla domov.Nato sem se tuširala normalno brez nje.Nekje 3 tedne po porodo, sem se začela mazati s kremo Contratubex, in je res pomagala.

Moram pa rečt, da se mi rana skoraj ne pozna, moraš kar dobro pogledat, da vidiš rez-mogoče tudi zaradi malo trebuščka, ki mi je ostal od porodauser posted image user posted image

_____________________________

Preden si bil spočet sem te želela, še preden si bil rojen sem te ljubila in komaj si se rodil, bi zate umrla.To je čudež življenja.

clock-img

30.10.2007, 06:58

clock-img

Blejka26

pencil-img

1798

ja sej je kar normalno da ti ostane mal trebuščka..to je moj drugi otrok in sem ga tud pričakovala..(trebušček).v porodnišnici sem se hecala,da se bojim,da mi bo skozi rano pogledala še kakšna rokica,da so kakšnega notr pustil,k mam še tko velik trebušček.Ampak sej je komaj en teden od operacije..tko da..hvala vam za odgovoreuser posted image

_____________________________

Neja 27.12.2005
Tjaša 22.10.2007
najlepši razlog zakaj živeti

clock-img

30.10.2007, 11:26

clock-img

buba1131

pencil-img

68

Blejka mi prosim poveš v katerem tednu se ti je otrok obrnil, ker vem da si se sekirala da ni obrnjen!
In zakaj si potem imela CR če se je obrnil?

Sprašujem te ker je mojuser posted image v 37t še vedno v prečni legi in sem cela panična zaradi tega če se ne obrne. 2X sem že rodila vaginalno in me je kotuser posted image user posted image user posted image strah CR, sem rekla da če se ne obrne ne grem rodit!!!!!!!!!!!

clock-img

30.10.2007, 21:10

clock-img

tadejat

pencil-img

156

Jaz sem imela tudi notranje šive in se zdaj polovico črte sploh ne vidi. Prvič sem v MB bobila neko žavbo za mazat, ker sem imela okoli reza pravo mavrico (črno, modro, rumeno,..)
Po CR mislem, da ne smeš dvigovati 6 tednov. Tudi jaz sem imela doma majhno dete, katerega je bilo potrebno malo pocertat, zato sem malo spregledala, kar se tiče dvigovanja malčka.

clock-img

30.10.2007, 21:16

clock-img

Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: pikica86
Jaz nisem bila nič šivana, ampak sem imela nekakšne sponke-izgledajo kot mini špangice za v lase.



Ja, jaz sem imela tudi to, samo da nisem pogledalal, kako to izgleda. Samo slišala sem, kako jih je zdravnica v posodico metala, ko mi jih je odstranjjevala. Črta je pa zdaj taka, da je prav hecna - vsake toliko časa jo zmanjka, kot ponikalnica, pa se potem zopet pojavi.

clock-img

30.10.2007, 21:16

clock-img

r1ta

pencil-img

2343

Tudi jaz sem imela notranje šive. Gazo sem tudi imela še nekaj časa doma, je pa res lepo zašito. Mazala nisem z ničemer. Po CR so bi v bolnišnici zabičali, da ne smem dvigovati ničesar razen dojenčka, sploh pa ne sesati, ker pri tem opravilu najbolj trpijo trebušne mišice. Jaz sem se res pazila, me je pa še dolgo v trebuhu bolelo in špikalo kot da bi mi pozabili škarje notriuser posted image . No, po pol leta pa je tudi to prenehalo in občutek na trebuhu se je popolnoma povrnil.

Želim ti dobro in hitro okrevanje in PAZI NASE!

_____________________________

I have no special talents. I am only passionately curious.
(A. Einstein)

Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem