cookie-img

Spletno mesto uporablja piškotke

za zagotavljanje spletne storitve, analizo uporabe, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotov ne bi mogli nuditi. Z nadaljnjo uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.

writing-img

vneti šivi

clock-img

15.07.2007, 21:44

clock-img

Anonimen

14. dni je po porodu, šivi niso še odpadli, začelo se mi je gnojiti v bližini šivov in boli za umret. Ne vem kaj naj naredim. Ali naj se mažem s čim, ker kjer je vneto so majhne bulce in iz njih gre ven gnoj. Vse povsod nosim z seboj majhen vzglavnik ker ne morem sedet. Prosim pomagajte mi iz vaših izkušenj, če ste jih imele podobno kot jaz.

Drgač jem še železo tablete tako da še na ta dolgo ne morem in to je druga ovira glede šivov. Kaj pomaga da grem bolj lahko na WC user posted image . Sama zjutraj skuham kompot iz sliv ma ne pomaga.  Kaj naj storim sem že zelo obupana!user posted image user posted image user posted image



clock-img

15.07.2007, 21:48

clock-img

mika

pencil-img

6485

nazaj v porodnišnico moraš!!!!!! sama  ne moreš pozdravit vnetih šivov.

clock-img

15.07.2007, 21:55

clock-img

Erdbeere

pencil-img

3607

vsakič ko greš na wc se stuširaj (s hladno vodo) pa vsedi se vedno na obroč za plavat za doječnke je bolje kot povštr...pa čimprej jih pocajtaj...pa sej ti ni treba še okol hodit, počivaj user posted image

clock-img

15.07.2007, 21:58

clock-img

krfjolca

pencil-img

3003

Najbolje bi bilo res do zdravnika, če je tako hudo. Meni se je tudi malo vnelo, pa sem zadevo v kali zatrla s spiranjem s hladnimi kamilicami (čim večkrat), pa fajn moraš osušit, pa zadevo "luftat" na zraku. Vem, da so ženske omenjale tudi Byvacin sprej, samo je na recept.

_____________________________

Anžetko Bosopetko in Sarica Košarica :D


clock-img

15.07.2007, 22:01

clock-img

krfjolca

pencil-img

3003

Glede zaprtosti pa: Čimveč vlaknin, žitarice, polnozrnati izdelki, pomaga tudi postan donat, namočene sline kot omenjeno, probiotični izdelki - meni je fajn Activia, ki ima že notri slive. Pa laneno seme pomaga ...

_____________________________

Anžetko Bosopetko in Sarica Košarica :D


clock-img

15.07.2007, 22:51

clock-img

beba76

pencil-img

2059

Jaz sem vnete šive pozdravila s kopeljo iz kamilic in hrastovega lubja (dobiš v lekarni). Sem skuhala ti dve sestavini, shladila do mlačnega, pol sem pa stopila v bano in si s vato nanašala na šive. Je ful dobro delo! Pol sem šive narahlo popivnala, še en čas počakala, da so se posušili, pol sem pa jih še našpricala z Byvacinom.

Če maš pa fejst vnete, pa se raje pojdi k zdravniku pokazat ali pa pobej patronažni, ko pride otročka pogledat. Meni je ona šive pogledala in mi svetovala kako in kaj, pa še Byvacin mi je dala.user posted image

clock-img

16.07.2007, 00:24

clock-img

Olivija

pencil-img

2194

meni so se šivi vneli po prvem porodu, tako da tudi normalno hodit nisem bila sposobna. Pomagali smo mi pa antibiotiki, predpisala mi jih je pa dežurna ginekologinja, na dojenje pa ni vplivalo. Mi jih je pa res prej tudi patronažna pogledala.

Glede zaprtosti  - res probaj čimveč vlaknin pojest. Kakšni Toppasi (Kellog's) z jogurtom so fajn, ker imajo res veliko vlaknin. Ali pa svečka.

clock-img

17.07.2007, 14:40

clock-img

* Tofsi *

pencil-img

29

Čim več tuširanja, pa po tuširanju na suho posušit in našprican Bivacyn sprej, ki se ga kupi v lekarni.


_____________________________

Živi in pusti živeti!

clock-img

17.07.2007, 16:00

clock-img

NRMM

pencil-img

2620

Jaz sem si jih tudi prvič pozdravila z kamilcami in praškom katerega je pustila patronažna za hčerin popek,mislim,da je bil bivacyn prašek.In čimvečkrat luftaj,da se fino posuši.

user posted image čimprej pozdravi.

_____________________________

Moji dve nagajivki :-):

Maruša 24.12.2005
Maša 26.6.2007

clock-img

17.07.2007, 17:56

clock-img

lunca2

pencil-img

2265

Jazzaenkrat nimam in mislim, da ne bo problemov s tem, ker me je ginekolog res lepo zašil. Sem bila pa zelo raztrgana.

Upam, da se ti šivi čimprej pozdravijo, ker ti čisto verjamem da zelo boli. Tudi jaz bi na tvojem mestu poskusila s hladno vodo in kamilicami, če pa se v parih dneh ne pozdravi pa h ginekologu oz. v porodnišnico.


_____________________________

17.06.2007 ob 23:17 je na svet prijokal najin sonček Ažbe!

clock-img

18.07.2007, 19:34

clock-img

Anonimen

Hvala punce za vaša mnenja. Probala sem si spirati s kamilico in večkrat na dan sem se tuširala.
DELUJE.
Sedaj vsaj lahko sedim brez blazin na trdi podlagi tak da me ne boli. Še mal pa bo vse OK.

clock-img

22.07.2007, 20:36

clock-img

Anonimen

Pri meni je en teden mimo, odkar imam šive in boli ko želim sedeti.. Morda je vneto? Al je to pač tako na začetku? user posted image

clock-img

23.07.2007, 16:58

clock-img

emina83

pencil-img

428

mene so tudi šivi boleli. to je normalno. včasih me še zdaj brazgotina zaboli ko se nerodno vsedem, pa je že 3 mesece od poroda.

glede zaprtosti pa probajte s sirupom isilax mama, meni je fuul pomagal, pa še doječe mamice ga lahko pijejo.




Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem