cookie-img

Spletno mesto uporablja piškotke

za zagotavljanje spletne storitve, analizo uporabe, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotov ne bi mogli nuditi. Z nadaljnjo uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.

writing-img

suha in drobna nosečnica

clock-img

16.06.2007, 18:41

clock-img

Anonimen

Mamice,
še eno vprašanje imam za vas. Sama sem zelo suha in drobna.. To glede medenice me skrbi. Baje, da se ne raztegne dovolj (še posebno, če je kakšen velik otrok) in lahko pride do zastoja - to nam je povedala babica v materinski šoli. Ko pa sem vprašala mojega ginekologa, če to kaj drži, da imamo drobne nosečnice težji porod, pa mi je rekel, da je to čisto odvisno. No, mene skrbi, da moja medenica ne bo zmogla. Naj bom šivana in rezana, to me sploh ne skrbi. Zanimajo me vaše izkušnje.
Pa hvala!

clock-img

16.06.2007, 18:48

clock-img

Erdbeere

pencil-img

3607

Evo poznam žensko miceno 155 cca...drobčkana pa je 3x rodila normalno...med temi porodi je bil tud drugi otrok ogromen pa je blo brez problema...poznam pa tud žensko veliko 175 močnejša pa se ni odprla, tako da ne vem če to ravno drži...sicer pa pri vsaki je lahko drugače...ene se lepo odpremo (do zdaj sem se) druge se pa ne in ne)...upam, da ti bo usojen čimlažji porod user posted image user posted image user posted image

clock-img

16.06.2007, 18:51

clock-img

Strawberrie Cherrie

pencil-img

7788

Mene je zelo malo čez boke, kljub temu, da sem povprečno visoka (171cm) -> pa sem se lepo odpirala. Pa otrok je bil velik in težak, pa sem imela šolski porod...
Nič bat...user posted image user posted image user posted image user posted image

clock-img

16.06.2007, 20:22

clock-img

karamela

pencil-img

645

Nič bat. Imela sem 42 kg ko sem zanosila in 158 cm.  Kljub temu, da sem bila suhica kot ti sem 2x rodila in to zelo hitro v treh urah po predrtju mehurja.  Je pa res, da sta bila otročka bolj majhnna, sinko 51 cm, in 3030 kg, hčerkica 48 cm in 2650. Pa mislim, da če si ti bolj drobna pa po možnosti tudi mož je res zelo malo možnosti, da boš rodila zelo velikega in težkega otroka.

clock-img

16.06.2007, 21:41

clock-img

Jančika_

pencil-img

11484

Nisem suhica, nekaj srednjega sem, imam pa v višino le 152 cm. V medicinskih buklah omenjajo, da je meja, pri kateri je možno, da je medenica preozka, pri višini 156 cm (to je enkrat napisala ena Ringarajevka, ki je študirala babištvo ali za medicinsko sestro, nisem čisto prepričana). Treba je pa tudi vedeti, da ne gre za širino, kot si jo mi predstavljamo, ampak za razmak med trtico in sprednjim delom (to so rekli moji prijateljici, ki ima 153 cm). No, prvič sem rodila brez problemov in srednje hitro (2 uri v porodni sobi) in me nihče ni spraševal, koliko sem visoka, drugič pa so me kar naprej spraševali, ko sem prišla rodit, in sem jim samo povedala, da je šlo prvič brez problemov. Drugič mi je ratalo biti v porodi sobi samo slabih 20 minut.

clock-img

16.06.2007, 22:24

clock-img

sazi

pencil-img

5175

ne vem, kaj pomeni zate suha in drobna
sama imam komaj kaj čez 160 cm in cca 50 kg - rodila brez problemov

clock-img

16.06.2007, 22:46

clock-img

Pi-kica 1

pencil-img

1526

Tudi jaz sem velika le 152 cm, ko sem rodila prvega, sem bila tudi izredno suha. Ob porodu sem imela reci in piši 50 kg. Rodila pa sem v dobrih dveh urah in nihče ni me ni nič vprašal glede majhne medenice. Res pa sta bila oba moja otroka majhna in drobna, ko sta se rodila. Po moje se ne rabiš nič bat, sicer pa kolikor vem, ti lahko to ginekolog med nosečnostjo izmeri in že vnaprej veš, če lahko pričakuješ težave ali morda celo carski rez. 

clock-img

18.06.2007, 08:48

clock-img

kaya2007

pencil-img

3944

Jaz sem visoka okoli 160 in pred nosečnostjo sem bila težka 45kg pa je šlo vse brez problemov...

clock-img

18.06.2007, 11:27

clock-img

ElaM

pencil-img

2667

Velika 1,63m, pred nosečnostjo sem imela 49 kg, pa sem rodila brez problemov.user posted image  je imela 3,5 kile in 52 cm. Kar velik novorojenček, pa je šlo vse ok.

_____________________________

:)

clock-img

28.06.2007, 11:25

clock-img

miaxxx

pencil-img

188

Jaz sem ful ful suha, čez boke me nč ni user posted image , pa sem rodila po naravni poti v cca 4 urah brez problemov user posted image . Sem pa sama isto vprašala babico v porodni in je rekla, da ni pravila. Da dostikrat so ženske bolj močne in široke čez boke, pa imajo težek porod. Je najbrž res odvisno od česa drugega.

lp

clock-img

28.06.2007, 11:36

clock-img

crci06

pencil-img

1854

Na, evo, jaz sem pa povprevčno velika in kar močna, tudi čez boke me je precej, pa se nisem odpirala...
Ko zdaj za nazaj pomislim, ima največjo vlogo psiha - če boš res mislila, da te čaka težak porod, si lahko s tem res zablokiraš odpiranje. Jaz se nisem nič psihirala, prizanm pa, da najbolj sproščena pa tudi nisem bila. Na kakšni kavici sem veliko bolj user posted image

clock-img

28.06.2007, 12:53

clock-img

Anonimen

Tudi jaz nisem suha in imam 173 cm, pa sem bila odprat več kot teden pred PDP-jem 3cm, rodit sem šla s svojimi popadki 6 dni čez rok... pa je ostalo na 3 cm in nišlo nikamor niti po predrtju mehurja, in sem rodila po urah in urah s pomočjo umetnih popadkov. Pa imam kr konkretne boke.

clock-img

05.07.2007, 22:30

clock-img

Žabika

pencil-img

1397

tianna: tudi jaz sem majhna 1,55m in imam ozke boke, pa tudi kil nisem imela prav veliko. Rodila sem brez težav - v treh urah, povprečno veliko deklico. Pomembno je, da se v glavi ne obremenjuješ s tem kako bo, ampak da bo vse ok in tako kot si želiš, zraven je pa tudi dobro, če si fizično dobro pripravljena.

Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem