cookie-img

Spletno mesto uporablja piškotke

za zagotavljanje spletne storitve, analizo uporabe, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotov ne bi mogli nuditi. Z nadaljnjo uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.

writing-img

sterilizacija prsne črpalke

clock-img

07.11.2008, 15:44

clock-img

y&m

pencil-img

10

Razmišljam o nabavi prsne črpalke. Vsake toliko je mleka toliko, da boli... Zaenkrat sem ga kar ročno iztisnila in gre kar hitro. Zanima pa me, ali je potrebno prsno črpalko sterilizirati ali zadošča umivanje? Ne uporabljamo stekleničk in dud, tako da bi potem poleg črpalke morala nabaviti še sterilizator, kar mi ne najbolj diši...

clock-img

07.11.2008, 16:00

clock-img

Toja22

pencil-img

199

Sej ne rabiš posebej kupovat sterilizator. Jaz sem sterilizirala tako , da sem jo prekuhala.

clock-img

07.11.2008, 16:17

clock-img

pomar*ANČA*

pencil-img

1685

ali pa kupiš tekočino za sterilizirati. 

clock-img

07.11.2008, 16:22

clock-img

zara13

pencil-img

330

Jst sem tudi prekuhavala na začetku in je črpalka postala bela. No v TUŠu so imeli akcijo, sterilizator za mikrovalovno za 20€ in sem si ga nabavila. Je sedaj črpalka normalne barve pa tud flaške se sterilizirajo tko, da meni je prav prišel.

clock-img

07.11.2008, 16:27

clock-img

ZvezdicaZaspanka

pencil-img

293

Ne rabiš sterilizatorja. Jaz imam dva dojenčka, pa tudi črpalko sem imela in flaške že od rojstva pa nismo uporabljali črpalke. Lahko prekuhaš ali pa kupiš tekočino za sterilizacijo...to itak delaš na vsake toliko (mogoče 2x namesec), sicer jo pa dobro opereš, lahko tudi v stroju in je po moje čisto ok.

clock-img

07.11.2008, 16:31

clock-img

Brisani uporabnik

pencil-img

5637

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

clock-img

07.11.2008, 16:48

clock-img

mama_milchy

pencil-img

3721

Jaz sem imela črpalko in sem jo samo prekuhala ter 1x-2x tedensko oprala še z tekočino za sterilizacijo. In še zdaj ko jo pogledam, je čisto lepa, čista.

clock-img

07.11.2008, 16:54

clock-img

pezbar

pencil-img

202

IZVIRNO SPOROČILO: Toja22

Sej ne rabiš posebej kupovat sterilizator. Jaz sem sterilizirala tako , da sem jo prekuhala.


Enako. V vodo, v kateri sem prekuhavala, sem kapnila malo kisa, da se na flaškah, dudah in na črpalki ni nabiral vodni kamen. Predvidevam, da če bi prekuhavala v filtrirani vodi (takrat še nisem imela Brite), ne bi rabila dajat not kisa.

clock-img

07.11.2008, 17:09

clock-img

mojcapr

pencil-img

457

Jaz sem si črpala pri vseh 3user posted image . Enkrat tedensko sem jo prekuhala, drugače pa umila pod vročo vodo ali v pomivalcu, pa so vsi otroci čisto vredu.

_____________________________

Danes je tvoj dan, izkoristi ga maksimalno...

clock-img

07.11.2008, 18:20

clock-img

Brisani uporabnik

pencil-img

5637

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

clock-img

07.11.2008, 19:04

clock-img

valentina2006

pencil-img

2353

y&m: Po vsaki uporabi fajn umiješ... 1-2X/teden pa prekuhaš. 

clock-img

07.11.2008, 20:03

clock-img

arabela*

pencil-img

29096

IZVIRNO SPOROČILO: valentina2006

y&m: Po vsaki uporabi fajn umiješ... 1-2X/teden pa prekuhaš. 



jaz delam enakouser posted image

_____________________________

Kdor zmore sanjati, najde vizijo. Kdor najde vizijo, poišče pot. Kdor najde pot, doseže cilj.

clock-img

08.11.2008, 07:21

clock-img

Samsa

pencil-img

2164

IZVIRNO SPOROČILO: valentina2006

y&m: Po vsaki uporabi fajn umiješ... 1-2X/teden pa prekuhaš. 



Jaz počnem enako user posted image

clock-img

08.11.2008, 09:27

clock-img

majči22

pencil-img

735

Toliko kolikor boš ti potrebovala črpalko se ti ne splača kupovati sterilizatorja, ker jo prekuhaš ene 2-3 na mesec (vsaj jaz jo). Pri nas se doji in je to mleko res samo za rezervo, kar mislim da bo tudi pri tebi.
Če boš prekuhavala, daj v vodo mal kisa in bo črpalka ista kot je bila pred prekuhavanjem.

clock-img

10.11.2008, 07:33

clock-img

y&m

pencil-img

10

Hu, hvala za odgovore! Sem pa mislila, da se je ne sme prekuhavati. Nekje sem brala, da jo je ena s prekuhavanjem uničila. Tistih tekočin za sterilizacijo pa ne maram - jim ne zaupam. Če pobijejo mikroorganizme, po mojem tudi dojenčku ne bo ravno koristilo, če kaj ostane na črpalki...

clock-img

10.11.2008, 08:24

clock-img

Mesečnica

pencil-img

606

IZVIRNO SPOROČILO: valentina2006

y&m: Po vsaki uporabi fajn umiješ... 1-2X/teden pa prekuhaš. 



Se podpišem pod to.

Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem