cookie-img

Spletno mesto uporablja piškotke

za zagotavljanje spletne storitve, analizo uporabe, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotov ne bi mogli nuditi. Z nadaljnjo uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.

writing-img

spolnost po porodu

clock-img

21.07.2008, 21:14

clock-img

J.L.

pencil-img

2504

sem 3m po porodu in doslej sva z mojim user posted image poskušala imet odnose le enkrat. naj napišem, da sem pri porodu pokasirala zunanje in notranje šive, ki pa so bili zelo boleči. sedaj me je strah, sploh od tedaj ko sva poskušala in ni šlo. user posted image zdi se mi, da ne gre in ne gre. user posted image predvsem pa peče. user posted image
pa še ginekolog me je na pregledu "prestrašil" da sem zašita na ozko in naj pred spolnostjo vzamem lekadol proti bolečini. user posted image user posted image user posted image
vprašanje je namenjeno mamicam, ki so imele epiziotomijo.

-kakšen je bil občutek? boleč, neprijeten?

pa še vprašanje glede orgazma. nevem, če se meni samo dozdeva, vendar je občutek po porodu čisto drugačen.

-je to pri ostalih isto ali kako?

clock-img

21.07.2008, 21:16

clock-img

J.L.

pencil-img

2504

joj sem šele sedaj vidla, da je tema z enakim nasovom, že odprta. je pa res, da tam ni teh odgovorov.

clock-img

21.07.2008, 21:19

clock-img

massylou

pencil-img

539

Občutki so drugačni-boljši, ko spet prideš v formo.
Počasi, počasi, počasi. Sva se kar nekajkrat spravila zraven, preden je zalavfalo. Mogoče bi pomagal kak dodaten lumbrikant in veliko prstkov, da se sploh privadiš.
Je pa ful bolelo, ni šlo nikamor. Sem bila prerezana in me je en šivček zategoval. Potem pa... user posted image

clock-img

21.07.2008, 21:20

clock-img

massylou

pencil-img

539

IZVIRNO SPOROČILO: J.L.

joj sem šele sedaj vidla, da je tema z enakim nasovom, že odprta. je pa res, da tam ni teh odgovorov.





Saj bodo najbrž prestavili.

clock-img

22.07.2008, 00:52

clock-img

Pia77

pencil-img

612

Jaz sem tudi imela epiziotomijo, sicer G ni rekel, da bi bilo kaj na ozko zašito, je pa moj mož enkrat komentiral, da bom kmal devica postala... Del tega občutka ozkosti je sigurno lahko posledica pomanjkanja estrogenov (če dojiš), pomaga malo vztrajnosti in kakšen lubrikant, ki ga lahko kupiš v DM, lekarni ali v kakšni večji trgovini.

IZVIRNO SPOROČILO: J.L.
-kakšen je bil občutek? boleč, neprijeten?


Na začetku malo neprijetno, potem pa tako, kot mora biti.

IZVIRNO SPOROČILO: J.L.
pa še vprašanje glede orgazma. nevem, če se meni samo dozdeva, vendar je občutek po porodu čisto drugačen.


Ne pretiravam, ampak res je celo boljše. user posted image

clock-img

22.07.2008, 12:04

clock-img

jajula

pencil-img

1191

men je G rekel da je po porodu skor nujen lubrikant in vsake tolk vaginalne globule, da se uredi vaginalna flora, pa kar pomaga.

clock-img

22.07.2008, 12:08

clock-img

frutka_

pencil-img

7433

Meni se je zdelo kot da je prvičuser posted image . Ampak ni bilo nobenih težav. Cajt si vzemita in dooolgo predigro pa bo. Za tele mlečnokislinske globule sem tudi jaz slišala in si jih bom verjetno kupila. Zdaj v drugo.user posted image

clock-img

22.07.2008, 15:19

clock-img

J.L.

pencil-img

2504

te globule kupim v lekarni? čemu točno pa služijo?

clock-img

22.07.2008, 15:41

clock-img

Lanchy

pencil-img

446

Jaz sem 6m po porodu, pa je seks moja nocna mora...uporabljava lubrikant, predigra je res doooolga, ampak to je nenormalno. Mene rako boli in reze, kot da bi jo imela skupaj zasito. Sem bila pa kar hudo sivana in prav cutim tam kjer so bili sivi da boli kot en sam vrag.Ne vem kdaj bo bolje, ampak se ze prav tezko spravim k seksu ker me toooook boli.
A te globule naj bi pa pomagale al kako?

Joj, kdaj bo spet kot je bilo?user posted image user posted image user posted image

clock-img

22.07.2008, 16:58

clock-img

frutka_

pencil-img

7433

J.L. bom jih poiskala v svoji lekarni in ti povem ime. OK?!

clock-img

22.07.2008, 17:22

clock-img

želva

pencil-img

1452

Kot so napisale punce, počasiin z občutkom.Čez čas se vnese in je spet vse postarem, men še boljše kot prej. Midva ud ta 1. nisva mogla, ta 2.je bolel k norc, še zdej je na začetku mal neprijetno, ampak je že superca proti prvič

clock-img

22.07.2008, 22:30

clock-img

J.L.

pencil-img

2504

OK  frutka, javi mi.user posted image

Lanchy pa si šla morda na ponovni pregled?

clock-img

25.07.2008, 12:17

clock-img

martita

pencil-img

734

IZVIRNO SPOROČILO: frutka

Meni se je zdelo kot da je prvičuser posted image .



Meni pa huje. user posted image user posted image

Predvsem počaaaasi. Mene je tudi psiha matrala. Me je bolelo še preden sva se kej lotla.user posted image Kaj čmo, nismo vse glih. S časom se vse uredi. Predvsem pa bodi sproščena in z vajo bo vedno bolje.

clock-img

25.07.2008, 12:59

clock-img

Mesečnica

pencil-img

606

Ja, jaz sem imela pred enim letom iste probleme. Smo o tem debatirale na:
http://www.ringaraja.net/forum/tm.asp?m=2097108&mpage=1

Izboljšalo se je šele dobrih 7 mesecev po porodu in ob prvem res spet dobrem seksu sva drugega otroka naredila user posted image user posted image user posted image . Potem je bila pa spet bolj suša, ker mi je bilo v prvem trimestru ful slabo user posted image user posted image user posted image

clock-img

25.07.2008, 17:34

clock-img

frutka_

pencil-img

7433

Cicatridina se imenujejo globule. Gor še posebej piše, da so primerne za ženske po porodu. V porodnišnici sem dobila vzorčke!

clock-img

27.07.2008, 15:45

clock-img

J.L.

pencil-img

2504

punce hvala za odgovore, sedaj bo treba samo v akcijo in pa velikooo poguma. user posted image

kaj pa težave oz. bolečine v sramni kosti-kdaj izginbejo? mene še vedno boli ob orgazmu ali pri delanju keglovih.

clock-img

30.07.2008, 20:36

clock-img

lane31

pencil-img

1621

IZVIRNO SPOROČILO: Lanchy

Jaz sem 6m po porodu, pa je seks moja nocna mora...uporabljava lubrikant, predigra je res doooolga, ampak to je nenormalno. Mene rako boli in reze, kot da bi jo imela skupaj zasito. Sem bila pa kar hudo sivana in prav cutim tam kjer so bili sivi da boli kot en sam vrag.Ne vem kdaj bo bolje, ampak se ze prav tezko spravim k seksu ker me toooook boli.
A te globule naj bi pa pomagale al kako?

Joj, kdaj bo spet kot je bilo?user posted image user posted image user posted image



Enako...........9m po porodu user posted image


_____________________________

Ko te bom poljubila za lahko noč,
te bom še tesneje
in še malo dlje stiskala k sebi.
Takrat se bom zahvalila Bogu zate.
Ničesar drugega ga ne bom prosila,
kot le za še en dan s teboj...

clock-img

03.08.2008, 20:32

clock-img

Lanchy

pencil-img

446

IZVIRNO SPOROČILO: J.L.



Lanchy pa si šla morda na ponovni pregled?



Na ponoven pregled nisem sla, ker mi je rekla da moram tako ali tako prit spet 9m po porodu, to bo pa itak kmalu...MI je pa na prvem zagotovila, da sem bila lepo zasita in da so se sivi lepo zaceliliuser posted image ...samo mene je e pregled bolel kot en sam user posted image  in je G morala vzeti najmanjsi nastavek za vzorec brisa, ker sem mislila da ji bom kar iz stola dol pobegnilauser posted image ...

clock-img

05.08.2008, 20:33

clock-img

komarka

pencil-img

462

Ja, porod kr "premakne stvari"

Mene je bilo a zečetku celo strah se dotaknit spolovila(svojega9, ker se mi je zdelo vse razštelano, potem si pa dolgo(kak mesec) nisem upala pustit penisa v bližino!

Sedaj (11m po) je ze dva meseca super in je prav zlaufalo, sva pa na začetku tud uporabljala lubrikant-da je šlo lažje. Zbrat moraš pogum- in zaupat svoji "punci". Če jo je strah, jo objemi, če jo skrbi jo pomiri, če je mirna-jo vzburi user posted image

Morda pa poskusta tud čisto drugeče, v drugih položajih...uporabta domišljijo..in pa besedno ljubljnje :)

Sicer pa se meni zdi naravno, da v obdobju ko imaš novorojenčka-hud seks ni ravno prvi na prednostni listi. Je treba zaživet še kakšno drugo dimenzijo ljubezni in partnerskega odnosa... zal ali pa na srečo!



clock-img

06.08.2008, 12:07

clock-img

andrejkam

pencil-img

192

Nama je pomagalo, ko sva našla pravi položaj, v katerem ne pritiska na šive (tudi jaz sem fasala notranje in zunanje). Tako kot to delajouser posted image user posted image

Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem