cookie-img

Spletno mesto uporablja piškotke

za zagotavljanje spletne storitve, analizo uporabe, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotov ne bi mogli nuditi. Z nadaljnjo uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.

writing-img

shranjevanje - pravilno zamrzovanje materinega mleka

clock-img

02.05.2010, 17:25

clock-img

djjaka

pencil-img

4

Hello ,

Mene zanima ena stvar.
Ali lahko shranimo v en loncek materino mleko od razlicnih dni?

Primer:
1. v loncek ga shranimo 30ml in damo v zmrzovalnik
2. drug dan vzamemo iz zmrzovalnika in mu dodamo se 30ml
3. naslednji dan dodamo se 30ml in
4. naslednji se 30, tako da pridemo do nekega polnega obroka za otroka strega 6 mesecev.

Nekje sem bral da to lahko naredimo in da mleko ko ga odtajamo samo dobro premesamo spet nekje sem bral, da se to ne sme.

Kaj je zdaj prav? user posted image

Hvala za odgovor user posted image

clock-img

02.05.2010, 19:15

clock-img

Kiya

pencil-img

867

Tudi sama zmrzujem mleko, saj imam nedonošenko ki je trenutno še na EINT.

Lahko ti povem kako so nas v porodnišnici učili user posted image

Mleko istega dne je lahko v eni posodi s tem, da ga najprej sčrpaš daš v hladilnik, potem si čez 3 ure zopet črpaš in daš mleko v hladilnik. Ko je temp. prvega in drugega mleka ista (cca 1. ura) lahko zliješ skupaj. Tako delaš cel dan oz. dokler ni polna posodica. Gor napišeš datum in daš v skrinjo kjer je lahko 3 mesece.

Naj se pa ne bi dajalo skupaj mleka dveh različnih dni.

Ne vem mogoče ima katera drugačne izkušnje user posted image

clock-img

02.05.2010, 21:54

clock-img

Brisani uporabnik

pencil-img

5637

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

clock-img

04.05.2010, 15:14

clock-img

Ribi Bibi

pencil-img

285

Jaz sem ga zmrzovala po delih, vendar nikdar več kot iz dveh črpanj. Največ mleka mi je ostalo zjutraj, tako da sem prvi dan načrpala polovico obroka in dala zmrznit, nasldnje jutro dodala še drugo polovico in dala nazaj v zmrzovalnik. Najbrž se bo katera zgražala, da to se pa res ne dela, ampak pri nas ni bilo nikdar nobenih problemov.

_____________________________

- www.mojasobica.si -

clock-img

04.05.2010, 15:55

clock-img

sami0804

pencil-img

6757

IZVIRNO SPOROČILO: djjaka

Hello ,

Mene zanima ena stvar.
Ali lahko shranimo v en loncek materino mleko od razlicnih dni?

Primer:
1. v loncek ga shranimo 30ml in damo v zmrzovalnik
2. drug dan vzamemo iz zmrzovalnika in mu dodamo se 30ml
3. naslednji dan dodamo se 30ml in
4. naslednji se 30, tako da pridemo do nekega polnega obroka za otroka strega 6 mesecev.

Nekje sem bral da to lahko naredimo in da mleko ko ga odtajamo samo dobro premesamo spet nekje sem bral, da se to ne sme.

Kaj je zdaj prav? user posted image

Hvala za odgovor user posted image


V Štorkljini brošurici o dojenju in izbrizgavanju ter shranjevanju materinega mleka piše,da se sme.
Sama tega sicer nisem delala,preprosto zato,ker ni sem nikoli zamrzovala mleka.Pri prvemu otroku sem črpala en mesec,vendar samo za naslednji obrok,pri drugem otroku,pa nisem nikoli črpala(razen enkrat v porodnišnici).
Glede na to,da pišeš,da je za 6 mesečnega otroka,pa mislim,da ne bi smelo biti problema.

Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem