cookie-img

Spletno mesto uporablja piškotke

za zagotavljanje spletne storitve, analizo uporabe, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotov ne bi mogli nuditi. Z nadaljnjo uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.

writing-img

prosim pomoč pri 90 dnevni dieti

clock-img

11.05.2005, 13:16

clock-img

blaži

pencil-img

35

prosim vse ki ste jedli po 90 dnevni dieti, če bi mi lahko napisali kakšen recept za omako za testenine in omako za riž ki je v tej dieti. kako ste kuhale pasulj v tej dieti, ali ste delale prežganje, ker ne vem če je dovoljeno? hvala vam že v naprej.:sloncek::rozica:

clock-img

11.05.2005, 13:24

clock-img

Anonimen

Sicer diete ne poznam do potankosti, ampak po moje vem za bistvo. In prežganja se pri tej fori ne sme nikoli uporabiti, ker maščobe in škroba ne smeš jesti skupaj.

clock-img

11.05.2005, 14:16

clock-img

total

pencil-img

4453

Omaka za testenine si lahko pripraviš iz bučk,gobic,paradižnika,pri rižu pa daš lahko vso zalenjavo noter med riž in pretenstaš na čebuli.Pasulj nisem delala,ker mi ni dober,prežganje pa delaš iz moke,in mislim,da lahko in to zelo malo.

Lp:rozica:

clock-img

11.05.2005, 14:54

clock-img

Anonimen

Jaz sem jedla tudi testeninsko solato, testenine povaljane v drobtinah, pizzo s pelati in gobicami, itd.

clock-img

11.05.2005, 15:03

clock-img

Brisani uporabnik

pencil-img

5637

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

clock-img

11.05.2005, 15:17

clock-img

Anonimen

Tu pa je link do strani, ki je prav posvečena tej dieti... boš našla prav fajne predloge na njihovem forumu!

http://mojplanet.com/dieta/

clock-img

12.05.2005, 10:56

clock-img

Urška*

pencil-img

1286

Omaka za testenine:
Olupiš paradižnik, narežeš na koščke, to na čebuli prepražiš in nato še malo dušiš. Jaz še dam malo kečapa not. Meni je ful dobro.

Ali pa si kupi že pripraljeno omako Knor z zelišči.

Tale link, kaj ga je dala motovilčica je super.

LP:)

clock-img

12.05.2005, 21:42

clock-img

blaži

pencil-img

35

motovilčica hvala ti za tale link, sem našla res ogromno stvari ki mi bojo v veliko pomoč. Hvala tudi vsem ostalim za te recepte.

clock-img

12.05.2005, 21:43

clock-img

blaži

pencil-img

35

nalin tudi tebi hvala je tudi zelo vredu stran z veliko stvarmi ki mi bodo prav prišle.:)

clock-img

16.05.2005, 17:39

clock-img

Jessy

pencil-img

6727

Jaz sem se je držala v približno 98%, saj sem vmes dodala kako hrano, ki ni primerna za določen dan.

Paradižnikovo omako sama naredim takole:
- 1 čebulo sesekljam na drobno, jo zarumenim na malce olja, nato dodam paradižnikovo mezko (1 veliko jedilno žlico, morda še kaj več), prilijem nekaj vode, da zmes postane lepo "valjna" in sama dodam še pol jušne kocke (lahko jo enostavno zamenjaš za sol), malce prevreš in preliješ čez makarone.

Lahko narediš tudi zelenjavno polivko za makarone ali tudi riž, se pa odlično poda tudi kot priloga k mesu:
- 1 čebulo zarumeniš, dodaš na kockice narezano zelenjavo (1 bučka, 1 papriko (lahko različnih barv - še boljše), 3 manjše paradižnike, 1 korenjček) in dušiš v odprti posodi, da odvečna voda izpari. Tudi tu jaz dodam jušno kocko namesto soli, pa kak strok česna tudi zrežem notri in nekaj peteršilja.

Običajno sem si skuhala jasminov riž, na katerega sem dala pražene bučke:
- stopim malce masla, dodam na kolobarčke narezano bučko (neolupljeno), česen (1 strok ali mlet v prahu), peteršilj, eno tretjino jušne kocke
To pražiš, dokler bučke ne postanejo primerno mehke - stvar okusa.

Na makarone se super poda že pripravljena zelenjavna omaka od Naturete, vendar vse pripravljene omakce vsebujejo sladkor, ki ga sama najbrž ne boš dodajala, kar je vsekakor boljše, ampak včasih za spremembo pa paše.

Pico sem vedno jedla obloženo s papriko in paradižnikom, siru se pa tudi nisem odpovedala - tu sem delala še največji prekršek.

Prežganja sama nisem delala, ampak sem raje jedla kaj drugega.
Pasulj sem skuhala čisto običajno, le meso, ki ga dam kuhati notri, sem pustila v kosih, ki sem ga pozneje zrezala na kockice in postregla tistim, ki niso bili na dieti, sama pa sem jedla brez mesa.

Kljub takim manjšim prekrškom so šli kg lepo dol.

Če te še kaj zanima, mi lahko pišeš privat sporočilo, saj na ta forum običajno ne zahajam.

Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem