cookie-img

Spletno mesto uporablja piškotke

za zagotavljanje spletne storitve, analizo uporabe, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotov ne bi mogli nuditi. Z nadaljnjo uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.

writing-img

priprava na zakon

  
clock-img

02.09.2010, 18:10

clock-img

dory

pencil-img

8852

Mene pa zanima koliko stane priprava na zakon? Traja cel teden, po dve uri in gotovo je neka računica tudi tukaj?


clock-img

02.09.2010, 21:13

clock-img

Sonrisa

pencil-img

604

Midva nisva nič plačala. Res, da je bilo to dobrih 5 let nazaj, ampak vseeno nisva dala nič. Smo pa imeli 6 nedelj zaporedoma.

clock-img

03.09.2010, 09:21

clock-img

mayci

pencil-img

2322

Midva tudi ne, pred šestimi leti..

_____________________________

Lepo je biti mamica.. :))

clock-img

03.09.2010, 09:22

clock-img

zvezdan

pencil-img

664

kakšna priprava na zakon? Prvič slišimuser posted image In kako te pripravijo? 

_____________________________

Hvala angelom, ker so z mano zaplesali, in hudiču hvala, ker mi ni porezal kril.

za srečo moraš iztegniti roko

clock-img

03.09.2010, 09:56

clock-img

bubu_bibi

pencil-img

611

Meni se tudi zdi, da je zastonj. Vsaj predlani in lani je bila (gre za celoletno pri Jezuitih v Ljubljani - Sveti Jožef). Vem, da imajo oni tudi vikend varianto. Več o tem: klik.
Srečno!

clock-img

03.09.2010, 14:40

clock-img

dory

pencil-img

8852

IZVIRNO SPOROČILO: bubu_bibi

Meni se tudi zdi, da je zastonj. Vsaj predlani in lani je bila (gre za celoletno pri Jezuitih v Ljubljani - Sveti Jožef). Vem, da imajo oni tudi vikend varianto. Več o tem: klik.
Srečno!




u hvala tole je še boljš kot cel teden :)

clock-img

03.09.2010, 14:55

clock-img

vesna_b

pencil-img

2145

no, v Novem mestu je zastonj, he he, plačaš pa potrdilo... ne, saj ne. dala sva se mi zdi da 20€, s tem, da smo imeli 6* po 2 uri, in da smo vsakič imeli vmes odmor, kjer smo dobili sokov in piškotov, kolikor si hotel - po moje še za to ni bilo dovolj denarja

clock-img

03.09.2010, 16:48

clock-img

bubu_bibi

pencil-img

611

Dory, tole pripravo ti pa res priporočam. Prav fajn pater jo vodi in cela zasnova se mi zdi konkretna in uporabna.

clock-img

03.09.2010, 16:58

clock-img

Čebel@

pencil-img

16171

midva sva 2 leti nazaj hodila na Brezje...bile so 4(ali pa 5) nedelje,s tem da je bilo dovolj da si le 2. prišel po potrdilo

clock-img

03.09.2010, 20:22

clock-img

Greenie

pencil-img

234

Pripravi te pa kdo? Pater? Ma ful izkušen s svojo ženo verjetn user posted image

clock-img

03.09.2010, 22:55

clock-img

royalflush

pencil-img

6

Midva sva imela priprave ob petkih ob 19h po uro in pol cca. 6 petkov. Cena 20€.

clock-img

04.09.2010, 16:26

clock-img

Andromeda

pencil-img

3755

IZVIRNO SPOROČILO: Greenie

Pripravi te pa kdo? Pater? Ma ful izkušen s svojo ženo verjetn user posted image



Čeprav je v okviru cerkve, vodijo priprave družinski terapevti s CSD-ja, pediatri itd. Tvoj sarkazem in očitno sovraštvo do Cerkve je na tem mestu povsem odveč.

< Sporočilo je popravil Andromeda -- 4.9.2010 16:29:42 >

clock-img

04.09.2010, 16:29

clock-img

Andromeda

pencil-img

3755

Sicer pa sva midva hodila na priprave 4 leta nazaj v Novem mestu, trajalo je od petka do nedelje po 2 ali 3 ure (se ne spomnim točno), priprave so brezplačne, so pa pobirali prostovoljne prispevke, mi2 sva dala takratnih 5 tisočakov.

clock-img

09.09.2010, 17:50

clock-img

dory

pencil-img

8852

IZVIRNO SPOROČILO: dory

IZVIRNO SPOROČILO: bubu_bibi

Meni se tudi zdi, da je zastonj. Vsaj predlani in lani je bila (gre za celoletno pri Jezuitih v Ljubljani - Sveti Jožef). Vem, da imajo oni tudi vikend varianto. Več o tem: klik.
Srečno!




u hvala tole je še boljš kot cel teden :)





evo sva se prijavila...stane 20eur...no škodovat ne more, je pa lahko fajn, ker so zanimive teme :)

clock-img

23.09.2010, 11:56

clock-img

sajablue

pencil-img

46

v ljubljani je 16 eur. od pon do pet ob 19:30 prb 2 uri vsak dan. Midva sva šla, full dobro blo!! 16 eur je na par.

clock-img

23.10.2010, 12:23

clock-img

j.b.

pencil-img

514

IZVIRNO SPOROČILO: Greenie

Pripravi te pa kdo? Pater? Ma ful izkušen s svojo ženo verjetn user posted image



user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image sej je res user posted image user posted image user posted image

clock-img

28.10.2010, 11:07

clock-img

mišk

pencil-img

2527

Pri nas je tudi zastonj in traja 6 krat 2 uri.
En dan je imel predavanja dolgo poročen par, potem splošna zdravnica, pa dva duhovnika, pa spet en par,...
Gledali smo tudi film o splavu (Nemi krik),...
Je blo kar zanimivo.

clock-img

05.11.2010, 20:39

clock-img

smeška83

pencil-img

282

Midva sva bila letos junija na Brezjah, štirikrat, je bilo skupaj 20 EUR, dobiš potrdilo. Načeloma fajn, ker je predaval zakonski par z dolgoletno "prakso", pa psiholog, zdravnik...

clock-img

08.11.2010, 16:29

clock-img

tehnofil

pencil-img

3160

IZVIRNO SPOROČILO: Greenie
Pripravi te pa kdo? Pater? Ma ful izkušen s svojo ženo verjetn 


Pripravo na zakon sem opravljal pred 9 leti , še v času, ko so bili moji komentarji "sočnejši" od zgoraj navedenega. V času, ko sem imel veliko proti cerkvi pa tudi proti katoliški veri.

A vendar. Ko so se predavanja končala sem bil resnično presenečen nad njimi jim izrekel vso pohvalo. Predavanja so bila namreč vse drugo kakor sem pričakoval. Seveda so bila moja pričakovanja drugačna samo zaradi moje nevednosti in nepoznavanja cerkve in katoliške vere.

Najbolj me je presenetila strokovnost predavateljev. Prepričan sem, da nobena "civilna" organizacija ni sposobna pripraviti takšnih predavanj - priprav na zakon. Predavanja so razdeljena na več tematik. Dotikajo pa se čisto vsakdanjih odnosov v družini. Predavali so strokovnjaki Sociologije, Psihologije, Medicine, Vzgoje, Etike,... in zakonski par z več otroki. Skratka, kot fakultetno izobražen udeleženec se nisem mogel načuditi tolikšni koncentraciji strokovnosti. Za nekoga iz družbenih ved morda ne, za tehničnega človeka pa prav gotovo.

Tema zadnjega predavanja je bila vera, nadgradnja verouka iz osnovne šole. Takrat sem blazno "trpel" oz. se mi je zdelo vse tako skrajno neumno, da nisem niti poslušal. Danes mi je žal. Mogoče pa bova šla z ženo na ta predavanja še enkrat.

Cena. Prostovoljni prispevek.

Odločitev za zakon je trajna odločitev (razen za tiste, ki se že vnaprej mislijo ločiti, "če ne bo šlo") zato se udeležba SPLAČA vsem. Tudi skrajno nevernim.



Kar pa se tiče zgornjega komentarja samo v razmislek: kdo ve več o odnosih med možem in ženo, o željah in potrebah žene, željah in potrebah moža. Tisti, ki se je o tem pogovarjal z eno (svojo ženo) oz. petimi, deset_imi ženskami ali tisti, ki se o tem v spovednici ali izven nje pogovarja vsak dan in ima za sabo nekaj TISOČ pogovorov na leto.

clock-img

08.11.2010, 16:57

clock-img

tix

pencil-img

908

K frančiškanom v ljubljani brezplačno, eno leto - dvakrat na mesec, kljub temu, da vodi pater je bil ogromen povdarek na odnosih in malo na veri, priporočam - meni ni bilo škoda časa

clock-img

08.11.2010, 21:33

clock-img

nananaja

pencil-img

1498

IZVIRNO SPOROČILO: mišk

Pri nas je tudi zastonj in traja 6 krat 2 uri.
En dan je imel predavanja dolgo poročen par, potem splošna zdravnica, pa dva duhovnika, pa spet en par,...
Gledali smo tudi film o splavu (Nemi krik),...
Je blo kar zanimivo.


Če imam pravi film v spominu... tega res ne rabiš videt na pripravi za zakon... ali pa sem bila jaz premlada, ko sem ga videla (osmi razred).

Sicer sva bila midva na vikend pripravi pri sv. Jožefu. Lepo pripravljen tečaj, koristen za razmeslek, ali res želiš zavedno obljubiti zvestobo. Sicer bi bilo mogoče bolje iti na tisto celoletno pripravo, a midva sva se za to malo pozno spomnila. Je pametno vložiti nekaj truda v zakonsko zvezo, ker se tako reši marsikateri problem.

clock-img

09.11.2010, 15:07

clock-img

barbara_s

pencil-img

134

E-priprava pri iskreni.net sicer nekaj stane (80 EUR / 70 EUR za študente in nezaposlene), ampak zanjo res nekaj dobiš - tako da, če se ne gre samo za papir, in če je par pripravljen resno pristopiti, vsekakor priporočam :)

clock-img

10.11.2010, 23:14

clock-img

lilip

pencil-img

281

IZVIRNO SPOROČILO: Greenie

Pripravi te pa kdo? Pater? Ma ful izkušen s svojo ženo verjetn user posted image



Malce nesramen komentar, se ti ne zdi?

Pri nas smo imeli priprave 2 x 4 ure z vmesnim odmorom. Predavanja pa so imeli pater, ki je govoril o pomenu vere v medsebojnih odnosih in družini, zdravnica, ki je govorila o skrbi za zdravje, o zanositvi in nosečnosti, župnik, ki je govoril o pomenu sv. zakona ter poročen par s tremi otroki, ki sta nam predstavila nekaj svojih izkušenj. Uradno je bilo zastonj, so se pa priporočali za kakšne prispevke. Dala sva 30 evrov.

clock-img

24.01.2012, 07:55

clock-img

Poka

pencil-img

1696

IZVIRNO SPOROČILO: j.b.

IZVIRNO SPOROČILO: Greenie

Pripravi te pa kdo? Pater? Ma ful izkušen s svojo ženo verjetn user posted image



user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image sej je res user posted image user posted image user posted image


Edini pameten komentar, pa prav na to sem pomislila, ne morem si pomagat user posted image Cerkev je res organizacija, z najboljšim marketingom, kar jih je bilo, da se je obdržala že 2000 let in še vedno okrog prinaša ljudi, da ne govorimo o tem, da je tudi najbolj finančno preskrbljena... Pa nimam nič proti župnikom, če je človek, kot človek, da ni nek pedofil...

clock-img

24.01.2012, 11:48

clock-img

mika

pencil-img

6485

IZVIRNO SPOROČILO: j.b.

IZVIRNO SPOROČILO: Greenie

Pripravi te pa kdo? Pater? Ma ful izkušen s svojo ženo verjetn 


sej je res


Edini pameten komentar, pa prav na to sem pomislila, ne morem si pomagat



Pa ne delat takega butla iz sebe, nouser posted image

Odgovoril je pa že Tehnofil.






Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem