cookie-img

Spletno mesto uporablja piškotke

za zagotavljanje spletne storitve, analizo uporabe, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotov ne bi mogli nuditi. Z nadaljnjo uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.

writing-img

prepogibanje, čepenje v nosečnosti

clock-img

08.11.2008, 19:25

clock-img

PetraSkok

pencil-img

202


Pozdravljene nosečnice.....mene pa zanima, ali morda veste, ali prepogibanje med opravljenjem recimo vsakdanjih gospodinjskih del, ali pa recimo počep in vstajanje lahko škodijo otroku? Saj vem, da je otrok varovan s plodovnico, ampak vseeno me malo skrbi, ali ga s prepogibanjem lahko kako poškodujem?

Vnaprej hvala vsem puncam za odgovore. Petra

clock-img

08.11.2008, 19:27

clock-img

Volga

pencil-img

9346

Ne.
Sicer pa ne vem, kako bi človek zdražal devet mesecev, brez da bi se vsaj sem pa tja kdaj pripognil, recimo, ko obuva čevlje user posted image

clock-img

08.11.2008, 19:32

clock-img

brkn83

pencil-img

3022

mislim, da nima to nobenega vpliva na otroka................................js sem se zadnje dni ful veliko prepogibala in tudi prenašala stvari, pa sem samo js bila zvečer malo utrujena, to pa je vse. Otrok, pa povsem normalen,............mislim, normalno čutim njegove gibe. Sem pa v 26. tednu.

_____________________________

2.6.2007 - sva si rekla usodni DA
4.2.2009- smo dočakali našega novega družinskega člana- Nika

clock-img

08.11.2008, 19:39

clock-img

tasa_m

pencil-img

21300

m tudi nebi to smelo vplivat na naše user posted image . Itak se v vsakdanjih opravilih moraš prepogibat in kdaj pa kdaj počepnit. Meni npr.ko imam full probleme z križem od  14 tedna nosečnosti, mi celo paše, da se kdaj pa kdaj počepnem in sem v tem stanju nekaj časa...
Tak da res dvomim, da bi to lahko škodovalo..user posted image

clock-img

08.11.2008, 19:55

clock-img

PetraSkok

pencil-img

202

zahvaljujem se vam za odgovre, ste me pa potolažile...kar naprej se nekaj sikiram in me je strah. Ali se lahko prepogibam, ali je meso dobro pečeno, ali je solata dobro oprana (toxoplazmoza), če ponoči spim na hrbtu (baje ni priporočljivo) itd. itd. .... ta strah je morda zaradi prvega spontanega splava. Še enkrat hvala vsem trem.

clock-img

08.11.2008, 20:36

clock-img

Naja30

pencil-img

9878

To si sigurno slišala od kakšne stare tete. user posted image  Pravijo, da naj nosečnica ne bi počepala, ker pritiska navzdol in kao ni dobro. No, jaz vse to počnem. Res pa je, da od veliko počepanja in prepogibanja te lahko boli prepona in si ful utrujena.

clock-img

08.11.2008, 20:41

clock-img

abi

pencil-img

755

Če je normalna nosečnost in nisi ravno pred rokom mislim da naj te ne skrbi. Drugo je če je nosečnost rizična zaradi različnih vzrokov - tam ne bi svetovala ravno 3 urno okopavanje na njivi. 

_____________________________

Vse dobro,
* a b i *

clock-img

12.11.2008, 11:44

clock-img

KOKICA32

pencil-img

12528

IZVIRNO SPOROČILO: abi

Če je normalna nosečnost in nisi ravno pred rokom mislim da naj te ne skrbi. Drugo je če je nosečnost rizična zaradi različnih vzrokov - tam ne bi svetovala ravno 3 urno okopavanje na njivi. 



Čeprav so naše pra babice tudi to počele user posted image , pa sploh niso vedele, da imajo rizično nosečnost!  Mogoče smo malo razvajene. user posted image

clock-img

15.11.2008, 17:32

clock-img

čebeli

pencil-img

566

IZVIRNO SPOROČILO: abi

Če je normalna nosečnost in nisi ravno pred rokom mislim da naj te ne skrbi. Drugo je če je nosečnost rizična zaradi različnih vzrokov - tam ne bi svetovala ravno 3 urno okopavanje na njivi. 



Čeprav so naše pra babice tudi to počele , pa sploh niso vedele, da imajo rizično nosečnost!  Mogoče smo malo razvajene.

No, tut jaz sem to počela! Je blo treba spomladi krompir okopavat, pa sva ble z mami same na njivi in, kaj smo tle...samo se nič ne narediuser posted image . Sploh sem pa pravkar prišla z vrta, kjer sem čepe nabirala motovilec (sem ga sama posjala), pa sem v 35. tednu. No, jest tut pravim, če so naše prababice lahko, bom tut js zmogla...Če bi mela rizično nosečnost, potem bi pa ležala (otrok je pa vseeno najpomembnejši).

Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem