cookie-img

Spletno mesto uporablja piškotke

za zagotavljanje spletne storitve, analizo uporabe, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotov ne bi mogli nuditi. Z nadaljnjo uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.

writing-img

povedati za poroko

clock-img

08.01.2010, 14:54

clock-img

sajablue

pencil-img

46

Hoj!

Zaročena sva od 6.10.2008. Zgodilo se je nekako tako: Bila sva skupaj že pred leti, vednar le pol leta....pa sva se čez čas spet našla...nakar sem po polletni zvezi zelo zbolela zaradi kontracepcije...življenje je viselo na nitki in bilo je izredno težko za oba... ko sem prišla k sebi sva se nekega večera na vikednu zaročila.....čez en teden sem povedala mami in najprej me je nadrla da kaj si misliva-zdaj sva stara 21 in 24 ampak ko sem ji povedala, da v najini težki preizkušnji, ki je zahtevala veliko strpnosti, čustev in odločitev, sva začutila da sva za skupaj.... no, zdaj živiva pri mojih že 7 mesecev v mali sobici in letos maja želiva povedat da se imava namen poročiti maja 2011.... zadeva je sledeča:
Mojedva sta me spočela po nesreči in se poročila pri 21h..... bilo je bolj na silo kot ne vendar je očitno bilo usojeno....
njegova starša sta že precej starejša, bratt že 12 let poročen in oba že vesta za poroko, vsa nestrpna komaj čakata, naju vedno ko se vidimo sprašujeta če bova potrebovala kaj pomoči itd....

Jaz še študiram, dragi hodi v službi in poleg tega je poklicni športnik.... Nekako šparava da se počasi spokava od doma-kar bo največji šok-čeprav smo to temo doma že obdelalli....mami se zelo težko sprijazni da sem big girl now....

Kako naj poveva za poroko? Včasih kar kaj butnim med večerjo.....samo potem imamo vsi samo cmok v grlu, še posebej ko nastane smrtna tišina....

aja, koje oči izvedel za prstan se 3 dni ni pogovarjal z mano.... danes pa vsem  kolegom in znancem razlaga kako je "naš" ta mlad priden in športnik in fejst itd....

Kaj naj? časa imam še zelo veliko, vendar se bojim, da ko pa bo napočil trenutek, pa bo en dva tri treba nekak spelat....

opcija, da jima povem tik pred poroko bo zelo grdo in bosta užaljena-v to sem prepričana....
konec koncev nista noben bav bav, samo zna se zgodit, da bo samo tišina cel teden in to je to...pa neka oporekanja....

grrrr
user posted image

clock-img

08.01.2010, 15:05

clock-img

*Pija

pencil-img

52

No čestitke za poroko. Super da sta se našla in odločila za ta velik korak. Naj te potolažim, da starši sprva SKORAJ vedno pri teh letih obnemijo in oporekanja čez čas jih pa mine in se veselijo s teboj. Važno je, da se imata rada in da vidva čutita da sta za skupaj. Sama sem tudi dala težko obdobje skozi glede najine ljubezni in staršev z obeh strani. No ampak kaj hočem povedati je to...povej takrat ko boš začutla da je dober trenutek..včasih ni pametno načrtovati. Staršem se je najtežje sprijaznit da njihov otroček ni več otroček. Če pa fanta sprejemata pa jaz nebi čakala do poroke, ker se zna zgodit da bo užaljenost večja kot pa če jima poveš eno leto prejuser posted image
Pa vso srečo ti želim. Sporoči kako si naredila čeprav imaš veliko časa.

< Sporočilo je popravil *Pija -- 8.1.2010 15:06:11 >

clock-img

08.01.2010, 15:41

clock-img

ssevin

pencil-img

1704

IZVIRNO SPOROČILO: sajablue

Hoj!

Zaročena sva od 6.10.2008. Zgodilo se je nekako tako: Bila sva skupaj že pred leti, vednar le pol leta....pa sva se čez čas spet našla...nakar sem po polletni zvezi zelo zbolela zaradi kontracepcije...življenje je viselo na nitki in bilo je izredno težko za oba... ko sem prišla k sebi sva se nekega večera na vikednu zaročila.....čez en teden sem povedala mami in najprej me je nadrla da kaj si misliva-zdaj sva stara 21 in 24 ampak ko sem ji povedala, da v najini težki preizkušnji, ki je zahtevala veliko strpnosti, čustev in odločitev, sva začutila da sva za skupaj.... no, zdaj živiva pri mojih že 7 mesecev v mali sobici in letos maja želiva povedat da se imava namen poročiti maja 2011.... zadeva je sledeča:
Mojedva sta me spočela po nesreči in se poročila pri 21h..... bilo je bolj na silo kot ne vendar je očitno bilo usojeno....
njegova starša sta že precej starejša, bratt že 12 let poročen in oba že vesta za poroko, vsa nestrpna komaj čakata, naju vedno ko se vidimo sprašujeta če bova potrebovala kaj pomoči itd....

Jaz še študiram, dragi hodi v službi in poleg tega je poklicni športnik.... Nekako šparava da se počasi spokava od doma-kar bo največji šok-čeprav smo to temo doma že obdelalli....mami se zelo težko sprijazni da sem big girl now....

Kako naj poveva za poroko? Včasih kar kaj butnim med večerjo.....samo potem imamo vsi samo cmok v grlu, še posebej ko nastane smrtna tišina....

aja, koje oči izvedel za prstan se 3 dni ni pogovarjal z mano.... danes pa vsem  kolegom in znancem razlaga kako je "naš" ta mlad priden in športnik in fejst itd....

Kaj naj? časa imam še zelo veliko, vendar se bojim, da ko pa bo napočil trenutek, pa bo en dva tri treba nekak spelat....

opcija, da jima povem tik pred poroko bo zelo grdo in bosta užaljena-v to sem prepričana....
konec koncev nista noben bav bav, samo zna se zgodit, da bo samo tišina cel teden in to je to...pa neka oporekanja....

grrrr
user posted image




Eh to je še daleč, kaj boš zdaj govorila, brez veze. Mogoče še kaj pride vmes.

clock-img

08.01.2010, 15:51

clock-img

Anonimen

da bi povedala za poroko že eno leto prej - tooooo much.
do takrat bog ve kaj lahko še pride.

kot drugič pa sploh ne vem zakaj cvikaš.. pač poveš da sta se tako odločila in to je to.
če sprejmejo prav, če ne, pa tud. če te imajo radi, bojo sprejeli tudi njega.
jaz se sploh ne bi ozirala na druge. konec koncev nista več tok mlada da neb mogla
trezno razmišljat o tem kaj si želita.

v primeru dolgih nosov, pa poskusita jit čimprej na svoje.

clock-img

08.01.2010, 17:42

clock-img

sajablue

pencil-img

46

ja no, naj še povem:: ker sta mojedva povedala svojim za poroko skoraj tik pred zdajcim in so bili dolgi nosovi....
samo jaz vem, kako je to pri nas....vsi pa veste da tišina ubija.... 

glede tega, : če te imajo radi bodo že sprejel....

aloo??
sej ti maš tud vrjetn rada svojga, pa ga kdaj nadereš pa mu kej preprečuješ itd?? torej ni tle imeti rad ali ne! vsi vemo da starši želijo vse naj naj za vsoje podmladke vendar tako kot oni vidijo....

sm pa že sama rekla da vem da je še čas...sem samo hotla nasvet...

clock-img

08.01.2010, 20:35

clock-img

Njumi

pencil-img

168

Hej!
Nasvet? To je VAJIN DAN in vajina pravica ali celo dolžnost, da ga preživita popolno - tako kot vidva hočeta.

Če že zdaj sumiš na tak odziv, se mi zdi, da prej (seveda, ko boš čutila, da je pravi čas) poveš, bolje bo - bosta imela čas se navaditi na to misel in se lahko tudi začela pripravljati, vključevati, veseliti...

Čestitke in vse dobro! user posted image


_____________________________

Ljudje velikokrat opazijo le tisto, kar njihovo prepričanje podpira.
Danes je čisto lep dan! :)

clock-img

09.01.2010, 12:17

clock-img

*Pija

pencil-img

52

Jaz pa jo čisto razumem da želi povadati. ampak mogoče v smislu za začetek da razmišljata o tem da bi se poročila maja 2011. da se do takrat tiha maša pomiri. Jaz bi povedla da razmišljama potem pa čez čas poveš da je to dokončno.  Ampak tudi odvisno kakšno poroko želita imeti, če je velika potem je že dobro vnaprej vedet in jih pripravit. Nebi pa jim dolgo tajila in delala vse načrte ali že rezervacije čeprav je res še čas ker se lahko zgodi da boš potem imela oporekanja mogoče tik pred poroko kot pa da jih imaš sedaj pa se do takrat sprijaznijo.Normalno pa da lahko kaj vmes pride ampak o tem se pač takrat razmišlja. Nevem to je moje mnenje.

clock-img

09.01.2010, 12:26

clock-img

Rožica I

pencil-img

4047


IZVIRNO SPOROČILO: sajablue
glede tega, : če te imajo radi bodo že sprejel....

aloo??
sej ti maš tud vrjetn rada svojga, pa ga kdaj nadereš pa mu kej preprečuješ itd?? torej ni tle imeti rad ali ne! vsi vemo da starši želijo vse naj naj za vsoje podmladke vendar tako kot oni vidijo....


-----------------
Vprašala si za nasvet in ga dobila- lahko se le prijazno zahvališ in se ne repenčiš tukaj, ampak se raje tam, kjer si preveč tiho user posted image .

In še moje mnenje- če si ne drzneš lastnim staršem povedati o načrtih glede poroke- pač nisi še zrela zanjo user posted image .

_____________________________

ROŽICA

clock-img

10.01.2010, 19:43

clock-img

sajablue

pencil-img

46

rožica, nč se ne repenčim in se niti ne mislim posebej sekirat za izjave ker se zavedam da je pol folka motenih kar se mnenj tiče in pol folka ne razume, da mogoče nekateri le nimamo sreče pri starših....

ni težko povedat da se poročiš, težko je potem spremljat tisto tišino ki nastane in nesprejetje le tega.... meni je vseeno kaj rečeš ampak si zadnja oseba tukaj ki mi bo pridigala in bo meni govorila ali sem zrela ali ne... te moram razočarat: imam več v glavi kot misliš, vendr mislim tudi na druge in ne samo nase! zato pa iščem srednjo pot, ki bo za vse ok.... lahko se poročiva tudi na skrivaj, vendar mi to ni to!!!


jezi koga drugega, nisi se spravila na pravo osebo!
žal!

Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem