cookie-img

Spletno mesto uporablja piškotke

za zagotavljanje spletne storitve, analizo uporabe, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotov ne bi mogli nuditi. Z nadaljnjo uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.

writing-img

pomoč

clock-img

21.12.2005, 08:36

clock-img

janina

pencil-img

69

Dobro jutro vsem ringarajčicam!
 
Sem ena od tistih mamic,ki ji počasi zmankuje mleka.Zato moram dodajati,pa me zdaj zanima koliko mora pojesti 3,5 mesečni dojenček,oziroma koliko ste ve dodajale.Meni se včasih že zgodi,da sploh noče več vleči,ker za njega ne teče dovolj hitro.Tako mu moram včasih dati samo flaško,prosim pomagajte mi koliko naj bi otrok pojedel na en obrok.Povsod kjer sem prebrala so drugačni podatki.
 
   Hvala pa lep sončen dan!

clock-img

21.12.2005, 08:48

clock-img

Aleksandrin

pencil-img

869

Seveda, ker je od otroka do otroka drugače. Dejavnki, ki vplivajo na kriteri so med drugim spol, ješčost otroka...
Na 1 kg otrokove teže naj bi šlo od 150- 170 ml mleka, to pomeni, 7 kg težek otročiček naj bi pojedel od 1050- 1190 ml in če to razdeliš na 6 obrokov je to 175- 198ml.
To je sedaj po šolsko, ampak v praksi se da otoku jest ko je lačen in kolikor je lačen.
Upam, da sem ti kaj pomagala.
LP


clock-img

21.12.2005, 09:16

clock-img

Anonimen

Ti mu pripravi nekde 140 mll (4 merice po 30 mll) za prvič, potem boš pa videla. Če bo vse pojedel, mu naslednjič pripravi še eno merico več, pa boš spet videla, kako bo. Jza sem tako prakticirala, nikoli se mi ni niti sanjalo o kakšni predpisani količini.

clock-img

21.12.2005, 09:17

clock-img

hubi

pencil-img

1346

Se strinjam z zgoraj napisanim.
Moj je tudi star 3,5 mesecev, je samo po flaši. Ima 5 obrokov, pripravim mu zmeraj malo več, da ni potem panike. Zjutraj in zveče poje več, ostale obroke pa manj, od 200 do 250 ml (to je ženarejena mešanica).  Se nekako ujema z zgornjim izračunom.

clock-img

21.12.2005, 09:17

clock-img

rainbow

pencil-img

2869

Zdravo!

Meni je pediater pri prvi rekel 110ml +m starost v mesecih, torej 3 mesece = 140 ml na obrok, +-, ker vedno pač ne poje enako.

ps
pa ti mali dovolj lepo napreduje? Če pogosto dojiš, veliko piješ, ti mleka ne bi smelo zmanjkovat, če je do sedaj bilo.

Kakorkoli, lepo bodite!

_____________________________

lp, rainbow

Life's what's important. Walking, houses, family. Birth and pain and joy. Katharine Hephburn

clock-img

21.12.2005, 09:20

clock-img

soncnica 76

pencil-img

24

Teorij o tem, koliko mora dojenček pojesti je veliko, zato se pri nas zanašamo kar na lačna usta. Naša 3 mesece stara punčka poje 130 ml na obrok, obrokov pa je od 5 do 6 na dan. Kadar je po obroku še vedno lačna (joooče), potem ji damo še 30 ml.

Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem