cookie-img

Spletno mesto uporablja piškotke

za zagotavljanje spletne storitve, analizo uporabe, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotov ne bi mogli nuditi. Z nadaljnjo uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.

writing-img

pomoč-celjski konec

clock-img

23.09.2010, 09:27

clock-img

nadka30

pencil-img

3057

pozdravljeni doma imam 14 dni staro punčko, ki je bila rojena s cr in tako sma tudi midve dobile mleko full kasneje, ker me je na začetku full pogrizla sem si pomagala z nastavki, na začetku ko je bil naval mleka je bilo vse ok, sedaj ko pa se mora malo bolj potrudit je vsega konec in tudi nastavki ne pomagajo več, meni mleko enostavno zmanjkuje in tako je že dvakrat dobila umetno mleko.
Ker si full želim dojiti, pri prvi sploh ni bilo problema me zanima če kater ve če je katera svetovalka za dojenje na celjski konec, da vidim kaj delam narobe da nimm mleka oz. dobrodošli bodo vsi predlogi, graje.Za začetek sma tudi ukinili nastavke in sedaj upam da nama uspe, torej rabim pomočuser posted image user posted image user posted image user posted image

hvala

clock-img

23.09.2010, 09:48

clock-img

josephine27

pencil-img

2570

pri meni je bila zelo podobna zgodba. rodila s cr, mleko kasneje, dojila z nastavki zaradi bradavic. tud jaz sem si zelo želela dojit. in ne boš verjela da sem jokala ko mi je prvič zmankalo mleka in sem mu mogla pripravit umetno, pa čaprav je imel takrat že 3 mesece. sedaj vem da ni konec sveta če otrok dobi umetno mleko in da to ne pomeni nujno da je z dojenjem konec. jaz sem ga  potem dojila do 1 leta ko je sam prenehal.v tem času sem imela ene 3x krizo ko mi je mleko za nekaj časa zmanjkovalo.

svetujem ti da jo pogosteje pristavljaš in ščasoma bo mleka več. napr. če se sedaj doji cca. vake dve uri ji sedaj ponudi že po eni uri.
sicer pa meni so zelo pomagale svetovalke na forumu za dojenje med.over.net ( linka ne znam pripopat). pa pazit moraš da dovolj piješ.


_____________________________


clock-img

23.09.2010, 09:49

clock-img

polho3006

pencil-img

846

Tudi sama sem rodila s CR, mleko dobila 3. dan po porodu in do takrat so bile moje bradavice dobesedno scuzane in bolele kot 100user posted image user posted image , zato sem začela dojiti z nastavki in fant je danes star 9 mes. in se še vedno dojiva z nastavki. Mleka je bilo vedno dovolj , tako da...kako pa veš da nimaš mleka? Ko nehaš dojiti stisni bradavico in sigurno šer kaj priteče-. Če, potem imaš mleko. Ti malo samo pristavljaj ko bo želela jesti in NE DAJAJ JI NADOMESTKA, ker bo tvoje dojenje kmalu zaključeno.
Če hočeš ti lahko na ZS pošljem tel. št. in me pokličeš.

clock-img

23.09.2010, 10:01

clock-img

nadka30

pencil-img

3057

IZVIRNO SPOROČILO: polho3006

Tudi sama sem rodila s CR, mleko dobila 3. dan po porodu in do takrat so bile moje bradavice dobesedno scuzane in bolele kot 100user posted image user posted image , zato sem začela dojiti z nastavki in fant je danes star 9 mes. in se še vedno dojiva z nastavki. Mleka je bilo vedno dovolj , tako da...kako pa veš da nimaš mleka? Ko nehaš dojiti stisni bradavico in sigurno šer kaj priteče-. Če, potem imaš mleko. Ti malo samo pristavljaj ko bo želela jesti in NE DAJAJ JI NADOMESTKA, ker bo tvoje dojenje kmalu zaključeno.
Če hočeš ti lahko na ZS pošljem tel. št. in me pokličeš.



tudi prvo sem rodila z cr in ja skoz sem jo dojila z nastavki do cca 9 meseca ko ej sam prenehala sedaj pa ne rata in ne rata.Pa se skozi cel dan nalivam z vodo, čaji v glavnem tekočina mi gleda že skozi uho.
Bi te pa lepo prosil če mi pošlješ svojo telefonsko,pa te bom poklicala

clock-img

23.09.2010, 10:08

clock-img

Brisani uporabnik

pencil-img

5637

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

clock-img

23.09.2010, 21:32

clock-img

Goldy

pencil-img

2749

Tudi jaz sem pila sezamov čaj in čaj za dojenje, pa pristavljala, pa dajala nadomestek, ker sama enostavno nisem imela dovolj mleka. No, in potem se je hči nekega dne odločila, da ne bo več pila mleka iz flaške - pri 2,5 mesecih, ampak se bo samo dojila. Res sva bili nekaj dni kar naprej priklopljeni, potem je pa zadeva stekla in sem imela mleka za izvoz. In je bila potem izključno dojena.

Ne vem povedati, kaj se je takrat zgodilo, predlagam pa, da vztrajaš, mogoče res spiješ sezamov čaj. Ne strinjam pa se s polho 3006, da če otroku daš nadomestek, da je potem zgodba z dojenjem zaključene. Lahko, da je v večini primerov tako, vendar pri nas ni bilo.

Pa srečno!!

_____________________________

Pa smo 4!!!

clock-img

24.09.2010, 07:36

clock-img

sanosan

pencil-img

409

Moj nasvet je tale, najprej se umiri in ko boš dojila, si predstavljaj, da ti mleko teče v potokih, potem pristavljaj otroka čim bolj pogosto, tudi za umiritev namesto dude, kajti sesanje spodbuja nastajanje mleka (nastavki nimajo tu nobene veze, ker sem jih sama pri vseh treh uporabljala prvi mesec). Več bo otrok sesal, bolj bo spodbujal nastajanje mleka. Če ti mleko ne teče, še ne pomeni, da ga nimaš. Glede pravilnega pristavljanja pa mislim, da ga glede na to, da si prvega otroka dojila, skoraj ne moreš napačno pristavljat.

Verjamem, da vama bo uspelo.

Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem