cookie-img

Spletno mesto uporablja piškotke

za zagotavljanje spletne storitve, analizo uporabe, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotov ne bi mogli nuditi. Z nadaljnjo uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.

writing-img

polne dojke in prenehanje dojenja

clock-img

05.07.2009, 17:00

clock-img

alena*

pencil-img

63

Zanima me, kaj se zgodi, če pustim polne dojke, da si mleka ne izčrpam? Otrok se namreč noče več dojit. Lahko dobim mastitis ali mi izgine mleko - v kolikem času?

clock-img

05.07.2009, 17:48

clock-img

Anonimen

Pomoje da lahko prav hitro fašeš mastitis.Po malem si stiskaj,glih tolk da pritisk v dojkah popusti.

S tem se bom tudi jaz v kratkem ukvarjala.Tamala je stara 23 mesecev in je že čas,da se prenehava dojit.sicer je to mislija nemogoče.Še bolj pa me skrbi kako bo,ker imam res ogromno mlekauser posted image

A bi v porodnišnici dali tablete za izsuševanje mleka????

clock-img

05.07.2009, 20:57

clock-img

Najaa

pencil-img

16801

Mleka si iztisni ravno toliko, da te ne bo tiščalo. In tuširaj se s hladnim tušem po dojkah.

clock-img

05.07.2009, 22:07

clock-img

krfjolca

pencil-img

3003

Priporočajo še zeljne liste (iz hladilnika), ki si jih položiš v modrček. Pa žajbelj naj bi učinkoval, da se količina mleka zmanjša.

clock-img

12.07.2009, 00:11

clock-img

5ra_28

pencil-img

1046


Sicer že nekaj dni stara tema, ampak imam izkušnjeuser posted image

Tablete BROMERGON zaustavljajo laktacijo, se dobijo le na recept. Osebni zdravniki in ginekologi pa jih nočejo /ne smejo dajat zaradi stranskih učinkov.
Jaz jih na mojo prošnjo nisem dobila, kasneje pa na recept zaradi abcesta in sem morala takoj nehat z dojenjem. Jemlješ jih takoj po jedi, ker drugače povzročajo slabost, vrtoglavioco, tresenje rok itd.

Na dojke dajat mrzle obhladke (brisačo ali žele), da se zapirajo mlečne žleze. Prvih 48 ur boli kot 100 hudičev, ampak sem bila v enem tednu brez mleka. Kako je brez tablet, ne vem.

Njaboljše je nmehat postopoma, zmanjšuješ podoje, da se količina mleka zmanjša, sam to lahko traja... sam nimam s tem izkušenj.user posted image

_____________________________

Končno smo trije:)

Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem