cookie-img

Spletno mesto uporablja piškotke

za zagotavljanje spletne storitve, analizo uporabe, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotov ne bi mogli nuditi. Z nadaljnjo uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.

writing-img

pogrevanje vode in mleka v mikrovalovki?

clock-img

21.02.2008, 15:46

clock-img

livia

pencil-img

2395

Zanima me ali je dovoljeno svoje izčrpano mleko pogreti v mikrovalovki?

In enako ali lahko vodo prekuham, ohladim, potem pa če rabim narest adaptirano mleko, ali lahko to vodo segrejem v mikrovalovki?

clock-img

21.02.2008, 16:07

clock-img

metkica1

pencil-img

945

Jaz adaptirano mleko grejem v mikrovalovki, ker ko je lakota se deremo 100 na uro in predolgo traja grelec aventuser posted image

clock-img

21.02.2008, 16:11

clock-img

Maleal

pencil-img

2930

Jaz skozi pogrevam vodo za adaptirano mleko v mikrovalovki.

_____________________________

Ne išči nekoga, ki je popoln.
Ljubi nekoga, ki ni in ga naredi popolnega s svojo ljubeznijo.

clock-img

21.02.2008, 16:50

clock-img

benika

pencil-img

7793

Materinega mleka ni dovoljeno pogrevat v MP, ker se s takim segrevanjem izgubijo razne snovi v mleku.

Za adaptirano mleko pa jaz v MP pogrejem vodo in šele nato noter stresem prašek.

clock-img

21.02.2008, 20:24

clock-img

Nenya

pencil-img

887

MV ni ravno najboljša za pogrevanje kateregakoli mleka. So študije, ki kažejo, da ga naredijo celo zelo škodljivega. Če daš flaško v vodo pa na tavelik plin, ne verjamem da traja tolk ful dlje kot MV.

Tudi to je res, da se vam lahko zgodi da se opečete, ker voda v MV zavre drugače kot na plinu in ko vanjo nekaj stresete, če ni prej ohlajena, vam lahko voda skipi in se grdo opečete.

clock-img

21.02.2008, 20:33

clock-img

MADMAX

pencil-img

215

pri nas vodo za adaptirano mleko pogrejemo v MP, ampak redko.
Vedno izračunam kdaj približno bo jedel takrat zavrem vodo, če pa pride kaj vmes pa pogrejem v Mp.
Lp

clock-img

21.02.2008, 21:16

clock-img

Tanayya29

pencil-img

2763

Jaz vedno pogrejem vodo na plinu,nikol v mikrovalovki.
Če je pa ful kriza z lakoto,si pa kr mal ušesa zamašim,pa z avijonsko hitrostjo mešam in ohlajamuser posted image .


_____________________________

Naš sonček škorpijonček Taj Tristan,6.11.2007*****

Življenje ni igra na srečo,temveč rezultat naših misli in dejanj.

clock-img

21.02.2008, 23:06

clock-img

scubadiver

pencil-img

2994

Jaz sem od začetka grela vodo za adaptirano mleko v MP, potem pa sem pogruntala da mi je lažje da imam vročo prekuhano vodo v termoski, mrzlo prekuhano pa v loncu pa samo skupaj zmešam.

_____________________________

28.11.07 se je rodila naša princeska Lana

clock-img

22.02.2008, 11:09

clock-img

bsasab

pencil-img

321

Mi tudi pogrevamo vodo v mikrovalovki, par sekund in je voda primerne temperature....

_____________________________

5.12.2007 nam je Miklavz prinesel najlepse darilo doslej...

clock-img

22.02.2008, 11:13

clock-img

barika

pencil-img

6448

jaz vedno grejem vodo v MP, pa sploh ni res da je škodljiva, ker mikrovalovi delujejo na principu nihanja molekul, drgnjenja druga ob drugo, kar povzroča segrevanje hrane. v nasprotju s klasičnim pogrevanjem se hrana segreva od znotraj navzven, zato je  priprava hrane v tem postopku mnogo hitrejša. ko vzamemo hrano iz MP, se proces kuhanja še naddaljuje, dokler se molekule vode ne umirijo,zato vedno piporočamo čas umirjanja glede na vrsto in količino hrane. prepisamo iz whirlpoolove kmnjige kuhajmo z mikrovalovi.

jaz npr. 150ml vode pogrevam 15 - 20 sekund pri 750 vatih, pa je voda ravno pravšnja, potem dam notri mleko, fajn premešam, pa probam,če je temperatura ok.

clock-img

22.02.2008, 11:21

clock-img

bsasab

pencil-img

321

jaz npr. 150ml vode pogrevam 15 - 20 sekund pri 750 vatih, pa je voda ravno pravšnja, potem dam notri mleko, fajn premešam, pa probam,če je temperatura ok.



No pr nas pa nasa mikrovalovka ne dela na 750 W ampak na 700, zato pa rabimo 25 sekund za isto kolicino mleka...user posted image user posted image user posted image


_____________________________

5.12.2007 nam je Miklavz prinesel najlepse darilo doslej...

clock-img

22.02.2008, 11:31

clock-img

barika

pencil-img

6448

No pr nas pa nasa mikrovalovka ne dela na 750 W ampak na 700, zato pa rabimo 25 sekund za isto kolicino mleka...


sam je pa vseen hitrej kot pa pogrevanje na plinuuser posted image user posted image
drugače pa velikokrat skuham čaj, pa ga dam v termosko, pa ker so vse termoske tak "fajne" da ne zdrži toplote čez dan, je vseen treba uporabit MV
ne vem no, jaz sem se navadla na MV, v njej kuham,pečem, pogrevam, flaške prekuhavam...sploh ne vem kaj bi brez njeuser posted image  8pa še na plinu prišparamouser posted image )

clock-img

22.02.2008, 14:09

clock-img

Anonimen

jaz sem svoje mleko samo enkrat probala v MV pogret, pa je ratalo tako kislouser posted image ful čuden in navzgravžen okus...pa ga nisem zdaj nevekolk pregrevala, da bi recimo že kr kipelo al kej....niti orenk vroče ni blo, sam mal bolj toplo, pa takle gravž rata....od takrat ga pogrevam sam še v vroči vodi....tko da na neki že vpiva MV, da tak okus ratauser posted image

clock-img

22.02.2008, 14:10

clock-img

Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: barika

8pa še na plinu prišparamouser posted image )



user posted image to pa je res racionalno, ko je elektrika ful cenej k pa plinuser posted image user posted image

user posted image

clock-img

22.02.2008, 14:14

clock-img

sazi

pencil-img

5175

Jaz sem vedno prekuhala cca 2l vode - 1l sem jo nalila v termosko, drugega pa sem pustila v loncu ali pa prelila v kakšno flaško - ko je bila potreba po mleku, sem samo zmešala obe vodi na ustrezno temperaturo in je bilo tako najhitreje.

clock-img

22.02.2008, 14:49

clock-img

barika

pencil-img

6448

to pa je res racionalno, ko je elektrika ful cenej k pa plin



koker se vzameuser posted image user posted image user posted image user posted image

clock-img

22.02.2008, 21:42

clock-img

bsasab

pencil-img

321

ko je bila potreba po mleku, sem samo zmešala obe vodi na ustrezno temperaturo in je bilo tako najhitreje.



Ammm, sam verjetno je potrbno kr neki prakse, da zmesas na pravo temperaturo..., ker drugace moras prelivat, pa dodajat, pa spet odvzematuser posted image user posted image user posted image


_____________________________

5.12.2007 nam je Miklavz prinesel najlepse darilo doslej...

Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem