cookie-img

Spletno mesto uporablja piškotke

za zagotavljanje spletne storitve, analizo uporabe, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotov ne bi mogli nuditi. Z nadaljnjo uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.

writing-img

pogrevanje izbrizganga mleka & shranjevanje mleka

clock-img

10.05.2006, 11:40

clock-img

Anonimen

a je katera svoje mleko pogrevala v mikrovalovki?
pa še neki me zanima, ko si črpate mleko a zlijete skupej mleko od prejšnega in zdejšnega črpanja a ju hranite ločeno?

clock-img

10.05.2006, 11:44

clock-img

lelaval

pencil-img

7882

Jaz sem ga zamrzovala in, če sem si ga manj izbrizgala, sem ga kar prilila k prejšnjemu, da je imel user posted image , ko mene ni bilo doma za cel obrok za user posted image . Ga je tudi v mikraovalovki pogreval, pa ni bilo nič narobe.

_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

clock-img

10.05.2006, 11:58

clock-img

Jana4

pencil-img

135

Sama sem bila primorana zaradi premajhne teže mojih pikic ostati v porodnišnici še en mesec. Tam sem si mleko stiskala in mi je sestra v "mlekarni" rekla, da se materinga mleka ne sme pogrevati v  mikrovalovni, ker naj bi se uničile vse dobre stvari tega mleka in potem kao ni sploh hranljivo.
Zato ga sam res nisem nikoli raje sem dala v grelec.


_____________________________

You're Unique, Just Like Everyone Else....

clock-img

10.05.2006, 21:11

clock-img

Urša

pencil-img

4648

Tudi jst sm mnenja, da se v mikrovalovki uničijo pomembne snovi in ga nikoli nisem tam grela. Sem pa v njej pogrela lonček vode in potem dala vanj flaško, pa je bilo hitro toplo. user posted image

_____________________________

Osrečujejo me zakladki Nika, Jaka in mali Izak:-)

clock-img

10.05.2006, 22:55

clock-img

trdozimc

pencil-img

918

Mislim enako kot Urša in tudi jaz pogrejem lonček z vodo v mikrovalovki in potem v tem lončku flaško s hrano (tudi svoje mleko enako). Svoje mleko sem zlivala skupaj, da je bilo za en obrok, vendar ga v hladilniku nisem hranila nikoli več kot en dan.

clock-img

11.05.2006, 11:02

clock-img

Mateja82

pencil-img

926

Ahoj! Načrpano mleko zlijem skupaj takrat, ko sta oba hladna oz mrzla vedno pa ga porabim še isti dan. Mleko pa segrevam tako da v vrču za gretje vode najprej vodo pogrejem nalijem v lonček in dam not flaško z mlekom, da se lepo enakomerno pogreje.

clock-img

11.05.2006, 12:45

clock-img

dskubin

pencil-img

2326

 pa ga pogrejem v mikrovalovki (in tudi odtajam)
sem ga tudi na začetku pogrevala v vodi, pa sem prebrala da so (bodo) v ljubljanski porodnišnici nabavli mikrovalovke za pogrevanje... tako da... naš ma skor 7 mesecev in je čisto lepo gor zrasu, tudi če mu vse pogrejemo v mikrovalovki (če je dobra za nas, bo dobra tudi zanj) in mislim, da se nikakršni vitamini not ne uničijo

clock-img

12.05.2006, 22:42

clock-img

sarazan

pencil-img

968

Ker nekoliko bolj razumem proces, ki se dogaja na nivoju molekul, bi rada podala svoj vidik.

Mikrovalovi v mikrovalovni pečici dajo molekulam (predvsem manjšim, kot je molekula vode - voda pa je prisotna v vsaki hrani ali pijači) na hitro toliko energije, da začnejo rotirati = krožiti. S tem načinom gibanja, ki je prisiljeno in ni v harmoniji z nihanjem in translacijo, se vse molekule med seboj zaletavajo in tako spreminjajo naravno strukturo hrane in pijače. Ta hrana in pijača, ki je ogreta po tem postopku ima manjšo hranilno vrednost, pri določenih snoveh pa celo izniči njihovo funkcijo, ki bi jo sicer imele v našem telesu.
Upam, da nisem preveč zakomplicirano tole povedala.

Z drugimi besedami: želodec je poln, rit pa prazna, bi rekla moja babica.
Hrana enostavno izgubi svojo "energijo".

clock-img

13.05.2006, 06:11

clock-img

anajmad

pencil-img

2780

Lj porodnišnica je nabavila mikrovalovke za pogrevanje adaptiranega mleka. Čista logika ti pove,da se materinega mleka ne sme pogrevati v mikrovalovki.
Hvalabogu,pač ti tako delaš in misliš,da imaš prav.

Izbrizgano mleko lahko skupaj zliješ v stekleničko,ko sta oba ohlajena na isto temperaturo. Porabiš ga lahko (če je samo v hladilniku) v 48 urah,če ga pa zmrzuješ (zmrznjeno je lahko 3 mesece) in ko ga pa odmrzneš pa še isti dan.
en lpuser posted image D.

_____________________________

* na žalost , štirje jurji so že tukaj.....smrk*

clock-img

20.05.2006, 13:35

clock-img

puncica

pencil-img

9847

Nekje sem prebrala da se s pogrevanjem z mikrovalovko uničijo v materinem mleku snovi, ki so edinstvene v njem. Zdej ne vem če se bom prav izrazla ampak to so tiste snovi, ki varujejo dojenčka pred okužbami in vplivi v okolju (bakterije, virusi, ki jih je mamica že prebolela in je tako imuna na njih) in mislim da tud alergijami, teh snovi adaptirani mleki nimajo.
No neki podobnega zato jaz na tvojem mestu mleka ne bi pogrevala v mikrovalovki in svojga pri prvi punčici tudi nisem ,adaptiranega pa sem pogrevala tudi v mikrovalovki.


< Sporočilo je popravil puncica -- 20.5.2006 13:36:21 >


_____________________________

Zunanji svet je le odsev sveta, ki ste ga ustvarili v svoji notranjosti.

clock-img

21.05.2006, 10:42

clock-img

mojcazup

pencil-img

20

Mene pa zanima koliko casa imate mleko shranjeno v hladilniku?

clock-img

26.05.2006, 14:57

clock-img

trdozimc

pencil-img

918

Sarazan, mene pa zanima, kako hitro po tem, ko odstraniš, npr. vodo v lončku iz mikrovalovke, še nihajo delci s tako hitrostjo, oz. če tudi pogrevanje stekleničke v vodi, segreti v mikrovalovki ni priporočljivo?

clock-img

26.05.2006, 15:15

clock-img

Seven*

pencil-img

6206

Tukaj lahko najdes odgovor!

http://www.dojenje.net/vprasanja.htm#_12._SHRANJEVANJE_MATERINEGA


_____________________________

Gospa sem.

clock-img

28.05.2006, 22:46

clock-img

zaliga

pencil-img

241

Seven hvala za link!!!!
Res dobra stvar za prebrat in seveda uporabna!!!


_____________________________

Vsak dan za nas sije sonček, pa čeprav dežuje...


Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem