cookie-img

Spletno mesto uporablja piškotke

za zagotavljanje spletne storitve, analizo uporabe, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotov ne bi mogli nuditi. Z nadaljnjo uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.

writing-img

po CR

clock-img

22.12.2009, 10:23

clock-img

sju

pencil-img

176

kdaj ste šle ven po sacrskem rezu oz. ste začele vse normalno delat (kuhat, sprehodi,...)

hvala

clock-img

22.12.2009, 10:44

clock-img

melanija

pencil-img

934

Vse normalno delat, kar se tiče gospodinjstva tam šele po 6 tednih.  Sem imela srečo in mi je tašča prvi mesec in pol kuhala. Ostala lažja dela (sesanje, spravljanje oblek, likanje,..) pa mislim da po enem tednu ko sem prišla domov. Ker pač nimaš izbire, imam še 3 večje otroke in je bilo treba tudi njih poštimat, okopat,... Sem pa res delala vse na počasi, kot sem se počutila. Če me je začelo preveč bolet, vezat sem se raje ustavila, odležala oz. se odpočila in potem nadaljevala. Nisem pretiravala, če nisem mogla nisem naredila, je pač počakalo na naslednji dan.
Če imaš možnost pomoči jo izkoristi, pucanje in pospravljanje lahko počaka.

clock-img

22.12.2009, 10:49

clock-img

eee35

pencil-img

1025

Sprehodi: šele po 3 tednih, ker sem imela malenkost vnetja, pa vročine, sem dobila tablete zato, pa mi je rekel zdravnik v bolnici, da 2 tedna moram biti še doma. Ostalo po zdravi pameti - ko si zmatrana, ne delaj, česa ne rabiš, pa ne dviguj nič težjega od otroka. Če imaše nekoga, da ti pomaga, se raje z user posted image ukvarjaj.

_____________________________

Aleksander 14.08.2009 52cm, 3680g

clock-img

22.12.2009, 11:53

clock-img

Najaa

pencil-img

16801

Takoj, ker je bila nedonošena in sem odkar sem prišla z intenzivne skakala po celi P...
Drugače pa je priporočljivo mal počivat in se pazit. Jaz sem fasala to, da se mi je rana začela odpirat in ni nič kaj prijetno. Če le imaš koga, da ti pomaga, izkoristi.

clock-img

22.12.2009, 12:03

clock-img

end1

pencil-img

1598

Jaz sem ena tistih, ki je po Cr bolj hitro okrevala in po 10 dneh počela marsikaj, razen seveda dvigivanja težkih stvari, po naravnem porodu pa je trajalo precej dlje. Želim ti hitro in lepo okrevanje, pa svoje telo poslušaj, že preden si utrujena se odpočij in kot pravijo druge izkoristi koga za pomoč. Jaz sem žal imela le moža in to pozno pop. ko je prišel iz službe.

clock-img

22.12.2009, 22:18

clock-img

PC Baby

pencil-img

1385

Jaz že po osmih dneh. Mi pa potem čišča kar ni nehala, oz je skoraj nehala in spet postala močna in v kosih in to se je ponavljalo 2 meseca. potem mi je pa G rela, da je to od tega, ker ne mirujem in res ko sem dva dni skupaj bolj počivala in manj vstajala, se je zadeva umirila.

clock-img

23.12.2009, 10:00

clock-img

koala

pencil-img

5539

Kuhala in prala mi je tašča prvi mesec in pol, ostala gospodinjska opravila pa sem karr sama opravljala tam tri tedne po CR, potem ko je mož šel v službo. Na prvem sprehodu smo bili 10 dan po CR in potem vsak dan. Smo pač poćasi hodili oz sem hodila ko sva z malim  bila zunaj. Šivov pa nisem dala ven, ker sem imela notranje in so se sami resorbirali. Kolikor pa mi je zano pa jih poberejo že v porodnišnici pred odhodom domov.

_____________________________

Nisem vedela
koliko ljubezni imam v srcu,
dokler me ni nekdo poklical MAMA

clock-img

23.12.2009, 21:52

clock-img

Urska09

pencil-img

1067

Šele 10. dan sem šla prvič ven, ker sem imela komplikacije. Močno krvavela med in po CR, zato sem se prve tedne kar čuvala. Samo na kratke sprehode sem hodila (max. pol urce) in veliko, veliko počivala. Prve tedne kuhal mož, nato mama. Lika in pospravlja nam pa HB ena gospa.
Pa ne več kot 5 kg dvigovati prvih 6 tednov!

clock-img

24.12.2009, 07:37

clock-img

RAČKAPK

pencil-img

1413

Priporočam, da se prvih šest tednov ne prehladiš, ker je cel hudič ko moraš zakašljati
prvih šest mesecev ne razmišljaj o kakšni aktivni telovadbi, in pa ne dviguj težkih stvari.

clock-img

28.12.2009, 19:13

clock-img

tea85

pencil-img

581

jaz sem kar takoj ko sem prišla iz bolnice ker nisem mela druge izbire, na srečo se mi rana ni odpirala in nič, občasne bolečine pač kar je normalno.

_____________________________

prišla sem 30.10.09, težka 2.990 g, velika 48,5 cm...Taja



clock-img

29.12.2009, 11:07

clock-img

urshak

pencil-img

385

jaz sem bila na prvem sprehodu sedmi dan poporodu, nisem imela nobenih problemov, tudi bolelo me ni nič. Šive oz. šiv so mi pobrali osmi dan, je šel čisto gledko ven in sedaj, 5 mesecev po porodu se vidi samo še tanka črtica, ki tudi rdeča ni več.

Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem