cookie-img

Spletno mesto uporablja piškotke

za zagotavljanje spletne storitve, analizo uporabe, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotov ne bi mogli nuditi. Z nadaljnjo uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.

writing-img

patološki CTG

clock-img

14.08.2005, 20:20

clock-img

giti1

pencil-img

54

Pozdravljene! Mene pa zanima, če mogoče katera ve kaj je to patološki CTG. Meni piše v materinski knjižici kot vzrok za CR-patološki CTG in nalegla popkovnica.:zmeden:
Hvala in LP.

clock-img

14.08.2005, 20:40

clock-img

urši77

pencil-img

621

CARDIOTOKOGRAM je neprekinjeno elektronsko spremljanje plodovih srčnih utripov in materinih popadkov. Tipalke položimo na materin trebuh-indirekten CTG(delamo v nosečnosti), lahko pa tipalko po razpoku mehurja pritrdimo na plodov vodilni del-direkten CTG(med samim porodom).
Da je CTG patološki pa pomeni, da kadar se na otrokovih srčnih utripih vidi, da se otročku ne godi več najbolje. Njegov pulz je bodisi
-prehiter (nad 170-180/min)
-prepočasen oz.prenizek (pod 120/min)
-zaletav (pomanjkanje kisika)
-neenakomeren(prav tako pomanjkanje kisika)
Srčni utripi se spreminjajo med gibanjem ploda in med popadki.Ob umiritvi in po koncu popadka pa se mora št. utripov vrniti nazaj na normalo.Če se ne, lahko rečemo da je CTG patološki.

Upam da sem podala kako pametno informacijo in da te nisem preveč prestrašila.
LP in čimlažji porod:metulj:

clock-img

14.08.2005, 20:41

clock-img

urši77

pencil-img

621

A ja, nalegla popkovnica je pa verjetno to, da otroček pritiska oz.leži na popkovnici in s tem ovira pretok krvi:)

clock-img

14.08.2005, 20:48

clock-img

giti1

pencil-img

54

Najlepša ti hvala urši77. A si ti izobražena. Pa hvala za najlepše želje. Pikico imamo že doma in upam, da bo z njo vse v redu. Da upad utripa ni pustil posledic.
Hvala.:rozica:

clock-img

14.08.2005, 22:52

clock-img

dix

pencil-img

897

Tako je, ti je že vse razložila.

Tudi pri meni je bil patološki CTG, le da je bil vozel na popkonici.

Še dobro da so izumii CTG :bravo: da se več porodov srečno konča.

clock-img

15.08.2005, 11:46

clock-img

giti1

pencil-img

54

Pozdravljena dix. Kako pa kaj tvoj-a :duda:. Je vse v redu, nima nobenih posledic? Dojenček je praktično brez hrane in kisika ko ima stisnjeno popkovnico, ali?

clock-img

15.08.2005, 22:19

clock-img

dix

pencil-img

897

Kako je? Poreden je za 4!!!! Naslednji mesec bo star 3 leta, cele dneve divja okoli in mu očitno nič ne manjka. Sicer pa so bili brez kisika kratek čas, saj zato so nas pa nujno poslali na CR. Moj ni takoj po "porodu" zadihal sam, zato je dobil prvi APGAR 7, ampak drugi (po 2 minutah) pa je že bil 10. Brez skrbi, niso bili tako dolgo brez ksika da bi bile kake posledice, mogoče je posledica porednost ;)

Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem