cookie-img

Spletno mesto uporablja piškotke

za zagotavljanje spletne storitve, analizo uporabe, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotov ne bi mogli nuditi. Z nadaljnjo uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.

writing-img

okrevanje po CR

clock-img

11.01.2010, 13:26

clock-img

polho3006

pencil-img

846

Punce pozdravljene!

Punce tiste ki ste rodile s CR...kako je potekalo vaše okrevanje? Pri meni je danes 20. dan in...rada me še boli tako...odvisno od dneva. Včasih pridem skozi brez tablete, včasih pa še vzamem kakšen lekadol. Bolj me bega moje počutje, ker sem kot ožeta cunja. Ko se zjutraj zbudim imam občutek da bi lahko gore premikala, tako sem polna energije, potem pa...se najem, uredim sineka in...se že tresem, začne se mi rahlo vrteti...in moram iti ležat. Pa se full pazim da nič ne delam, razen da dojim in uredim otroka, vendar...
Sem pa bila v P. zelo slabokrvna, tako da sem imela drugi dan po CR, vrednost hem. 75 in zdravnica kar odredila da sem dobila transfuzijo. Tako da sem ob odpustu iz P. imela vrednost hem. 95, kar je še vedno nizko, vendar se je izboljševalo. Sedaj doma pijem sirup Legofer in pesin sok.
Tako si želim biti spet polna energije, kot sem bila prej...želim si da bi lahko normalno delala, funkcionirala...ne pa da mi že vsaka malenkost pobereČISTO VSO ENERGIJO.

Kako dolgo je trajalo okrevanje pri vas?

clock-img

11.01.2010, 14:00

clock-img

Urska09

pencil-img

1067

Skoraj identična situacija je bila pri meni. Med posegom in par ur po njem sem izgubila veliko krvi in zato ostala 2 dni dlje v P. Jaz sem imela še malo nižji hemoglobin kot ti, transfuzije mi pa niso dali. Še pol leta sem jemala tablete z železom. Bila sem pa čist cunjasta, tako kot ti. Po 10. dneh sem šla prvič ven na kratek sprehod in se mi je ful vrtelo. Zelo počasi sem prihajala k sebi. Skoraj 2 meseca je trajalo, da sem šla s tamalo na normalen sprehod. Bolelo me ni tko zlo. Po 1 tednu sem čist prenehala s tabletami. Ampak počutje in kondicija pa na psu. Še ko sem šla po 8 mesecih prvič na Šmarno goro sem bila čist adijo. Kot bi šla na Triglav.

Aja, pa ogromne količine konjskega mesa sem pojedla, zelenolistne zelenjave, posušenih marelic,...Vse kar ima velik železa.

clock-img

11.01.2010, 14:02

clock-img

melanija

pencil-img

934

Glede na to da imaš tako slabo kri, mislim da boš še malo morala počakat da boš lahko normalno funkcionirala. 
Tudi jaz sem imela CR in sem kaj kmalu prišla v formo in začela delat kar je treba, prvih 6 tednov pa sem se vseeno malo bolj pogledala. Sem pa v nasprotju s tabo imela dobro kri.
Jaz ti svetujem da ko vzameš Legofer zraven pojej kakšen mandarin ali pa kaj drugega kar ima veliko vitamina C, takrat se izogibaj mlečnih izdelkov (upočasnuje in zmanjšuje absorbcijo železa). Kupi si tudi, če že nimaš, Neovin ali pa kaj podobnega, kar ima folno kislino, ker tudi ta pomaga pri absorbciji železa.

Upam, da se ti kri kamalu popravi in da boš kmalu v polnem zagonu, do takrat pa se cartaj sebe in sinka.

clock-img

11.01.2010, 14:32

clock-img

živa

pencil-img

2366

Kot so ti že druge napisale, so tvoje težave najverjetneje posledica predvsem pomanjkanja železa. Jaz sem bila v prvo precej boga, ampak po enem tednu doma (tj. 14 dni po CR) sem že kolikor toliko normalno funkcionirala - npr. vstala iz postelje brez hudih bolečin, zlezla v banjo, prestavljala otroka pri dojenju z leve na desno, ga nosila, celo šla na sprehod. No, pri drugem sem skoraj vse to počela že v porodnišnici user posted image .

Kaj pa če bi poklicala svojo zdravnico in ji povedala, kakšne težave imaš? Naj ti vzame kri oz. pregleda in predpiše morda drug sirup/tablete oz. ti vsaj pove, zakaj se ti to dogaja.

Lp,

živa

clock-img

11.01.2010, 15:11

clock-img

polho3006

pencil-img

846

IZVIRNO SPOROČILO: živa

Kaj pa če bi poklicala svojo zdravnico in ji povedala, kakšne težave imaš? Naj ti vzame kri oz. pregleda in predpiše morda drug sirup/tablete oz. ti vsaj pove, zakaj se ti to dogaja.



Ja kri mi je že patronažka vzela, ker sem začela lesti skupaj med njenim obiskom in je rekla da me bo poklicala, če bi bilo kaj narobe, tako da...mi je na naslednjem obisku samo rekla da izvidi niso bili nič posebnega, da se pa ne spomni kakšne so bile vrednosti.

clock-img

11.01.2010, 15:16

clock-img

Leela

pencil-img

3101

polho, normalno je če si utrujen in te boli, samo tako utrujen in slab kot ti pa ni vredu. Obvezno pojdi ginekologu na odvzem krvi ali na pregled, da ni z rano ali v maternici kaj narobe. lahko se ti kuha kakšno vnetje.

clock-img

11.01.2010, 15:36

clock-img

manna

pencil-img

2556

Ne spomnim se koliko časa je trajalo okrevanje, ampak tako slabotna kot ti pa nisem bila. Železo sem imela 117 in razen da sem imela vsak dan glavobol, ni bilo kaj hujšega. Lekadola nisem vzela nikoli. Po mojem se tako počutiš zaradi pomanjkanja železa, tako da ko se ti bo to uredilo, boš zagotovo boljše. Je pa res da sem bila tudi jaz tko bolj na počasi - težko sem vstala s postelje, po stopnicah sem hodila kot stara mama, po sprehodu sem bila utrujena kot da sem prišla s triglava,... ampak to je šlo mimo v cca treh tednih.

clock-img

11.01.2010, 16:05

clock-img

ledenka

pencil-img

11848

največ železa je v Elevitu, jaz ga jemljem še sedaj (8 mesecev).

drugače pa sem bila kolikor toliko ok ene 10-14 dni po CR, tudi brez bolečin.

_____________________________

Никогда и ничего не просите! Никогда и ничего, и в особенности у тех, кто сильнее вас. Сами предложат и сами все дадут!

clock-img

11.01.2010, 18:01

clock-img

Urska09

pencil-img

1067

polho, sigurno si brez energije in moči zaradi pomanjkanja železa. Jaz sem imela ob odpustu iz P hemoglobina 76. V P so mi strogo zabičali, da 3 tedne ne smem nikamor sama brez spremstva. Niti na krajši sprehod. Ker bi se mi lahko nenadoma zvrtelo in bi skup padla. Raven železa zelo počasi narašča. Jaz sem hodila vsak mesec k svoji zdravnici na meritve in šele po 3 mesecih je bilo ok.

clock-img

11.01.2010, 18:54

clock-img

živa

pencil-img

2366

IZVIRNO SPOROČILO: polho3006

Ja kri mi je že patronažka vzela, ker sem začela lesti skupaj med njenim obiskom in je rekla da me bo poklicala, če bi bilo kaj narobe, tako da...mi je na naslednjem obisku samo rekla da izvidi niso bili nič posebnega, da se pa ne spomni kakšne so bile vrednosti.



Patronažna ni zdravnica. In "nič posebnega" zagotovo ne drži, ker v 3 tednih se ti pa železo od tako nizke vrednosti zagotovo ni moglo dovolj popraviti.

Obvezno pojdi k svoji zdravnici in naj te poštima. Zakaj bi trpela, če ni treba?

< Sporočilo je popravil živa -- 11.1.2010 18:55:27 >

clock-img

12.01.2010, 12:28

clock-img

crvicek

pencil-img

840

IZVIRNO SPOROČILO: Urska09

polho, sigurno si brez energije in moči zaradi pomanjkanja železa. Jaz sem imela ob odpustu iz P hemoglobina 76. V P so mi strogo zabičali, da 3 tedne ne smem nikamor sama brez spremstva. Niti na krajši sprehod. Ker bi se mi lahko nenadoma zvrtelo in bi skup padla. Raven železa zelo počasi narašča. Jaz sem hodila vsak mesec k svoji zdravnici na meritve in šele po 3 mesecih je bilo ok.



Jaz še nisem rodila, me pa CR čaka po vsej verjetnosti v februarju. Sem pa pred 8 leti imela hudo slabokrvnost (hmg 70) tako da sem bila hospitalizirana in so me podolg in počez pregledali od kje to izvira....no in ker so bili vsi izvidi ok, je moj zdravnik rekel da je verjetno dedno, saj ima tudi teta in sestrična iste težave. Tako se skoz pazim, da si dodajam železo v vseh oblikah, še posebno zdaj v nosečnosti in moram potrkat ma zaenkrat sem še v mejah normale pri dveh pikicah ki jih nosim, se pa tudi jaz ravno tega bojim ko opisujete ve, da bi bila po operaciji slabokrvna.

A ste imele že prej v nosečnosti nižji hmg?

Moje počutje pred 8 leti pa je bilo identično opisu od Polho. Kot cunja sem bila in takoj zadihana, kar je posledica premalo kisika v krvi. Že po par korakih sem bila utrujena. Sem pa potem vse živo literaturo prebrala in si pripravljala hrano ki vsebuje ogromno železa. Punce so že omenile folno kislino, konjsko meso pa obvezno poleg kozarec limonade ali pomarančnega soka, saj čene je absorbcija železa minimalna. Pa 100% pravi kakav ima tudi full železa (primerljivo z enim zrezkom), tako da vsako jutro popij en močen kakav. V lekarnah pa sem si kupila še ta naravni sirup iz rdeče pese, ki mi je najbolj pomagal:
http://www.endovital.com/modules.php?name=Vsebina&pa=showpage&pid=350
In res nekje v 5-6 mesecih sem prišla na hmg 125, kar je nekje meja za ženske, tako da je res kar dolga rehabilitacija. So mi pa vsake tri tedne jemali kri. Na uačetku se je dvigoval zelo počasi, ker mi tablete niso odgovarjale in je bila absorbcija minimalna, potem pa sem dobila en drugi sirup v kombinaciji s folno in se je začelo premikati na bolje.

Tudi jaz ti svetujem da si sama pomagaš z dodatki prehrane in vitamini-sirupi in obvezno pojdi do zdravnika, da ti vsake tolko pogleda kri, ker je zelo važno da se ti hmg viša! Res lahko veliko sama narediš in ta sirup Endovital res zelo pomaga, tako da ti ga toplo priporočam in boš občutila izboljšanje kar hitro hitro.

Srečno!


_____________________________

Najini princeski raseta...

clock-img

12.01.2010, 14:36

clock-img

Urska09

pencil-img

1067


IZVIRNO SPOROČILO: crvicek
A ste imele že prej v nosečnosti nižji hmg?


Ne. Nikoli nisem imela takih problemov. Pravzaprav ravno obratno: v naši familiji imamo zelo visokega.
Pri meni je do tega prišlo izključno zaradi velike izgube krvi med CR. Še po posegu sem na intenzivki tako močno krvavela, da je prišel dežurni zdravnik in mi naredil UZ, ker so se bali, da imam notranje krvavitve. Pa je bilo vse ok. Moj G (ki mi je tudi delal CR in me prišel kasneje pogledat na oddelek) ni vedel, zakaj je do tega prišlo. Se zgodi. Na srečo imamo nosečnice povečano količino krvi v obtoku in ni bila potrebna transfuzija.

Vso srečo februarja!

clock-img

15.01.2010, 17:04

clock-img

Katy78

pencil-img

3275

IZVIRNO SPOROČILO: polho3006

Punce pozdravljene!

Punce tiste ki ste rodile s CR...kako je potekalo vaše okrevanje? Pri meni je danes 20. dan in...rada me še boli tako...odvisno od dneva. Včasih pridem skozi brez tablete, včasih pa še vzamem kakšen lekadol. Bolj me bega moje počutje, ker sem kot ožeta cunja. Ko se zjutraj zbudim imam občutek da bi lahko gore premikala, tako sem polna energije, potem pa...se najem, uredim sineka in...se že tresem, začne se mi rahlo vrteti...in moram iti ležat. Pa se full pazim da nič ne delam, razen da dojim in uredim otroka, vendar...
Sem pa bila v P. zelo slabokrvna, tako da sem imela drugi dan po CR, vrednost hem. 75 in zdravnica kar odredila da sem dobila transfuzijo. Tako da sem ob odpustu iz P. imela vrednost hem. 95, kar je še vedno nizko, vendar se je izboljševalo. Sedaj doma pijem sirup Legofer in pesin sok.
Tako si želim biti spet polna energije, kot sem bila prej...želim si da bi lahko normalno delala, funkcionirala...ne pa da mi že vsaka malenkost pobereČISTO VSO ENERGIJO.

Kako dolgo je trajalo okrevanje pri vas?



Jaz že 4. dan po CR nisem več jemala nič proti bolečinam. Bolelo me je edino še pri obračanju na postelji in pa pri vstajanju iz postelje pa še to ne več kot kakšnih par dni. Jaz sem se res hitro skupaj spravila.

clock-img

20.01.2010, 18:30

clock-img

Oren

pencil-img

258

Jaz sem tudi 10 dni po carskem. Pa sem imela pred nosečnostjo hemoglobin vedno nekje 156-157(sem krvodajalka), med nosečnostjo mi je padel na 137, po carskem rezu pa kar na 104. Sicer se ne počutim slabo ampak vseeno jemljem elevit, pa mislim da morem it k zdravnici da mi se to spet vzpostavi na mojo normalno raven.

clock-img

21.01.2010, 08:41

clock-img

polho3006

pencil-img

846

Ja sem bila kar panična ko sem odprla to temo, ker sem bila res na trenutke popolnoma hin. Sedaj ko smo pa začeli hoditi ven na sonce, je pa pri mojem počutju čudežno izboljšanje. Skoraj lahko rečenm da sem takšna kot sem bila pred porodom. Edino vozička ne morem še riniti v hrib (doma smo namreč na zelo razgibanem terenu). Mi po nekaj metrih zmanjka energije. Tako da zaenkrat je glavni šofer vozička mož.

clock-img

21.01.2010, 10:12

clock-img

Urska09

pencil-img

1067


IZVIRNO SPOROČILO: polho3006

Ja sem bila kar panična ko sem odprla to temo, ker sem bila res na trenutke popolnoma hin. Sedaj ko smo pa začeli hoditi ven na sonce, je pa pri mojem počutju čudežno izboljšanje. Skoraj lahko rečenm da sem takšna kot sem bila pred porodom. Edino vozička ne morem še riniti v hrib (doma smo namreč na zelo razgibanem terenu). Mi po nekaj metrih zmanjka energije. Tako da zaenkrat je glavni šofer vozička mož.


user posted image user posted image user posted image

clock-img

22.01.2010, 12:47

clock-img

Žaži

pencil-img

1195

Prvič zelo dolgo, samo sem bila tudi depresivna in zato kar naprej utrujena, tudi kosem celo noč spala bi lahko šla samo nazaj spati in samo sem cel dan čakala da pride večer da grem spet ležatiuser posted image
Sedaj sem 15 dni po CR in sem kot rožca (napram prvič), nobenih bolečin, HG sem imela po CR tudi nizek in jemljem legofer, Omega3 zelo pomaga, veliko sprehodov...........

clock-img

25.01.2010, 16:41

clock-img

somic

pencil-img

1241

verjetno so te stvari kar precej različne.

jaz sem že drugi dan po carskem odklanjala enekcije in tablete. bolelo me je sicer malenkost, ampak ne tako, da bi bilo ne vem kako hudo.

res je tudi, da imam bolečinski prag nekoliko višji.

danes sem 19 dan po porodu in se počutim super, vsaj kar se tega tiče.

_____________________________

največje veselje in užitek do sedaj je moj patrik (6.1.2010). bom dočakala še kakšno tako veselje??

Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem