cookie-img

Spletno mesto uporablja piškotke

za zagotavljanje spletne storitve, analizo uporabe, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotov ne bi mogli nuditi. Z nadaljnjo uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.

writing-img

odmrzovanje mleka

clock-img

25.12.2008, 21:43

clock-img

moyca

pencil-img

240

kako naj najhitreje odtalim mleko?
dala sem ga pod curek hladne vode, pa se je vse skupaj sesirilouser posted image
danes sem dala pa en lonček taliti v hladilnik, pa kaže, da mi ga bo uspelo lepo odtaliti, a gre strašno počasi...

kako dolgo pa je odtaljeno mleko lahko v hladilniku?

clock-img

27.12.2008, 10:25

clock-img

Mesečnica

pencil-img

606

Poskusi v vodni kopeli, meni se ni še nikoli sesirilo. Običajno ga odmrznem kar v grelcu stekleničk (ki je v bistvu vodna kopel), delam pa tako, da sproti (vsakih nekaj minut) odlivam odtajano mleko v drugo stekleničko, dokler ni vse odtajano. Včeraj sem imela celotno porcijo mleka odtajano in segreto v 20 minutah. Če mleko odmrzuješ s segrevanjem, ga moraš seveda takoj porabiti, ni ga dobro shranjevati in še enkrat segrevati.

Seveda pa je najboljša možnost, da mleko odtajaš v hladilniku, samo to seveda zahteva precej časa. Če ga iz zamrzovalnika vzamem zvečer in ga dam v hladilnik, je zjutraj odtajano. To delam pri večjih porcijah mleka, ker potem lahko del tega mleka porabim, del pa še nekaj ur pustim v hladilniku (do naslednjega obroka). Ne bi ti znala povedati, koliko časa imaš lahko odmrznjeno mleko v hladilniku. Sama ga vedno porabim v cca. 12 urah.

Aja, mleko shranjujem v Aventovih Via posodicah. Za gretje stekleničk imam Aventov grelnik.

clock-img

27.12.2008, 13:47

clock-img

moyca

pencil-img

240

Hvala Mesečnica!!user posted image
tudi jaz imam aventove posodice via.

včeraj sem ga tajala v hladni vodi in je uspelouser posted image

clock-img

01.01.2009, 12:20

clock-img

jagodinka

pencil-img

81

A se vam kaj spremeni vonj in okus?

clock-img

01.01.2009, 18:31

clock-img

moyca

pencil-img

240

ja meni se zdi da seuser posted image

clock-img

01.01.2009, 21:29

clock-img

Najaa

pencil-img

16801

IZVIRNO SPOROČILO: jagodinka

A se vam kaj spremeni vonj in okus?



Ja in to tako, da ga tamala ni hotla jest in nisem dolgo prakticirala. Tudi smrdelo je. Pa nisem nikoli ugotovila, zakaj. user posted image  Odtajala sem pa v hladilniku.

clock-img

01.01.2009, 21:59

clock-img

Brisani uporabnik

pencil-img

5637

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

clock-img

01.01.2009, 22:40

clock-img

jagodinka

pencil-img

81

Meni se zdi, da je dobil tak "kovinski vonj in okus". No pa ga je mali vseeno spil.

clock-img

02.01.2009, 12:41

clock-img

moya

pencil-img

292

ja, okus se očitno res spremeni na kovinskega. Jst sem, ko sem napolnila vse aventove posodice, začela shranjevat kar v vrečke za zmrzovat, pa sem mislila najprej da je tak okus zaradi vrečk, pa ni! tud v posodicah zmrznjeno mleko ima kovinski okus. Jst odtajam kar v mikrovalovki, če ni časa, če se pa spomnim prej pa v hladilniku. 

clock-img

02.01.2009, 19:06

clock-img

moyca

pencil-img

240

a ni tako, da v mikrovalovki uničiš nekatere pomembne snovi (protitelesa npr.) in da je pol to v bistvu isto kot če bi dal user posted image  AM?

clock-img

02.01.2009, 19:13

clock-img

Brisani uporabnik

pencil-img

5637

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem