cookie-img

Spletno mesto uporablja piškotke

za zagotavljanje spletne storitve, analizo uporabe, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotov ne bi mogli nuditi. Z nadaljnjo uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.

writing-img

obloga na jezičku

clock-img

31.05.2008, 06:38

clock-img

KRTR

pencil-img

134

ojla,
ali je obloga od mleka na jezičku nevarna, kako se odstrani, oziroma prosim za vaše mnenje?

lp

clock-img

31.05.2008, 08:37

clock-img

2 Sraki

pencil-img

1159

Obloga na jezičku se imenuje soor. So v bistvu neke vrste bakterije, ki pa jih lahko tudi ti dobiš, če dojiš. Odstrani se jih povsem enostavno. Pediater ti predpiše eno kremo (Daktarin), ti pa lepo namažeš jeziček svojega otročka in še sebe, če je potrebno. V nekaj dneh ali kakšnem tednu se zadeva pocajta in je neboleča.

clock-img

31.05.2008, 08:41

clock-img

KRTR

pencil-img

134

aha, daktarin tako ali tako imam doma, potem je najbolje da mu kar namažem jeziček! kaj 2x na dan bo vredu?

lp
j

clock-img

31.05.2008, 21:09

clock-img

Majabo

pencil-img

553

4 x na dan so rekli meni
pred dojenjem sebi bradavico
po dojenju otroku jezicek, kar z bebi palčko ali pa na dudo če jo ima

clock-img

02.06.2008, 00:05

clock-img

massylou

pencil-img

539

Ni nujno, da je soor (preveč namnožena gliva kvasovka, ki je sicer normalno prisotna v organizmu). Mora pogledati P in če je, predpiše oralno kremo-gel. Če ni, pa pusti ali pa daj malo za popit. Naj pregleda, brez veze ne dajaj kreme na lastno pest, sploh če je tista, ki je samo za zunanjo uporabo.

Kandida (kvasovka) mora biti v organizmu v normalni količini in pri normalnih pogojih, lahko pa po nepotrebnem zmešaš naravno prebavno floro.
Bel jeziček je lahko tudi samo po dojenju od mleka ali pa od žeje.

< Sporočilo je popravil massylou -- 2.6.2008 0:10:19 >

clock-img

02.06.2008, 08:15

clock-img

KRTR

pencil-img

134

hvala za vaša mnenja, itak sma v četrek naročena pri pediatru in bo pogledal:-)

lp
j

clock-img

02.06.2008, 08:34

clock-img

Anonimen

Kot jaz vem imajo vsi dojenčki,ki so hranjeni samo z mlekom,tako dojeći in po steklenički normalno bele obloge na jeziku in je čisto normalen pojav.

clock-img

02.06.2008, 22:03

clock-img

tally

pencil-img

5682

moja ima tut bel jeziček, pa mi je patronažna pogledala in je rekla, da je to od hranjenja oz. mleka in da ni soor. 

clock-img

02.06.2008, 23:12

clock-img

Anonimen

Najprej poskusi obloge obrisati z gazo ali pleničko, če grejo dol, ni treba z Daktarinom mazati.

clock-img

03.06.2008, 06:41

clock-img

KRTR

pencil-img

134

hvala za nasvet, tega se pa nisem spomnila:-)

lp
j

clock-img

03.06.2008, 11:48

clock-img

Katrin

pencil-img

4173

IZVIRNO SPOROČILO: neva6
Kot jaz vem imajo vsi dojenčki,ki so hranjeni samo z mlekom,tako dojeći in po steklenički normalno bele obloge na jeziku in je čisto normalen pojav.


Se strinjamuser posted image

_____________________________

Be the Peace and Harmony you desire...


clock-img

04.06.2008, 15:55

clock-img

katra55

pencil-img

1970

Ni nujno da je soor. Sor so belo rumene obloge, ki izgledajo kot skutka in so po celih ustih in ne samo na jezičku.

Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem