cookie-img

Spletno mesto uporablja piškotke

za zagotavljanje spletne storitve, analizo uporabe, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotov ne bi mogli nuditi. Z nadaljnjo uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.

writing-img

nočno dojenje na 1 uro

clock-img

14.07.2009, 08:11

clock-img

veronikab

pencil-img

1172

Spoštovani,

zadnji teden se je moj 2 m in 2 tedna star sin ponoči začel dojiti na 1 uro. Tudi podnevi se doji zelo pogosto, vendar je do sedaj ponoči jedel na 3 ure.

Do spremembe je prišlo, ko sem se za 2 tedna preselila k staršem. Doma je sin bil navajen spati v zibki, tukaj pa spi v otroški postelji.

Sedaj ne vem, kaj bi lahko bil vzrok takega pogostega nočnega dojenja?

Prosila bi vas za pomoč, saj nočem, da to postane dnevna (nočna) rutina.

Hvala in lep pozdrav,

veronikabmb

clock-img

14.07.2009, 09:22

clock-img

Nalini

pencil-img

919

IZVIRNO SPOROČILO: veronikab

Spoštovani,

zadnji teden se je moj 2 m in 2 tedna star sin ponoči začel dojiti na 1 uro. Tudi podnevi se doji zelo pogosto, vendar je do sedaj ponoči jedel na 3 ure.

Do spremembe je prišlo, ko sem se za 2 tedna preselila k staršem. Doma je sin bil navajen spati v zibki, tukaj pa spi v otroški postelji.

Sedaj ne vem, kaj bi lahko bil vzrok takega pogostega nočnega dojenja?

Prosila bi vas za pomoč, saj nočem, da to postane dnevna (nočna) rutina.

Hvala in lep pozdrav,

veronikabmb



podobno se obnaša moj tamali ....user posted image
prvo rundo vleče kakih pet ur ... te pa hop na mamico user posted image  .... dober teden ima tako finto ..... pa 5x potegne pa dalje spi .....user posted image

clock-img

14.07.2009, 10:32

clock-img

zmajaz

pencil-img

5781

Pa ti dejansko kaj poje ali se samo carta?

clock-img

14.07.2009, 21:38

clock-img

veronikab

pencil-img

1172

Nekaj že poje, ker se tudi večkrat pokaka kot ponavadi. Zadnjo noč je bilo to kar 2x.

clock-img

15.07.2009, 10:18

clock-img

Bam Bam

pencil-img

158

Več možnih vzrokov je:
- sprememba okolja in rabi več crkljanja
- poskok v rasti in povečana potreba po hrani (najverjetneje)
- žeja zaradi vročine.

clock-img

15.07.2009, 21:52

clock-img

veronikab

pencil-img

1172

Prejšnjo noč je bilo stanje že veliko bolje - praktično kot pred spremembo. Držim pesti, da bo tudi danes tako.user posted image

clock-img

18.07.2009, 06:40

clock-img

malabiba30

pencil-img

205

IZVIRNO SPOROČILO: Nalini

IZVIRNO SPOROČILO: veronikab

Spoštovani,

zadnji teden se je moj 2 m in 2 tedna star sin ponoči začel dojiti na 1 uro. Tudi podnevi se doji zelo pogosto, vendar je do sedaj ponoči jedel na 3 ure.

Do spremembe je prišlo, ko sem se za 2 tedna preselila k staršem. Doma je sin bil navajen spati v zibki, tukaj pa spi v otroški postelji.

Sedaj ne vem, kaj bi lahko bil vzrok takega pogostega nočnega dojenja?

Prosila bi vas za pomoč, saj nočem, da to postane dnevna (nočna) rutina.

Hvala in lep pozdrav,

veronikabmb



podobno se obnaša moj tamali ....user posted image
prvo rundo vleče kakih pet ur ... te pa hop na mamico user posted image  .... dober teden ima tako finto ..... pa 5x potegne pa dalje spi .....user posted image



5 ur?????????

sorry tole je men mal mim.... mam rada svojga otroka, sam 5 ur ji pa nebi dovolila viset a joški....

clock-img

18.07.2009, 06:47

clock-img

Anonimen

kaj pa duda?
mogoče je res kriva sprememba in si je samo želel tvoje bližine,... jaz bi ga vzela kar k sebi v posteljo.

clock-img

18.07.2009, 08:28

clock-img

zmajaz

pencil-img

5781

IZVIRNO SPOROČILO: malabiba30
5 ur?????????

sorry tole je men mal mim.... mam rada svojga otroka, sam 5 ur ji pa nebi dovolila viset a joški....



Jaz sem pa to razumela, da prvo rundo SPI 5 ur, potem se pa začne zbujanje non-stop.

clock-img

18.07.2009, 08:40

clock-img

alička

pencil-img

2082

IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz

IZVIRNO SPOROČILO: malabiba30
5 ur?????????

sorry tole je men mal mim.... mam rada svojga otroka, sam 5 ur ji pa nebi dovolila viset a joški....



Jaz sem pa to razumela, da prvo rundo SPI 5 ur, potem se pa začne zbujanje non-stop.



Tudi jaz mislim, da je to hotela povedat.

clock-img

18.07.2009, 11:46

clock-img

malabiba30

pencil-img

205

no jz upam da sem napačno razumela in da res pet ur spi .-)

clock-img

29.07.2009, 14:19

clock-img

lizika2

pencil-img

23

jaz imam pa vprašanje za vas, ki ste že mamice...
pričakujem avgusta in me zanima, kako je z dojenjem v prvih tednih? v knjigah sem brala, da moraš vedno dojiti iz ene in druge dojke, medtem ko mi je kolegica iz ljubljane govorila, da so jih v šoli učili, da je potrebno na začetku dojiti le na eni dojki, potem naslednjič začneš z drugo dojko. kako ve prakticirate?

clock-img

29.07.2009, 14:26

clock-img

miapia

pencil-img

1748

Meni so že v P rekli, da naj dojim na obeh, tako da sem to prakticirala tudi naslednja 2 mes, potem sem ga pa itak imela premalo in sva šli na AM. Drugače po pripovedovanjih ene dojijo z obeh, ene samo z ene, naslednji obrok z druge... Mislim, da boš sama videla in se ravnala po svojem občutku, ker pravil tukaj itak ni.

_____________________________

Tri stvari so nam ostale iz raja: zvezde, cvetlice in otroci. (Dante Alighieri)

clock-img

30.07.2009, 08:50

clock-img

veronikab

pencil-img

1172

Midva sva sedaj stara 3 mesece in drobiž, pa se pri vsakem obroku dojiva iz obeh dojk. Verjetno je sedaj že tako velik, da mu 1 dojka ni dovolj. Sem opazila, da če ponoči popije z obeh dojk, spi 3-4h skupaj, drugače se pa zbudi že čez 1 ali pa 2 h.

Na začetku je pa bilo tako, da sama sploh nisem imela dovolj mleka - zato sem ta malega pristavljala kadarkoli je hotel, da bi čimbolj spodbudila tvorjenje mleka, dopoldan in zvečer sem mu pa morala dodati eno flaško Aptamila, ker je jokal od lakote.

_____________________________

Najina sreča Jakob Bela se je rodil 27. 4. 2009.

clock-img

30.07.2009, 09:33

clock-img

lizika2

pencil-img

23

hvala za odgovor. od adaptirane hrane je najboljši aptamil? je različna kvaliteta glede na to, kje ga kupiš?

clock-img

30.07.2009, 10:28

clock-img

zmajaz

pencil-img

5781

Glede dojenja bi rekla, da ni pravila - saj sama vidiš, če se otrok dovolj naje na eni dojki ali ne. Jaz sem oba dojila pri enem obroku na eni dojki, pri drugem pa na drugi, le tu in tam pa iz obeh, če sem videla, da na eni še ni sit - vendar je to bilo samo parkrat.

Glede adaptiranega mleka je tako, da nekako največ se uporablja Aptamil, pa tisti iz Müllerja je boljši, ker ni delan na Poljskem, drugače je pa spet vse odvisno od otroka - eni boljše prenašajo eno mleko, drugi pa spet drugo, tako da to moraš potem sama ugotoviti, kaj tvojemu najbolj ustreza.

Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem