cookie-img

Spletno mesto uporablja piškotke

za zagotavljanje spletne storitve, analizo uporabe, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotov ne bi mogli nuditi. Z nadaljnjo uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.

writing-img

nelegalno

clock-img

22.06.2006, 12:40

clock-img

Anonimen

Živijo!

Mene pa zanima, koliko vas "dol vleče" filme in glasbo s spleta, oz. koliko vas je uporabnikov programov kot so Azureus, DC++, Shareaza, Kazaa ipd.... Pa kaj v glavnem vlečete....

clock-img

22.06.2006, 12:56

clock-img

Anonimen

Zakaj pa te zanima?

clock-img

22.06.2006, 13:21

clock-img

Anonimen

pa en prispevek je bil na TV, da ima dosti ljudi tako programsko opremo, pa sem se spomnila, da poleg programske opreme, tudi tako razpečevanje, če lahko temu tako rečem, glasbe in filmov, kar cveti.
- če samo pogledam - vsi, ki jih poznam in imajo računalnik, to počnejo. pa ne vem, če se sploh zavedajo, da je nelegalno.
ne vem pa, kako je s tem pri nas:  v tujini na veliko zapirajo serverje, če kerega najdejo, recimo The pirate bay, ki pa se je vrnil kot the phoenix bay recimo. kako je pa z privatnimi osebami pa sploh nimam pojma. pred časom sem slišala, da ti lahko kompleten računalnik zasežejo. sam ne vem, kako te najdejo če si anonimen in za firewalli....????

clock-img

23.06.2006, 11:31

clock-img

Nixxon

pencil-img

768

Preko IPjev računalnika. Samo je pravni postopek dooooolg kot pondelk, če se ne motim. Predvsem hočejo zapret vse, ki se s tem ukvarjajo "profesionalno" (za dobiček).

Mislim da bo bolj malo ljudi tukaj, ki bi javno priznali kaj takega. Še posebej ko so počasi začeli zapirati tudi slovenske file-sharing strani in se nekateri nadebudni najdejo ki preko forumov grozijo določenim osebkom z raznimi zapori in podobno.

Da se bodo strani ponovno pojavile ni dvoma. Vedno pa bodo pirati en korak pred oblastmi, tako je vedno bilo in bo. Če nič drugega bodo vse preselili na razne serverje v Singapurju in podobnih odročnih državah, kjer za avtorske pravice še slišali niso.

PS: Jaz ne uporabljam ničesar nelegalnega.user posted image

clock-img

25.06.2006, 17:04

clock-img

eya

pencil-img

4615

Jaz nič ne vlečem dol z interneta, ker imamo ta počasno linijo-64 kB/sek, se mi zdi user posted image  (solze zato, ker mi RR ful počasi odpira).

clock-img

26.06.2006, 10:05

clock-img

Nixxon

pencil-img

768

IZVIRNO SPOROČILO: eya

Jaz nič ne vlečem dol z interneta, ker imamo ta počasno linijo-64 kB/sek, se mi zdi user posted image  (solze zato, ker mi RR ful počasi odpira).



Koliko plačaš za internet? Čim imaš nad 5kSIT se ti splača nabavit ADSL. Navadni modemi so stvar preteklosti in območij, kamor druge sodobne tehnologije ne sežejo. Če že ti ne rabiš internet 24/7, ga bodo tvoji otroci 1000%. 

clock-img

26.06.2006, 19:11

clock-img

eya

pencil-img

4615

Ja, saj vem, sem ravno zanimam v to smer, kaj naj nabavimo, rabim pa nasvet, kaj se mi najbolj splača. Smo v tastovi hiši zgoraj, oni dol imajo ISDN-tri linije, ena je celo zgoraj, samo ni aktivnauser posted image  Zanima me, kaj moramo narediti, da bomo dol imeli ADSL, pa da ga lahko še gor potegnemo (bi si itak delili stroške).
Pa še nekaj-gor imamo moj star računalnik iz leta 98 (ja, vem, praktično iz kamene dobe user posted image ), a mi bo sploh delal gor ADSL tako kot se spodobi? Saj ga rabim samo za surfanje in maile.
Kaj pa kabelski-imamo kabelsko TV, Telemachovo.
Nixxon, če si ti da odgovorit, hvala user posted image .

clock-img

27.06.2006, 02:01

clock-img

Anonimen

Jaz uporabljam LimeWire, Kazaa-lite++, eDonkey, eMule, Azureus in verjetno še kaj občasno. Za glasbo, filme, programe in vse ostalo.
Pa naj me zaprejo, če hočejo. user posted image

clock-img

28.06.2006, 10:52

clock-img

Nixxon

pencil-img

768

IZVIRNO SPOROČILO: eya

Ja, saj vem, sem ravno zanimam v to smer, kaj naj nabavimo, rabim pa nasvet, kaj se mi najbolj splača. Smo v tastovi hiši zgoraj, oni dol imajo ISDN-tri linije, ena je celo zgoraj, samo ni aktivnauser posted image  Zanima me, kaj moramo narediti, da bomo dol imeli ADSL, pa da ga lahko še gor potegnemo (bi si itak delili stroške).
Pa še nekaj-gor imamo moj star računalnik iz leta 98 (ja, vem, praktično iz kamene dobe user posted image ), a mi bo sploh delal gor ADSL tako kot se spodobi? Saj ga rabim samo za surfanje in maile.
Kaj pa kabelski-imamo kabelsko TV, Telemachovo.
Nixxon, če si ti da odgovorit, hvala user posted image .



Računalnik bi jaz, na vašem mestu, kupil nov, oziroma novejši. Ampak dobro, če dela vse za kar ga rabiš niti ni nujno.

Najbolje je, da se pozanimaš za cene posameznih dostopov in stroškov. Glede na to da imate ISDN, tudi če ni aktiven, boste sigurno lahko dobili ADSL od SiOL-a (dobra stran je da imajo tudi TV preko neta, če bi želela, razni Voljatel, simfonika,... pa ne). Za ostale ponudnike ADSL (Voljatel, Simfonika,...) ne vem, zelo verjetno pa je, cene vseh ostalih so tam-tam.

Še ena varjanta je od T2 VDSL internet (www.t-2.net), so najcenejši, ampak jih Telekom zafrkava (ponekod, ponekod pa ni panike) in je vprašanje, ali dobiš ali ne (sam čakam že od novembra). Zanje je dobra stvar to, da so, poleg SiOL-a edini ki ponujajo tudi TV preko interneta. Velik plus jim štejem tudi, da se lahko kadarkoli odklopiš oziroma prekličeš pogodbo in ti ni treba plačati penalov (lani sem predčasno zaradi selitve odklopil SiOLov ADSL (prokleta vezava za dve leti) in jim moram plačati 30kSIT stroškov (odklopnina+dobrega jurja al dva do konca izteka pogodbe) - barabe).

Tretja varjanta pri vas pa je Telemachov kabelski internet. Glede na to da imate že TV bi moral biti priklop možen, natančneje pa se pozanimaj. Prenosi so podobni, poleg T2 imajo edini, po novem, da ti ni treba biti vezan za določeno obdobje (prekineš kadarkoli želiš).

Vsi ostali, razen T2 ter Telemacha, imajo pogodbo da se vežeš za 2 leti, če hočeš imeti te razne priklope za 1SIT in podobno. V nasprotnem primeru je priklop okol 20kSIT in še kaka cena opreme zna priti zraven. Poglej cene po uradnih spletnih straneh.

Kaj narediti:
- kliči SiOL in naj ti preverijo če je možen ADSL pri tebi doma, lahko katerega od drugih ponudnikov (voljatel,...), itak vsi delujejo preko Telekoma
- kliči Telemach in se pozanimaj če je priklop možen
- kliči T2 in naj dajo ven poizvedbo (čeprav to pri njih zna trajati najmanj mesec dni)
- preglej cene paketov (glede na to da boš imela vse skupaj za čisto amatersko uporabo (surfanje, maili, kake downloade s časom) je 1MB dostop dovolj)
- izberi najbolj ugodnega (glede na ceno, pogoje pogodbe,...)

To bi blo to, če maš še kako vprašanje pa kar.user posted image


PS: Če se ne zmiga T2 hmal, grem na SiOL, ker hočeva met TV.

clock-img

28.06.2006, 16:46

clock-img

eya

pencil-img

4615

Hvala za tako izčrpen odgovor user posted image user posted image , imam pa res še dve vprašanji. Spodaj je kr ok računalnik, gor pa ima samo 63 MB RAMa, pa procesor tud mislim, da je slabši kot 400Hz. A mi bo gor tud tako hitro delal internet, če sploh, glede na to, da na Siolovi strani piše, da rabim 400 MHz in 128 MB. Sem že pred časom klicala, pa so mi rekli, da ne bo šlo, sam se mi zdi, da tip ni čisto dobr vedel user posted image , kaj sprašujem. Glede na to, da imajo v knjižnici na mojem faksu same stare računalnike, sem mislila, da mogoče vseeno gre...
Pa še: kako se reče tisti kartici, da bomo sploh lahko bili povezani?
Sicer bom pa res še klicala na Siol.

clock-img

28.06.2006, 20:48

clock-img

Nixxon

pencil-img

768

Internet bi mogoče delal, problem pa je, da so dandanašnji spletne strani že tako nabasane z grafično vsebino, ki pobere kar nekaj spomina, da bi ti stvar sigurno stalno štekala. Vsekakor nebi mogla izkoristit ADSL do konca, v kolikor bi sploh delalo. Je pa še ena stvar: na tako starih mašinah najbrž tudi XPji nebi laufal, so pa kar fini, predvsem za začetnike, saj imajo dokaj enostaven vmesnik, poleg tega pa tudi Windowsi 2000 ne bi delal prav hitro.

Pa še ena pomembna stvar je: ne vem točno kakšno opremo dobiš zraven posameznega paketa, ampak, če bi želela imeti dva računalnika na internetu, ju moraš bodisi povezati v mrežo, bodisi nabaviti usmerjevalnik (router - razdeljuje signal med obema računalnikoma). Ponekod se ga že dobi zraven, če ga ni, ga moraš dokupit. Cena je zelo različna, odvisno ali želiš imeti tudi možnost brezžičnega ali ne. Mislim da so cene od ene 10-15kSIT naprej.



Glede kartice ne vem čisto točno kaj misliš. Če vzameš, npr. SiOL-ov ADSL dobiš zraven njihov zunanji modem, vse kar ti rabiš v računalniku pa je LAN kartica (Local Area Network), najbrž si to mislila. Dobi se jo v vseh računalniških štacunah, mislim da košta od 2-5kSIT za tako kot jo ti rabiš. Od zadaj ima ponavadi en ali več vtičev. Vtič izgleda kot malo večji priklop za telefon (vtičnica je malo širša in večja). Navadnega računalniškega modema ne rabiš imet, če boš uporabljala samo ADSL oziroma kabelski internet, ker dobiš v obeh primerih modem zraven.

clock-img

28.06.2006, 20:59

clock-img

KIRA

pencil-img

4944

ni treba usmerjevalnik(router). ADSL modem ima dva vtiča, lahko greš z dema računalnikoma direkt prek modema na splet in mrežo tudi. sem sprobala.
sedaj mam pa celo 4 računalnike gor (moj, od moža, pa še od brata pa od sestre),  3 so povezani prek switcha. najcenejša varianta.
aja - mam pa trio paket. se mi najbolj splača. a sem že rekla da so mi telefonsko linijo brezplačno potegnili, ker je prej nisem imela (razvzan pristop)?

clock-img

28.06.2006, 21:03

clock-img

Nixxon

pencil-img

768

Zanimivo. Sem ravnokar gledal zadnji del ADSL modema pri mojih starših, pa ima samo en priklop, tadrugi je pa še serijski port. Očitno je modem prestar. No, če novi omogočajo to, potem toliko bolje.

Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem