Glede vprašanj, ki jih postavljaš, je odvisno, kakšnega delodajalca imaš pred seboj. Vsak resen delodajalec, ki išče zaposlenega na dolgi rok, bo razumel, da je situacija pri kandidatu, ki ima službo in zatorej išče nekaj boljšega, bolj ustreznega, pač nekoliko drugačna kot pri tistem, ki je brezposeln. Žal, ampak taka so dejstva. Če zaposlitev že imaš, je logično, da pač iščeš nekaj boljšega, zato so tudi take malenkosti hudo pomembne - nagrade, udeležba pri dobičku, delovnik, nadure, koriščenje dopusta, bonitete, itd.
Jasno je, da ta vprašanja ne sodijo na začetek razgovora, najprej se moraš pozanimati o pričakovanjih s strani delodajalca in tvojih nalogah. Prisluhniti moraš, kaj ONI pričakujejo od tebe. In nato je prav tako pomembno, kaj TI pričakuješ od delodajalca. Pogodba je soglasje obeh strani in dobri zaposlovalci danes vedo, da mora biti delavec prav tako zadovoljen, če hočeš, da dela dobro, motivirano. Potem bosta obe strani zadovoljni. Seveda poveš, da ti je jasno, da določene bonitete pridejo šele kasneje, ko se dokažeš, ampak pomembno je, da veš ZDAJ, kakšne so sploh možnost napredovanja (pa s tem ne mislim zgolj finančni okvir!), ker šele potem, ko imaš vse podrobnosti, lahko narediš dejansko primerjavo med sedanjim stanjem in tistim, kar ti ponujajo. Na slabše verjetno nihče ne gre - torej, ovrednoti sama, kaj ti je pomembno in kaj manj pomembno, kje lahko narediš kompromis in zakaj.
Srečno!
< Sporočilo je popravil Nika v službi -- 26.2.2010 15:23:25 >
_____________________________
..... Poljubi me nežno, ko drugi hitijo, povabi me v mesto, ko drugi že spijo.... Napravi to zmeraj, ne bodi kot drugi, ljubezen ni reka, ki teče po strugi.....
F. Lainšček