cookie-img

Spletno mesto uporablja piškotke

za zagotavljanje spletne storitve, analizo uporabe, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotov ne bi mogli nuditi. Z nadaljnjo uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.

writing-img

napihnjen trebuh

clock-img

28.08.2006, 14:55

clock-img

mojčika

pencil-img

2406

 
Zanima me nekaj, a še kateri po večjem naporu naraste trebuh, meni nastane pravi balon, če kaj bolj delam, tako kot v 4-5 mesecu nosečnosti, ma ne mislim šlavfek, napihnjena kot bi se fulll nažrla... Vsak večer je tako, a včeraj, ko sem šla v hribe, sem prišla domov prav grozljivo napihnjena in sem še danes taka, menstruacija pa sploh ni bila kri, temveč en teden rjav izcedek, a močan kot menstruacija, me prav malo skrbi... :?:  :cry:

Sem 5 mesecev po porodu, ki se je končal s CR, maternica se mi ni dobro krčila, a je rekel G, da bodo to uredile menstruacije...

Imam tudi pretrgane trebušne mišice, skorakj tri prste pri popku...

Če nimam napora, pa je trebuh že dokaj OK, ni  pa še to, kar bi moralo biti...

Hvala


_____________________________

4. 4. 2006 je posijalo sonce z imenom MAYA MARINA
16. 3. 2009 je posijalo še drugo sonce z imenom LUCIJA JULIJA

clock-img

29.08.2006, 11:41

clock-img

šnucika

pencil-img

1880

Če se ti to dogaja samo po naporu,potem gre za diastazo rektusov in sicer patološko,ki se ti je dogodila v nosečnosti.
To pomeni,da so se ti trebušne mišice preveč razmaknile...do nekje 2 prsta je še normalno,kar je več ,je na žalost nepopravljivo.Ironija vsega je,da se to lahko dogodi tudi športnicam,ki imajo dobro natrenirane trebušne mišice.user posted image
Sama si lahko izmeriš razmik tako,da se uležeš na hrbet in pokrčiš kolena,potem narediš minimalen trebušnjak z dvigom ramen in glave,položiš prste kakšne 3 cm nad popkom in potipaš koliko je razmika med levo in desno "polovico" trebuha.

Če je to,potem se bo sčasoma malenkost izboljšalo,ampak nikoli več do popolnega zaprtja rektusov-trebušnih mišic.
Zmerna vadba,ne pretiranih trebušnjakov-priporočam ti vaje za trebuh in hrbtne mišice na veliki ortopedski žogi.user posted image

_____________________________

kaR te ne ubije,te okrepi!



clock-img

29.08.2006, 13:56

clock-img

mojčika

pencil-img

2406

Ja se točno to se mi je zgodilo, sem pa ena izmed tistih, ki je imela natreniran in celo udrt trebuh, luknja je skoraj tri prste pri popku, zanima me, a mi lahko bolj natančno poveš, kakšne so te vaje, in menda se dobi za to celo fizioterapija, ki pa je meni niso svetovali, no še to, da imam razmak sem le sama ugotovila... No bom šla malo težit, za vaje te pa lepo prosim, hvala

_____________________________

4. 4. 2006 je posijalo sonce z imenom MAYA MARINA
16. 3. 2009 je posijalo še drugo sonce z imenom LUCIJA JULIJA

clock-img

29.08.2006, 14:49

clock-img

šnucika

pencil-img

1880

Ja,to je zoprna zadeva...mene kot športnico je bilo tudi strah,da bi prišlo do tega...pa je bila user posted image  celo user posted image  bolj majhna in nosila sem jo zelo visoko,še rodit sem šla z visokim čvrstim trebuščkom.
Ne vem sicer,kako je z vajami po CR-no,ti verjetno veš,kako je s šivi,verjetno so ti tudi v porodnišnici rekli kaj smeš in kdaj...

user posted image Vaje na žogi(naj bo ta največja) so enostavne:
-  sedeš na žogo in poiščeš ravnotežje samo z oporo nog,roke položi na kolena in z rito migaš...malo levo,desno,krožiš,delaš rahle odrive-poskakuješ sede
- iz sedečega položaja se uležeš,tako,da še vedno loviš ravnotežje z nogami.....žoga je pod rito in križem;sprostiš se in se popolnoma ulekneš po žogi navzdol(super za raztegnit mišice)...potem daš dlani na trebušček in se dviguješ-dovolj je majhen kot dviga gornjega dela telesa.Pri tej vaji lepo čutiš mišice,kako delajo,pa še dlani so jim v oporo.
- druga različica-roke prekrižaš na prsih in se dvigaš...
- potem se spet raztegneš...lahko še roke iztegneš za glavo
- če so šivi v redu in te trebuh ne boli,se lahko uležeš še na žogo s trebuhom in se dvigaš z rokami za vratom navzgor-za hrbet
- delaj malo ponovitev,po počutju,raje kratke amplitude gibov in hitreje,kot pa globoke in počasne amplitude

Vaj na žogi je malo morje.Pomembno je samo dobit feeling-ravnotežje,da se ne ubadaš s tem,ali boš padel dol ali naj delaš vajouser posted image ...In potem žoga sama "pomaga" in daje hkrati zdravo oporo hrbtenici.

Malo težko je opisat te vaje, sem jih bolj vajena kazat...ampak upam,da boš razumela.

_____________________________

kaR te ne ubije,te okrepi!



clock-img

29.08.2006, 15:14

clock-img

mojčika

pencil-img

2406

Hvala sem razumela, imam žogo in znam z njo, bodi lepo in lupčka tvojemu sončku

_____________________________

4. 4. 2006 je posijalo sonce z imenom MAYA MARINA
16. 3. 2009 je posijalo še drugo sonce z imenom LUCIJA JULIJA

Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem