cookie-img

Spletno mesto uporablja piškotke

za zagotavljanje spletne storitve, analizo uporabe, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotov ne bi mogli nuditi. Z nadaljnjo uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.

writing-img

na pomoc....

clock-img

26.03.2009, 23:44

clock-img

Anonimen

zivjo jz mam pa par vprasanj..k me resnicno zanimajo....
 
1.koliko casa po porodu imas menstruacijo mislim koliko dni?
2.koliko casa ne smes imeti spolnih odnosov?
3.to je pa en problemcek: mam male prsi pa me zanima ali je to kaka ovira za dojenje,in ali mi bojo se kj zrasle?
4.koliko dni po porodu dojencek ne sme nikamor?
 
in na tazadnje ma pa zanimajo vase izkusnje s porodom? mene je zelo strah pa me zanim postopek kako in kaj? pa ce se vam da vzeti malo casa da mi odgovorite na teh par vprasanj bi bila zelo vesela to je moj prvi otrokin rok mam konec maja in povedan po resnic se zelo bojim....
 
najlepsa hvala ker ste si vzeli cas da mi odgovorite na ta vprasanja....user posted image

clock-img

27.03.2009, 06:23

clock-img

anika87

pencil-img

767

  Pozdravljena!
O tem je bilo že kar nekaj napisanega... pišem kar sem prebrala, ker sama še nimam nobenih izkušenj, sem v 26. t.

1.koliko casa po porodu imas menstruacijo mislim koliko dni?
Najverjetneje misliš, kdaj se dobi? Menda čisto različno, baje pa se menzes ne dobi, dokler polno dojiš.

2.koliko casa ne smes imeti spolnih odnosov?

Dokler traja čišča, se pravi nekje 6-8 tednov.

3.to je pa en problemcek: mam male prsi pa me zanima ali je to kaka ovira za dojenje,in ali mi bojo se kj zrasle?
Jaz mislim, da to ni ovira, verjetno pa ti bojo zrasle ko boš dobila mleko, če ti še niso nič do sedaj...

4.koliko dni po porodu dojencek ne sme nikamor?
V knjigah piše da greš lahko čez 2 tedna že normalno ven, čeprav sem brala da že prej, nekatere babice pravijo tudi - kako pa ste prišli iz bolnice domov???
 
in na tazadnje ma pa zanimajo vase izkusnje s porodom?
No, kar se tiče poroda, v bistvu eno izkušnjo imam, čeprav ne vem ali se lahko primerja s porodom pri 38-40 tednih (moj je bil v 20. t). Nasplošno pa imam visok prag bolečine, pa tudi ponavadi me ni strah no... Popadki so boleči (moji so bili kot normalni popadki na koncu nosečnosti), iztis otroka pravijo da ni (moj ni bil, samo moj je bil itak mali takrat).

Saj vem, da če se bojiš, je lahko rečt meni marsikaj... ampak sem že slišala ženske povedat, da bi šle rajši še enkrat rodit, kot pa k zobarju user posted image user posted image user posted image
Sama sem sicer bolj za naravni porod, ampak nimam pa nič proti, če se druge odločajo za lajšanje bolečin. A si že pomislila na katero od metod analgezije? Mogoče bi pa to bilo za tebe, preberi si malo o tem...
Držim ti pesti, da bo porod "čimlepši" in da še teh nekaj zadnjih tednov preživiš čimbolj sproščeno in ne sekiraj se toliko, ker to ni dobro za bebiko.


No, upam, da ti bojo moji odgovori v pomoč, če pa sem kaj napisala narobe (ker sem pisala več ali manj iz teorije user posted image ), pa naj me še katera ki že ima kakšnega user posted image doma živega in zdravega, popravi.

lp

< Sporočilo je popravil anika87 -- 27.3.2009 6:24:37 >

clock-img

27.03.2009, 06:30

clock-img

TinaV*

pencil-img

2850

lep pozdrav

zelo lepo napisano...ampak popravljam nekatere stvari

mogoce pa misli cisco po porodu? pri meni je trajala 26 dni...prvo M pa sem dobila po 3 mesecih...ampak nisem vec dojila
na sprehod smo sli po dopolnjenih 10 dneh..ampak za par min potem pa postopoma oz ko je bil soncek nisem gledala ce sem lahko se 5 min zunaj user posted image
glede prsi...tudi moje so kar majhne pa ni bil problem glede dojenja
porod....
ko se danes spomnim ni blo tezko...dobre pol ure ko se je zacelo
popadki pa ja no niso lih fajn ampak vse se da preziveti pa sploh ni tak hudo...se posebej ce so babice v porodni ok pa ce te partner oz kdo spremlja


_____________________________

09.10.2008 ob 07.21 se nama je rodila Larisa


clock-img

27.03.2009, 07:08

clock-img

Hope2

pencil-img

7572

1. čišča trajala 5 tednov, menstruacijo dobila 6 tednov po porodu, dojila polno, tako da ne drži, da če dojiš ne dobiš M

2. Spolne odnose nimaš tako dolgo, dokler ti G ne da luč na prvem pregledu. Oz dokler se čišča ne konča.

3. Imam tudi jaz male prsi (A košarica), povečale se niso nič (razen, ko imam naval mleka), pri 4,5 mesecih še vedno dojim na 1-3 ure brez problema, edino zvečer dobi flaško adaptiranega, ker ima refluks

4. 8 dan po porodu je bil 5 minut pri odprtem oknu, 9 dan pa na sprehodu 5-10 minut. Rodil s eje novembra in takrat je vedno deževalo in bilo mrzlo. Za nas ni bila to ovira.

5. porod v lepem spominu. Imela naravni porod, brez kakršne koli protibolečinske zadeve, rodila v 3 urah, imela samo 5 ta hudih popadkov, ki se je pa dalo preživet. Marsikaj drugega je mene bolj bolelo kot popadki. Rodit sem šla brez strahu, sem se že prej odločila, da bom ena izmed srečnic, ki bodo otroka pljunile venuser posted image user posted image . V veliko pomoč mi je bil partneruser posted image

clock-img

27.03.2009, 07:31

clock-img

Najaa

pencil-img

16801

1. sem več kot 6t po porodu, pa mi včasih še priteče mal rjavkastega izcedka
2. odvisno od posameznice, midva sva počakala 6t
3. velikost prsi ni pokazatelj količine mleka, ponavadi se prsi zadnje mesece povečajo, ja
4. dojenček lahko gre še isti dan, ko gre iz P, ven, odvisno seveda od vremena in temperatur
5. prvi porod imam v zelo lepem spominu, ker je sem imela okoli sebe super osebje in mojega moža, drugi porod pa je bil CR

clock-img

27.03.2009, 13:26

clock-img

nia5

pencil-img

4698

IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

zivjo jz mam pa par vprasanj..k me resnicno zanimajo....
 
1.koliko casa po porodu imas menstruacijo mislim koliko dni?
Odvisno od ženske, načeloma je nimaš, dokler dojiš, vendar sploh ni nujno.

2.koliko casa ne smes imeti spolnih odnosov?
Priporoča se da naj jih ne bi imel do konca čišče oz do prvega pregleda pri G, ni nujno, vendar zelo priporočljivo, saj lahko drugače pride do problemov.

3.to je pa en problemcek: mam male prsi pa me zanima ali je to kaka ovira za dojenje,in ali mi bojo se kj zrasle?
Velikost prsi ne vpliva na dojenje, povečale se ti bodo nekje 3 dni po porodu, ko boš dobila naval mleka.
4.koliko dni po porodu dojencek ne sme nikamor?
Kako nikamor? Misliš ven in to? Tudi jaz sem rodila konec maja in sma šle že nekje 10 dni po porodu ven (seveda v primernem vremenu) za kratek čas (10 minutk)

Kar se pa poroda tiče, pa boš videla sama, boli, ampak preživiš, eni porodi so daljši kot drugi, strah pa ti tukaj ne bo v pomoč.

in na tazadnje ma pa zanimajo vase izkusnje s porodom?
mene je zelo strah pa me zanim postopek kako in kaj? pa ce se vam da vzeti malo casa da mi odgovorite na teh par vprasanj bi bila zelo vesela to je moj prvi otrokin rok mam konec maja in povedan po resnic se zelo bojim....

 
najlepsa hvala ker ste si vzeli cas da mi odgovorite na ta vprasanja....user posted image



_____________________________

21.05.2008 nama je življenje za vedno polepšala najina pikica Nia.

clock-img

27.03.2009, 13:27

clock-img

Čebel@

pencil-img

16171

IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

no še jazuser posted image user posted image user posted image
1.koliko casa po porodu imas menstruacijo mislim koliko dni?jaz sem 6 tednov po porodu,ne dojim in še nisem dobila menstruacije
2.koliko casa ne smes imeti spolnih odnosov?baje 6 tednov oz.dokler ti g ne da zeleno luč
3.to je pa en problemcek: mam male prsi pa me zanima ali je to kaka ovira za dojenje,in ali mi bojo se kj zrasle?ne skrbi....poznam par žens ki imajo majhne prsi in so brez problema dojile
4.koliko dni po porodu dojencek ne sme nikamor?odvisno od patronažne....moja bejba se je rodila 2490g in naja je patronažna spustila ven šele pred 14 dnevi ker je čakala da bo imela puupa 3 kile,nekatere greje pa že po parih dneh ven.....no midve sva šle kljub temu da patronažna ni pustila pri 3 tednih za eno uro na balkon ker je bil full sonce
 
in na tazadnje ma pa zanimajo vase izkusnje s porodom? mene je zelo strah pa me zanim postopek kako in kaj? pa ce se vam da vzeti malo casa da mi odgovorite na teh par vprasanj bi bila zelo vesela to je moj prvi otrokin rok mam konec maja in povedan po resnic se zelo bojim....ne boj se....itak si ne moreš predstavljati kako bo ker vsaka ženska drugače doživlja porod.....jaz sem šla čisti flegmatik,mož je bil z mano in ker sem bila sproščena,osredotočena samo na dihanje in kasneje na potiskanje sem bila v porodni sobi 2 uri,prave akcije je bilo pa 15 minut.....jaz grem rajši še enkrat rodit kot pa recimo k zobarju(imam nizek prag bolečine in ne sedem na stol če mi ne da inekcije),rodila sem pa brez vseh pomagal(EA,kisik...).....če je meni uspelo bo vsakiuser posted image
 
najlepsa hvala ker ste si vzeli cas da mi odgovorite na ta vprasanja....user posted image malenkostuser posted image

clock-img

27.03.2009, 20:43

clock-img

Pšemek

pencil-img

899

IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

zivjo jz mam pa par vprasanj..k me resnicno zanimajo....
 
1.koliko casa po porodu imas menstruacijo mislim koliko dni?
5,5 mesecev po porodu, polno dojim, menstruacije še ni
2.koliko casa ne smes imeti spolnih odnosov?
6 tednov po porodu imaš pregled pri ginekologu in takrat ti, gkede na tvoje stanje točno pove, ali lahko že ali še počakaš z akcijo. Do takrat se odsvetuje, čeprav nekatere že prej začnejo s spolnimi odnosi.
3.to je pa en problemcek: mam male prsi pa me zanima ali je to kaka ovira za dojenje,in ali mi bojo se kj zrasle?
velikost prsi ni ovira za dojenje. Lahko ti še veliko zrastejo, ali pa ostanejo take, kot so sedaj. Sama sem med nosečnostjo zamenjala 3 velikosti nederčka, po porodu pa so zrasle še za eno številko.
4.koliko dni po porodu dojencek ne sme nikamor?
odvisno je od dojenčkovega zdravja, malo tudi od vremena in pa od tvojega počutja, saj boš šla verjetno z njim. Mislim da priporočajo nekje 2 tedna, da se ne gre nikamor. Bolj natančno ti bo pa tako patronažna povedala, ko vaju bo prišla po porodu obiskati na dom. 
 
in na tazadnje ma pa zanimajo vase izkusnje s porodom? mene je zelo strah pa me zanim postopek kako in kaj? pa ce se vam da vzeti malo casa da mi odgovorite na teh par vprasanj bi bila zelo vesela to je moj prvi otrokin rok mam konec maja in povedan po resnic se zelo bojim....
 
najlepsa hvala ker ste si vzeli cas da mi odgovorite na ta vprasanja....user posted image
 
za zadnje vprašanje bi si res morala vzeti malo več časa, kar pa mi trnutno ne znese. Bom pa, če mo bo moja pikica to dopuščala, poskušala napisati jutri.




_____________________________

Naj sreča ne premami te v prevzetnost in nesreča ne poniža v sužnja.
Ostani to, kar si, kot zlato v plamenih ohrani svoj ponosni jaz!
(Evripid)

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem