writing-img

nači n hranjenja - kaj se vam zdi?!

clock-img

12.02.2009, 10:09

clock-img

sneska

pencil-img

86

Naša Vita razen težav s hranjenjem in trenutnega prebolevanja zaenkrat še nadzorovane viroze nima drugih težav. S partnerjem sva pogruntala še en način hranjena, ki je vsaj trenutno dokaj uspešen. Mala se razen, kadar je zelo zaspana (okoli polnoči) ali kadar mi jo uspe hraniti v spanju, ne pusti več hraniti v naročju. V razvojni so mi pokazali, kako jo dam na kolena, ko telovadiva in da je ta položaj tudi primeren za hranjenje.  Dobro, to smo že zdavnaj vedeli. Vendar zdaj po novem pa hranjenje poteka takole - dam jo na kolena, ji dam dudo, da se umiri. Če to ne pomaga, in največkrat ne pomaga, jo še pokrijem z dekico. Očitno je mala pred hranjenjem zelo razburjena. Počakam, da se umiri. Ji zapojem kakšno pesmico (trenutno je zelo navdušena nad Čuk se je oženil), nato pa potegnem dudo iz ust in hitro v usta cucelj.  Ko zagrabi in vleče, včasih čisto do konca, včasih pa vmes spet postane nemirna in ji dam dudo in zopet ponovi vajo.
Zdaj začenjam verjeti dr. iz pediatrične, da je mala mogoče res še nezrela in nima razvitega občutka za lakoto in prebavil. Takšno hranjenje je sicer za mami in očita zelo naporno, vendar deluje. Ne razumem pa, zakaj mala noče biti več v naročju, sploh očitno ne prenese roke pod svojim hrbtom, al kaj?! Ne razumem, zakaj je tako nemirna pri hranjenju. :( Se steguje, brca, vpije .... pa je nič nismo silili. Tudi če je na kolenih in nepokrita brca in maha z rokicami, pod dekco je tega malo manj.
Kaj ste pa tisti starši naredili, ki ste imeli podobne težave s hranjenjem?


_____________________________

Zdavnaj sneg je skopnel
veter topel zavel.
Zdaj nas greje toplo sonce.
Ptički gnezda grade,
nežno kljunčkajo se,
saj pomlad v deželo je prišla.
JUHUHUUUUUUUUUUUU

clock-img

13.02.2009, 06:48

clock-img

anajmad

pencil-img

2780

Normalno,ko je pokriješ z dekico ima občutek varnosti. je pa res,da otrok čuti,da si nervozna ,ker ne veš že v naprej kako bo potekalo hranjenje. Pri nas je bil edino problem,če ob določeni uri(leto in pol je jedla na tri ure in 1x ponoči) ni bilo flaške takoj pri ustih-vik in krik. Je pa naša Ula bila zelo energična in dobesedno hiperaktivna.Toda,ko je jedla se je umirila. Ne vem kaj ti naj svetujem. Prakticiraj še naprej svojo metodo,sej tamala se bo počasi že unesla. Toda za nezrelost????Malo dvomim.Sesalni refleks se jim začne razvijati tam nekje okrog 32 oz. 33.T nosečnosti.
Naša ,ko je bila toliko stara je vlekla 300/h.Je pa res odvisno od samega posameznega otroka. Sesalni refleks vzpodbujaš z dudo,mogoče probaš s tem?

_____________________________

* na žalost , štirje jurji so že tukaj.....smrk*

clock-img

14.02.2009, 23:39

clock-img

* Mateja *

pencil-img

1803

MOj ni tel jesti 3 leta. Zdej lahko rečem, da malo bolj je! tako, da ti se matraj na različne načine, važno da ti poje obrok, magari če se cingata na lustru. Ti ne veš, kakšne vse finte smo meli pri nas dooma!

clock-img

15.02.2009, 14:50

clock-img

Tisana

pencil-img

1164

Naša je bila rojena s 33,5 tedni in sploh ni znala jesti, še po flaši ne, kaj šele, da bi se dojila. Kar opisuješ, mi je povsem znano. Tudi mi smo jo nekaj časa hranili v položaju na nogah. Na srečo je to prerasla prej, preden je njena dolžina prerasla mojo dolžino zgornjega dela nog user posted image . Pri hranjenju je bila vedno grozno nemirna - včasih je trajalo po uro in več, da smo jo uspeli nahraniti. Zraven je imela še refluks, tako da je pogosto veliko mleka po vsem dolgotrajnem in napornem hranjenju izbruhala. Velikokrat je zavračala mleko, vedno pa je bila željna vode. Včasih je kar vreščala, ko si ji ponudil flašo. Pri slabih 6 mesecih so ugotovili, da ima refluks in alergijo na KML. Tudi s Pregominom in tabletami se stanje ni izboljšalo.

 
Tudi pri nas je največ pojedla v pol snu.
 
Težko ti kar koli pomagam, razen to, da ti povem, da ko danes pogledam nazaj, imam občutek, da se je pri nas vse preveč vrtelo okoli hrane - grozen je namreč občutek, ko ne moreš nahraniti lastnega otroka. Na koncu ugotoviš, da je bolje, če ji ponudiš mleko vsako uro, pa da poje, ko ji paše in kolikor ji paše, kot pa da se mučiš po eno uro in več na vsake tri ure, potem pa vmes še pumpaš, pa je spet naslednje hranjenje... user posted image  Če ti kar koli pomaga moj nasvet, lahko rečem, da je zelo pomembno, da ostaneš čim bolj mirna in da se skušaš čim manj sekirati, da bo tudi otroček dobil občutek, da je hranjenje nekaj prijetnega.


_____________________________

V mladosti zamujenih norosti ne more nadomestiti vsa modrost starosti. (Bertrand Russel)

clock-img

15.02.2009, 23:50

clock-img

sneska

pencil-img

86

Doma je eden bolj obupan od drugega - govorim za naju - mamico in očka. Mamica se je že sprijaznila, očka pa še ne.
Vita je imela normalno razvit sesalni refleks, pred meseci je popila že 140 ml naenkrat, potem pa kar naenkrat konec. Se mi zdi, da se je po cepljenjih vse spremenilo - ne vem, no, domnevam.
Sedaj si res redkokdaj "dovoli", da je v naročju. Cucelj takoj zagrabi bodisi v postelji ali na ležalniku. Posteljo imamo dvignjeno zaradi refluksa, ležalnik pa tudi. Čeprav jaz ne dovolim, da se je prepogosto tako hrani, sploh ne dovolim, razen izjemoma. Prvič, če se ji kaj zaleti, težje odreagiraš, drugič pa se bojim, da bi se mala tako razvadila. Največkrat smo jo hranili v spanju, tik preden bi se sama zbudila - lepo umirjeno je jedla, še kupčka ni podrla. Zdaj pa seveda vse manj spi čez dan in je hranjenje še težje.

Mateja in seveda tudi ostali - dobrodošli so  opisi kakršnikoli načinov hranjenja oz. zvijač pri hranjenju.

Tisana, tudi naši je bil ugotovljen refluks, vendar pri 24-urni ph-metriji je imela samo en kisli refluks in se zdravnik ni odločil za zdravila. Alergij pa nima.
Zaenkrat poje okoli 550 ml/dan in izgleda, da je to za minimalno napredovanje čisto dovolj, ker zaenkrat (trkam na les) ji teža še ni padla (je pa ne tehtamo vsak dan). Od česa mala še zraven živi, ne vem. Če pravijo nasplošno pediatri, da mora pojesti 150 ml/kg telesne teže, bi Vita morala pojesti že najman 750ml/dan.

Bi kar Nobelovo nagrado podelila tistemu, ki bi ugotovil, zakaj se to dogaja! user posted image

LP


_____________________________

Zdavnaj sneg je skopnel
veter topel zavel.
Zdaj nas greje toplo sonce.
Ptički gnezda grade,
nežno kljunčkajo se,
saj pomlad v deželo je prišla.
JUHUHUUUUUUUUUUUU

clock-img

20.02.2009, 21:28

clock-img

Pinokio

pencil-img

100

Tudi mi smo imeli težave kot jih opisuješ. Imeli smo zelo zelo dolgo refluks in zaradi refluksa tudi vnet dvanajsternik, ker nismo takoj dobili močnejših zdravil.......ranital ni nič pomagal. Mi smo hranjenje prakticirali v spanju in tudi naša ni hotla biti v naročju, ker je pomoje povezala s hranjenjem! Jaz sem jo pol kar v posteljici, ker drugače ni in ni šlo več! Naša logopedinja, ki se ukvarja s hranjenjem jo je hranila, da je kričala in od kričanja utrujena zaspala in sva jo potem uspeli nahraniti! Uro sem si navijala, da se ni zbudila ponoči pred mano in ji dala jesti v spanju........vse smo sprobali, pa je samo v spanju jedla, pa še to se je začela vedno večkrat zbujat in je nehala jest, ko se je zbudial........ko pa ni več toliko spala pa smo prešli samo na žlico in kupe igrač in animacij......vsak dan so ble borbe do njenega 1,5 leta........ko je stopila v vrtec (razvojni, zaradi hranjenja) je začela jesti normalno hrano (pred tem samo pasirano) in sama piti......sem pa mislila, da ne bomo nikoli normalno jedli! Kakega hudega nasveta nimam, samo to, da probaj biti čim bolj mirna (lahko je zdaj govort;), ampak pri nas je blo tudi vse okoli hrane in zdej vidim, da smo narobe delal! Nikamor nisem mogla zaradi hranjenja in na koncu je samo meni uspelo spravit vanjo nekaj žlic, ker sem jo najbolje poznala in sem vedla kako naj jo z igračami obrnem, da bo odprla usta.......sem bla že čisto zmešana! Probajte se umirit, mi je govorila logopedinja, ampak jaz se pač nism mogla, sem se mogla pred vsakim hranjenjem psihično pripravit in otrok to čuti itak! Upam, da bose našli pravo rešitev oz. način, da bo mala jedla....jest sem se mogla vsak dan neki novega spomnit.

clock-img

21.02.2009, 10:17

clock-img

biba 78

pencil-img

434

Uh kako so te vaše zgodbice meni znane....Mi se sicer hranimo po gastrostomi, bilo je pa obdobje, ko smo se po vseh močeh trudili z žlico.....in nam je počasi uspevalo...potem pa čez noč, tamala sploh ni hotla več odpret ust....in nam ni drugega preostalo, kot da smo se odločili za gastrostomo....pa še težava je v tem, da je do poletja pila sokce in čajčke po steklenički, potem pa zopet čez noč nič več...jaz ne vem, kakšne muhe so to pri naši princeski...sem pa toliko prejokala že zaradi tega hranjenja...in skoz se mi pojavljajo vprašanje, kdaj  bo moja pupa začela jest skozi usta....za enkrat o tem še ni ne duha ne sluha...pa bo marca stara že 2 leti....

Lp

_____________________________

http://www.myhero.com/myhero/hero.asp?hero=A_Lepej_LC_GMaribor_SI_2008_ul

clock-img

22.02.2009, 13:48

clock-img

Brisani uporabnik

pencil-img

5637

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

clock-img

22.02.2009, 15:39

clock-img

Pikica5

pencil-img

925

Tudi naša dva sončka sta imela težave s hranjenjem. Rojena sta bila v 32. tednu, sicer dobrih g ampak razvojno zelo vzadaj, samo bi spala, jedla pa ne. Mi smo jedli po 25ml na dve uri, saj 10 ml je še šlo potem pa spanje, tako, da sem jima mrala pomagat s stiskanjem dude na šlafki, sej pa jesta že bolje, ampak sta zelo histerična in nemirna dokler ne dobita dude v usta in potem nenormalno vlečeta, da se jima pogosto zaleti. Moreš probat vse finte, da ti rata spravit tisto dozo v želoček. SIcer pa naša dva tudi pogosto bruhata, vedno polivata in full jo kovca. Meni so pedijatri svetovali, da mala dva ne smeta občutit moj strah pred hranjenjem, ampak morem bit odločna (stroga mama user posted image ).

Želim ti da vam čimprej uspe, da boste se z veseljem hranle

_____________________________

Vse ceste, ki vodijo do želje človekovega srca, so dolge. Joseph CONRAD

Mi imamo pa tri sončke, dvojčka Taja & Maja ter malo Lano :)

Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem