cookie-img

Spletno mesto uporablja piškotke

za zagotavljanje spletne storitve, analizo uporabe, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotov ne bi mogli nuditi. Z nadaljnjo uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.

writing-img

menstrualni cikel

clock-img

21.03.2007, 09:06

clock-img

Naja30

pencil-img

9878

Mene pa zanima, na koliko časa imate M po porodu? Ali so se vam kaj povečali ali zmanjšali cikli ali jo imate na enako število dni?

Jaz sem 1.že imela, zdaj druge pa od nikoder.user posted image

< Sporočilo je popravil Naja3 -- 21.3.2007 9:07:41 >

clock-img

21.03.2007, 11:01

clock-img

mojsoncek

pencil-img

3866

Jaz sem drugo M dobila po cca. 7-ih tednih. Na tretjo pa se cakam. Traja pa malo dlje, ampak ni tako mocna kot prej.

clock-img

21.03.2007, 11:05

clock-img

gogi73

pencil-img

60

Tut jz sem prvo M dobila tam nekje po sedmih tednih, trajala je 5-6 dni. Drugo M sem dobila potem po 24 dneh, ampak je bila samo 4 dni in manj krvavitve. Tretje nisem dobila, čutim pa, da me hormoni dajejo na trenutke, tako da...nimaš kaj, se bo že uredilo.

clock-img

21.03.2007, 17:17

clock-img

Balerina

pencil-img

666

Ja jaz sem drugo M dobila na 28 dni in je trajala nekje 5 dni enako kot prva. Tretje nisem in nisem dobila mi je ''zamujala'' že skoraj dva meseca in sem šla k g da mi je dala neke teblete, ker sem imela cisto. Je rekla da je običajno, da po porodu še hormoni nekaj nagajajo in da se lahko zgodi da jajčece ne dozori do konca in da je to to. Po tistem sem dobila. No če bi imela 28 dnevni cikel mi sedaj 4. tudi že zamuja nekje 12 dni. Če je ne dobim do konca meseca bom spet poklicala g pa bomo videli.

clock-img

21.03.2007, 19:36

clock-img

Naja30

pencil-img

9878

Hvala za odgovore, sem jo pa popoldan le dobila, tako da je konec ugibanj, kaj je s tem.

clock-img

23.03.2007, 16:55

clock-img

LUNA06

pencil-img

1662

Evo, jaz sem na istem.Prvo M sem dobila po 6 tednih, druge pa od nikoder, pa je zdaj že 32 dni po koncu prve.

clock-img

25.03.2007, 14:27

clock-img

ema79

pencil-img

553

jst sem prvo dobila slabe tri mesece po porodu in začela jemati tabletke, tako da imam sedaj do dneva točno!

_____________________________

Življenje je lepo....

clock-img

29.03.2007, 16:42

clock-img

severnica77

pencil-img

859

a ste M dobile tako hitro kljub dojenju? Moje še ni od nikoder pa bo že skoraj štiri mesece po porodu.

clock-img

29.03.2007, 18:01

clock-img

Naja30

pencil-img

9878

Severnica, vesela bodi user posted image

clock-img

30.03.2007, 00:09

clock-img

***pika***

pencil-img

203

severnica77, po moje je čisto normalno, če je še nisi dobila, kot je normalno, če jo katera že dobi.
Jaz sem jo kljub dojenju dobila v 3m - je pa rs, da je takrat naša tamala že spala večji del noči in dojenja niso bila tako pogosta kot prej.

clock-img

30.03.2007, 10:01

clock-img

gogi73

pencil-img

60

No, jz sem zdej dobila tudi tretjo M, ampak sem čakala 30 dni, tako da...kljub dojenju, pa so govorili, da če dojiš, je to naravna kontracepcija. Nč več ne verjamem!

clock-img

02.04.2007, 22:56

clock-img

borovnička

pencil-img

1130

Jaz sem dobila prvo M 4 mesece po porodu, pa še zdaj dojim. Imam pa tako vse zmešano, da niti približno ne vem kdaj jo lahko pričakujem. Upam, da se bo vse to uredilo.

Ema, kaj ti nisi dojila, da si dobila že tabletke? Meni je G rekla, da ko neham dojit, šele lahko pridem po tabletke.

Pozdravček user posted image

_____________________________

Najino srce grejeta dve srečici... prvi je ime Nik, drugi pa Neja.

clock-img

03.04.2007, 08:24

clock-img

severnica77

pencil-img

859

Sem imela prejšnji teden pregled pri G in je rekel, da če ženska doji, lahko dobi kljub vsemu M nekje do 6 meseca ali pa sploh ne v času dojenja in včasih še nekaj časa po tistem ne, ko je nehala z dojenjem. Je pa čisto odvisno od vsake posameznice.

Sicer pa si je definitivno ne želim kaj hitro nazaj. Je prav fajn brez user posted image

< Sporočilo je popravil severnica77 -- 3.4.2007 8:25:17 >

clock-img

04.04.2007, 17:36

clock-img

Manca12

pencil-img

283

Mogoče to sploh še ni prava menstruacija v času dojenja. Jaz sem imela ravno 6 tednov čiščo, s tem da je bilo vmes že skor konc in spet, v glavnem kakšna dva ali tri zadnje tedne se je takole vleklo. Potem sem pa začela spet krvaveti kakšen teden po prvem pregledu po porodu (7 tednov po). Tega ni bilo veliko, se je pa spet vleklo en teden. Po emailu sem dobila takle odgovor, če je to "normalno".... :

Spoštovani,

 
če dojite, se lahko včasih pojavijo nepomembne krvavitve ali krvavi izcedki. To je zaradi zavore reproduktivnega hormonskega sistema in stanjšane maternične sluznice. To sicer ni "normalno", ni pa tudi ne bolezensko, preprosto je treba v času dojenja neredne in nepredvidljive krvavitve včasih tolerirati, seveda pa služi prvi pregled po porodu tudi temu ,da se izključi večina možnih organskih razlogov za krvavitve. Kot kaže je torej res vse v redu, krvavitev pa je funkcijska, torej nepomembna.
 
Pozdravček!

Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem