cookie-img

Spletno mesto uporablja piškotke

za zagotavljanje spletne storitve, analizo uporabe, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotov ne bi mogli nuditi. Z nadaljnjo uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.

writing-img

materino mleko + dodatek AM

clock-img

16.06.2009, 13:14

clock-img

salcka

pencil-img

249

pozdravljene,

imam vprašanje: moja punčka je stara 11 dni. ker je na začetku zgubljala na teži, sem si začela mleko črpat in ji ga dajat po steklenički. sedaj sva že tako daleč, da ji količina mojega mleka (120 ml) ne zadostuje, zato ji dodajam Aptamil 1. na teži je pridobila v petih dneh 250g. je prava mala požrešnica. zmešam ji 60ml aptamila pa ji včasih ne zadostuje.
ji lahko dam več?  potrebuje še kakšno drugo tekočino?

clock-img

16.06.2009, 13:20

clock-img

dana

pencil-img

1395

Če te prav razumem poje vsega skupaj 180 ml? Na koliko časa pa je? Toliko še naš ne poje, pa je star skoraj 3 meseceuser posted image . Vprašaj patronažno, ko bo spet kaj na obisk prišla.

clock-img

16.06.2009, 15:12

clock-img

Najaa

pencil-img

16801

Meni se tudi zdi, da je to malo preveč za tako majhnega dojenčka. Res so otroci različni in različno pojejo, pa vseeno... Moja je stara korigirano 2,5 meseca in poje največ 150ml.
Ima mogoče krče? Takrat se znajo fajn prenajedat. Sicer pa vprašaj P. Meni je naša rekla, da otrok v drugem mesecu naj bi pojedel od 110-140 ml.

clock-img

16.06.2009, 17:50

clock-img

salcka

pencil-img

249

res sem malo nerodno napisala.
mleka si načrpam 120ml na 4 - 5 ur. tako da ne zadostuje. vmes ji dajem tudi aptamil. na obrok poje 80ml mleka ali pa 60ml aptamila (včasih hoče še več)  ji lahko dam več kot 60ml aptamila? poje pa vse skupaj okoli 500ml na dan. res je, da velikokrat malo tudi izbljuva.

clock-img

16.06.2009, 19:17

clock-img

dreamhorse

pencil-img

2115

Če ji dajaš umetno mleko, potem je dobro, da ji kdaj pa kdaj ponudiš čaj ali prekuhano vodo, saj je umetno mleko hrana in ne tudi pijača kot je to mleko iz dojke. Jaz ji dajem hippov komarček, ki ji pomaga tudi proti krčkom, pa za odžejat, sploh sedaj, ko je vroče.... Drugače pa moja pri 3 tednih starosti poje od 70 pa tudi 120 je že. večinoma je tam na 90 ml. Odvisno na koliko časa je lačna...

clock-img

16.06.2009, 20:11

clock-img

Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: salcka

res sem malo nerodno napisala.
mleka si načrpam 120ml na 4 - 5 ur. tako da ne zadostuje. vmes ji dajem tudi aptamil. na obrok poje 80ml mleka ali pa 60ml aptamila (včasih hoče še več)  ji lahko dam več kot 60ml aptamila? poje pa vse skupaj okoli 500ml na dan. res je, da velikokrat malo tudi izbljuva.



zdravo
jaz sem tudi delala tako ti, samo da sem ji vmes vedno dala še komarčka. po čaju je pa mela krčke in ko sem začela devat samo prekuhano vodo je bilo bolje. kasneje sem spet poskusla dajat komarček in je bla spet ista pesem, tako da sem potem komarček opustila in kupila drug čaj.
je pa v drugem mesecu pila obroke po 90 - 120, v tretjem 120-150. enkrat mal več drugič pa malo manj.

clock-img

17.06.2009, 08:40

clock-img

salcka

pencil-img

249

koliko čaja pa ji naj dam?
kolikokrat na dan?

clock-img

17.06.2009, 14:26

clock-img

Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: salcka

koliko čaja pa ji naj dam?
kolikokrat na dan?



naprimer, ko je moja mala jedla na dve ure, sem ji najprej dala obrok mleka, potem pa vmes kadarkoli je bila budna vedno ponudla čaj. včasih ga je pila, včasih ga ni. zdej ko pa je na 4 ure pa popije že ful čaja, včasih tudi po 3 x  na dan po 125 ml.

clock-img

17.06.2009, 14:27

clock-img

Anonimen

mislim rečit, da pije pomalem, a da vsega skup nanese 3 flaške na dan. user posted image

clock-img

17.06.2009, 14:38

clock-img

salcka

pencil-img

249

koliko pa je stara?
ker naša mala je stara 14 dni. da ni prehitro za čaj?
ji zmešam kar v flaško kakšnih 30 ml? ali ji dam raje po žlici ali po kapljicah?

clock-img

18.06.2009, 10:19

clock-img

Anonimen

moja punca je zdej stara že skor 4 mesece.
jaz sem ji skos dajala čaja v steklenički, sem naredla eno stekleničko in sem ji potem dala. sej ko je bla še tak mickena ni niti pol tega popila. nikol ji pa nisem vzela, je pila kolk je sama hotla. ampak itak sej pravim, največ par požirkov. pol pa zmeraj več ko raste. naprimer zdej ko je vroče je fejst žejna, včasih ji še jest ne paše...
jaz bi verjetno najprej začela z prekuhano vodo, če bi vedla da bo našo zvijal po čaju. poskusi z čajem itak je od enega tedna dalje komarček za pit.

clock-img

18.06.2009, 10:25

clock-img

lidija***

pencil-img

884

salcka- če prav razumem si mleko tudi črpaš. Seveda je tukaj spet ponudba in povpraševanje. Ker si ne izčrpaš dosti mleka ga je posledično vedno majn. Jaz bi na tvojem mestu pristavljala k prsim, črpala in če bi bila res kriza dala še aptamil. Z dovolj stimulacije prsi boš lahko aptamil ukinila.... Sicer pa vsaka mamica po svoje....Jaz sem svojimuser posted image ponudila prekuhano vodo, če so bile žejne so pile, drugače pa ne!

clock-img

18.06.2009, 12:40

clock-img

Greenie

pencil-img

234

Dojenček naj bi na dan dobil 150 ml mleka na kilogram svoje teže. Pri 4 kg torej 600 ml, tako je meni povedala pediatrinja.  V to pa ne šteješ čaja. Ko je bila naša stara 14 dni, mi je pa partonažna dejala, da lahko na en obrok dobi tudi več kot 100 ml. Zdaj (pri 6 tednih) dobi kdaj tudi po 160 ml na obrok, odvisno od tega koliko je že pojedla čez dan in koliko je minilo od zadnjega obroka. Zvečer ji dam vedno več, ker celo noč lepo spi.

Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem