cookie-img

Spletno mesto uporablja piškotke

za zagotavljanje spletne storitve, analizo uporabe, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotov ne bi mogli nuditi. Z nadaljnjo uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.

writing-img

mastitis in zdravnik

clock-img

01.05.2009, 08:39

clock-img

Anonimen

Ali moram k splošnemu zdravniku, ker se mi zdi da sem dobila mastitis?

clock-img

01.05.2009, 09:20

clock-img

tailor

pencil-img

229

lahko imaš samo zaustavitev mleka ki boli ko hudič,dobiš visoko vročino jaz sem jo imela 39 in hodi pod tuš masiraj in stiskaj mleko ven.jaz sem klicala mojega gin.in mi je dal če se spomnim antibiotik.

clock-img

01.05.2009, 10:24

clock-img

blazka

pencil-img

554

Če imaš vročino in zelo boleče dojke, vsekakor pojdi k zdravniku, ker dobiš antibiotike.

clock-img

01.05.2009, 10:44

clock-img

Anonimen

Me kar zelo boli in imam bulico, ne ravno majhno pa tud zelo veliko ne. Se mi je pa naredila naenkrat (včeraj zvečer) in me je začelo boleti. Dojke niso napete.  Vročine nimam. Sem pa zadnje čase opažala da je bila dojka v kateri je bulica včasih malo večja od druge. Mogoče me je včasih malo bolelo kadar se je mali dojil. Včeraj pa kar naenkrat to....Upam da ne bo slabše, ker en bi rada za vikend hodila k zdravniku.

clock-img

01.05.2009, 10:53

clock-img

blazka

pencil-img

554

Če nimaš vročine, imaš pa bulico, se ti je mogoče samo kakšen vod zamašil. Poskusi z masažo pod toplo vodo, drugače ti pa lahko zdravnik predpiše pršilo Synecod (tako nekako), ki si ga pošpricaš v nos in ti sprosti mlečne poti v trenutku. Res ful pomaga.

clock-img

01.05.2009, 11:02

clock-img

s.

pencil-img

639

Mažeš lahko s tea tree kremo in bo hitr boljše.

clock-img

01.05.2009, 11:21

clock-img

Anonimen

Sicer ne delam panike ampak vseeno, kaj pa je lahko narobe če ne grem k zdravniku? Pri prvi nisme iemla tega problema, zdaj pri drugem pa imam, star je že 6 mesecev. Sva pa pred kratkim začela z celim obrokom GH. Verjetno jeto vzrok, da se je zamašilo. Bom pridno masirala pod toplo vodo pred dojenjem in med obroki z hladnimi obkladki (tako sem brala) neha bolet in izgine bulica.

clock-img

01.05.2009, 15:04

clock-img

abi

pencil-img

755

Glej, ne bi hotela biti preveč pametna ampak mislim da nimaš (še) mastitisa ampak zamašen mlečni vod v dojki. Tudi jaz sem imala pri drugem user posted image  podobne težave. Najprej zamašen vod ( boleča bulica ), potem postopoma rdečina na tem mestu dojke in seveda visoka vročina - to pa je tipično za mastitis. Ker z masažo, pogostim pristavljanjem in obkladki nisem naredila nič sem po dveh dneh bolečin poklicala os. zdravnika ki mi je dal antibiotike. Kljub AB sem lahko dojila in zadeva se je pozdravila.

_____________________________

Vse dobro,
* a b i *

clock-img

01.05.2009, 15:06

clock-img

abi

pencil-img

755

Čimvečkrat pristavljaj user posted image  in pred podojem se tuširaj z čimbolj toplo vodo in močno masiraj bulico. Dokler nimaš vročine in očitne napetosti v dojki ti zdravnik ne bo predpisal AB.

_____________________________

Vse dobro,
* a b i *

clock-img

01.05.2009, 15:13

clock-img

Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: blazka

Če nimaš vročine, imaš pa bulico, se ti je mogoče samo kakšen vod zamašil. Poskusi z masažo pod toplo vodo, drugače ti pa lahko zdravnik predpiše pršilo Synecod (tako nekako), ki si ga pošpricaš v nos in ti sprosti mlečne poti v trenutku. Res ful pomaga.



Tudi meni je to pršilo zelo pomagalo... mleko je v potokih teklo ven! Vsi zastoji so se sprostili.

Če otročku že dodajaš drugo hrano, lahko da ni več toliko lačen in se bolj crklja na prsih, mleko pa se ti še vedno dela. Poskusi še s črpalko za mleko... seveda po masaži s toplo vodo.

Če pa je res mastitis, boš potrebovala antibiotik (ampak pri mastitisu se ti dvigne temperatura).

No, ja... nisem zdravnik.
Mogoče pa bi bilo v redu, da pokličeš v dežurno in ti po telefonu svetujejo kako in kaj?

Se bo uredilouser posted image .

clock-img

01.05.2009, 17:39

clock-img

glen

pencil-img

1870

Ne dajaj si mrzlih obhladkov tempveč tople

clock-img

01.05.2009, 20:07

clock-img

bina30

pencil-img

526

Mimogrede, zdravilo jo Syntocinon.
Tudi jaz sem pred kratkim imela enako, pa sem šla v porodnišnico v ambulanto za triažo in ctg. Tam me je dr. pregledal in svetoval masažo in tople obkladke pa preventivno mi je dal antibiotik, ki bi ga morala vzeti, če mi temperatura ne bi padla do večera.
Potrudila sem se in stisnila zobe ter si ful pod toplim tušem zmasirala dojko in malega sem skoz pristavljala na to dojko, ker ko je bil lačen je ful močno sesal in mi je to zelo pomagalo.

clock-img

01.05.2009, 21:32

clock-img

Anonimen

Sem pred dojenjem masirala pod toplo vodo in mali je vedno pil na boleči strani (potem še na drugi). Stanje se je kar popravilo, bulica ni več tako velika, postala je bol mehka, boli me pa še vedno. Kar en morem verjeti da sta mi toplota in masaža res tako hitro pomagali. No, hvala za nasvete. Upam da bo kmalu tako kot mora biti in da se ne poslabša.

Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem