cookie-img

Spletno mesto uporablja piškotke

za zagotavljanje spletne storitve, analizo uporabe, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotov ne bi mogli nuditi. Z nadaljnjo uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.

writing-img

RE: Montignac

  
clock-img

27.03.2006, 13:00

clock-img

dulcinea

pencil-img

4144

Hm.... nobena več se ne oglasi. Kam ste šle vse Montijevke??? user posted image

_____________________________

-----------------------------------------------------------------
Otroci so vredni najboljšega, ker so otroci in iz nobenega drugega razloga. Svoje dostojanstvo in svojo vrednost imajo preprosto zato, ker so.

clock-img

27.03.2006, 20:15

clock-img

zlatolasska

pencil-img

226

Ojla...
Js sm se tuki...
Sem bila cez vikend v Avstriji na eni orng poroki od kolegice in kolega... In smo fajn jedl...user posted image Se sploh ne upam dans tehtat... K sploh se nisem vse iz sebe uspela spravt... user posted image Sem komaj cakala, da je danes zjutraj, da pojem malo sadja.. user posted image

Sem bila pa danes pridna in sem sla tect... Sicer ne dosti.. Kake 10-15min sem tekla, pa malo hodila... ampak pocasi pa bo vec... user posted image

clock-img

27.03.2006, 22:10

clock-img

jupiter

pencil-img

175

Here I am!!! Moja vaga se je ustavla, čez vikend sem bila tudi jaz na "pikniku" in sem se dobesedno nažrla vsega mogočega s..........., od kolačkov, čokolade, kruha, do štrudla in sladke kave z mlekom. Ajajaj.......
No včeri sem to mal popravla, ampak vaga še kar stoji. Moram vama pa še eno stvar povedat:
NE JEST ARAŠIDOV! Gledala sem v tabeli kaloričnih vrednosti, da ima 100g arašidov skoraj isto kalorij kot npr. čokolada, okoli 600 namreč, jabolko pa recimo manj kot 20. Jaz jih ne kupim več, ker so prav lepo slani in ko jih začnem drobit, ne znam nehat. Saj vem, da monti ne da nič na štetje kalorij, pa vseeno, jaz jih prav lepo čutim na riti te arašide. Hvala bogu da jih je zmankalo. Jutri nadaljujemo brez arašidov!! Kok ste pa kaj shujšale, če ni skrivnost?

clock-img

28.03.2006, 13:05

clock-img

dulcinea

pencil-img

4144

No končno user posted image user posted image user posted image . Sem vedla da nisem ostala sama.

A mal ste se pregrešile a? Jst pa prov nč. Ne upam. Že tako vaga kar stoji. Sploh noče it več dol user posted image user posted image user posted image .

Jst sm tud včeraj na orbitreku tekla 25 minut. Bravo zame. Bom probala vsak dan.. Upam da uspe.

No kolk sm shujšala piše na vsakem mojem sporočilu. Prvi in drugi teden je šlo po eno kilo. Pol pa nč več. Sm obstala. Vsako jutro upam, da bo šlo vsaj za pol kilce dol pa nč.  user posted image user posted image user posted image

Kar se tiče arašidov. Vem da imajo polno kalorij. Sam indeks je nizek. Pa če jem zjutraj eno jabolko, potem eno polnozrnato bombetko z marmelado (brez s.), pol pa ob 10 pri malici za eno pest arašidov. To se mi ne zdi veliko. Ob 3 ko pridem domov si pa skuham kosilo. Zvečer pojem še nekaj malega. Mislim, da moje telo ne prejme preveč kalorij. PA tudi arašidov ne jem vsak dan. Mogoče 2-3krat na teden.


Lep pozdrav vsem, ki hujšate z mano. Držim pesti tudi za vas.


_____________________________

-----------------------------------------------------------------
Otroci so vredni najboljšega, ker so otroci in iz nobenega drugega razloga. Svoje dostojanstvo in svojo vrednost imajo preprosto zato, ker so.

clock-img

29.03.2006, 00:15

clock-img

jupiter

pencil-img

175

No vidiš Dulči, sej kar laufa orbitrek al ne?user posted image user posted image user posted image Jaz tud razmišljam o njemu, ker me na kolesu samo noge in rit bolijo, pa n'mal se zadiham in to je vse. Zraven še malo trebušnjakov delam, pa zgleda premalo, ker ni videt kakšne velike spremembe, še zmer mam trebuh, kot da sem še enkrat noseča.
Oj, s kilcami nikar obupat, sej bo šlo, včasih pride tako obdobje, da ne gre nič, potem pa kar naenkrat par kil odfrči.
Pa če vsak dan šibaš orbitrek, je čist možno, da se ti pač povečujejo mišice.user posted image

Joj, arašidov jaz ne kupujem več. Kapo dol pred teboj Dulči, da si zmožna pojest sam eno pest in konec, jaz ko začnem, ne znam nehat. Sem pojedla celo kilo v manj kot enem tednu. Vsakič ko začutim lakoto, pojem pest arašidov, namesto da bi recimo pojedla jabolko. No pa vseeno je šla še kar ena kilca dol. user posted image

Mi pa zmanjkuje idej za kosilo.user posted image Jutri bom kar eno skledo stročjega fižola popraženga na česnu in olivnem olju, ker imam že preko glave rib in mesa.

Nekam manj prometa je zadnje čase na Montiju. user posted image user posted image    Me smo vztrajne, in se ne damo kar tako a ne?

Lep dan vsem in en velik user posted image z jupitra!

< Sporočilo je popravil jupiter -- 29.3.2006 0:16:20 >

clock-img

29.03.2006, 14:05

clock-img

dulcinea

pencil-img

4144

Jupiter, jst si včasih skuham dve jajčki v trdo, pol dam pa na solato pa ful tega pojem. Al pa kuhano cvetačo pa brstični ohrovt, pa jajčke pa na kis dam. Včeraj sm pa jedla golaž. Mami skuha brez moke in raznih dodatkov. Sam čebuilo prepraži namal oivnega oljčka pa meso pa to skuha. Pa mal domače paradižnikove mezge (paradižnik pa sol pa bazilika).

LP, D


_____________________________

-----------------------------------------------------------------
Otroci so vredni najboljšega, ker so otroci in iz nobenega drugega razloga. Svoje dostojanstvo in svojo vrednost imajo preprosto zato, ker so.

clock-img

29.03.2006, 14:06

clock-img

dulcinea

pencil-img

4144

A bi se javle, katere še hujšate po Montiju...

LP, D


_____________________________

-----------------------------------------------------------------
Otroci so vredni najboljšega, ker so otroci in iz nobenega drugega razloga. Svoje dostojanstvo in svojo vrednost imajo preprosto zato, ker so.

clock-img

29.03.2006, 15:46

clock-img

dulcinea

pencil-img

4144

Jupiter, jaz si v službo prinesem eno malo škatlico z arašidi in jih ne morem pojest več kot jih imam.

No, dns sm jedla za kosilo:
regrat v solati, pa gor ena mala piksnica tune
pa dve jajčki sem si spekla na olivnem...

Jst sm se najedla. Probaj

_____________________________

-----------------------------------------------------------------
Otroci so vredni najboljšega, ker so otroci in iz nobenega drugega razloga. Svoje dostojanstvo in svojo vrednost imajo preprosto zato, ker so.

clock-img

29.03.2006, 22:04

clock-img

jupiter

pencil-img

175

Njami regrat, sanjam o njemu že dva dni, pa ga nimam časa nabirat ker je tamal bolan. Bom probala jutr, če bo kaj zaspal podnevi. Danes sem šele ob sedmih zvečer prišla do kuhanega fižola. Res upam, da bo jutr boljš. Sicer pa, ko nisem sestradana, nebi nič z mesom, ma ko sem res lačna kot volk, sploh ni važno kaj je, samo da je. Tud kozlička bi snedla!!user posted image
A sm omenla, da je tuna v solati s čebulo in kuhano lečo ful slastna?

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Se ti je le premaknil ITM vidš!? Me je že kar strah, ker boš prehitro shujšala toliko kolikor hočeš, pa bom jaz ostala sama samcata na tem montignacu še kakšno leto, da te dohitim.user posted image user posted image Do takrat bom mela že pet zvezdic. Sm ti prou fouš!

Pa res, kje ste vse druge?





clock-img

30.03.2006, 08:11

clock-img

Ropotuljica

pencil-img

600

Jaz sem tu.Berem vsak dan, pišem pa ne.

Jupiter, mislim, da tuna in leča ne gresta skupaj (B in OH). Naj me katera popravi, če se motim.

clock-img

30.03.2006, 08:42

clock-img

Anonimen

Ne, tuna in leča res ne gresta skupaj.
Tudi jaz sem še vedno na Montyju. Za kosilo vsakič naredim meso z zelenjavno prilogo in solato. Za zajtrk ali polnozrnato željo + marmelada + mleko ali pa jogurt brez maščobe z müsliji. Za večerjo pa potem kakor je, ampak vedno beljakovine. Ali hrenovka, ali jajca s kakšnim zelenjavnim dodatkom (bučke, paprika) ali pa jem sir in salamo, pa kakšno olivo zraven. Tudi konzerva tun pride v poštev.
Za kosilo pa kot prilogo zdaj večkrat naredim gobe s kislo smetano in naravne zrezke. Tudi golaž brez moke sem že skuhala (namesto moke sem za zgostitev dala zmiksane bučke), pa zraven jedla kuhan brokoli in solato. Pa zadnjič mi je zelo dobro ratal kot nekakšen golaž iz stročjega fižola. Potem pa se lahko zraven je meso ali pa ne. Tega skuham kar za kakšne dva ali tri dni, potem pa zraven vsak dan druge vrste mesa. Edino na živce mi gre, ker je pri teh stvareh treba uporabiti veliko čebule, pa potem celo stanovanje smrdi še dva dni. Pa kaj še kuham za kosilo? Aja, osličeve fileje večkrat spečem v pečici na peki papirju. A je že katera to poskusila speči v ponvi, brez moke? Me skrbi, da ne bi vse skupaj razpadlo.
No tako približno se prehranjujem. Rada bi v prehrano vključila tudi sojo, pa ne vem, če je to sploh primerno živilo za Montyja, ker vsebuje B in OH. A katera ve? Kakšna vegetarianka bi najbrž vedela.
Kile pa se mi niti pod razno  nič ne premaknejo.

clock-img

30.03.2006, 16:54

clock-img

dulcinea

pencil-img

4144

Jupiter, ne bom te pustila na cedilu. Dokler boste odgovarjale na tem forumu, bom gor, če se bo le dalo.

Sicer pa... moja teža se končno premika. Se pozna. da sem vsak dan 20-30 minut na orbitu. Tudi ta je končno dobil svojo priložnost in ni več stojalo za cunje in prah.

Regrat pa jst ne nabiram sama. Imam zlato mamo, ki uživa, če čepi sredi njive in ga nabira. Njami. To mi je najboljša solata. Jst bi ga jedla tudi pol k pravi folk, da je že zanič. SM enkrat gledala eno oddaj, pa je stric reku, da je dober celo leto.

Lp, D




_____________________________

-----------------------------------------------------------------
Otroci so vredni najboljšega, ker so otroci in iz nobenega drugega razloga. Svoje dostojanstvo in svojo vrednost imajo preprosto zato, ker so.

clock-img

30.03.2006, 17:04

clock-img

dulcinea

pencil-img

4144

No jst sm pa dns jedla ribice na olivnem olju. Osliče brez glave... user posted image Pa regrat na solati. Res da je blo not tud mal fižola, sam drgač je brez okusa...

Jst tud skoraj vsako jutro jem poln.kruh z marmelado brez s. če pa nimam kruha pa pojem košček sira pa mal salamce. Mleka ne pijem, pijem čaj brez sladkorja.

Za kosilo ponavadi jem meso al pa kaj druzga beljakovinskega (jajca, ribe, tune, golaž...) in zelenjavo.
Do sedaj sem dvakrat jedla tudi rezance iz polnozrnate pire z domačo omako iz paradižnika.

Večerjo včasih tudi spustim, ker jem kosilo včasih tudi ob 4 in pol nism več lačna, ker se napokam. Včasih pojem malo čokoladke (85%).. Mal je grenka sicer, ampak mi kar paše. Drugače pa jem kdaj sadje, če pa zjutraj nič OH, pol pa jem muslije z mlekecem.

LP, D




_____________________________

-----------------------------------------------------------------
Otroci so vredni najboljšega, ker so otroci in iz nobenega drugega razloga. Svoje dostojanstvo in svojo vrednost imajo preprosto zato, ker so.

clock-img

30.03.2006, 17:06

clock-img

dulcinea

pencil-img

4144

Splišni!

Jst fileje vednopečem na ponvi. Sicer jih pečem samo 10 minut, ker so prec mehki. No seveda tudi malo razpadejo, samo mene ne moti, ker potem tisto sama jem. Verjetno, če bi kuhala še za koga drugega, bi izgledalo malo neokusno.

LP; D





_____________________________

-----------------------------------------------------------------
Otroci so vredni najboljšega, ker so otroci in iz nobenega drugega razloga. Svoje dostojanstvo in svojo vrednost imajo preprosto zato, ker so.

clock-img

30.03.2006, 17:30

clock-img

zlatolasska

pencil-img

226

Uf uf..

Dobra novicka je, da se mi kile niti niso pretirano zvisale pod 'dobrem' vikendu... So se pa malo med tednom... mmm user posted image Sem opustila tekanje, ker sem se spet prehladila... Sem ocitno prekmalu zacela.. user posted image Cist sem obcutljiva letos.. grrrr... Ta vrtec in virusi ubijajo....

Drugace pa sem itak ta teden skor vsak dan jedla krompir.. user posted image Prou bedno se pocutim... Sam nekak v sluzbi nisem imela dosti izbire... ahhhh.. bo ze...

Pa veselo naprej!

clock-img

30.03.2006, 22:26

clock-img

jupiter

pencil-img

175

Zlatolaska porkaduš se še nisi zreslna? Zmeri se neki na službo zgovarjaš, pa sej si lahko kaj seboj vzameš za pomalcat, pa ne mi govort, da nimajo solate in mesa, pa zelenjave. bla, bla, bla....
Ne, sej te nič ne obsojam, jaz sem približno ista. Vseeno malo trdne volje na splošno prav pride.l


< Sporočilo je popravil jupiter -- 30.3.2006 22:28:43 >

clock-img

30.03.2006, 22:43

clock-img

Jančika_

pencil-img

11484

Jaz vas tu pa tam preberem - bivša Montijevka, zdaj user posted image . Tu in tam mi celo rata še zdaj jesti po Montiju, recimo včeraj in danes. Zajtrka skoraj nikoli ne jem po pravilih, navado pitja svežega soka zjutraj pa ohranjam že več let. Za kosilo sem danes jedla pečene melancane, bučke in papriko, potresene s sesekljanimi posušenimi paradižniki, zraven kos sira in ogromno skledo zelene solate. Zvečer sem imela samo sadje. Prav tako včeraj zvečer samo sadje, za kosilo pa ogromno skledo regrata z dvema jajčkoma.

Punce, naj vas glede hrenovk opozorim na to, da vsaj piščančje vsebujejo lep delež sojinih beljakovin - to se načeloma naj ne bi mešalo (B in stročnice), tako da po moje to ni glih idealna hrana pri Montiju. Za druge hrenovke ne vem, ker ne jem mesa, ampak te piščančje kupim za malega in med sestavinami je navedena soja.

Soja sama po sebi je sicer kul (veliko živil vsebuje nekaj B in OH hkrati - gre za to, česa je več) . Najraje mariniram navaden tofu v sojini omaki in malo olivnega olja, popečem in jem s paradižnikovo omako z bučkami. Njam, ne vem, če ne bo tole jutri na sporedu.

In tudi jaz veselo gonim orbitrek - še največ energije pa mi pobere mali klop po imenu Vasja, ki zadnje čase zelo rad spiči za kak ovinek, mama user posted image user posted image pa veselo za njimuser posted image ...

clock-img

30.03.2006, 23:02

clock-img

jupiter

pencil-img

175

Splišni, osliče (fileje) direkt zmrznjene jaz pečem kar tako na olivnem olju, ker nimam časa za kaj več. Samo malo jih posolim, vržem gor mal rožmarina in timijana, pa včasih malo zmrzjene bazilike iz špara in pokrijem s pokrovko. Pa enkrat obrnem. Včasih če se začnejo kurt, dodam kar eno žlico vode. Men so super rešitev, če ni časa za kaj več. Je pa res kar je rekla Dulči, da jih ne smeš cmarit predolgo.

Hm, nisem glih vegeterjanka, sam ne jem krav, prašičev, konj, srn in zajcev (jem bolj neumne vrste kot so današnji piščanci, ribe,....hehe, se mi pozna). Pa sem zastopla, da naj bi zvečer po montiju jedl stročnice bogate z beljakovinami, z izjemo zrelega fižola in podobno. Hja verjetn res tud leča ni glih dobra izbira. Mene tud zanima kaj lahko potem sploh od tega ješ, ker res ne morem živet samo od jajc, rib in pickov. Verjetno nisem dobro prebrala.
Ali je to napisano v krajih, kjer imajo stročjo čičeriko (fuj), lečo, sojo ipd.

Dulči super, boš potem še dolgo tipkala.... Dons mi je uspelo nabrat regrat, pa sem probala to tvojo varianto s tuno in jajci, odlična je. Mislm da bom jutr kar ponovila. Mogoče še malo čebule dodam.
Drugače pa ponavadi jem kruh z sončničnimi semeni iz moje kruh-mašine, pa marmelado brez cukra in spijem malo kofetka z velik mleka in žličko fruktoze. Seveda po vsem tem prou hitr letim na WC.
Za kosilo pa zelenjavo vsakič z eno obliko beljakovin, tako pač, da se jo da pripravit zvečer, ker čez dan je kriza.

Zadnje čase še zvečer skuham zelenjavno juho z različno zelenjavo, brez vsega  - tako da je zelenjava dobra še za malega miška za kašico (zraven potem dodam kak zmiksan riž, žitno kašico, krompirček ipd.), jaz si jo pa začinim in dodam malo kisle smetane. Upam, da ni nič narobe, če se notr kuha polovička korena za tamalga, v enem kosu??? Sem vidla, da mi je super, ker juha ni pregosta in če mi slučajno pridejo kakšne grešne misli v glavo, hitr segrejem en krožnik juhe in to mi lepo napolni želodec, da pozabim na grehe. Zvečer pa kako solato,  tole juho, včasih tud sadje, pa pomarančo al pa jagode v lahkem jogurtu. Stročji fižol dostikrat.

Dulči ne vem kje je Bajznga, če ne bi se še jaz pr tvoji mami prjavla za regrat, če bi bla kje bliz! Moja bi me v rit sunla če bi ji samo omenla kaj takga.

Največji problem mi je to, da sem zvečer že čist zmatrana ko gredo otroc spat, pa mam zihr še za kake 2-3 ure pospravljanja in kuhanja in mi potem zmanjka energije za bicikl, ki pa je tud bedarija, ker si treniraš sam noge, rit me pa boli od sedenja. Bi rada tekla, pa nimam varstva, orbi mi je pa mal predrag trenutno, ker sem že oblubla novo televizijo. Tole moje samohranilstvo je pač na trenutke čist zakomplicirana zadeva..... user posted image
Sem gledala nek rabljen orbi na bolhi, sam je ful daleč. A se da to tud kako po pošti dostavt, kolk mislte da stane? Bom pa investirala v dober ruzak za tamalčka, pa se bova lepo vsak teden skup v kakšen hribček zagrizla.user posted image A je katera kdaj probala tečt z vozičkom? To gre?






clock-img

31.03.2006, 06:52

clock-img

aisha3

pencil-img

60

Lep pozdrav vsem.
Sem nova, ki sem se odločila, da tudi sprobam shujšati po tej metodi.
Imam ka nekaj vprašanj:

trenutno sem v prvi fazi in sem si za lažje razumevanje vsega naredila kratki povzetek diete.
Montignac omenja, da zjutraj lahko ješ polnozrnati kruh, potem pa če sem pravilno razumela, kruh lahko jem samo v kombinaciji s kako skuto, marmelado ali namaza.
Berem da nekatere pišete, da jeste jogurt+kruh. Kako pa je s sirom? Zakaj se ga ne sme uživati zjutraj v kombinaciji s kruhom, saj je ista skupina živil kot pa npr skuta?

Včeraj sem po trgovinah ko nora iskala marmelado brez sladkorja......prodajalka mi je dala eno diabetično, pri ceni me je skoraj kap...pa sem v dilemi, ali je ok ali ne.

Ne vem, najbrž katera pozna Merckatorjevo linijo ZDRAVO ŽIVLJENJE, no iz te kolekcije jaz kupujem 0,5% mleko, včeraj pa sem opazila, da imajo tudi marmelado...kako pa je s tem? bi jo lahko jedla?
V dilemi sem bila tudi pri izbiri jogurtov...vse imajo dodano sadje, zato me zanima, katere jogurte ve kupujete?

Iz linine zdravo življenje sem si tudi kupila polnozrnate piškote, ki so mi zelo všeč, poglabljala pa se nisem, ali je vse ok ali ne....mislim, da jih lahko jem...

Drug problem pa je ta, da zjutraj ustajam ob 5.00 in nimam časa, da si stisnem kako sadje ali kaj podobnega...sploh pa mi zjutraj ne paše drugega kot kak sok in kava....potem ko pridem v službo je drugače..sem že lačna...zato me zanima, kaj naj zjutraj sploh zaužijem, da bo vsaj podlaga želodčku, od tega naj bi bilo najbrž super kako sadje...imate kak nasvet?

Hvala za odgovore....bi bila pa vesela, če katera še napiše, kaj je jedla čez dan, da si malo skombiniramo obroke....user posted image

clock-img

31.03.2006, 08:40

clock-img

Jančika_

pencil-img

11484

Aisha3, v Mercatorjavi liniji najdeš 100% sadni namaz - to bo prava izbira, diabetična marmelada pa ne. V prvi fazi se tudi raje odpovej polnozrnatim piškotom. Jogurti so najboljši navadni, saj jih imaš cel kup. Sir ima neprimerno več maščob kot jogurt ali skuta, zato zraven ne jej kruha (pa tudi, če mešaš kruh in jogurt, naredi to zjutraj, je manj škode kot zvečer). Če zjutraj nimaš časa pojesti kaj drugega, jej sadje.

clock-img

31.03.2006, 11:28

clock-img

aisha3

pencil-img

60

Živjo Jančika in hvala za odgovor.
Meni osebno so izdelki iz zdravega življenja zelo všeč, samo kako pa naj sedaj najdem kje kako marmelado?

Pa še nekaj, sem izredno velika ljubiteljica krompirja...v Šparu se dobi krompirm ki se ga peče samo v ponvi brez olja in drugih stvari v pečici 20 minut.kaj moram tega tudi črtati 1x tedensko iz jedilnika?ker mi niti malo ni jasno, kako in s čim naj nadomestim krompir.

Pa še nekaj..velika sem 176cm in imam 82kg....počutim se grozno, pa tudi trebuh in stegna so široka..samo če si izračunam ITM, ko je mislim da teža deljeno z višini na kvadrat in mi pride malo čez 23...to se mi ne zdi grozno, samo če pa pogledam svoje telo,pa je kr grozno...hmuser posted image

clock-img

31.03.2006, 13:51

clock-img

Jančika_

pencil-img

11484

Malo čudno sem napisala - Mercatorjevi marmeladi brez sladkorja se reče "100% sadni namaz". Torej jo boš našla pod tem imenom, ne vem pa, na kateri polici. Tudi v Intersparu o imeli svoj čas pri marmeladah tako brez sladkorja, ampak že dolgo nisem kupovala, tako da se ne spomnim, kako se ji reče.

Tudi jaz sem nisem čisto odpovedala krompirju - tu pa tam sem ga jedla, ampak samega s solato, pa čim manj olja zraven. Če se mu res ne moreš odpovedati, je bolje, da si ga tu in tam privoščiš, kot da se ti ga skoz lušta in potem grešiš kar povprek.

Naj povem še nekaj, kar sem opazila pri sebi, ko sem se resno šla Montija - ko ni šlo dol, sem par dni jedla normalno, recimo 2-3 dni, potem pa spet po M. - in je spet šlo malo dol. V tistih dveh dneh praviloma nisem nič dobila gor. Pojma nimam, zakaj tako, je pa delovalo. Morate pa tudi vedeti, da gre z Montijem resnično bolj počasi dol, ker pač ješ normalne količine - ampak potem tudi ostane tako. Pri premajhnih količinah hrane tudi ne gre dol, ker začne talo šparati, tako da pozor, če jeste premalo, še posebej tiste, ki zraven športate.

Aisha3, glede oblike ni druge, kot da se lotiš športa. Glede na tvoje "težavne cone" pojdi mogoče na TNZ aerobiko (trebuh, noge, zadnijca).

clock-img

31.03.2006, 17:00

clock-img

dulcinea

pencil-img

4144

Zlatolaska!

Ne jest krompirja. Ta te ubija... user posted image Probaj kosilo brez krompirja tud na šihtu jest. Saj lahko ješ vse ostalo. Če je krompir, je ponavad tud kako meso pa solata al ap kaka zelenjavna priloga. Kromirju se izogibaj... Jst g anism od 1. marca tud probala. (mat se pa križa, pa tri njive krompirja...)

LP, D


_____________________________

-----------------------------------------------------------------
Otroci so vredni najboljšega, ker so otroci in iz nobenega drugega razloga. Svoje dostojanstvo in svojo vrednost imajo preprosto zato, ker so.

clock-img

31.03.2006, 17:09

clock-img

dulcinea

pencil-img

4144

Hm, nisem glih vegeterjanka, sam ne jem krav, prašičev, konj, srn in zajcev (jem bolj neumne vrste kot so današnji piščanci, ribe,....hehe, se mi pozna). Pa sem zastopla, da naj bi zvečer po montiju jedl stročnice bogate z beljakovinami, z izjemo zrelega fižol



Jupiter!
Jst tud ne jem krav, prašičev... ampak jem goveje in svinjsko meso. Pa se mi prov nč ne smili. Pa vem, da imam na krožniku en del od našga Nikota (pujsa), sam tako je življenje. Od nekdaj se prehranjujemo z živalmi. Saj one tud jejo druga živa bitja. BTW: solata je tudi bila enkrat živo bitje. No pa pustimi zdaj stat to... Upam, da nisem koga užalila. Vsak je, kar hoče...

Glede korenja - jst jem dostkrat govejo juho. Notr se kuha en korenček. Upam, da ni preveč skodljivo. Samo včasih se pa paše juhica. Saj vso nesnago od masti dol poberem.

A kje je Bajznga? Na zemljevidu je ne boš našla. To je ime, ki so nam ha dale sosednej vasi. Tukaj imamo vsi druga imena za vasi. Drugače pa je to pri Ribnici.

LP; D


_____________________________

-----------------------------------------------------------------
Otroci so vredni najboljšega, ker so otroci in iz nobenega drugega razloga. Svoje dostojanstvo in svojo vrednost imajo preprosto zato, ker so.

clock-img

31.03.2006, 17:20

clock-img

dulcinea

pencil-img

4144

user posted image Aisha3! Pozdravljena med Monitjevkami.

Veš marmelada je ful draga. Ko sem kupila prvič v šparu eno francosko reč, me je skor na rit vrglo, ko sem vidla ceno (800sit). Sam dobra pa je bla. Potem sem šla še v Mercator pogledat. Tam sem našla eno od schneekoppe (al neki tazga). Tam je bla samo 650 sit. Tud vredi mamrmeladka (spada med dietne - piše da ima samo naraven sadni sladkor). Nakar sem včeraj našla v tušu taisto za 100 sit cenejšo. Groza... KAke cene.

Glede jogurta. Jaz vzamem sadnega z 0.1% maščobe. Pač mi že ta ni tko dobr, kaj šele da bi navadnga jedla. BLJAK. Upam, da ni narobe, če jem sadni jogurt, saj je sadje že mende  zavrelo a?

Ne vem, kako se lahko v službi prehrnajuješ. JSt bi si vzela s seboj eno sadje pa bi najprej to popapcala. Pol pa lhko vzameš s seboj tudi kruh in marmelado al pa muslije pa en paketek mleka. Jst bi recimo to lahko naredila v službi. Ne vem pa , kakšne možnosti imaš ti.

Če bi rada, da gredo kile dol, pol krompir črtaj iz jedilnika vsaj za nekaj časa. Saj pri nas smo tudi krompirjevi, sam se prov navadiš. Mene je prvi teden še imelo, zdaj pa ne več. Privoščila si ga bom, ko bom prišla na normalno težo, pa še to samo vsake tolko.


Lp, D, pa veselo izgubljanje kilc




_____________________________

-----------------------------------------------------------------
Otroci so vredni najboljšega, ker so otroci in iz nobenega drugega razloga. Svoje dostojanstvo in svojo vrednost imajo preprosto zato, ker so.

Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem