cookie-img

Spletno mesto uporablja piškotke

za zagotavljanje spletne storitve, analizo uporabe, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotov ne bi mogli nuditi. Z nadaljnjo uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.

writing-img

RE: Montignac

  
clock-img

12.09.2006, 14:45

clock-img

tanikaa

pencil-img

8637

Ja če si pa ti tako pamentna. Ti vseee veeeš. Pa tolk si shujšala user posted image user posted image user posted image  Bom še enkrat prečekirala knjigo, ki si mi jo poslala. Samo jaz se zdaj še zgubljam med tistimi vrsticami. Tolk je vseh pravil in receptov, tak da moja blond glava sploh ne more shranjevati vseh teh informacij. Hvala za pomoč user posted image

_____________________________

Je** se mi za vse in vsakogar.
_____________________________

clock-img

12.09.2006, 14:47

clock-img

dulcinea

pencil-img

4144

IZVIRNO SPOROČILO: biba12

joj, punce k ste pridne.. user posted image

jaz pa nism ravno.. zjutri sem bila pridna, za K sem pa pol pice pojedla.. sva bila glih na terenu, pa se nama je tok zaluštala...user posted image  
sej zdaj bom pa pridna

aja, pa muslije sm kupla-šparove: tkole je na deklaraciji: polnozrnati kosmiči, brez dodanega sladkorja (pšenični kosmiči, rozine, ovseni komiči, rženi kosmiči, ječmenovi kosmiči, lešniki, sončnično seme)-- so ok??



Pice pa ne. Razen če si jo doma narediš iz polnozrnate moke pa samo z zelenjavo in par.mezgo.

Kar se pa tiče muslijev - jst že skoz jem te, edino kak lešnik je vmes žaltav. Bljak.

_____________________________

-----------------------------------------------------------------
Otroci so vredni najboljšega, ker so otroci in iz nobenega drugega razloga. Svoje dostojanstvo in svojo vrednost imajo preprosto zato, ker so.

clock-img

12.09.2006, 14:55

clock-img

dulcinea

pencil-img

4144

Jst pametna? Daj nehaj no. Jst sem v 3 mesecih shujšala samo 5 kg, ki sem jih čez poletje skoraj vse nazaj dobila. Pač nisem šla vsaj na drugo stopnjo ampak sem kar žrla vse od reda. zdaj pa se m alo kontroliram in sem šla spet dol za 2.5 kg. Moj ITM je trenutno 26, kar pomeni, da moram dat dol še 10 kg user posted image . Saj počasi bo.

_____________________________

-----------------------------------------------------------------
Otroci so vredni najboljšega, ker so otroci in iz nobenega drugega razloga. Svoje dostojanstvo in svojo vrednost imajo preprosto zato, ker so.

clock-img

12.09.2006, 15:30

clock-img

dulcinea

pencil-img

4144

No k ste že rekle d naj bi pisale kaj smo jedle, pa bom š jst napisala.

Dns sem za zajtrk pojedla sam en grozd in to velik. Kruha nisem imela pa zato nisem jedla nič drugega. čeprav bi lahko sporbala če je figova marmelada od včeraj sploh dobra.

v službi sem ob 10 pojedla eno jabolko, ob 1 še enega.

Zdajle sem jedla kosilo. ker je bil kuhan samo krompirjev golaž ali pa vampi, sem improvizirala. spekla sem si dva jajčkota na oko pa veliko skledo radiča. pa en čist mali košček mesa je še bil v hladilniku od včeraj. To je to. Za večerjo pa ponavadi pojem kako sadje al pa kak košček sira. Ne vem še, kaj mi bo danes pasalo.

Aja pa še to. Včeraj sem končno sprobala pilates, ki sem ga snela na muli. sem nardila 4 vaje pa so me trbušnjaki tolk boleli, da nisem mogla več. Sem si glih uno poglavje za trebuh izbrala. Moram preštudirat vse vaje, pol pa malo kombinirat.

LP, Dulči

_____________________________

-----------------------------------------------------------------
Otroci so vredni najboljšega, ker so otroci in iz nobenega drugega razloga. Svoje dostojanstvo in svojo vrednost imajo preprosto zato, ker so.

clock-img

12.09.2006, 15:32

clock-img

April

pencil-img

5459

no zdaj pa še meni nekaj povejte user posted image :

v knjigi piše, da po kosilu lahko ješ sir. Kaj pa če imaš za kosilo testenine? A lahko dodaš parmezan.

Jaz sem danes jedla:

z: limona, sok iz korenčka in jabolka,
   mussli z mlekom
k: malo ričeta (samo ješpren in fižol), testenine z merkatorjevim namazom iz soje in pire( je blo kar okusno)
v: puranji zrezki v smetanovi omaki, jogurt z žličko kvasa

malicala sem brezkofeinsko kavo z mlekom in nektarino

Zdaj naj pa prosim še ena dobra duša meni izračuna idealno težo. Velika sem 171 cm.

clock-img

12.09.2006, 15:54

clock-img

al1*

pencil-img

2246

Tule je link za izračun telesne mase:
http://med.over.net/za_bolnike/telesna_masa.htm




_____________________________

lp

clock-img

12.09.2006, 21:48

clock-img

rainbow

pencil-img

2869

Čeeerrr!

Mislim, končno se lahko vsedem za računalnik, zamudila vse zanimive debateuser posted image

kaj še lahko sem pripnem moje kratke izpiske iz knjige Jem, torej hujšam, za tiste nove, če vam kaj pomaga, ta stare profe pa naj mi oprostijo, da kradem prostoruser posted image

Če bo kateri kaj koristilo, jaz imam kratke izpiske iz knjige na hladilnikuuser posted image

ZDRAVO PREHRANJEVANJE PO MONTIGNACOVI METODI
 
Prepovedana živila:
 
Krompir
Izdelki iz bele moke:
-         bel kruh
-         testenine
-         peciva
-         keksi
-         rogljički…
prečiščen riž
korenje
med
koruzni kosmiči
lubenica
sladkor
sladkani kosmiči
čokoladne sladice
mlečna čokolada
sladoled
banane
 
PRIPOROČENA ŽIVILA
 
Polnozrnat kruh, kruh z otrobi
Nerafiniran riž
Nesladkani kosmiči
Ovseni kosmiči
Sveži sadni sok brez sladkorja
Testenine iz črne moke/graham/polnovredne
Mlečni izdelki (iz posnetega mleka, s čim manj maščob)
Čičerika
Leča
Sveže sadje
Marmelade brez sladkorja
Ješprenj
Črna čokolada s 70% kakava
Fruktoza
Soja
Arašidi (neluščeni)
Zelena zelenjava (oz vsa zelenjava)
Šampinjoni
 
 
 
 
 
 
 
 
ZJUTRAJ na tešče
 
-         spijemo sveže iztisnjen sok pomaranče/limone/grenivke
-         pojemo en sadež: kivi, jabolko
 
ZAJTRK 20 minut kasneje:
 

zajtrk z veliko ogljikovimi hidrati



    -         polnozrnat kruh /graham kruh/kruh z otrobi/polnozrnat prepečenec
    -         kosmiči brez sladkorja
    -         sadna marmelada brez sladkorja
    -         posneto mleko
    -         pusta skuta
    -         jogurt
    -         kava brez kofeina
    -         blagi čaj
    -         kompot brez sladkorja
    brez maščob (maslo, margarina) in polnomastnih mlečnih izdelkov
     

    zajtrk iz beljakovin in maščob


      -         umešana jajca
      -         trdo kuhana jajca
      -         jajca na oko
      -         omleta
      -         slanina
      -         hrenovke
      -         domača, kuhana šunka
      -         siri
      -         posneto mleko
      -         kava brez kofeina
      -         čaj
       
      brez kruha!!
       

      zajtrk samo s sadjem


        -         različno sadje
        -         mlečni izdelki iz posnetega mleka
         
        MEDOBROKI
         
        -jabolko, nekaj mandljev, lešnikov ali orehov, košček polnozrnatega kruha, košček sira s čim manj maščob
         
         
         
         
         
         
         
         
        KOSILO
         
        Sestavljeno iz predjedi, glavne jedi, sira ali jogurta kot sladica
         
        Brez kruha!!!
         
        a)   predjed
        -         surova zelenjava (paradoižnik, kumare, šampinjoni, stročji fižol, por, zelje, cvetača, brokoli, artičoke, kisle kumarice, redkvice
        -         vse vrste zelene solate
        -         začinjena s prelivom (sol, poper, vinski kis, olivno olje)
        -         ribe
        -         mesnine
        -         jajca
         
        b)   glavna jed
         
        -         meso (perutnina, goveje, svinjina redko)
        -         ribe
        -         priloge (zelenjava, dušena, kuhana na sopari)
         
         
        VEČERJA
         
        Mora biti najlažji obrok dneva in popolnima brez maščobe
         
        -         zelenjavna juha kot predjed
        -         priporočena leča, grah, fižol
        -         testenine z zelenjavo
        -         ali samo sadje z jogurtom
        -         ali žitarice  z jogurtom/skuto

        aja, pozdravljena mimika1; kako ti gre? Veš kaj, jaz sem na začetku tudi mimo vstrelila, po enem tednu pa mi je šlo dosti bolje. Zgornje izpiske imam na hladilniku če mi ni kaj jasno in pogledam. Tudi jaz priporočam žlahtno čokolado, pa morda vseeno ne zvečer, ampak dopoldan.
         
        Biba12; solata je ok, zrezki tudi; jaz ponavadi v omako z zrezki dam pol deci smetane za kuhanje pa deci vode. Čisto v redu.
         
        S testeninami pa res lahko narediš dosti zelenjave; bučke so fajn, paradižnik itak, melancani, gobice, jaz sem danes naredila omako z grahom in bučkami, pa malo smetane za kuhanje zraven, fajn začiniš, celo moj mož, ki ne bi prej tega za nič na svetu jedel, je rekel, da je superuser posted image user posted image user posted image  in pojedel dvojno porcijo, kar seveda ne bi smeluser posted image
         
        Tanikaa, hvala za pohvalouser posted image ; seveda je počasno hujšanje dosti boljše kot hitro, zato pa je ta Montignac tak fajn, da je potem 2.stopnja, da se ne zrediš nazaj. Seveda se je treba kar kontrolirat. meni je sicer šlo dosti hitreje dol, po moje je telo doživelo šok, ko ni bilo več čokoladic, nutele in drugih skritih in manj skritih sladkorčkovuser posted image  ki sem jih prej dnevno konzumirala.
         
        Glede večerje, Montignac predlaga nekje do 3krat tedensko večerjo z ogljikovimi hidrati ala čičerika in lečauser posted image ; jaz edino kar včasih naredim so ovseni kosmiči z mlekom, če sem imela beljakovinsko kosilo, drugače pa ne. Evo, danes smo jedli testenine za kosilo , za večerjo pa skuto z jogurtom.
         
        Ok, vas kasneje čekiram, če bo še katera tu

        _____________________________

        lp, rainbow

        Life's what's important. Walking, houses, family. Birth and pain and joy. Katharine Hephburn

        clock-img

        13.09.2006, 07:40

        clock-img

        tanikaa

        pencil-img

        8637

        Evo jaz sem glih zdaj opravila zajtrk. 2 kosa kruha z marmelado in 2 dcl mleka. Čez dve, tri ure bom zbasala 2 jabolki. Potem imam sabo v službo vzete testenine, na katere bom narezala kumare (kisle), paradižnik in dodala malo tatarske omake. Kaj pa bo za večerjo pa še ne vem. Včeraj sem pojedla 2 trdo kuhani jajčki z dvema rezinama sira, pa kisle kumare. Sem bila jezna na mojega dragega (saj sem še itak) pa nisem kuhala večerje user posted image .

        _____________________________

        Je** se mi za vse in vsakogar.
        _____________________________

        clock-img

        13.09.2006, 08:20

        clock-img

        Mimika1

        pencil-img

        40

        Evo mene danes zjutraj.  Najprej je bil na vrsti 1 kivi. Za zajtrk sem pojedla skodelo muslijev z jogurtom in to bo za nekaj dni dovolj. 1/2 litra jogurta sem imela za 3x in 3 dni zapored muslije jest je čist dost. Danes spečem polnozrnat kruh in ga jutri zjutraj pomljaskam z marmelado. Komaj čakam. V službi sem spila user posted image z mlekom (a ni rekel Montignac, da je to strup?), kasneje bom pojedla jabolko ali dve, za kosilo pa še iščem ideje.

        Ali je možno, da imam danes 60 dag več kot včeraj????????? Damn! user posted image user posted image

        clock-img

        13.09.2006, 08:29

        clock-img

        al1*

        pencil-img

        2246

        Hej, punce!

        Vidim, da ste vse pridne. Jaz tudi ravnokar zajtrkujem - kruh z skuto. Za kosilo bo pica z zelenjavo, grem potem delat testo. Popoldan sem v službi in bom za malico kakšen jogurt, za večerjo pa še ne vem.

        Glede teže: meni tudi teža zelo niha. Zjutraj je visoka, če prejšnji dan jem kaj slanega: čevapčiči, slani siri....


        _____________________________

        lp

        clock-img

        13.09.2006, 09:11

        clock-img

        tanikaa

        pencil-img

        8637

        IZVIRNO SPOROČILO: Mimika1


        Ali je možno, da imam danes 60 dag več kot včeraj????????? Damn! user posted image user posted image




        Ja, je možno. Če imam jaz tja po 15 uri kakšen močen obrok se mi ful pozna. Zato pa si jaz konkretno hrano nesem v službo za "malico", tako da ko pridem domov jem samo beljakovisko hrano. In poglej spodaj datume in kile, pa ti bo jasno. -0,6 kg user posted image . Takoj ko se bom pa tega pregrešila, pa bo zopet poskočilo. Saj tak hitro itak kg ne bodo šli dol. To je samo na začetku. Mogoče se mi bo jutri še kaj bolj poznalo, potem bo pa čedalje težje. Ampak v glavnem da bo. Držte se punce. MORA NAM RATAT. user posted image

        _____________________________

        Je** se mi za vse in vsakogar.
        _____________________________

        clock-img

        13.09.2006, 09:59

        clock-img

        April

        pencil-img

        5459

        Za zajtrk grozdni sok, grozje, polnozrnat kruh, sojin namaz, 1 dcl mleka.
        Kosilo bo piščanec z zelenjavno omako.
        Večerja pa testenine s pestom.
        Jogurt z žličko pivskega kvasa ( če ne bom prej bruhalauser posted image ).

        Včeraj me je ena hudona obsedlauser posted image , pa sem za večerjo zmazala še eno milko z lešniki. Taki občasni prekrški me ne bodo spravili s tira, važno je, da se v osnovi zdravo prehranjujem. Prej sem namreč cel dan jedla skoraj samo sladkiše.

        Do cilja: ŠE - 7.5 kg




        clock-img

        13.09.2006, 10:45

        clock-img

        Anonimen

        moj jedilnik:

        Z: sok, 2 jajčki, mal salame in sira.. (tud brez kruha gre) in bela kava.
        K: najbrž solata s tuno, jajčko in jogurtnim prelivom
        ali pa špageti s bučkami in kislo smetano..

        GRAHAM špageti so ok, ne?? vidla sem, da ene jeste pirine špagete ali neki tazga.. kaj hudiča je to??

        aja pa še to: glede čokolade.. kako je s tem??

        clock-img

        13.09.2006, 10:57

        clock-img

        al1*

        pencil-img

        2246

        Biba12 čokolado lahko samo tisto, ki ima več kot 70% kakava  - torej črno in to tu pa tam kakšen košček. Pira je sorodnica pšenice, v trgovinah prodajajo tudi pirino moko, pa tudi testenine iz pire: jaz kupim ali mlinotestove široke rezance ali pa kupim v trgovini z zdravo prehrano (ampak tiste so drageeee!user posted image ).

        _____________________________

        lp

        clock-img

        13.09.2006, 11:47

        clock-img

        tanikaa

        pencil-img

        8637

        Nisem več mogla zdržati pa sem glih zdaj popapcala špagetke z kislimi kumarami in paradižnikom. In seveda nisem šparala z tatarsko omako. Sranje. Če pa da tak dober okus sicer pustim špagetkom user posted image

        _____________________________

        Je** se mi za vse in vsakogar.
        _____________________________

        clock-img

        13.09.2006, 11:51

        clock-img

        rainbow

        pencil-img

        2869

        Čao montinjačke!

        jaz pa vam zdaj najraje ne bi povedala, ampak vam bom, da se trenutno pregrešujem z Milkinisiuser posted image user posted image user posted image , total sem zdelana, bila v mestu; pa saj ne bom več. Evo, konec;

        Jaz pa delam za kosilo ohrovtovo juho, goveje zrezke, priloga stročji fižol in solata.
        Lepo bodite, grem pucatuser posted image user posted image user posted image user posted image

        _____________________________

        lp, rainbow

        Life's what's important. Walking, houses, family. Birth and pain and joy. Katharine Hephburn

        clock-img

        13.09.2006, 12:45

        clock-img

        Anonimen

        jaz pa trenutno malicam..  sadni jogurt z muslimi, ki niso nič kaj dobri. -še sreč se vmes najde kak lešnik in rozina...user posted image

        aja, drugače vem, da ne bi smela sadnega jogurta.. sam že tko glih ne maram jogurtov, da bi pa še navadnega jedla..user posted image   sej mam jogobelo light..user posted image

        a čist navadna jedilna čokolada je tud dobra??? ker če si bom šla uno kupt s kakavom, bo zihr kr dobra,.. in ne bo sam košček... jedilna, k je pa bolj user posted image , bo pa dost košček..user posted image

        clock-img

        13.09.2006, 13:04

        clock-img

        tanikaa

        pencil-img

        8637

        IZVIRNO SPOROČILO: biba12



        aja, drugače vem, da ne bi smela sadnega jogurta.. sam že tko glih ne maram jogurtov, da bi pa še navadnega jedla..user posted image   sej mam jogobelo light..user posted image




        Ta light je larifari.Na žalost,.

        _____________________________

        Je** se mi za vse in vsakogar.
        _____________________________

        clock-img

        13.09.2006, 13:14

        clock-img

        katis

        pencil-img

        975

        Ej,

        punce pridne steuser posted image ...vedno preberem tudi vse, kar se pri vas dogaja, ker sem nekoč mal po Atkinsonu hujšala (še bolj ostro zavračanja OH...)

        no ja, sem ravno zasledila, da bi ena rada špagete s pestomuser posted image user posted image . Men so tud dobri, sam jaz ga ne bi dala na špagete, ker je v pestu parmezan (jaz ga ravno zato ne jem na svoj OH, ker sem sedaj na ločevalni). No ja, nisem čist ziher, da smete mešat OH pa beljakovine... sam tko, v premislek...da ne bi bila katera huda name, k se vam mal na forum vmešavam user posted image

        Lep dan in bodite tako pridne še naprej user posted image

        _____________________________

        19.07.2007 je na svet pokukal naš Bor ...
        23.10.2010 pričakujemo še enega fantka

        clock-img

        13.09.2006, 13:21

        clock-img

        Mimika1

        pencil-img

        40

        IZVIRNO SPOROČILO: biba12

        aja, drugače vem, da ne bi smela sadnega jogurta.. sam že tko glih ne maram jogurtov, da bi pa še navadnega jedla..user posted image   sej mam jogobelo light..user posted image

        a čist navadna jedilna čokolada je tud dobra??? ker če si bom šla uno kupt s kakavom, bo zihr kr dobra,.. in ne bo sam košček... jedilna, k je pa bolj user posted image , bo pa dost košček..user posted image



        Jaz pa imam strašno rada Topfen skutke. Tista s stracatelo ali vanilijo so user posted image user posted image user posted image .  Imajo vsega čuda noter ampak že tako jih ne smem zdaj jest, ne?

        Jedilna čokolada mislim, da ni prava. Ravno včeraj so se mi učke svetle, ko sem jo našla doma in videla, da vsebuje cca 30% čokolade (vsaj mislim, da sem prav videla). Tisto s 70 ali več % čokolade pa boš težko pojedla kaj več. Še jaz imam probleme, pa sem pravi čokoholik!

        clock-img

        13.09.2006, 13:49

        clock-img

        rainbow

        pencil-img

        2869

        en enkrat na hitro preden šibam daljeuser posted image

        za prave čokoholike kot sem naprimer jaz se da tudi 70%na pojest več kot en košček. tak da ni ovir, seved apa se človek mora kontrolirat (tak kot jaz prejuser posted image )

        Mimika1, topfen skutke pa res ne pridejo v poštev, hihi; z jogurtom lahko ješ jagodičevje, torej jagode, maline, morda celo borovnice?, ker ne zavrejo v želodcu; tak da sem si jaz v navadni jogurt s skuto dala malo kake domače marmelade iz malin ali kaj takega/domačega soka, tolko da je imelo nek okus; saj s časoma se navadiš.

        katis, sploh v redu, da poveš še tvoje izkušnjeuser posted image ; čeprav sem si pa jaz na testenine vseeno dala malo parmezana, kaj pa me bruser posted image , če pa mi je brez zanič.

        zdaj pa res, see ya zvečer

        _____________________________

        lp, rainbow

        Life's what's important. Walking, houses, family. Birth and pain and joy. Katharine Hephburn

        clock-img

        13.09.2006, 16:14

        clock-img

        Anonimen

        evo, kosilo sem že popapcala.. in sicer ni bila solata s tuno, ampak hrenovka, zraven pa solata, jajčka, česen in jogurtni preliv..-brez kruha!!!user posted image

        clock-img

        13.09.2006, 16:41

        clock-img

        Sita

        pencil-img

        926

        Samo jajčka imajo mnogo več kalorij kot kruh. To so nam povedali v šoli hujšanja. Naredili so analizo rumenjaka - zelo kaloričen in veliko prispeva k holesterolu. Nočem pokvariti komu apetita. Samo v vednost.

        _____________________________

        Ljubi svojega moža kot Boga in ti mož, svojo ženo kot Boginjo. Pri tem ni žrtev in nič nam ni težko.

        clock-img

        13.09.2006, 16:42

        clock-img

        Sita

        pencil-img

        926

        Aja, pa hrenovke tudi niso zdrave in redijo ...

        _____________________________

        Ljubi svojega moža kot Boga in ti mož, svojo ženo kot Boginjo. Pri tem ni žrtev in nič nam ni težko.

        clock-img

        13.09.2006, 16:49

        clock-img

        dulcinea

        pencil-img

        4144

        Alo. D še jst napišem današnji jedilnik.

        Zajtrk: Grozdje, kasneje kos polnozrnatega kruha s figovo marmelado (nardila včeraj, ma ni bugvekaj, boljše so kupljene)
        Malica: Jabolko
        Kosilo: Golaž (brez mokce) + skleda radiča z jajčko
        Večerja pa še ne vem kaj bo. Mogoče kak košček sira

        Pol me pa zanima, ve k ste kuharce... če dns zvečer zamesim testo iz polnozrnate moke pa nardim pizzo z zelenjavo... a to lahko pustim do jutr do treh  pa pol spečem, al morm dns spečt pa jutr sam pogret??? K grem zdele zamesit kruh pa bom še mal za pizzo pustila... Saj bi jutr nardila, sam jst sm lačna ku volk k pridem s službe.

        _____________________________

        -----------------------------------------------------------------
        Otroci so vredni najboljšega, ker so otroci in iz nobenega drugega razloga. Svoje dostojanstvo in svojo vrednost imajo preprosto zato, ker so.

        Zadnji članki

        article-img

        DARILNI PAKETI

        article-img

        Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

        Klikni in izberi svoj darilni paket!

        Darilni paketi - Prijava Nosečka
        Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
        Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
        Darilni
        Darilni paketi - Želiva si otroka
        Darilni paketi - Ženska sem