cookie-img

Spletno mesto uporablja piškotke

za zagotavljanje spletne storitve, analizo uporabe, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotov ne bi mogli nuditi. Z nadaljnjo uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.

writing-img

RE: Montignac

  
clock-img

11.09.2006, 19:01

clock-img

Anonimen

aja, pa še to.. mislim, da bi bilo dobro, če se mal popravljamo-npr. če ima katera "napačen" jedilnik... ker sama se še vedno ful lovim....

clock-img

11.09.2006, 19:40

clock-img

dulcinea

pencil-img

4144

Kaj bom jedla? saj zajstrk mi nekako uspeva. Če ne drugega pojem kak sadež čez kakih deset minut pa kos kruha z marmelado BS.
Za kosilo je pa tko tko. Ponavadi pojem kaj od mesa (če je pečen ali kuhan) pa solatko. pa juhico brez vsega pijem. Bo treba res še kake ribice kdaj spečt al pa kaj podobnega.


BTW: dns sm probala kuhat marmelado iz fig. Dala sem pa not en gel fix ki pomaga strjevat pa četrt kile sadnega sladkorja. aja pa tri kile fig. Bomo vidli kaj bo iz tega. Zdaj se hladi v kozarčkih.

biba12 res lepo da me vzpodbujaš. Taka sem bla jst par mescev nazaj. Upam, da me prepričaš-

_____________________________

-----------------------------------------------------------------
Otroci so vredni najboljšega, ker so otroci in iz nobenega drugega razloga. Svoje dostojanstvo in svojo vrednost imajo preprosto zato, ker so.

clock-img

11.09.2006, 20:28

clock-img

al1*

pencil-img

2246

Hej!


Moji jedilniki so tudi bolj ali manj enolični: zajtrk sadje, pol čez 10-15 minut pa ali kruh z marmelado ali pa, če imam več časa ovseni kosmiči kuhani v mleku in maline, vsake toliko si privoščim kakšeno pecivo iz polnozrnate moke.

Kosila: meso + zelenjava, danes sem naredila polnozrnate testenine z zelenjavno omakco in zeleno solato, jutri pa bom piščančje meso z jajčko in šampinjoni. Včasih naredim pico z zelenjavo, kakšne puranje čevapčiče, tudi burek iz puste skute in vlečenega testa iz polnozrnate moke sem že delala.
Za večerjo pogosto jem mešano solato z mocarelo in tuno ali pa jogurt in sir ali pa kašne hrenovke. Včasih se pa seveda pregrešim z kakšnim sladoledomuser posted image


_____________________________

lp

clock-img

11.09.2006, 21:54

clock-img

rainbow

pencil-img

2869

čer!

glej, glej, klepetavkeuser posted image , jaz pa sem imela za vikend čas, pa nobene od nikoder.

Tinkaa, najprej tebi: v bistvu je malo več kot mesec, sem pa na začetku hujšanja imela skoraj 76 kg, ITM torej 26, zdaj pa po tehtanju v soboto 70,5, ITM 24,3. Šlo mi je pa hitro dol, ko sem ful fizično delala nekaj dni. Tako da s redno telovadbo gre hitreje po moje. Ali pa tudi ne, kaj pa vem. Zdaj ne telovadim nič, razen da pedinam moji user posted image , in v službi je kar nekaj stopnic, pa še sedim bolj malo.

Glede receptov: iz te knjige se mi zdijo vsi nekam zakomplicirani, čeprav ok, če imaš čas in voljo.
In kaj sem jaz kuhala te dneve???
- svinjske zrezke (po dolgem času) kot zvitke s sirom in zeleno papriko (v omakci zelo malo smetane za kuhanje), priloga cvetača, zelena solata; večkrat naredim tudi puranje zvitke z mocarelo+špinača
- juha, pečen piščanec, priloga kuhan brokoli+solata
-puranji zrezki z gobicami v omaki
- ribe(ostriž, škarpina, list, pes-fileji) kar popečem na olivnem olju
- jajčna omleta s sirom/šampinjoni

v glavnem, gurmanskih zadev ne izvajam, morda čez leto ali dveuser posted image user posted image , ko bo dopuščal čas.

Jaz pa sem danes najbolj vesela, ker sem si lahko v Street One kupila dve majici, v številkah 40 user posted image user posted image user posted image , ki jih na začetku poletja ne bi spravila gor!
Ful mi je bilo fajn!!!!!

-
-

_____________________________

lp, rainbow

Life's what's important. Walking, houses, family. Birth and pain and joy. Katharine Hephburn

clock-img

12.09.2006, 07:32

clock-img

tanikaa

pencil-img

8637

Ok punce, danes sem pa začela tudi jaz. In to čisto zares. user posted image  No, upam vsaj. Kot prvo sem se zjutraj stehtala...in normalno...včeraj sem jedla kot user posted image  in temu primeren je tudi jutranji rezultat. Torej imam 69,1 kg user posted image . Se pravi da imam BMI 22,07 user posted image . No zjutraj sem spila sok ene grenivke. Ker zjutraj takoj ne morem jesti, bom čez kako urico pojedla dva kruha z marmelado BS in zraven bom popila 2 dcl mleka. Za malico bosta 2 majhni jabolki. Za kosilo (tam nekje okrog 13.00) bom pojedla testenine-seveda pirine, z bučkino omakico. Za popoldansko malico bo sadje-verjetno zopet jabolko, za večerjo pa zelena solata z jajčko.

Meni se zdi, da človek lahko pri tej dieti ful je, tako da me je res strah, da ne bo gratalo.user posted image  No, bom vztrajala in bomo videli. Sicer pa si ne morem kaj, da ne se ne bi vsako jutro stehtala.

Zdaj pa punce, dajte se tudi ve zraven spravit. Skupaj bomo močnejše.

Samo še za omakico hočem napisati recept, pa želim vaše mnenje, ker ne vem če je ok. Na kapljici olja sem prepražila 3 majne bučke narezane na kolobarčke. Dodala sem 3 žlice mezge in pol kozarca smetane. Upam, da nisem grešila. user posted image

_____________________________

Je** se mi za vse in vsakogar.
_____________________________

clock-img

12.09.2006, 07:35

clock-img

tanikaa

pencil-img

8637

IZVIRNO SPOROČILO: rainbow

čer!

glej, glej, klepetavkeuser posted image , jaz pa sem imela za vikend čas, pa nobene od nikoder.

Tinkaa, najprej tebi: v bistvu je malo več kot mesec, sem pa na začetku hujšanja imela skoraj 76 kg, ITM torej 26, zdaj pa po tehtanju v soboto 70,5, ITM 24,3. Šlo mi je pa hitro dol, ko sem ful fizično delala nekaj dni. Tako da s redno telovadbo gre hitreje po moje. Ali pa tudi ne, kaj pa vem. Zdaj ne telovadim nič, razen da pedinam moji user posted image , in v službi je kar nekaj stopnic, pa še sedim bolj malo.
 
Kakorkoli, glavno je da ti je uspelo in za to ti čestitam. Jaz se k telovadbi res ne morem zraven spraviti. Na žalost sem res prava lenoba tak da si grem včasih kar sama sebi na živce. Četitam ti še enkrat.


Glede receptov: iz te knjige se mi zdijo vsi nekam zakomplicirani, čeprav ok, če imaš čas in voljo.
In kaj sem jaz kuhala te dneve???
- svinjske zrezke (po dolgem času) kot zvitke s sirom in zeleno papriko (v omakci zelo malo smetane za kuhanje), priloga cvetača, zelena solata; večkrat naredim tudi puranje zvitke z mocarelo+špinača
- juha, pečen piščanec, priloga kuhan brokoli+solata
-puranji zrezki z gobicami v omaki
- ribe(ostriž, škarpina, list, pes-fileji) kar popečem na olivnem olju
- jajčna omleta s sirom/šampinjoni

v glavnem, gurmanskih zadev ne izvajam, morda čez leto ali dveuser posted image user posted image , ko bo dopuščal čas.

Jaz pa sem danes najbolj vesela, ker sem si lahko v Street One kupila dve majici, v številkah 40 user posted image user posted image user posted image , ki jih na začetku poletja ne bi spravila gor!
Ful mi je bilo fajn!!!!!


IN TUDI TU TI ČESTITAM user posted image user posted image  SAMO TAKO NAPREJ. UPAM, DA BOM TUDI JAZ LAHKO ČEZ MESEC DNI NAPISALA DA MI JE USPELO.
-
-



_____________________________

Je** se mi za vse in vsakogar.
_____________________________

clock-img

12.09.2006, 08:24

clock-img

tanikaa

pencil-img

8637

Ojej, nobene ni na spregled
user posted image . Očitno vse lepo pridno telovadijo. Vsaj nekdo. user posted image



_____________________________

Je** se mi za vse in vsakogar.
_____________________________

clock-img

12.09.2006, 08:28

clock-img

Mimika1

pencil-img

40

Punceeeee!!! Čisto nova sem tukaj gor in bi se vam zelo rada pridružila. Sposojeno imam knjigo z jedilniki, ampak se mi zdijo včasih tako komplicirani in je treba kar dosti časa, da se skuha eno kosilo. Jaz bi manj komplicirala, saj lahko ne?

Moje mere: 168 cm in 80,4 kg user posted image .  Koliko je moj ITM?

Včeraj, na črni 11. september, sem začela in bila 95% pridna user posted image :

Z: polnozrnati musliji z oreški in rozinami + 1,6 jogurt (zmešam in pustim stat približno 10 minut)
M: pest arašidov (tistih za oluščit, pojest pa je treba baje tudi tisto rjavo ovojnico) + nescaffe z mlekom=temu se težkoooo uprem.
K: popečen puranji zrezek + mešana solata (kumare, paprika, feta)
M: ni bilo časa
V: 2 jajci na oko + dve rezini šunke (nepečeni)

Predno sem šla ob 22h spat sem mogla snet še 2 jaffa piškota user posted image .

Moj cilj do Novega leta je - 15 kg.

Ok, zdaj pa prosim če poveste ali sem ga kje usrala?

clock-img

12.09.2006, 09:06

clock-img

tanikaa

pencil-img

8637

Mimika1, tvoj BMI je 28,51. Idealna teža zate pa je 59 kg. Na prejšnji strani si lahko pogledaš v mojem postu, kako si razvrščena v tem BMI. Če se prav spomnim gre pri tebi za preveliko telesno težo. Tam imaš tudi formulo, po kateri si to lahko izračunaš.

Sicer pa dobrodošla na RR-u in uspešno hujšanje z nami. user posted image

_____________________________

Je** se mi za vse in vsakogar.
_____________________________

clock-img

12.09.2006, 09:08

clock-img

tanikaa

pencil-img

8637

IZVIRNO SPOROČILO: Mimika1



Ok, zdaj pa prosim če poveste ali sem ga kje usrala?





Tega ti pa ne bi vedela povedat, ker sama nimam te knjige z recepti in se tudi sama še učim. Računam na pomoč "starih" mačk user posted image

_____________________________

Je** se mi za vse in vsakogar.
_____________________________

clock-img

12.09.2006, 09:15

clock-img

Anonimen

evo, še jaz.. morm rečt da ste ful pridne!!!!!!!!!!! user posted image     user posted image     user posted image

Z: sok, kos kruha in marmelada.
K: še ne vem.. mogoče solata s tuno, jajčko in jogurtnim prelivom -- ALI LAHKO??
 
drugače pa prosim za kakšne recepte za špagete.. vedno jih jem s tuno ali pa bolognese.. zato res nimam idej..

pa še to: ali npr. lahko jem zrezke s sirom in omako iz kisle smetane?? pa npr. za zajtrk: jajčke s salamo in sirom-brez kruha?

ok, babnice, držte se!!!!

clock-img

12.09.2006, 09:23

clock-img

tanikaa

pencil-img

8637

IZVIRNO SPOROČILO: biba12


 
drugače pa prosim za kakšne recepte za špagete.. vedno jih jem s tuno ali pa bolognese.. zato res nimam idej..




Poglej post ali dva gor. Tam sem napisala moj recept z bučkami. Upam da je dopustno to papcati. Malo me moti tista smetana, samo sem recepte za nazaj zasledila, da se punce poslužujejo te dobrote.

_____________________________

Je** se mi za vse in vsakogar.
_____________________________

clock-img

12.09.2006, 10:11

clock-img

tanikaa

pencil-img

8637

Zdaj ko bi jo pa tako nujno rabile pa je ni od nikoder. Dulcinee mislim. user posted image

_____________________________

Je** se mi za vse in vsakogar.
_____________________________

clock-img

12.09.2006, 12:36

clock-img

Anonimen


JOj, punce, tista 90-dnevna ločevalna dieta je pa zame tumač! Non stop sem lačna...bolš da kr takoj neham kot da se mučim 3 mesece rezultat bo pa "bumerang efekt"....Res, kilce šibajo dol kot zmešane - 2,5 kg v 10 dneh. To je preveč in nezdravo. Rezultat bi bil katastrofalen...
V glavnem. Prisegam na Montignacovo metodo. Še vedno. Lepo počasi in z zagotovostjo gredo kilogramčki dol (tam do 0,5 kg na teden)
To je super dieta, če pa še telovadiš zraven je cilj zagotovljen. Brez "bumeranga".
"Prevzela" bom samo sadni dan - enkrat na teden in na polno luno vodni dan. Vse ostalo: Montignac.

Srečno!

clock-img

12.09.2006, 12:50

clock-img

tanikaa

pencil-img

8637

IZVIRNO SPOROČILO: caffee


gredo kilogramčki dol (tam do 0,5 kg na teden)

Srečno!






Samouser posted image user posted image user posted image Saj se hecaš, a neuser posted image

_____________________________

Je** se mi za vse in vsakogar.
_____________________________

clock-img

12.09.2006, 13:11

clock-img

Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: tanikaa

IZVIRNO SPOROČILO: caffee


gredo kilogramčki dol (tam do 0,5 kg na teden)

Srečno!






Samouser posted image user posted image user posted image Saj se hecaš, a neuser posted image





Za tiste, ki imajo ITM nad 25 je priporočljivo in zdravo hujšanje tam do 1 kg na teden, za tiste, ki imamo ITM v mejah normale (20-25) pa 0,5 kg na teden. To je edino zagotovilo, da ne pride do "bumerang efekta" (da po koncu hujšanja v enakem obdobju ne dobiš nazaj 2x toliko kilogramov!).

Kot bi rekla moja kolegica "Easy came, easy goes". Tako hitro kot kilograme izgubiš, tako hitro (če ne še hitreje) se vrnejo.


< Sporočilo je popravil caffee -- 12.9.2006 13:12:36 >

clock-img

12.09.2006, 13:18

clock-img

dulcinea

pencil-img

4144

IZVIRNO SPOROČILO: tanikaa

Zdaj ko bi jo pa tako nujno rabile pa je ni od nikoder. Dulcinee mislim. user posted image



Saj sem tle. Kaj te zanima Tanikaa? Saj jst tud nism noben strokovnjak.

Aja Mimika1, vsrala si ga ker nisi pred zatrkom uživala vitaminov (sok enega sadja). Jaz drugače sam eno sadje pojem.
Aja pa zvečer z Jaffa piškotki. Kupi si 70% čokolado brez sladkorja (npr: gorenjkino).


_____________________________

-----------------------------------------------------------------
Otroci so vredni najboljšega, ker so otroci in iz nobenega drugega razloga. Svoje dostojanstvo in svojo vrednost imajo preprosto zato, ker so.

clock-img

12.09.2006, 13:35

clock-img

Mimika1

pencil-img

40

Jooooj, pozabila napisat. Sem bila pridna in takoj zjutraj pojedla kivi, 15 minut kasneje pa ostalo...
70% čokolada bo še danes pri meni doma, hvala za idejo. Jaffa pa so pač bili tam, pa jih drugače sploh ne jem tako rada ampak včeraj nisem NIČ čokoladnega dala v usta... To je cel rekord! user posted image user posted image user posted image

Nekaj me zanima: če jem za kosilo meso+zelenjava ali je priporočljivo tudi za večerjo nekaj mesnega (npr. hrenovka - ali jo sploh lahko?) ali je čisto vseeno in lahko npr. jajčno omleto???

clock-img

12.09.2006, 13:40

clock-img

tanikaa

pencil-img

8637

Dulcinea, končno user posted image  Upam, da bom na svojo smrt tudi tako dolgo čakala kot nate user posted image  Ja zanima me, če sem si tiste bučke za špagetke dobro nardila?  Pa celotni jedilnik za danes. Sicer sem komaj v službi opazila, da sem pozabila doma jabolke, tako da z malice ni bilo nič. Sem si pa zato razdelila šagete na dva dela.

Za jutri pa si bom verjetno naredila špagete s hladno zelenjavo (kumare, paradajz, paprika) Samo ne vem, kaj lahko čez polijem. Verjetno bučnega olja ne? Pa tak je dober. Kaj pa jogurt? Bi jogurt bil ok?

caffe, jaz bi rada shujšala 1 kg na teden, čeprav imam 22,07.

_____________________________

Je** se mi za vse in vsakogar.
_____________________________

clock-img

12.09.2006, 13:42

clock-img

tanikaa

pencil-img

8637

Še to sem pozabila vprašat. Zjutraj sem ob 7-ih spila sok ene grenivke, ker pa zjutraj tja do 8 ure ne morem jesti, sem jedla komaj takrat. Verjetno to ni problem, da je tak velik razmik. Po moje je problem samo, če ješ prej kot pa mine 15 minut. No, upam vsaj.

_____________________________

Je** se mi za vse in vsakogar.
_____________________________

clock-img

12.09.2006, 13:43

clock-img

al1*

pencil-img

2246

Ne glede kaj ješ za kosilo, za večerjo se priporoča nekaj beljakovinskega: meso, sir ali jajca. Jaz hrenovke jem - kupim piščančje ali puranje.

Čokolada pa je zame Gorenjka zakon - najraje ima z pomarančami.




_____________________________

lp

clock-img

12.09.2006, 13:50

clock-img

Mimika1

pencil-img

40

Nekaj beljakovinskega! Ok! Super! Tole si bom zapomnila.

clock-img

12.09.2006, 14:11

clock-img

Anonimen

joj, punce k ste pridne.. user posted image

jaz pa nism ravno.. zjutri sem bila pridna, za K sem pa pol pice pojedla.. sva bila glih na terenu, pa se nama je tok zaluštala...user posted image  
sej zdaj bom pa pridna

aja, pa muslije sm kupla-šparove: tkole je na deklaraciji: polnozrnati kosmiči, brez dodanega sladkorja (pšenični kosmiči, rozine, ovseni komiči, rženi kosmiči, ječmenovi kosmiči, lešniki, sončnično seme)-- so ok??

clock-img

12.09.2006, 14:23

clock-img

Mimika1

pencil-img

40

IZVIRNO SPOROČILO: biba12

aja, pa muslije sm kupla-šparove: tkole je na deklaraciji: polnozrnati kosmiči, brez dodanega sladkorja (pšenični kosmiči, rozine, ovseni komiči, rženi kosmiči, ječmenovi kosmiči, lešniki, sončnično seme)-- so ok??



Jaz sem tudi take kupila ampak mislim, da rozine ne smejo bit noter? Jaz jih sicer ne maram, ampak jih je tako malo, da so kar okusne user posted image

clock-img

12.09.2006, 14:38

clock-img

dulcinea

pencil-img

4144

IZVIRNO SPOROČILO: tanikaa

Dulcinea, končno user posted image  Upam, da bom na svojo smrt tudi tako dolgo čakala kot nate user posted image  Ja zanima me, če sem si tiste bučke za špagetke dobro nardila?  Pa celotni jedilnik za danes. Sicer sem komaj v službi opazila, da sem pozabila doma jabolke, tako da z malice ni bilo nič. Sem si pa zato razdelila šagete na dva dela.

Za jutri pa si bom verjetno naredila špagete s hladno zelenjavo (kumare, paradajz, paprika) Samo ne vem, kaj lahko čez polijem. Verjetno bučnega olja ne? Pa tak je dober. Kaj pa jogurt? Bi jogurt bil ok?



Kako naj pa jst vse vem? Men se zdi ok tista omaka z bučkami. Samo olje uporabljaj olivno in ne navadnega.
Čez špagete pa ne beljekovin (npr: jogurta). Mende d lahko daš malo majoneze. Pejd prebrat v knjigo, saj sem ti jo poslala a ne?

_____________________________

-----------------------------------------------------------------
Otroci so vredni najboljšega, ker so otroci in iz nobenega drugega razloga. Svoje dostojanstvo in svojo vrednost imajo preprosto zato, ker so.

Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem