cookie-img

Spletno mesto uporablja piškotke

za zagotavljanje spletne storitve, analizo uporabe, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotov ne bi mogli nuditi. Z nadaljnjo uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.

writing-img

RE: Montignac

  
clock-img

23.05.2006, 13:36

clock-img

žiža

pencil-img

1361

ojla
jaz sem vas tud čisto po naklučju odkrila. sama sicer ne hujšam po montiju. Sem pa samo kuharica za enega monti jedc. user posted image
Ma ste ful pridne si bom en dan čas uzela da mal preberm telih 13 strani user posted image
pa da še kakšen naš recept pritaknem. Midva drugače jeva povsem obično dovoljeno hrano, le da uporabljava namesto bele moko pirino ali sojino, Moj redno zjutraj na tešče pije en zvarek iz kvasa, jabolčnega soka in vode, poje sadje in čez ene 15 minut še zajtrk. Ne je nič krompirja, olja, belega sladkorja, čistega belega riža... Tako se prehranjuje od jeseni in pravi, da mu poleg nekaj kg - dobro dene pri počutju. user posted image  Jaz sem se pa tud že navadila teh okusov . Pri nas tud tamala je polnozrnata živila, rjav riž... in jih ima prav rada user posted image
Držte se punce user posted image  pa se še kaj oglasim, ko bom recepte skup spravila. Imam jedilnik za ene 14 dni.
lp

clock-img

23.05.2006, 15:15

clock-img

Dadi

pencil-img

2007

O fajn žiža...kašen recept bo prav prišel.

_____________________________

May you be strainghtened by yesterday¨s rain, walk straight in tommorow¨s wind and cherish each moment of the sun today.

clock-img

23.05.2006, 15:51

clock-img

dulcinea

pencil-img

4144

Žiža, ti si zlata, če res daš kak recept sem gor. 

_____________________________

-----------------------------------------------------------------
Otroci so vredni najboljšega, ker so otroci in iz nobenega drugega razloga. Svoje dostojanstvo in svojo vrednost imajo preprosto zato, ker so.

clock-img

23.05.2006, 15:58

clock-img

dulcinea

pencil-img

4144

IZVIRNO SPOROČILO: Dadi

O Dulci dej mi motivacijo jematuser posted image ...user posted image  Ah sej bo, če ne prec pa pol. Boš vidla tebi bodo pa en dam samo vse odplaknile kdo ve kam.



Dadi, sploh ne. Saj ena (sm pozabila katera-sori una k sm pozabila katera si, bi mogla it mal prebrskat), se je pohvalila da je v dveh mesecih dala dol 11 kil. Torej lahko tudi ti.

Mene pa sploh ne moti, da gre tako počasi. Jaz sem zadovoljna, kolikor pač gre. Sploh ker jem dovolj (ne stradam) in nč ne delam (razen včeraj kolo pa eneparkrat orbitrek). Mam voljo še naprej.

AJa, krompir mi pa smrdi... Prej ej pa tako dišal... Vsak dan... Danes so jedli naši špagete, jaz pa sem samo golaž. Sploh nisem imela lušta po špagetih...

LP, D


_____________________________

-----------------------------------------------------------------
Otroci so vredni najboljšega, ker so otroci in iz nobenega drugega razloga. Svoje dostojanstvo in svojo vrednost imajo preprosto zato, ker so.

clock-img

23.05.2006, 21:36

clock-img

Dadi

pencil-img

2007

No dulcinea verjetno se ni bat da bi v tolk hitro shujšala, ker se včasih malo prekršim. Sej veš ne morem kaj da ne bi poskusila kakšno kašico naredim otrokoma.user posted image  Pa kakšen ostanek banane pojem itd. No ravnokar sem stolkla kar nekaj arašidov(seveda unih neoluščenih). Tako da tako, hitro vprašanje če bo šlo dol.

_____________________________

May you be strainghtened by yesterday¨s rain, walk straight in tommorow¨s wind and cherish each moment of the sun today.

clock-img

23.05.2006, 23:16

clock-img

jupiter

pencil-img

175

Dadi bravo, sam tako naprej!user posted image

Žiža, ti ne veš kolk ti bom hvaležna, če boš res recepte dala gor! Nad temi suhicami kle gor sem že obupala, sem že zihr trikrat prosla, če ma ktera kako frišno idejo za jest, pa me sploh ne upoštevajo...user posted image

Dulči, ko jaz enkrat 2007 pridem v tvojo Bajzngo, bom že tako suha, da si boš za zmeri zapomlna, kako se kličem! (hecam user posted image )
Pa kaj mi pa pomaga, če sem shujšala, če sem mela pa pokvarjeno vago, k je celih 7 kg več kazala! No ja, sej tud tko gre, sam razočarana sem bla pa res! Ta mesec je šlo še cca. 3,5 kg dol, samo bom rajš konc mesca obračun naredila pa poročala za vse tri mesce skupaj. Počutim se pa res dobr, pa moram se pohvalt, da že dober teden nisem popolnoma nič grešila.  user posted image user posted image user posted image

< Sporočilo je popravil jupiter -- 23.5.2006 23:40:44 >

clock-img

23.05.2006, 23:43

clock-img

jupiter

pencil-img

175

Pa če bi katera rada pocedila sline, si lahko na www.montignacshop.co.uk pogleda kakšne vse nore marmelade prodajajo, brez sladkorja seveda. Jaz mislm, da jih bom letos nakuhala celo špajzo.

Hm, med marmeladami prodajajo tud neke lešnikovo-čokoladne namaze... a to tud v zajtrk paše mogoče?
Bi blo kej narobe, če bi bil tak namaz iz taprave čokolade pa z zmletih lešnikov, pa brez sladkorja?


< Sporočilo je popravil jupiter -- 23.5.2006 23:46:43 >

clock-img

24.05.2006, 09:24

clock-img

aisha3

pencil-img

60

Živjo punce...
sam tolko sem prišla po dolgem času vas spet malo pogledat....
Nisem še ušla, ampak bolj malo sodelujem....
Montija bom prakticirala po 90 telih dnevih in upam, da mi uspe...
Mam dieto do 22.7..uh, kar dolga...

Dulci, me veseli, da še vedno vztrajaš..kako si drugače?

clock-img

24.05.2006, 09:27

clock-img

aisha3

pencil-img

60

Jupiter..mislim da sem nekje zasledila:
jedilna čokolada, oziroma tista, ki ima najmanj 70% kakava
lešniki-nepraženi
in malo fruktoze za okus...
načelno je priporočljivo delati marmelado z fruktozo...

upam, da sem kej pomagala....user posted image

clock-img

24.05.2006, 13:04

clock-img

al1*

pencil-img

2246

Žiža, tudi jaz bi kakšno idejo!

Jupiter, kako boš pa shranjevala marmelado? Jaz sem razmišljala o zmrzovanju v kockah za led in po potrebi vzameš eno kocko ven. Ker verjetno sicer ni najbolj obstojna.

Sicer pa bomo danes za kosilo jedli piro z zelenjavo in veliko skledo solate, za večerjo pa mešano solato s tuno v slanici



_____________________________

lp

clock-img

24.05.2006, 13:06

clock-img

žiža

pencil-img

1361

ok, otrok je zaspal, zdej pa lahko začnem izpolnjevat svojo obljubo.
Tale zverek iz kvasa moj vsak dan pije, potem poje sveže sadje in čez ene 15 min še zajtrk. Čez dan si privošči kakšno pecivo, če je mami pridna in kaj speče, drugače pa ta temno čokolado, brez nje ne gre. Za večerjo pa kakšen jogurt, al pa če kej od kosila ostane, salamco...


NA TEŠČE:
-napitek iz suhega pivskega kvasa ( 3 žlice jabolčnega soka 100% + 2 žlici kvasa par kapljic limone in 2 dcl vode)
-sveže sadje
 
ZAJTRK: nemastni jogurt, 2 žlici ovsenih kosmičev, kava brez kofeina 
KOSILO: Losos, pečen na žaru (lahko tudi v pečici z malo olivnega olja)
-šampijoni po grško (šampijone prelijemo z vročo vodo in odcedimo.  
Prepražimo jih na 1 žlici olivnega olja, dodamo sok 1 limone, 1 dcl belega   vona, 1 žlico paradižnikove omake- doma pretlačenega, malo bazilike, sol, poper. Dušimo 5-7 min.)
-kuhana zelenjava
 
ZAJTRK:kos polnozrnatega kruha, marmelada brez sladkorja , skodelica posnetega mleka
KOSILO:telečja ali piščančja obara z zelenjavo, solata iz stročjega fižola
 
ZAJTRK: kos polnozrnatega kruha, pusta skuta z avokadom, žitna kava
KOSILO: goveji zrzek s porom, ajdove testenine, zelena solata
 
ZAJTRK: umešana jaca s šunko in porom, mleko
KOSILO: piščančja prsa + zelenjava v voku, solata s sojinim kalčki
 
ZAJTRK: kos polnozrnatega kruha, marmelada brez sladkorja
KOSILO: zelenjavna juha (bučke, por, grah, cvetača), pečena postrv z blitvo
 
ZAJTRK: polnozrnat kruh, namaz iz soljinih zrn (1 skodela kuhanih sojinih zrn, ki jih zmeljemo in dodamo zmečkan avokado, nekja kapljic limone ter nekaj zmletih lešnikov)
KOSILO: gobova rižota (neočiščen riž- rjav- precej dolgo se kuha)
 
ZAJTRK: kefir z ovsenimi kosmiči
KOSILO: ješpren, mešana solata
 
Ok tole naj bi bilo za danes, imam še en kup zelo okusnih receptov za jedi iz soje, ajde, čičerike... Ampak zdele me že malo čas daje, grem kuhat. Danes zelenjavna juhica in gobova rižota!
dobr jejte!

clock-img

24.05.2006, 14:46

clock-img

Dadi

pencil-img

2007

ŽIŽA najlepša hvala.....user posted image  Bomo sigurno kej prakticirali. Za danes mo že mimo s kosilom, jutri pa pride kej v poštev.

_____________________________

May you be strainghtened by yesterday¨s rain, walk straight in tommorow¨s wind and cherish each moment of the sun today.

clock-img

24.05.2006, 17:52

clock-img

dulcinea

pencil-img

4144

Alo babce! Vidim, da me nekatere že pogrešate...

Dadi, zakaj pa ne bi shujšala toliko? Ti kar vztrajaj.


Ojej Jupiter, ko boš pa najdla Bajzngo, se te bom pa zbala... user posted image . Če obljubiš, da res prideš, pa da boš res suha... pol ti mogoče povem, kje je ta kraj...

Pa saj ti je stara vaga tudi kazala, kolk greš dol. Važno da ti je kazala vsakič manj...

Aisha3, dobro hvala. Še zmeraj vztrajam. Spet sem dala dol eno kilo, tako da so šle do zdaj 4. Mislim da bo kmalu že 5. Ta tedn sicer ni šlo dosti, ampak ne boš verjela, jaz se počutim čist kul.

Žiža, hvala za  jedilnik. A tvoj možek pije pivski kvas v prahu? Jaz ga imam namreč v tabletah. Že to mi je bljak za pogoltnit, kaj šele da bi si vsako jutro pokvarila okus z neko čudno brozgo...

OK, grem zdaj sestavit kontrolko. Se oglasim kaj jutri. Pozdravček, Dulči


_____________________________

-----------------------------------------------------------------
Otroci so vredni najboljšega, ker so otroci in iz nobenega drugega razloga. Svoje dostojanstvo in svojo vrednost imajo preprosto zato, ker so.

clock-img

24.05.2006, 17:58

clock-img

dulcinea

pencil-img

4144

Žiža, sem pozabila vprašat. Kako ap gre tvojemu lubijo tole hujšanje. Mislim, koliko je dal dol pa v kolkem času. PA če je zadovoljen? Pa kdo mu je dal idejo... Pa ... no nič več.

LP, D


_____________________________

-----------------------------------------------------------------
Otroci so vredni najboljšega, ker so otroci in iz nobenega drugega razloga. Svoje dostojanstvo in svojo vrednost imajo preprosto zato, ker so.

clock-img

24.05.2006, 22:26

clock-img

jupiter

pencil-img

175



Jupiter, kako boš pa shranjevala marmelado? Jaz sem razmišljala o zmrzovanju v kockah za led in po potrebi vzameš eno kocko ven. Ker verjetno sicer ni najbolj obstojna.



Sej to me glih zanima, kako jo shranit. Zaenkrat si jo delam sproti za en teden, pa brez problema zdrži v hladilniku.
Sem pa že dobila v kozarcu marelično marmelado in figovo marmelado brez sladkorja, ni bla nič pokvarjena, prav dobra je bla. Tole figovo moram obvezno naredit letos, ker je božanska. Pravjo pa, da so jo pač skuhali in nafilali v sterilizirane vroče kozarce in to je vse.

clock-img

24.05.2006, 22:31

clock-img

jupiter

pencil-img

175

IZVIRNO SPOROČILO: dulcinea


Žiža, hvala za  jedilnik. A tvoj možek pije pivski kvas v prahu? Jaz ga imam namreč v tabletah. Že to mi je bljak za pogoltnit, kaj šele da bi si vsako jutro pokvarila okus z neko čudno brozgo...


Dulči, kje si pa dobila kvas v tabletah?

clock-img

24.05.2006, 22:43

clock-img

jupiter

pencil-img

175

Dulči, en dan boš me boš samo vidla, kako se vsa anoreksična sprehajam po Bajzngi....upam, da boš kofe skuhala.user posted image OK, še mal zanimivosti iz sveta hujšanja:

Stvašta št.1 : Pri naših južnih sosedih so baje (prebrala) na forumu mama mami kar zbrisal celotno, ful obsežno temo Montignac, ker jim je baje zaradi ekskluzivnih avtorskih pravic na območju Hrvaške težil in grozil s tožbo ter odškodnino hrvaški založnik njihove izdaje knjige Jem, torej hujšam.

Svašta št. 2: V eni knjigi sem prebrala ( no ne bom navajala, da nas ne bo kdo zbrisal z neta slučajno, he, he), da je mraz pomemben spodbujevalec hormonov stresa, ki baje odpirajo maščobne celice in iz njih preženejo trigliceride. Predebeli ljudje s tem nimajo težav, ker je njihova stopnja bazične presnove že tako ali tako na maximumu. Torej, če debeluh hoče hujšati s telovadbo, npr. gonjenje bicikla, tek ipd., se njegova telesna teža še posebej težko zmanjša, ker je njegovo stopnjo celične presnove praktično nemogoče še povečati.

Aja, pa Žiža, tristokrat hvala za jedilnik, se še priporočamo! Sicer pa mene tud zanima, kolk je tvoj dragi kaj shujšal?

< Sporočilo je popravil jupiter -- 24.5.2006 22:45:15 >

clock-img

25.05.2006, 07:45

clock-img

dulcinea

pencil-img

4144

Prijateljica mi ga je prinesla iz DM-ja. Ena veliak flaša je. Maš dost za tri mesce, če csak dan poješ vsaj 6 tablet. No jst nism tko pridna. Jst zvečer pojem tri.

_____________________________

-----------------------------------------------------------------
Otroci so vredni najboljšega, ker so otroci in iz nobenega drugega razloga. Svoje dostojanstvo in svojo vrednost imajo preprosto zato, ker so.

clock-img

25.05.2006, 14:38

clock-img

Dadi

pencil-img

2007

No pa smo kosiliuser posted image ...danes sataraž pa zeleno solato z redkvicami....Mnjask...Jutri bo pa kakšna ajdova kaša ali pa pira s kakšno fajn prilogo. No jaz pa nič ne jem tega kvasa...ga mam svežga sicer v hladilniku pa zmer pozabim...zdej ste me spomnile. Upam da je še dober.user posted image

Dulči a si sestavla test? Kaj ste pa pisali? Vidim da si istega foha kot jaz. Samo da jaz še službo iščem...pa je zaenkrat ni.

_____________________________

May you be strainghtened by yesterday¨s rain, walk straight in tommorow¨s wind and cherish each moment of the sun today.

clock-img

25.05.2006, 15:50

clock-img

dulcinea

pencil-img

4144

Dadi... sem. Zdaj morm pa popravit user posted image . Upam, da bodo lepe ocene (družba, 4.r/9). No pol morm pa še za pondelk naravo sestavit... Pa opisne ocene za nazaj morm napisat user posted image user posted image user posted image . Zakaj nism sproti...
Veš, jst tud vsako leto iščem službo, ker še diplomo packam... No za drugo leto je rekla ravnateljica, da me vzame, če se ne bo javila kakšna, ki ima ustrezno izobrazbo. No pa to ne paše na ta forum. Če te kaj zanima, mi piši na zasebnega.

Uspešno hujšanje še naprej. Danes je bilo spet nekaj dag manj. user posted image user posted image user posted image


_____________________________

-----------------------------------------------------------------
Otroci so vredni najboljšega, ker so otroci in iz nobenega drugega razloga. Svoje dostojanstvo in svojo vrednost imajo preprosto zato, ker so.

clock-img

25.05.2006, 16:02

clock-img

Dadi

pencil-img

2007

No Dulči sem rekla...kar naeknrat bodo pa tvoje kile začele kopnet....deka pa deka.user posted image   Kaj boš mela pa danes za večerjo?

_____________________________

May you be strainghtened by yesterday¨s rain, walk straight in tommorow¨s wind and cherish each moment of the sun today.

clock-img

25.05.2006, 22:00

clock-img

dulcinea

pencil-img

4144

Večerja? Je bil pa en orng kos sira....

Kosilo pa govej zrezek pa fuuuuuuuuul solate. Sem pa vmes med kosilom pa večerjo pojedla eno jabolko, ker se mi je luštalo za jest. Ne vem, če je to dobro, ker verjetno je bil zrezek po treh urah še zmeraj v želodcu in je potem jablko zavrelo a ne? Ma če sm si pa včeraj kupila tko dobra jabolka d sm ga mogla zmazat...

Lp; D


_____________________________

-----------------------------------------------------------------
Otroci so vredni najboljšega, ker so otroci in iz nobenega drugega razloga. Svoje dostojanstvo in svojo vrednost imajo preprosto zato, ker so.

clock-img

25.05.2006, 22:47

clock-img

jupiter

pencil-img

175

Jst sem pa včeri prečula celo noč in nisem zdržala, da nebi malo piškotov prgrizlna.
Škoda.

clock-img

25.05.2006, 22:50

clock-img

jupiter

pencil-img

175

Dulči, sem ti fouš, k na tako lepem kraju živiš. Prec menam. Sem bla tam okoli kar dostkrat, pa mi je blo ful všeč.
Medoti pa to.....

clock-img

26.05.2006, 13:07

clock-img

dulcinea

pencil-img

4144

Jupiter, zakaj si pa čula vso noč? A si imela nočno al kaj?user posted image

Sicer pa kako pa veš, kje je Bajznga? A sm mogoče že kdaj omenila? user posted image Ti kar pridi k nam. Jst se itak selim na primorski konec... Je pa res, d je lepo pri nas...

< Sporočilo je popravil dulcinea -- 26.5.2006 13:08:32 >


_____________________________

-----------------------------------------------------------------
Otroci so vredni najboljšega, ker so otroci in iz nobenega drugega razloga. Svoje dostojanstvo in svojo vrednost imajo preprosto zato, ker so.

Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem