Patrino,
ti imaš pa okoli sebe res cel kozmos sumljivih družin in kolegic. Zanimivo, jaz imam okoli sebe same "urejene", ki redno hodijo k pediatrom in drugim "specialistom". In ti povem, da me dostikrat skrbi za njihove otroke.
To, da jih vozijo na preglede, še ne pomeni, da znajo dobro skrbeti zanje. To te še ne naredi "skrbnega" starša. Nasprotno, skrben, resnično skrben starš bi bil tisti, ki mu otrok nikoli ne bi bilo treba voziti k zdravniku. Mar ni to logično?
"Dehidrirane" in kako drugače bolne otroke imajo tudi tisti, ki jih je redno obiskovala patronažna, ki redno hodijo k pediatru! To se dogaja povsod, v vseh časih, vsem ljudem. In nima veze z obiski/ne obiski kogarkoli.
Ja, mi imamo tudi tri. In smo pri drugem ugotovili, da je za nas vse bolje, da ne hodimo k pediatru "kar tako", malo se "posvetovati". Delamo tako, kot se tebi zdi "malo hudo" - peljemo jih ta, ko se nam zdi, da je kaj narobe. A ker do zdaj še ni bilo, jih k zdravnikom pač ne vozimo. Z izjemo homeopata. A ta resnično zdravi in ne išče bolezni/nepravilnosti, ki jih ni.
Ti pač živiš po svoje, izkoriščaš pomoč, ki ti jo nudi zdravstvo - tudi prav. Resno mislih. Tako vam ustreza, tako se dobro počutite. Nekateri se pa bolje počutimo drugače, s čim manj zdravniki, specialisti itd itd. In nam prav tako nič ne manjka, otroci so zdravi, vpeti v šolski sistem, se dobro razvijajo.
A ni lepo, da živimo v svetu, kjer so možni različni modeli funkcioniranja? Zakaj bi bil moj model "malo hud", tvoj pa edini pravilni? Če zadeva funkcionira (in naša funckionira), je pač ok.
In na podlagi zgornjih razmišljanj sem oblikovala tudi odgovor spraševalki - ja, lahko odkloniš obisk patronažne, če se počutiš dovolj suverena ali če ti pomaga kdo drug (mama, babica, mož) oziroma če se v prisotnosti tujcev ne počutiš dobro, sploh v tako intimnem času, kot je čas po porodu. S tem ni nič narobe in ni nič "čudno".