cookie-img

Spletno mesto uporablja piškotke

za zagotavljanje spletne storitve, analizo uporabe, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotov ne bi mogli nuditi. Z nadaljnjo uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.

writing-img

RE: Porodnišnica Kranj

  
clock-img

21.03.2009, 12:36

clock-img

prestige

pencil-img

33



Ja zakaj so potem zdravniki in medicinske sestre hodili v šolo, če bi ji učili mi popolni lajki na njihovem področju, kako naj delajo, da nebojo delali napak. Še več takih primerov kot je Nekrep, da bodo padale licence in knjižice, ba bodo drugačni odnosi do pacijentov.

clock-img

21.03.2009, 18:48

clock-img

AnciM

pencil-img

1222

Odnos je eno, strokovnost pa drugo! Ne zdaj mešat še Nekrepa zraven. Takšnih primerov kot je bil Nekrep je bilo v zadnjih 35 letih v Sloveniji 4. Od tega so bili trije novorojenčki, ki so bili pravilno zdravljeni in ta Bor. 2 novorojenčka sta kljub vsemu umrla, en pa ima hude možganske posledice, kljub pravilnemu ukrepanju. Sploh je pa bila pri Boru Nekrepu prirojena napaka.

V Kranju imajo problem predvsem z odnosom do ljudi. Jaz sicer nimam nobenih pripomb čeznje, ker se znam postavit zase in posledično so z menoj delali tako kot je treba. Poznam pa mamice, ki so jokale, ker se niso znale postavit zase in so jih sestre "maltretirale".

Kakor koli jaz grem v drugo gotovo spet v Kranj in sploh ne mislim razmišljat o Jesenicah, čeprav so časovno enako oddaljene od mene.


_____________________________

27.8. 2008 se nama je pridružil čmrlj Uroš.
17. 2. 2010 pa še Blaž.

clock-img

21.03.2009, 19:45

clock-img

Splišni

pencil-img

2373

IZVIRNO SPOROČILO: AnciM
V Kranju imajo problem predvsem z odnosom do ljudi. Jaz sicer nimam nobenih pripomb čeznje, ker se znam postavit zase in posledično so z menoj delali tako kot je treba. Poznam pa mamice, ki so jokale, ker se niso znale postavit zase in so jih sestre "maltretirale".



Potem pa najbolje, da si nadenejo PRIJAZEN slogan:

PORODNIŠNICA KRANJ, PORODNIŠNICA ZA MAMICE, KI SE ZNAJO POSTAVIT ZASE.

clock-img

22.03.2009, 20:32

clock-img

kamilija

pencil-img

467

IZVIRNO SPOROČILO: Splišni

IZVIRNO SPOROČILO: AnciM
V Kranju imajo problem predvsem z odnosom do ljudi. Jaz sicer nimam nobenih pripomb čeznje, ker se znam postavit zase in posledično so z menoj delali tako kot je treba. Poznam pa mamice, ki so jokale, ker se niso znale postavit zase in so jih sestre "maltretirale".



Potem pa najbolje, da si nadenejo PRIJAZEN slogan:

PORODNIŠNICA KRANJ, PORODNIŠNICA ZA MAMICE, KI SE ZNAJO POSTAVIT ZASE.



user posted image . Se strinjam s tabo.

clock-img

23.03.2009, 19:58

clock-img

tonfa

pencil-img

19

Da,Metuljček,življenski hobi,vsem ženskam se je domišljati in pisati take zgodbe...
Kot prvo,tudi ti si se razpisala namesto,da bi dala svojega otroka na sprehod...Do what you preach.
BGP niso sposobni,vse bi morali poslati v LJ in zapreti to bolnico.
Včasih se zadeva ne more rešiti takoj,ko se pripeti,ampak rabi čas,da dozori...
Večinoma so ženske nezadovoljne in zato toliko negativnih stvari.Razumljivo je,da če bi bil odnos in strokovnost na nivoju,bi bilo več hvale.

Forum je namenjen seznanjanju žensk o Kranjski porodnišnici.Očitno obstajajo ljudje kot si ti,ki raje vse pometejo pod preprogo.Hvala bogu,da nismo več 100 let nazaj,kjer so morale biti ženske tiho!Če te moti forum ga ignoriraj.
Logično,da je porodnišnica sama odgovorna,da ljudje iz nje delajo negativno reklamo.

Če bi bila direktorica bp,bi bilo vse bp.

Šola iz dojenja,zakaj jo nimajo vse sestre?

Ne gre za znanje ampak nepotrpežljivost,slab odnos-grozen odnos,nepomoč....

Odgovor na tvoje vprašanje : Se vam ne zdi čudno,da se piše samo o slabih stvareh...?
Meni se zdi očiten odgovor...ker je dobrih premalo.

Metuljček želim ti več ženskosti,znanje da ceniš ženske.
Očitno je,da ženske ,ki pišejo ta forum želijo bolje in ne isto!

Želimo sebi in drugim, tisto kar nam pripada dostojanstvo,pomoč in znanje.

Predlogov,kako izboljšati standard,je skoraj en sam...boljši odnos in prijaznost!In to je bilo napisano že 1000 x .Vendar noben ne sliši.

V pomoč boljšemu razumevanju,si preberi nacionalno neodvisno anketo o zadovoljstvu bolnikov v Slo.A misliš,da so se vsi zlagali in da je ne fer ,da je Kranj na ZADNJEM MESTU.

Jaz ne bi tako hitro napadala žensk,da si nekaj domišljajo.

Tko kt sem rekla bolje bit v Psihiatrični kot v Kranju,ki je dokazano in podprto dejstvo ankete!

LP


< Sporočilo je popravil tonfa -- 23.3.2009 20:24:46 >

clock-img

24.03.2009, 07:29

clock-img

clara23

pencil-img

889

IZVIRNO SPOROČILO: tonfa

D
Kot prvo,tudi ti si se razpisala namesto,da bi dala svojega otroka na sprehod...




No, na tole sem pa tudi jaz najprej pomislilauser posted image user posted image user posted image

clock-img

24.03.2009, 10:13

clock-img

Splišni

pencil-img

2373

Tukajle si lahko pogedate razultate primerjalne nacionalne raziskave o zadovoljstvu pacientov v slovenskih bolnišnicah, kjer je dejansko Porodnišnica KRanj na zadnjem mestu:

http://lastovka.wordpress.com/2007/05/10/ocena-slovenskih-bolnisnic-glede-na-izkusnje-pacientov/

clock-img

24.03.2009, 10:58

clock-img

kamilija

pencil-img

467

Škoda, ker nisem to pred porodom vidlauser posted image .

clock-img

01.04.2009, 10:20

clock-img

BarbyD

pencil-img

481

Pozdravljneuser posted image

Če katera slučajno še bere ta forum...sicer nisem še rodila (rok imam šele čez en mesec ) samo pa ležim pet dni v Kr.porodnišnici zaradi obrata...(tudi zdej sem še vedno noter ) in morm rečt da so zaenkrat vsi izredno prijazni, tako na oddelku kot v porodni...ves čas se zanimajo kako se počutim, če kaj rabim in na splošno imajo zelo spoštljiv odnos, tako sestre kot zdravniki in babice...

porodne izkušnje sicer še nisem dala skozi, amapk sem zdaj precej bolj mirna ko vidim kako se obnašajo kot sem bila preden sem prišla sem...prej me je bilo pošteno strah ko sem vse to prebrala..pa ne me narobe zastopit..razumem vse ki ste imele grozno izkušnjo in se strinjam z vami da si takega odnosa ne smejo privoščiti nikjer...bi pa rada le povedala da tudi tukaj dela prijazno in spoštljivo osebje

Tko da punce kar pogumno...dobri in slabi zdravniki so povsod...in povsod lahko naletite na zoprno in neprijazno osebje, ne samo v Kranju...

clock-img

01.04.2009, 13:56

clock-img

tonfa

pencil-img

19

Odvisno tud na koga naletiš....
Zame in za moje znanke,je Kranj še vedno na zadnjem mestu.
Moja prijatljica je šla prejšni teden k dr.Kavšku v LJ in ga vprašala,kaj misli v Kranjski porodnišnici,pa ji je rekel,če je z otrokom vse v redu je dobr,sam je dobr,tudi če v avtu rodite,če pa je kaj narobe z otrokom ali z njo,pa se ne more Kranj primerjati z Ljubljansko P.
Toliko o pogumu...Lahko si Barby pogumna,da greš v Kranj rodit,lahk so tud prijazni,pa kaj ti to pomaga če se nesposobni?

LP

clock-img

01.04.2009, 21:03

clock-img

AnciM

pencil-img

1222

če pa je kaj narobe z otrokom ali z njo,pa se ne more Kranj primerjati z Ljubljansko P



To ni problem zaradi strokovnosti zdravnikov, ampak zaradi OPREME. Kranjska porodnišnica namreč ne premore inkubatorja in zato vse rizične nosečnosti preventivno pošljejo v LJ. Sploh pa, če ti grozi, da bo kaj z user posted image narobe, greš itak rodit tja, kjer imajo oddelek za takšne otroke. Takšnih oddelkov je pa v SLO zelo zelo malo. Kranjski porodnišnici najbližji je pač v LJ in zato tamkajšni zdravniki poveličujejo LJ in zaničujejo KR.


_____________________________

27.8. 2008 se nama je pridružil čmrlj Uroš.
17. 2. 2010 pa še Blaž.

clock-img

02.04.2009, 16:38

clock-img

ery

pencil-img

1675

Rodila dvakrat in čez Kranj nimam pripomb. Še enkrat bi šla. Seveda je porod normalno potekal, hvala bogu.

Sestre, babce, ginekologi prijazni.

Tudi ko sme imela 2 leti nazaj operacijo in sem ležala en teden tam... nobeih pripomb. Sestre prinesle kavico, prijazne...

Če imaš pa probleme, to pa ne vem kako gre...


_____________________________



clock-img

02.04.2009, 23:50

clock-img

nosečka maja

pencil-img

156

drage mamice
KOt sem že nekaj postov nazaj napisala....imam zelo slabo izkušnjo s porodnišnico kranj......kot vidim je še veliko takšnih mamic. In tudi Kolegice, ki so rodile imajo slabo mnenje  o porodnišnici, mogoče se najde na štiri ena , ki jo pohvali.

metulček 19
- ne vem kdo te je najel ...da pišeš take stvari...vrjetno si zaposlena v porodnišnici in ščitiš svojo r...PODEN.

SEM ZATO, DA VSE NEZADOVOLJNE STOPIMO SKUPAJ IN SE PRITOŽIMO, ČE NE DRUGAČE PREKO MEDIJEV.

clock-img

03.04.2009, 08:30

clock-img

Brisani uporabnik

pencil-img

5637

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

clock-img

03.04.2009, 08:46

clock-img

tintin

pencil-img

3293

Tudi jaz pogosto berem tole temo in parktat sem tudi že kaj napisala o svoji pozitivni izkušnji.
Res je, da v BGP Kranj načeloma niso zmožni oskrbet nedonošenčka v tolikšni meri kot v LJ, valda saj nimajo posebnega oddelka za to. Te pa v primeru, da grozi predčasen porod pošljejo v Lj po hitrem postopku in rodiš tam oz. nedonošenčka pošljejo v Lj. po porodu. Saj tudi kaka druga regionalna porodnišnica ni uposobljena extra za oskrbo nedonošenčkov, ampak še vedno najbolje v Lj in Mb.
Razumem vse negativne kritike in vem, da je žalostno, če ženska doživi negativno porodno izkušnjo, ni mi pa všeč izlivanje žolča in skrajni negativizem, ki leti na BGP. Tudi v Lj. imajo ženske slabe izkušnje in BGP je dejansko po nekaterih kazalnikih zelo ok. Pač povsod so dobri in slabi zdravniki in povsod imajo pacienti dobre in slabe izkušnje. Saj veste kako gre, k zdravniškemu odnosu prispevajo pomembno trije dejavniki: bolnik, zdravnik in situacija sama.

clock-img

03.04.2009, 09:12

clock-img

naniplus4

pencil-img

164

Lepo napisano, tintin.

Tudi jaz sem ena od tistih, ki je doživela v Kranju tri lepe porode in če bi bilo treba, bi šla še enkrat. Nimam pripomb ne čez strokovnost in ne čez odnos osebja, vsi so bili vedno prijazni. In vem tudi to, da je v BGP Kr nekaj zelo dobrih zdravnikov.

clock-img

03.04.2009, 09:17

clock-img

scorpiogirl

pencil-img

1096

no, jaz sem bila v Kranju slab teden (dva dni pred porodom pa par dni potem) in se ne morem pritoževat. res nisem imela kakšnih komplikacij, so bile pa sestre zelo prijazne, pa tudi zdravniki/ce so bili korektni in prijazni. Še sploh pa moram pohvalit "mojo" babico v porodni, je bila super user posted image user posted image user posted image
seveda ima vsakdo kdaj slab dan in ne reagira tako, kot bi želeli oziroma kot bi bilo primerno pri tako občutljivih ženskah (kar nosečnice in mlade mamice zagotovo s(m)o), velikokrat pa je odnos drugih tudi rezultat našega odnosa do njih ... ni pa nikjer vse super, žal.

absolutno pa grem naslednjič spet v Kranj rodit user posted image

_____________________________

Ni nam dolgčas :)

clock-img

03.04.2009, 19:32

clock-img

BarbyD

pencil-img

481

Tonfa tukaj se pa ne strinjam s tabo...mislim da si s temu da si vse po vrsti označla za nesposobne očrnila tudi tiste ki se resnično potrudijo za žensko ki je pri njih...sama sem medicinska sestra in sem delala z veliko ginekologi (pa da ne bo pomote da ščitim svojo rit - nikoli nisem delala v Kranjski porodnišnici,niti ne vejo da sem medicinska sestra, ker sem trenutno doma in mi povsod piše brezposelna, poznam mojega ginekologa ki pač dela tam, to je pa vse)...ker pa sem bila zaposlena večinoma na ginekologiji in me je to delo tudi zanimalo sem obiskala ogromno seminarjev na temo ginekologije in porodništva, in naj povem da je bilo veliko predavateljev ravno iz Kranjske porodnišnice, in da so med ginekologi kar cenjeni( seveda obstajajo izjeme tako kot povsod) sploh zadnji dve leti so si svoj ugled zelo popravili, je pa res da imajo žal premalo opreme da bi se lahko primerjali z Lj. ali Mb. porodnišnico...sicer je pa to tudi v splošnih bolnišnicah enako, kakor so nujni primeri gre vse v Lj. v klinični center, in ne zato ker bi bili vsi ostali zdravniki po slovenskih bolnišnicah nesposobni, ampak zato ker ima Lj. na razpologo vse možne aparature ki jih v takih preimerih potrebujejo...

Ne bom povedala kje sem bila prej zaposlena ampak naj povem da so se v Kranju zame in za mojo cimro ( ki je žal imela kar probleme ) potrudili maksimalno (bolj kot sem bila vajena iz moje prakse)...samo da sva malo pojamrali so že vsi letali okrog naju in rajši naredili 2 preiskavi več kot pa eno premalo ( pa naj povem da je bila izredna gužva in porodna vedno polna nosečnic ) pa zato midve nisva bili nič zapostavljeni...

Pa ne me narobe zastopit, še vedno se strinjam da si kaj takega kot sem brala tukaj nebi smeli privoščiti, in razumem vse ki ste imele tako grozno izkušnjo...in čisto lahko se zgodi da tudi sama ne bom zadovoljna s porodom v Kranju, in da bo šlo kaj narobe...hočem samo povedati da se tudi v Lj porodnišnici dogajajo napake in tudi v Lj niso VSI popolni...

Ne mislite da vam ne vrjamem da ste imele tako izkušnjo (ker vam ) tudi osebno poznam nosečke ki so bile izredno nezadovoljne...povedala sem samo svojo izkušnjo ki je bila zaenkrat pozitivna...če bom pri porodu imela negativno izkušnjo bom tudi to povedala naglas, vendar se bom osredotočila na tisto osebo ki bo za to odgovorna, ne na vse zaposlene...to da sem pa rekla puncam da kar pogumno sem pa mislila predvsem zaradi tega ker sem po branju tega foruma stopila v porodnišnico z velikim strahom in cmokom v grlu...in če bi morala takoj po branju tega foruma na porodno mizo bi bila zategnjena do konca, kar pa bi vplivalo tudi na porod...zato sem samo hotela user posted image ki nas porod v Kranju še čaka vliti malo poguma in povedati da slabe izkušnje niso pravilo in da tudi tukaj delajo izredno dobre babice in ginekologi ki se bojo potrudili po vseh svojih močeh da bo z nami in našimi user posted image vse tako kot je treba.

clock-img

03.04.2009, 19:49

clock-img

kamilija

pencil-img

467

IZVIRNO SPOROČILO: tintin

Tudi jaz pogosto berem tole temo in parktat sem tudi že kaj napisala o svoji pozitivni izkušnji.
Res je, da v BGP Kranj načeloma niso zmožni oskrbet nedonošenčka v tolikšni meri kot v LJ, valda saj nimajo posebnega oddelka za to. Te pa v primeru, da grozi predčasen porod pošljejo v Lj po hitrem postopku in rodiš tam oz. nedonošenčka pošljejo v Lj. po porodu. Saj tudi kaka druga regionalna porodnišnica ni uposobljena extra za oskrbo nedonošenčkov, ampak še vedno najbolje v Lj in Mb.
Razumem vse negativne kritike in vem, da je žalostno, če ženska doživi negativno porodno izkušnjo, ni mi pa všeč izlivanje žolča in skrajni negativizem, ki leti na BGP. Tudi v Lj. imajo ženske slabe izkušnje in BGP je dejansko po nekaterih kazalnikih zelo ok. Pač povsod so dobri in slabi zdravniki in povsod imajo pacienti dobre in slabe izkušnje. Saj veste kako gre, k zdravniškemu odnosu prispevajo pomembno trije dejavniki: bolnik, zdravnik in situacija sama.



Res se mi zdi brezveze sploh še kaj pisat na temo kranjske porodnišnice. Sploh na to, da so pomembni trije dejavniki:bolnik, zdravnik in situacija. Pri meni je bil problem samo v babici, ki se je izživljala dobesedno. Nosečka Maja se strinjam s tabo, da bi jih mogle dati v medije, ker le tako bodo mogoče malo pomislili, kakšen kader imajo.

clock-img

03.04.2009, 19:52

clock-img

kamilija

pencil-img

467

Aja BarbyD, samo v kranjski porodnišnici so noter cel teden, v Ljubljani ti ga v pol ure obrnejo.
Pa ne hvali dneva pred nočjo.
Nočem nobeno strašit, samo naša žlahtnica ima prizadeto punčko, ker so jo obračali, poškodovali popkovnico in naredili carski rez, ko je bilo že prepozno. Zraven pa ves čas govorili, da je mala v redu.

clock-img

03.04.2009, 21:15

clock-img

BarbyD

pencil-img

481

kamilija to je res ja da si samo v Kranju tok časa noter, imajo pa po statistiki 80% uspešnost obrata in manj komplikacij kot drugje...in za informcijo, se je velika večina ginekologov ki delajo obrate drugot po Sloveniji učilo od Dr. Urha in Dr.Riznarja iz Kranjske porodnišnice...

Kar se pa tiče naj ne hvalim dneva pred nočjo sem pa napisala da se zna zgoditi da bom imela pri porodu slabe izkušnje, in da bom tudi sama v taki grozni situaciji kot ste ble ve, in v tem primeru bom tako kot ve "spljuvala" in če bojo posledice resne tudi uradno ukrepala proti osebi ki bo odgovorna za to...ne pa proti vsem ki so tam zaposleni

Mi je zelo žal za tvojo znanko, no ti bom pa še jaz povedala kaj je dala skoz moja sestrična.. iz Jesenic so jo od 25 tedna naprej poslali v Lj ker je imela zelo rizično nosečnost... ko se je začel porod (v 36.tednu ) sta se dva ginekologa pred njo kregala al narest CR al rodit, ker je bil mali po vrhu vsega še z ritko obrnjen navzdol...na koncu je "zmagal" vaginalni porod, in po 12 urah muke na porodni mizi je prišel na spored urgentni CR...ko se je zbudila iz narkoze so ji rekli da fantek ni preživel ker je imel 2x okrog vratu ovito popkovnico in mu je zmanjkalo kisika... tako da vprašajte njo o mnenju Ljubljanske porodnišnice...

tako kot sem rekla nikjer niso vsi popolni, in v čisto vsaki porodnišnici ŽAL lahko pride do takšnih zapletov...

In tudi sama bi v takih primerih ukrepala če bi vedla da je krivda na osebju pa naj bi bila to Kranjska, Ljubljanska ali katerakoli porodnišnica...tudi rekla sem da če jim obrat nebi uspel in mi nebi hoteli narediti CR bi šla nekam kjer bi mi ga...in če se bo mali slučajno obrnil nazaj na ritko bom to še vedno naredila, pa tudi če bom mogla zato na drugi konec slovenije, ker me je ravno zaradi sestrične izredno strah poroda v medenični vstavi...

Ne mislim povzročat nobene zamere ali slabe volje tukaj na forumu, ampak kakor vidim je to forum kjer se povejo svoje izkušnje in to je vse kar sem naredila...če pa dobrih stvari tukaj ne smemo pisati pa odprite forum kjer se lahko pišejo samo negativne...

clock-img

03.04.2009, 21:34

clock-img

Brisani uporabnik

pencil-img

5637

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

clock-img

03.04.2009, 21:45

clock-img

BarbyD

pencil-img

481

IZVIRNO SPOROČILO: kamilija

Pa ne hvali dneva pred nočjo.


Mislim... a vidiš, kako napišeš... kot da je obsojena na grozno porodno izkušnjo ker gre v Kranj.



valla. točno tak občutek sem dobila ko sem prebrala touser posted image že nekako tako kot da "kar naj se ji kaj zgodi da bo videla kako je"user posted image user posted image

Sploh rajši več ne bom brala tukaj ker sem že tako prestrašena glede vsega skupaj...zdej se pa še bolj grozno počutim...

Uglavnem vsem puncam ki pričakujete ( in vsem ostalim ) želim res veliko veliko sreče ne glede na to kje boste rodile...jaz pa se tukaj javim šele po porodu...

Lp vsem skupaj

clock-img

03.04.2009, 22:53

clock-img

kamilija

pencil-img

467

Nisem mislila nič slabega, se opravičujem. Ni bil to moj namen, res.
Sam vseeno mislim, da jih ne hvali, dokler ne rodiš. To sem pa resno mislila.
Želim ti vse ok, res..

clock-img

04.04.2009, 00:40

clock-img

benika

pencil-img

7793

Glej kamilija, tvoje pisanje je bilo mišljeno slabo in si vsekakor imela namen kritizirat in to počneš prav v vsakem tvojem napisanem postu.

Razumem, da si imela slabo izkušnjo. In spoštujem tvoje kritike, dokler so upravičene in realne ter dokler ne letijo na celotno osebje. In s tvojim pisanjem, obtoževanjem vseh po vrsti, delaš hudičevo slabo uslugo vsem bodočim mamicam, ki se odločijo za porod v KR. Daješ jim občutek, da gredo v klavnico, ne pa v porodnišnico.

Ena je napisala, da so za uspešen in dober odnos med zdravnikom in pacientom pomembni ne samo zdravniki, temveč tudi pacienti. In še kako resnična je ta izjava. Nekatere porodnice znajo biti nadležne kot podrepne muhe, zahtevne in egoistične (sem imela tak primer v sobi poleg mene). In odnos sester do nje in do mene...kot noč in dan. In če sem iskrena, čisto razumem, da kdaj pa kdaj kateri izmed sester malce dvigne pritisk. Meni bi ga tudi in najbrž bi tudi jaz v takem primeru izrekla kakšno krepko o tej mamici.

Res je, da mamice, ki še niso rodile, ne morejo soditi o sestrah v porodnem bloku in na oddelku. Ampak me pa lahko. In zame so carice vse po vrsti (sestra Marija je tule krepko izvzeta).

In strinjam se z Vallo. Napake se dogajajo POVSOD. Le da se o KR porodnišnico govori na 14. straneh v eni temi (ena se je obregnila ravno v št. strani), o MB in LJ P pa se govori na parih straneh, vendar v večih temah.

Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem