cookie-img

Spletno mesto uporablja piškotke

za zagotavljanje spletne storitve, analizo uporabe, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotov ne bi mogli nuditi. Z nadaljnjo uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.

writing-img

Obupana :(

  
clock-img

15.08.2012, 21:39

clock-img

rosalie

pencil-img

24

Ker se že odkar vem zase ubadam s postavo in sem vedno nezadovoljna kako izgledam....imam zadnje čase res razlog za to da sem iz dneva v dan bolj obupana. Ali je res, da se špehec na trebuhu začne nabirati z leti ali kako, ampak..ne rečem, da sem bila kdaj manekenka in zdaj mi je že jasno da nikoli ne bom, ampak ne morem se sprijaznit da sem se v zadnje pol leta zredila za 4 kilograme katere nikakor ne spravim dol. In zaradi tega se slabo počutim, jezi me ker me hlače tiščijo, ker se počutim - grozno...
Naj povem, da pazim na prehrano, kruha nisem jedla že ohoho časa, sladkarijam se odrekam, pazim kaj dam v usta, nenehno sem obremenjena s to hrano....ampak spremembe pa ni in ni....potem pa se zatekam še h kupovanju "čudežnih" tabletk, katere pa seveda ne pomagajo :(.
In zakaj tako hrepenim po tem da se spet v svoji koži počutim dobro in seksi??? Ker sovražim poletje in kopalke, in ker grem na poročno potovanje na Maldive se nočem počutit kot nasedli kit...in se še tistih 14-dni smilit sama sebi....

Kakšen nasvet?

In že vnaprej hvala vsem ki me razumejo kako se počutim s svoji koži....

clock-img

15.08.2012, 21:56

clock-img

mateyka

pencil-img

13812

a kej telovadiš, se s športom ukvarjaš?

clock-img

16.08.2012, 07:57

clock-img

Medea10

pencil-img

1021

Če ne boš začela zraven še migat ne bo spremembe, ki jo čakaš. Bo treba kaj nardit za to, ne sam manj jest user posted image

clock-img

16.08.2012, 08:48

clock-img

olana

pencil-img

403

Če že ješ manj, glede na povedano, da se ti kile nikamor ne premaknejo, se pravi da še vedno poješ več kot porabiš čez dan.

Praviš, da ne ješ kruha in sladkarij. Kaj pa testenine, kakšen riž ješ, mlečne stvari in ostale stvari, v katere se moraš še poglobiti, če hujšaš brez telovadbe. Kako velike so tvoje porcije?Tudi, če ješ "zdrave stvari" pa so tvoje porcije prevelike, napredka ne bo. Preračunavaj si kalorije(približno), pa ti povem, da bo vsak dan manj kazalo na vagi. Ne pij sokov! V sokovih je zalega nepotrebnih kalorij, ki se jih večina sploh ne zaveda.

Tablete, pomagajo vendar v povezavi s telovadbo, tega ljudje še vedno nekako ne razumejo. Mislijo, zdaj bom pojedel tableto in takoj shujšal. Čudežnih tablet ni. Kardio telovadba in paziti na hrano, to je potrebno, da je uspeh zagotovljen.

Približno si preračunaj, da za hujšanje morajo ženske zaužiti 1400-1800 kalorij, po tem se ravnaj. Če še kaj rabiš, se lahko obrneš name, z veseljem pomagam.user posted image

clock-img

16.08.2012, 08:59

clock-img

Najaa

pencil-img

16801

Ja, verjetno je čas za gibanje. Sama sem pred letom in pol začela bolj zdravo jest. Nočem temu rečt dieta, ker res samo malo pazim, več sadja in zelenjave, edino ločevati sem začela in sem se ful navadila. No kile so šle dol, pa nisem nekaj veliko migala. Pač običajno čez dan, kar hodiš in pa začela sem po stopnicah hodit do stanovanja. Letos spomladi pa sem začela malo v hribe in ti povem, da 4 kile so šle dol kot za šalo. Sploh nisem opazila.

clock-img

16.08.2012, 12:13

clock-img

rosalie

pencil-img

24

Glede mleka in mlečnih izdelkov - imam alergijo tako da tega na mojem jedilniku ni, razen sojino mleku, tofu in včasih sojina majoneza. Sokov ne pijem, pijem le navadno vodo, pa kakšno brezkofeinsko kavo.
Jem le enkrat na dan - kosilo ki je tudi moj zajtrk in ponavadi tudi moja večerja....
Telovadba? Z dvema otrokoma je akcija ves da, zjutraj pa 20 min pilatesa za noge in zadnjico, ter trebušnjaki pilates, skupaj s še vajami za trebušne mišice - cca 8 min.
Drugače pa sprehodi, rolerji, koli, tek...hoja v hribe....

Jst pa ostajam bajsa :(

clock-img

16.08.2012, 12:17

clock-img

blaža

pencil-img

8795


IZVIRNO SPOROČILO: rosalie

Glede mleka in mlečnih izdelkov - imam alergijo tako da tega na mojem jedilniku ni, razen sojino mleku, tofu in včasih sojina majoneza. Sokov ne pijem, pijem le navadno vodo, pa kakšno brezkofeinsko kavo.
Jem le enkrat na dan - kosilo ki je tudi moj zajtrk in ponavadi tudi moja večerja....
Telovadba? Z dvema otrokoma je akcija ves da, zjutraj pa 20 min pilatesa za noge in zadnjico, ter trebušnjaki pilates, skupaj s še vajami za trebušne mišice - cca 8 min.
Drugače pa sprehodi, rolerji, koli, tek...hoja v hribe....

Jst pa ostajam bajsa :(



se pravi, da ne ješ nikakršnega sadja? Ker za kosilo ga najbrž nimaš, ne? Po mojem totalno zgrešeno, da ješ samo 1x na dan, to ni zdrava prehrana. kje je pa pol sadje, oreščki,..

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

clock-img

16.08.2012, 12:17

clock-img

tulpek

pencil-img

3308


IZVIRNO SPOROČILO: rosalie

Glede mleka in mlečnih izdelkov - imam alergijo tako da tega na mojem jedilniku ni, razen sojino mleku, tofu in včasih sojina majoneza. Sokov ne pijem, pijem le navadno vodo, pa kakšno brezkofeinsko kavo.
Jem le enkrat na dan - kosilo ki je tudi moj zajtrk in ponavadi tudi moja večerja....
Telovadba? Z dvema otrokoma je akcija ves da, zjutraj pa 20 min pilatesa za noge in zadnjico, ter trebušnjaki pilates, skupaj s še vajami za trebušne mišice - cca 8 min.
Drugače pa sprehodi, rolerji, koli, tek...hoja v hribe....

Jst pa ostajam bajsa :(



to spremeni!

clock-img

16.08.2012, 13:55

clock-img

mateyka

pencil-img

13812

koliko tekočine spiješ na dan? pa ne štej kave, juh ipd. vsaj 2-3 litre (pa ne vse namenkrat - čez ves dan; isto je za mleko obdržat, tud moraš velik spit in ne po en liter naenkrat, da je kao veliko) bi morala spit, da bi lepo odvajala toksine iz telesa. če piješ malo in ješ samo enkrat na dan ter premalo balastnih snovi, ti metabolizem zašteka (ali postane ful počasen - to pa je povezano z ne-hujšanjem).. a si zaprta ali kakaš vsak dan? nekak ne morem verjet da bi redno odvajala blato pri taki vrsti prehranjevanja.. imho, če bi si razdelila to kosilo (količinsko) na 3-4 obroke čez dan, da bi že to veliko spremenilo. pa da bi skoz redno pila in jedla sadje vmes.. al pa tud če pustiš kolsiko tako kot je in da dodaš 2-3 obroke sadja in veliko vode, se zna izboljšat.

< Sporočilo je popravil mateyka -- 16.8.2012 13:58:07 >

clock-img

16.08.2012, 16:53

clock-img

olana

pencil-img

403

Tako kot rečeno, je potrebno vsaj 2-3 litra vode na dan, če je samo en obrok na dan je ta verjetno pozno in obilen. Spremeni obroke, začne se z zajtrkom, ki je nujen, tako za prebavo, kot za hujšanje. Kosilo razdeli na dva dela. Glej, da je kosilo nekje od 12-14 najkasneje. Popoldanska malica, kakšni oreščki, nekaj lahkega okrog 16 ih. Večerjo lahko preskočiš oz. nekaj nizkokaloričnega.

Moraš vedeti, da če ješ samo 1x na dan, začne telo skladiščiti, saj se boji, da ne bo zaužitih sestavin. Če ješ pozno, se večina spremeni v zaloge, saj ne pokuriš do naslednjega dne.

clock-img

16.08.2012, 17:41

clock-img

ona

pencil-img

3685

Pa poskrbi,da imaš 5 obrokov na dan,da v bistvu ješ na vsake 3 ure,pa bo rezultat kmalu viden :)
En obrok je v bistvu tudi jabolko .

clock-img

16.08.2012, 17:52

clock-img

Paštetka

pencil-img

7346

Oprosti, ampak z vsem tem kar pišeš, da ješ in koliko ješ, ter da si cel dan v pogonu, pa res ne moreš biti bajsa.
Ali lažeš tu ali sama sebi. user posted image

clock-img

16.08.2012, 18:01

clock-img

gojska

pencil-img

1128

Hej,
so ti punce že dobro svetovale. Če te kdo razume te jaz in po vsem tem času sem ugotovila, da nimam najbrž uravnovešenih hormonov in tudi ne zadosti mineralov, ki so nujno potrebni za kvalitetno življenje.
Najbolj zavira hujšanje pomanjkanje omega3 maščobne kisline. Lahko jo dobiš s hrano ribe, oreški, acai jagode, goji jagode...malo pogooglaj. Če malo bereš vsi omenjajo hormon liptin, ki bi naj bil odgovoren za kurjenje maščobe. Nisem noben strokovnjak, verjetno ti bo kdo bolje razložil, vendar sem jaz bila ves čes utrujena, nervozna, brez energije in če sem zbrala voljo za hujšanje ni šlo nikamor. Zdaj sem se pa na dopustu spočila in umirila in pridno hujšam od 1do 2 kg na teden. Zjutraj in pred kosilom popijem v vodo zmešan Acai prah, je veliko cenejši kot tablete.Ne delam reklame vendar miselnost da so prehranski dodatki ali super hrana nepotrebni je zmotno. Samo vsak mora sam ugotoviti kaj mu manjka. Če pa se potrudiš z malo vsakodnevne telovadbe se boš takoj bolje počutila in tudi z parimi kilogrami viška ponosno hodila po plaži. Rade se moramo imeti, ker za nekoga smo vedno najlepše. Zakaj ne bi bile še same sebi.

clock-img

16.08.2012, 18:16

clock-img

krisv

pencil-img

246

Napiši svojo višino, telesno težo in indeks telesne mase. Mogoče pa se le dojemaš napačno.
Drugače pa vse od zgoraj napisano...

clock-img

16.08.2012, 18:22

clock-img

Najaa

pencil-img

16801

IZVIRNO SPOROČILO: rosalie

Jem le enkrat na dan - kosilo ki je tudi moj zajtrk in ponavadi tudi moja večerja....



Tukaj je težava. Razporedi si obroke, da boš vsake 3 ure nekaj pojedla. Če boš imela 5 obrokov, je to bolj zdravo in kile grejo dol. Poskusi, boš vidla.
Pa šibanje okoli z otroci ni telovadba. In tekočina ja... punce so ti itak že vse napisale. Poskusi spit ene 3 litre na dan, boš vidla, kako se boš dobro počutila. Vode seveda.

clock-img

16.08.2012, 21:18

clock-img

Mimona29

pencil-img

187

Jaz imam podoben problem. Pa najbolj me jezi, ker je formula za uspeh tako enostavna! Manj hrane, več miganja in rezultati so tu! Samo se kr ne zbrcam. Samodisciplina mi manjka.

clock-img

17.08.2012, 10:58

clock-img

rosalie

pencil-img

24

Paštetka - v očeh drugih nisem bajsa ampak v svojih in to je problem!!! Za mojega in vse ostale sem okej, le za sebe nisem. Težko me je razumeti, ampak je hudo ker se grozno počutim v svoji koži user posted image .


Moje mere: višina 162, kg 57.
In super se počutim ko imam 53-54 kg, ampak kaj ko je to zadnje čase tako zelo nedosegljivo....

In ja, danes sem začela z dieto, katera ima 5 obrokov. In močno upam, da se kaj premakne. Ker v moji glavi se na žalost nikoli ne bo.

Punce hvala vsem....aja, gojska - sporbam tudi Acai prašek user posted image . Mogoče pa je to kar rabim!

clock-img

17.08.2012, 11:28

clock-img

mateyka

pencil-img

13812

najtežje je skinit 2-4 kg user posted image jej male in zdrave obroke (sadje, oreščki, zelenjava, ribe) ter probaj 1-2x na teden kak kardio. jaz mislim, da ti bo šlo user posted image srečno! user posted image

clock-img

17.08.2012, 12:10

clock-img

Brisani uporabnik

pencil-img

5637

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

clock-img

17.08.2012, 12:15

clock-img

blaža

pencil-img

8795

Pol si nekje kot jaz, le da imam jaz 59 kg, na 166cm. Jaz sem mela 61 kg, sem se pa zdej dala na ločevalno, ampak brez pretiravanja, ni prav stroga stroga, in sem prišla že na 59 kg v dveh tednih, zdej pa še 2 kg, upam do konca meseca in bo superca.

a ločevalna ti ne odgovarja?

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

clock-img

17.08.2012, 12:15

clock-img

Paštetka

pencil-img

7346

glede na težo in višino, ki si jo napisala.... Res nisi bajsa, te pa razumem, in se strinjam, da če želiš lahko shujšaš par kilogramov.
Sem mislila, da si spet ena od suhic, ki se v ogledalu vidi debele. predvidevala sem na prej napisano, glede na količino, ki si napisala, ki jo poveš in glede na gibanje.

Pred par leti je moja služba obsegala tudi svetovanje o zdravi prehrani in hujšanju. Zato razumi zakaj sem tako kritična glede vseh teh kilogramov, ker ima svako jakih ljudi. Kao jaoo...nič nejem, še od vode se redim...user posted image

Eno naj ti bo jasno in vodilo skozi življenje. Telo za opravljanje svoje funkcije potrebuje določeno število kalorij. vse kar je preveč gre v kile, kar je manj, gre dol.

1. Če hočeš hujšati moraš enostavno vnesti v telo manj kalorij kot ga telo potrebuje. Simpl ko pasulj. (hujšanje brez dodatne telovadbe)
2. hujšanje lahko pospešiš tudi tako, da se začneš več gibati (z vadbo telo porabi več kalorij, ker potrebuje več energije npr. za ohlajevanje telesa, prehrano mišic...)
3. pospešiš lahko tudi z boljšo prebavo (pomeni, da se izogibaš jedem, ki zavirajo prehrano)
4. še ena zelo pomembna malenkost (če imaš več manjših obrokov (nekje 5) pomeni, da telo sproti troši kalorije, ki si jih vnesla in si ne dela zalog za slabe čase. Pazi obrok pomeni tudi piškot, jabolko, kozarec soka, sadje..., ki ga poješ spiješ. Naše telo ima zelo dober spomin. To je tista malenkost, ki je najpomembnejša pri hujšanju. Spomin pomeni, da si telo zelo dobro zapomni, vsakokratno hujšanje. Večkrat se spraviš na dieto (kakršna koli, od stradanja, ločevalna....), težje boš izgubila kilograme, saj je telo pripravljeno na stradanje. Ker ni napredka običajno nehamo z dietami in spet gredo kilogrami vedno hitreje gor, vsakokrat dolgotrajnejše in težje dol.

Jaz zagovarjam hujšanje na podlagi 1.-3. točke. pomeni brez vsakršnih diet, ampak s spremembo načina prehranjevanja. Tukaj ne gledam samo na količino vnešenih kalorij, ampak tudi na kvaliteto hrane, količino obrokov. Zagovarjam počasno hujšanje cca. 1kg na mesec. Zato so mi smešne tiste tabele, ki jih imajo uporabnice na hujšanju vsak teden (1 kg dol 2 gor user posted image ). Brez zamere, se ne vtikam tam na forumu, sem pa mogla zdaj izraziti svoje mnenje)
Pozabi na tehtnico, zanašaj se na tvoje počutje. Tehtanje mogoče 1x na mesec.

Ko boš naslednjič stala pred hladilnikom, omarico s priboljški, se vprašaj: Potrebuje moje telo to? Vedno se najde lažja alt_ernativa z manj kalorij.

Predlagam knjigo: Kitajska študija, ki opisuje osupljive ugotovitve o prehrani. Na spletu si malo preberi katero živilo kaj vsebuje, pobrskaj kaj telo potrebuje...
pa še nekaj: hujšanje se začne v trgovini!

p.s.

še vedno ne verjamem, da poješ samo kosilo in se toliko gibaš user posted image , ker potem bi osnove matematike padle v vodo.




< Sporočilo je popravil Paštetka -- 17.8.2012 12:23:51 >

clock-img

17.08.2012, 12:22

clock-img

Tippi

pencil-img

3574


IZVIRNO SPOROČILO: rosalie

Glede mleka in mlečnih izdelkov - imam alergijo tako da tega na mojem jedilniku ni, razen sojino mleku, tofu in včasih sojina majoneza. Sokov ne pijem, pijem le navadno vodo, pa kakšno brezkofeinsko kavo.
Jem le enkrat na dan - kosilo ki je tudi moj zajtrk in ponavadi tudi moja večerja....
Telovadba? Z dvema otrokoma je akcija ves da, zjutraj pa 20 min pilatesa za noge in zadnjico, ter trebušnjaki pilates, skupaj s še vajami za trebušne mišice - cca 8 min.
Drugače pa sprehodi, rolerji, koli, tek...hoja v hribe....

Jst pa ostajam bajsa :(



In to je tudi tvoj največji problem! Ne bom preveč na dolgo in široko, in veliko so ti povedale že ostale RR-jevke, jaz pa samo še tole:

Telesa se ne da pretentati! Če mu odžiraš zajtrk, če mu daš samo kosilo, si telo zapomni in bo do naslednjega obroka vse pretvoril v maščobo (pa če poješ sadje, tortico, ali pa zrezek, saj se zaveda, da ga boš praktično naslednji 24 ur stradala, telo se pa pač tega ne gre. Telo si naredi zalogo, tako da bo vse kar boš pojedla v času kosila, prišparal za hude čase, ker ga boš stradala! Zato je pomembno redno jesti zajtrk (to naj bo prvo pravilo!) in potem še nadaljnje obroke.
In pa seveda, redno gibanje. Pospravljanje in ukvarjanje z otroci niso vadba! to strokovnjaki ves čas poudarjajo! Ukvarjanje z vadbo, oziroma gibanje je, aktivnost eno uro na dan. Sama. Ti in tvoje telo.

Če ti kljub vsemu ne uspe shujšati, kljub gibanju, rednemu in zdravemu prehranjevanju, potem je smiselno it k zdravniku, da ni debelost posledica česa drugega. Ampak takšnih bolezenskih debelosti je pravzaprav pri nas zelo malo. Tako da sem jaz skoraj prepričana, da nisi še dala vse od sebe, verjamem pa da boš! Glavo gor in gremo! user posted image

clock-img

17.08.2012, 12:39

clock-img

Paštetka

pencil-img

7346

tipi, saj je napisala, da dela še vaje pilatesa. Ne ukvarja se samo z otroci.
Sicer pa za dvig pulza in kurjenje kalorij je "dovolj" tudi redna čistilna akcija stanovanja user posted image sesanje, čiščenje okenj, pranje tal... zato pa jaz sesam 2x na dan user posted image malo za šalo malo za res, počasi, ampak matematika je matematika.

mogoče še samo to:
tiste, ki hujšate in redno telovadite, večkrat pravite, da kilogrami ne grejo dol. Če ni vadba dovolj aerobna in je noter precej krepilnih vaj, se mišice ojačajo. Mišice so pa težje od maščobe in zato se nam zdi, da se je tehtnica pokvarila ali ni učinka. user posted image

Verjamite, da je učinek. Najlepši bo tisti, čez par mesecev, mogoče tudi leto, ko se boste pogledale v ogledalo in videle preoblikovano telo.

Tako kot smo prebrale marsikatero knjigo o vzgoji in spanju otroka, da jih razumemo zakaj in kako naprej, tako je potrebno prebrati tudi marsikaj o prehrani, fiziologiji telesa, da razumemo tudi naše lepo telo.

< Sporočilo je popravil Paštetka -- 17.8.2012 12:42:09 >

clock-img

17.08.2012, 12:46

clock-img

Tippi

pencil-img

3574

IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

tipi, saj je napisala, da dela še vaje pilatesa. Ne ukvarja se samo z otroci.
Sicer pa za dvig pulza in kurjenje kalorij je "dovolj" tudi redna čistilna akcija stanovanja user posted image sesanje, čiščenje okenj, pranje tal... zato pa jaz sesam 2x na dan user posted image malo za šalo malo za res, počasi, ampak matematika je matematika.

mogoče še samo to:
tiste, ki hujšate in redno telovadite, večkrat pravite, da kilogrami ne grejo dol. Če ni vadba dovolj aerobna in je noter precej krepilnih vaj, se mišice ojačajo. Mišice so pa težje od maščobe in zato se nam zdi, da se je tehtnica pokvarila ali ni učinka. user posted image

Verjamite, da je učinek. Najlepši bo tisti, čez par mesecev, mogoče tudi leto, ko se boste pogledale v ogledalo in videle preoblikovano telo.



Pod vadbo in gibanje je mišljeno "topljenje maščobe", torej kardio vadba je tista prava vadba in pač sesanje za moje pojme ne spada v to kategorijo. Tudi ukvarjanje z otroci ne. Tudi pilates ne. Pravzaprav noben šport ne, če samo krepiš mišice. Za hujšanje je potrebno mnogo več švica! ne bi zdej naštevala v nedogled, ampak iz izkušenj prijateljic in znank lahko povem, četudi je plavala eno leto, redno vsak dan, ni zgubila več kot dve kile. Četudi je bila redno na kolesu in rolerjih, brez napora, brez švica, ni izgubila ene kilce. Jaz se brez švica lahko rolam ure in ure, pa ne bom zgubila niti kile. Če pa bom rolala tako, da bom v pol ure že pošteno švicala, tako kot pri teku, potem je pa to druga pesem.

Sicer pa, želela sem dati dobronameren nasvet. Tisti ki je videl pozitivno, bo to vzel, če ne, pač ne.



< Sporočilo je popravil Tippi -- 17.8.2012 12:47:10 >

clock-img

17.08.2012, 12:52

clock-img

Paštetka

pencil-img

7346

veš zakaj ni shujšala ob taki enaki obremeitvi? ker se telo navadi na določen en in isti napor. Zato je potrebno vadbo vedno vsake toliko povečati. Ali z obremenitvami ali z daljšim intervalom vadbe.
Enaka vadba + enak vnos kalorij =enaka teža. Težji napor od sedanjega + enaka prehrana = hujšanje. Enaka vadba -manj kalorij = hujšanje.
Matematika.

Trenirala sem atletiko cca. 10 let aktivno, se športom ukvarjala še dodatnih 15 let (služba), sem bila inštruktor fitnesa in aerobike, učitelj plavanja, bila trener atletike... vem o čem govorim, kaj je aerobna in kaj anaerobna vadba.
vse je v matematiki, začne se pa v glavi.

< Sporočilo je popravil Paštetka -- 17.8.2012 12:58:11 >

Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem