cookie-img

Spletno mesto uporablja piškotke

za zagotavljanje spletne storitve, analizo uporabe, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotov ne bi mogli nuditi. Z nadaljnjo uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.

writing-img

RE: RR-ovke bomo tekle l. 2013

  
clock-img

31.08.2012, 11:47

clock-img

LuLu

pencil-img

8910

1. LuLu
2.  pomar*ANČA*
3. Julija08
4.  Najaa
5. RAKICA1
6.  danyy
7. tix
8.  miška17
9. Matkurja
10. Poka
11.  Dorianna 
12. TomTaylor
13.  skuštran
14. mausika
15.  Luns
16. taška30
17.  Tippi
18. sazi
 
 user posted image     user posted image

]

clock-img

31.08.2012, 12:54

clock-img

danyy

pencil-img

558


IZVIRNO SPOROČILO: miška17

Pozdravljene!
Pred vrati je jesen in kmalu bo zima.

Ne se ustrašiti jesenskega dežja, saj se da teči tudi med dežjem. Oprema za dež: vetravka, ustrezna topla obleka in dobre superge. Po teku, pa čimprej na toplo... Kar korajžno tečt, saj do pomladi nesmemo zgubiti kondicije.
Tudi v hudem mrazu se da teči, zato zime se ne ustašite. Dokažimo, da imao železno voljo.user posted image

Tiste, ki ste omenile da imate težave z koleni: toplo priporočam obisk pri ortopedu in fizioterapevtu.user posted image Oni vam bodo najbolje svetovali glede vaših težav z koleni ter dali vam bodo ustrezne napotke glede vašega teka.

Lep tekaški pozdrav



Mene je danes že dobil dež, sem prišla kar fajn premočena domov.user posted image .Sem verjetno prav bedasto izgledala, ker mi je bilo smešno in sem se smejalauser posted image .SEm upoštevala tvoj nasvet in sem zjutraj pojedla banano, pa vodo sem imela zraven (prej je nikoli nisem), pa glavobola ni.
Čeprav pozimi v pravem mrazu jaz dvomim, da bom tekla, ker me res rado zebe. Ramišljam, da bi si nabavila orbitrek za čez zimo, vem, da ni isto kot tek, nekaj pa le je.

clock-img

01.09.2012, 00:52

clock-img

taška30

pencil-img

2758

Ja, meni je pozimi teči prav fajn. Sicer zime sploh ne maram, res ne maram, ampak sem pa ugotovila, da mi paše teči tam okoli ničle. Ta mrzel zrak zelo osvežilno deluje user posted image . Sicer traja malo dlje da si ogreješ mišice nog, jaz se namreč doma prej nič ne ogrevam, pač grem in začnem počasi tečt. Pa tam do -2 ali -3, če je manj pa ne, mi ne paše tako mrzel zrak na pljuča.

Sazi, glede bolečin v kolku ne vem svetovati, ker mene kolki nikoli ne matrajo, je pa dejstvo, da je mene tudi po 15-em km začelo matrati marsikaj, bolela so me kolena, kar me nikoli prej niso, gležnji, po stegnih sem čutila rahle krče ob vsakem koraku , svoje stare superge sem spoznavala na povsem neke nove načine...user posted image itd... Ampak meni se je to zdelo pač normalno, glede na to da prej nikoli nisem tekla več kot cca.10-12km. 2 dni po 21-ki sem bila čist boga, musklfiber nor, navzdol po stopnicah sem hodila počasneje kot moja 90 letna babica, vsest se na wc školjko je bil cel projekt user posted image , po dveh dneh je pa minilo, brez kakršnihkoli posledic. Da bi pa jaz recimo, kot je ena predlagala, sama za vajo odtekla 21 km pa vem, da zame ne pride v poštev. Ma, v sanjah ne. Do 15 še mogoče, za več pa nujno rabim navijače ob progi.user posted image

clock-img

04.09.2012, 13:39

clock-img

sazi

pencil-img

5175


IZVIRNO SPOROČILO: taška30

Sazi, glede bolečin v kolku ne vem svetovati, ker mene kolki nikoli ne matrajo, je pa dejstvo, da je mene tudi po 15-em km začelo matrati marsikaj, bolela so me kolena, kar me nikoli prej niso, gležnji, po stegnih sem čutila rahle krče ob vsakem koraku , svoje stare superge sem spoznavala na povsem neke nove načine...user posted image itd... Ampak meni se je to zdelo pač normalno, glede na to da prej nikoli nisem tekla več kot cca.10-12km.


Hvala za tole. Sem tudi sama podobnega mnenja. 21 km je kar veliko. In treninga nikoli nisme imela daljšega od 13 km. Pa po mojem me še malo živci izdajo - imam vedno malo treme pred tekom - v smislu ali bom zmogla epo do konca oddetči ali me bo kaj bolelo in pa seveda veselje ob velikem dogodku.


2 dni po 21-ki sem bila čist boga, musklfiber nor, navzdol po stopnicah sem hodila počasneje kot moja 90 letna babica, vsest se na wc školjko je bil cel projekt user posted image , po dveh dneh je pa minilo, brez kakršnihkoli posledic.


No, temu se pa da zelooo lepo izognit z nekaj minutami za strečing po končanem teku. Jaz res nikoli nimam muskelfibra. Naredim pa 4 razteze za vsako nogo.


Da bi pa jaz recimo, kot je ena predlagala, sama za vajo odtekla 21 km pa vem, da zame ne pride v poštev. Ma, v sanjah ne. Do 15 še mogoče, za več pa nujno rabim navijače ob progi.user posted image


Jap, se popolnoma strinjam. Nekaj kilometrov, ki bi mi bili drugače popolnoma odveč oddehtajo ljedje ob progi in drugo dogajanje. Se mi je poznalo na Kraškem maratonu - je bilo težje, ker so bili vmes kar kilometri z velikimi "luknjami" - je pa privlačno na drugačen način - tek med zelenjem in v naravi, v tičini, otem pa spet vasica, nekaj ljudi in glasba...

Drugače pa: taska30, si ti morda moja tekaška dvojčica? (če odmislim starost - če to pomeni tvojih 30 v nicku - sem kar nekaj čez)

clock-img

05.09.2012, 16:54

clock-img

taška30

pencil-img

2758

user posted image
Ha ha, 30 v nicku je starost, ja, ampak tistega leta, ko sem postala frišna mamica taprvi hčerki. Letos je začela hoditi v drugi razred, zdaj pa računaj...user posted image

clock-img

10.09.2012, 10:26

clock-img

sazi

pencil-img

5175


IZVIRNO SPOROČILO: taška30

user posted image
Ha ha, 30 v nicku je starost, ja, ampak tistega leta, ko sem postala frišna mamica taprvi hčerki. Letos je začela hoditi v drugi razred, zdaj pa računaj...user posted image


Potem sva si pa zelo blizuuser posted image

clock-img

10.09.2012, 22:50

clock-img

lili34

pencil-img

1

pozdravljena, šele zdaj sem videla to na forumu. se tudi jaz prijavljam. začela pa bom s ponedeljkom. če me še vzamete. ker pri zdravju nisem najboljša da o kondiciji ne govorim pa tudi pretežka sem se se odločila za tek. se javim v ponedeljek po teku. super in iskrene čestitke ustanoviteljici

clock-img

10.09.2012, 22:53

clock-img

LuLu

pencil-img

8910

1. LuLu
2.  pomar*ANČA*
3. Julija08
4.  Najaa
5. RAKICA1
6.  danyy
7. tix
8.  miška17
9. Matkurja
10. Poka
11.  Dorianna 
12. TomTaylor
13.  skuštran
14. mausika
15.  Luns
16. taška30
17.  Tippi
18. sazi
19.  lili34    (hvala user posted image

 user posted image     user posted image

clock-img

17.09.2012, 10:20

clock-img

sazi

pencil-img

5175

Da malo obudim temo in se hkrati pohvalim user posted image
Včeraj je bil super dan za tek po Mariboru. Sem bila prvič in grem zagotovo še kdaj. Pretečena 10-ka (z za moje pojme v redu časom 57 min) je bila super trening za Ljubljansko 21-ko. Ampak bo treba še kar nekaj treningov...

clock-img

17.09.2012, 18:20

clock-img

LuLu

pencil-img

8910

IZVIRNO SPOROČILO: sazi

Da malo obudim temo in se hkrati pohvalim user posted image


Prvo čestitke! Super!

Glede teme.. tukaj nisem glih pričakovala vsakodnevnega javljanja in poročanja za vsak korak user posted image
Glavno, da tečete, ko ima katera kaj naj napiše, vedno sledim temo in preberem novice, ko bo pa tak daleč, da se bo pisalo leto 2013 in se začela pomladna tekaška sezona... takrat pa akcija user posted image
Jaz imam še kar pavzo od morja, se že malo vleče, ampak vem, da bom nadaljevala. Je pa res, da se telo hitro poleni, če nič ne dela. Ampak bom hitro spet v formi.

clock-img

18.09.2012, 07:50

clock-img

danyy

pencil-img

558


IZVIRNO SPOROČILO: sazi

Da malo obudim temo in se hkrati pohvalim user posted image
Včeraj je bil super dan za tek po Mariboru. Sem bila prvič in grem zagotovo še kdaj. Pretečena 10-ka (z za moje pojme v redu časom 57 min) je bila super trening za Ljubljansko 21-ko. Ampak bo treba še kar nekaj treningov...



Čestitkeuser posted image , upam,da se ga bom naslednje leto tudi sama udeležila.

clock-img

20.09.2012, 22:00

clock-img

taška30

pencil-img

2758


IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

Glede teme.. tukaj nisem glih pričakovala vsakodnevnega javljanja in poročanja za vsak korak user posted image



user posted image Kaj si hotela zdaj s tem povedati, Lulu? Midve s Sazi se bova hvalili, tako!user posted image Pa fajn bi bilo, če bi se še kakšna tekačica, da nas (me) mal spodbudi, jaz imam namreč ta teden tisto bolezen, ki se ji reče lenitis.user posted image Tale mraz me je čist zatolkel, ti prehodi so mi najhujši, saj potem sredi zime se navadim, pa ko začnejo kurit je tudi ok ... Kakšno zvezo ima to s tekom? user posted image Nima, vsak izgovor je dober.

Ok, zdaj se bom pa še hvalila: prejšnjo soboto sem se odločila za en "daljši" tek, prav rabila sem to za psiho, ker letos imam pred tole 21-ko kar nekaj treme, lani, ko je bilo prvič sem mislila, ah bom že nekako, zdaj pa točno vem kaj me čaka, me pa malo zvija... No, skratka , odtekla sem cca. 16km, cca.uro in 50 min, bilo je kr malo hudo tam po 14-em, ampak zdej sem nekak pomirjena, ker vem da bom zmogla 21, če sem solo 16.

No, to sem hotela povedati danes.user posted image

clock-img

21.09.2012, 09:46

clock-img

pomar*ANČA*

pencil-img

1685

da se še jaz malce oglasim, na začetku sem se še javljala, potem pa poniknila... ampak tekla sem pa še vedno vsak drugi dan, ob 6.00 že šibam po stopnicah dol. ampak danes sem pa pogruntala, da je že malce prahladno zame. pekla so me pluča, ogret se sploh nisem mogla. tako da sem na koncu pretekla le 6km in se počasi zmrznjena vračala domov. obstajajo neki šali za okoli ust, katera pozna to? oz kako naj rešim problem da me ne bodo pljuča tako pekla?

clock-img

21.09.2012, 09:52

clock-img

pomar*ANČA*

pencil-img

1685

pa še to sem hotla povedat.. taška30 a kr 21 boš tekla?? bravoooo!! a to na ljubljanskem? zdaj me je mikalo da bi šla na nike nočnega, pa nisem imela poguma. sem tudi ljubljanskega gledala, ampak zanj imam še manj poguma, imam občutek da bom zadnja prišla v cilj in potem me čisto mine. mogoče se pa na lumpi tek prijavim user posted image

clock-img

21.09.2012, 11:58

clock-img

danyy

pencil-img

558


IZVIRNO SPOROČILO: pomar*ANČA*

da se še jaz malce oglasim, na začetku sem se še javljala, potem pa poniknila... ampak tekla sem pa še vedno vsak drugi dan, ob 6.00 že šibam po stopnicah dol. ampak danes sem pa pogruntala, da je že malce prahladno zame. pekla so me pluča, ogret se sploh nisem mogla. tako da sem na koncu pretekla le 6km in se počasi zmrznjena vračala domov. obstajajo neki šali za okoli ust, katera pozna to? oz kako naj rešim problem da me ne bodo pljuča tako pekla?



Meni je tudi že hladno, grem sicer ob 7,no ta teden sem se celo uspela prehladit,ker sem se premalo oblekla.Pa me tudi v pljučih peče. Sem imela v načrtu, da bi tekla še vsaj do novembra,potem ša imam nekaj drugega v planu. Idealno bi bilo, če bi lahko tekla okoli 10.ure ko se že malo ogreje, pa je žal to izvedljivo samo čez vikend.

clock-img

21.09.2012, 21:34

clock-img

taška30

pencil-img

2758

user posted image Jaz pa vaju občudujem, da gresta lahko tečt ob 6ih, 7ih zjutraj. Meni nepojmljivo!! Jaz se ob tej uri z muko zvlečem iz postelje in se uštimam za v službo, se še napol v komi peljem do službe in tam ob kavi počasi prihajam k sebi... Kolk imamo različen bioritem. Bi šla pa recimo komot zdajle tečt, ob osmih, devetih zvečer, ampak kot že rečeno, ta teden imam lenitis.user posted image sicer mi pa najbolj ustreza sredi dneva, po svetlem, po sončku, tudi poleti sem šla, pa čeprav je bilo skor 30st, me nč ne moti...
Ja, pomaranča, kar na 21 grem in mi dol visi za rezultat. Meni je cilj samo to, da pridem v cilj, brez ustavljanja, se pravi tek ves čas, čeprav bolj počas, brez poškodb in ne čist tazadnjauser posted image . Lani sem jo tekla 2 uri in 25 min, ampak ustavla se pa nisem! Tam nekje pri 15 km so me prehiteli Kenijci, ki so tekli že drugi krog za 42km. user posted image V bistvu jaz na to gledam bolj na tekmo sama s sabo, pač da premagam samo sebe in grem dalje, tudi ko mi je reeees hudo in težko.

Jaz ti pa svetujem, da se prijaviš na letošnji Lj maraton, vsaj 10-ko, če nočeš več. Res je enkratno doživetje.

clock-img

22.09.2012, 08:09

clock-img

danyy

pencil-img

558

Jaz sem jutranji tip in mi sploh ni problem vstat,sem pa zato po 21.uri ponavadi že neuporabna. Jaz sem kar fajn zbolela, tako da ta vikend ne bo nič s tekom. Dobre ste s temi maratoni, jaz sem šele začetnica,tako, da sem vesela, komi uspe odtečt 7 km- je pa res, da imam kar nekaj vzponov za pretečtuser posted image .

clock-img

25.09.2012, 14:05

clock-img

sazi

pencil-img

5175

Se pridružujem user posted image user posted image taške30 user posted image - ob misli na zgodnje ure.
Najraje tečem zvečer. Zjutraj se počutim, kot da bi imela zategnjeno ročno zavoro. Ne gre nikamor, noge težke...

pomar*ANČA* - kako misliš, da si pretekla "le" 6 km. Koliko pa jih pretečeš drugače? Moj "standardni" trening je sicer nekje med 6 in 7 km. Vmesecu pred maratonom naredim 1x na teden dvojno dolžino, pa še 2x enojno (torej na teden cca 2x 7 km in 1x 13). To je lani zadostovalo za Lj maraton 2 uri 10. Več ali manj vedno tečem s tempom 6 minut na kilometer. Na maratonu sem tekla z možem in sosedo 5km in se pri tabli zgrozila, ker smo imeli tempo 5 min na kilometer. Zame čisto preveč. Sem ju spustila naprej in potem zmogla v mojem tempu - mi je bilo pa dolčas - imam navado med tekom čvekat.

danyy - vzponi so super za trening. Jaz jih nimam, potem mi pa vsak nadvoz predstavlja velik problem.

Glede mrzlega zraka. Mene ne moti in bi me karkoli čez usta močno oviralo. Tečejo pa nekateri s temi bufi okoli ust/nosu/vratu - pač kakorkoli si ga že naštimajo. Lani smo na LJ maratonu tudi dobili enega, samo jaz si s tistim ne predstavljam teka.

clock-img

25.09.2012, 14:14

clock-img

sazi

pencil-img

5175

2x

< Sporočilo je popravil sazi -- 25.9.2012 14:15:19 >

clock-img

26.09.2012, 20:47

clock-img

LuLu

pencil-img

8910

1. LuLu
2.  pomar*ANČA*
3. Julija08
4.  Najaa
5. RAKICA1
6.  danyy
7. tix
8.  miška17
9. Matkurja
10. Poka
11.  Dorianna 
12. TomTaylor
13.  skuštran
14. mausika
15.  Luns
16. taška30
17.  Tippi
18. sazi
19.  lili34

20. pebs   user posted image

 
 
user posted image     user posted image

clock-img

27.09.2012, 11:31

clock-img

pebs

pencil-img

279

Ejga, a ti to resnouser posted image . Ja, pol morm pa že res trenerat začet, sam dons je dž,pa mi ni,da bi po črvih tekla.

clock-img

27.09.2012, 11:32

clock-img

pebs

pencil-img

279

Aja, za kašn tek to gre? Se mi ne da vse brat, al za dm tek?

clock-img

27.09.2012, 18:54

clock-img

LuLu

pencil-img

8910

IZVIRNO SPOROČILO: pebs

Aja, za kašn tek to gre? Se mi ne da vse brat, al za dm tek?


Katerikoli. Lahko gremo skupaj na kakšnega, se prej tudi "generalka" naredi in en spoznavni, lahko vsaka za sebe. Nazaj sem predlagala, da se dajo ideje za teke, pa si enega izberemo, ampak je to čisto odrpto. Se bomo že zmenle user posted image
Obvezna pa je udeležba na vsaj enem teku nad 5 km user posted image

clock-img

27.09.2012, 19:58

clock-img

shakira

pencil-img

163

Še ena, ki se pripravlja, da začne tečt. Zaenkrat bolj psihično pa upam, da kmalu tud fizično. Nikoli nisem marala teka, zadnje čase me pa mika , da bi začela.
Za začetek sem si kupila superge, sedaj pa čakam, da pride dan, da začnemuser posted image .
Letnega časa ravno nisem zbrala primernega, sem ugotovila, da si moram kupiti še vetrovko. Ja ja, sej vem sami izgovori.
Ta teden mi še ne bo časovno zneslo, potem pa imam namen res začeti.
Upam na najboljšeuser posted image

clock-img

27.09.2012, 20:08

clock-img

Felicita

pencil-img

5145

Še jest še jest user posted image lani mi je uspelo DM pretečt (5 km) s tem da sem se 'natrenirala' v treh mesecih - od nule do 5 km. Še sama ne vem kako mi je uspel. Potem je prišla pa borelioza in diagnoza hashimoto in je vse padlo v vodo. Zdej bi pa spet začela... pa tko, for the record - ne maram teka, ampak pač... mi je postal kr znosen, no user posted image moj cilj je pa 5 km pod 30 min - lani sem kot rečeno zmogla 5 km v 33 min, samo če bi po ravnem tekla bi blo zihr boljše user posted image tko da bomo vidli... pozimi ne bom tekla, ponavad pa nekje februarja začnem, bom pa izkoristla zdej do konca novembra če bo možno.

p.s.: shakira - tko sem jest letos 'samo še to pa začnem' celo sezono. pa sm šla celo 2x laufat v pol leta... tko da - bolj čakaš, težje je začet.



_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem