cookie-img

Spletno mesto uporablja piškotke

za zagotavljanje spletne storitve, analizo uporabe, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotov ne bi mogli nuditi. Z nadaljnjo uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.

writing-img

RE: hujšanje na dolgi rok 2012

  
clock-img

28.02.2012, 14:35

clock-img

RAKICA1

pencil-img

1925

Miška ja res sva jih kar nekaj dol spravileuser posted image user posted image user posted image user posted image in jih še bova lepo kar dol spravile veselouser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  včasih z malo grešenjem včasih pa brez do poletja sem si zadala cilj, da moram shujšati do teže kot si sama želim in upam da mi uspeuser posted image user posted image user posted image user posted image

clock-img

28.02.2012, 14:51

clock-img

miška17

pencil-img

1195

IZVIRNO SPOROČILO: KSIA

O, kako ste pridne. user posted image Jaz že dva tedna telovadim, vsak drugi dan z utežmi, ne jem večerij, ampak nad kg sem razočarana. 62 kg, tako da nisem izgubila niti grama user posted image . Mi kar ni jasno, saj res ne jem sladkarij in teh belih stvari, pa še večerjam neuser posted image
No, vsaj plusa ni user posted image



KSIA jaz se dosti gibljem in meni gre zelo postopno in počasi dol kg na dolgi rok in manjšajo se cm. Sem in še pridobivam na mišični masi. Mislim da ti pridobivaš na mišični masi. Potrpežlivo vstrajaj in bo.

Teža mišic je težja od maščobe.Pridobivanje mišične mase se vidi na šiviljskem metru ( vedno manj cm) ter na tehnici (gre bolj počasi dol ali skoraj stojijo kg). Seveda to velja če ješ tako, da počasi hujšaš.

Če lih prav ješ in se gilješ se teža ne spreminja. Minimalna dnevna nihanja in cm se ne spreminjajo.

Če preveč ješ kot porabiš in gibaš pa se ve kam vodi.



< Sporočilo je popravil miška17 -- 28.2.2012 14:54:02 >

clock-img

28.02.2012, 15:07

clock-img

miška17

pencil-img

1195

RAKICA zmogle bova! user posted image user posted image user posted image

Jaz imam cilj da letos zagledam 6 spredaj. Morda mi uspe tudi do poletja.user posted image

clock-img

28.02.2012, 15:47

clock-img

urshak

pencil-img

385

miška, moja trenutna teža je 106,2, mi prosim popravišuser posted image

clock-img

29.02.2012, 10:23

clock-img

suzy85

pencil-img

3863

Oh, punce, kam ste se skrile! user posted image

Hvala vsem za čestitke! Upam, da se vaše želje uresničijo! user posted image

No, da vam napišem svoja jedilnika za zadnja 2 dni. Mogoče kateri kaj prav pride user posted image
Z: PZ kosmiči, mleko
M: MM sir
K: "makaronovo" meso - brez makaronov user posted image Namesto njih sem dodala cvetačo in korenje
M: palačinka
V: cottage cheese

Z: PZ kruh, Lätta, čaj
M:MM sir, bela kava
K: pica z veliko zelenjave user posted image
M: hrenovka, paradižnik
V: jogurt

_____________________________

Pameten človek ne naredi vseh napak sam. Možnost da tudi drugim. (W. Churchill)

clock-img

29.02.2012, 21:00

clock-img

happy85

pencil-img

213

se toliko dogaja, da ko sedem za računalnik preberem še kaj ste napisale, za kaj odpisat pa prelena... torej še en teden je do 8.3. in upam, da mi uspe - plana se držim delno, ker vadit ponovno nisem mogla.... pade kakšen sprehod in to je to...

arwenko - napadi lakote - pri meni najbolj pomaga, če imam res veliko stvari za delati, da potem pozabim. trenutno pa najbolj pomaga, da ne kupujem sladkarij, ki jih imam jaz rada user posted image tisto z vodo pri meni ne zaleže najbolj, ker mam potem samo še večje želje po hrani...

sem pa ugotovila, da veliko vode res pozitivno vpliva na napihnjenost... Kar ne morem verjeti, ker bi pričakovala, da bom od velike količine vode še bolj napihnjena....

spremljam tole z oblikovanjem tabele,kaj pa če se jo dela v excelu in potem kopira sem?

maychi čestitam za pretečenih 5 km user posted image user posted image user posted image

izkoriščate lepe sončne dneve za preživljanje zunaj? mene je začelo kar malce zvijati, ker bom čez dober mesec šla že nazaj delati, pa sem se sedaj tako razvadila, da sem pogosto na svežem zraku (prej nikoli nisem bila) in prav ne vem kako bom vse skupaj usklajevala... Se kar malo bojim,da me bo zaneslo in bodo potem posledično kg šli gor in ne dol...






clock-img

01.03.2012, 08:32

clock-img

miška17

pencil-img

1195

happy85 hvala bom poskusila.

Najstarejša škratka sta spreminjala nastavitve brez moje vednosti in zdaj ne znasta popraviti. Se ne spolneta vsega kaj sta delala. Jaz pa tudi ne vem kaj popravit in zdaj imam težave z pogovornim oknomuser posted image .

clock-img

01.03.2012, 20:26

clock-img

happy85

pencil-img

213

miška17 ja sta verjetno hotela samo pomagati, da bi ti olajšala delouser posted image težko pa kaj več pomagam, ker nisem ravno ekspert za te stvari... na takle sončen dan se spomnim nate in si predstavljam kako tečeš...

ronja1a
kako pa tebi gre kaj tek?

end1 ste se pozdravili?

pa ostale kam ste se skrile??

drugače pa danes zelo dobre volje, ker se dogajale same lepe stvari... Posledično tudi manj na hrano mislila. Pa kar dobila en nov zagon. Upam da ostane in da bo tudi zdravstveno počutje ostalo tako kot je danes (ko je po dolgem času en tak dan, ko me ni skoraj nič bolelo...).

Hrana se kar dokaj resno držim plana (priznam 100% mi ne bo uspelo - glede tega kar razočarana nad sabo), telovadba pa trebušnjake ukinila, ker so bile bolečine prehude in ne vem, če je to dobro delo zame...

sem pa optimist, da mi do 8.3. uspe priti do 57 in do začetka aprila na 55 kg - in s tem bi postala najsrečnejše bitje na tem svetu... saj vem, ko bom pa ravno prišla na idealno težo, bomo pa začeli razmišljati o novem članuuser posted image user posted image no za naslednjo nosečnost imam pa že plan, da bi bila končna teža tam nekje kot je bila pri prejšni nosečnosti začetna... tako, da bom morala kar paziti... user posted image user posted image sploh ne vem kaj razglabljam o tem, ko pa nov član še ni v planuuser posted image user posted image

suzy85 bile kakšne slabosti? se ti že lušta po kakšni določeni hrani?

clock-img

02.03.2012, 08:48

clock-img

Arwenko

pencil-img

5206

Punce...eno vprašanje. Jaz imam pač navado, da se vsako jutro stehtam, vedno v enakih pogojih, pač neka oblika samokontrole. In opažam, da mi teža zadnji teden zelo, zelo variira. To pomeni tudi do 2kg med posameznimi dnevi. Pa tehtnica ne kaže narobe, večkrat preizkušeno z raznoraznimi drugimi, tako da je to z mojim telesom nekaj. In pol mi je ful čudno, da recimo ko sem se tedensko tehtala, je tak odvisno kateri dan sem zadela (ali tisti ko niha navzdol ali tisti ko niha navzgor). A ima katera takšne izkušnje?

clock-img

02.03.2012, 09:35

clock-img

RAKICA1

pencil-img

1925

Poskusi se kje drugje stehtati, ker meni je moja tudi tako delala, ko sem pa novo kupila sem imela pa kar 3kg več user posted image  nažalost. Drugač se pa jaz tudi vsako jutro in večer pred tušem vagamuser posted image user posted image user posted image user posted image da potem vidim razliko

clock-img

02.03.2012, 14:50

clock-img

ronja1a

pencil-img

362

IZVIRNO SPOROČILO: miška17

IZVIRNO SPOROČILO: KSIA

O, kako ste pridne. user posted image Jaz že dva tedna telovadim, vsak drugi dan z utežmi, ne jem večerij, ampak nad kg sem razočarana. 62 kg, tako da nisem izgubila niti grama user posted image . Mi kar ni jasno, saj res ne jem sladkarij in teh belih stvari, pa še večerjam neuser posted image
No, vsaj plusa ni user posted image



KSIA jaz se dosti gibljem in meni gre zelo postopno in počasi dol kg na dolgi rok in manjšajo se cm. Sem in še pridobivam na mišični masi. Mislim da ti pridobivaš na mišični masi. Potrpežlivo vstrajaj in bo.

Teža mišic je težja od maščobe.Pridobivanje mišične mase se vidi na šiviljskem metru ( vedno manj cm) ter na tehnici (gre bolj počasi dol ali skoraj stojijo kg). Seveda to velja če ješ tako, da počasi hujšaš.

Če lih prav ješ in se gilješ se teža ne spreminja. Minimalna dnevna nihanja in cm se ne spreminjajo.

Če preveč ješ kot porabiš in gibaš pa se ve kam vodi.




Ksia, pri vadbi z utežmi gre bolj za preoblikovanje telesa. Kg gredo bolj dol s kakšno aerobno vadbo. Je pa pri meni tudi tako kot praviš, Miška, da gre počasi. Ampak za zihr. Tehtnica se včasih zelo čudno obnaša, ponavadi po kakem fizičnem naporu imam naslednji dan še celo več kg, nato pa pade po dveh dneh, če normalno ali manj jem.
Meni je najbolj pomagalo to, da sem si dosledno vsak dan zapisovala kaj jem in spremljala težo. Tako sem videla, kako se telo obnaša po določeni hrani in pri gibanju... in postopoma spreminjala jedilnik...
tehtnica gre pri meni malo dol pa malo gor, ampak zdaj po dveh mesecih sem pa opazila razliko na hlačah in tudi partner je opazil, da me je manj...

happy85, kakšne pa imaš težave z želodcem?
moj tek sedaj stoji, sem se namreč nečesa nalezla in dva dni visoka vročina 38,5, počutje čist na podnu, še sedaj, sem trenutno bolj na tem, da preživim z otroci, kot da bi lahko šla tečt... naslednji teden, prej ne bo nič....

Arwenko, glede sladkega priporočam, da prebereš kaj o glikemičnem indeksu in če še nisi imela v rokah knjige Osnovna šola hujšanja


clock-img

02.03.2012, 16:19

clock-img

ronja1a

pencil-img

362

IZVIRNO SPOROČILO: Arwenko

Punce...eno vprašanje. Jaz imam pač navado, da se vsako jutro stehtam, vedno v enakih pogojih, pač neka oblika samokontrole. In opažam, da mi teža zadnji teden zelo, zelo variira. To pomeni tudi do 2kg med posameznimi dnevi. Pa tehtnica ne kaže narobe, večkrat preizkušeno z raznoraznimi drugimi, tako da je to z mojim telesom nekaj. In pol mi je ful čudno, da recimo ko sem se tedensko tehtala, je tak odvisno kateri dan sem zadela (ali tisti ko niha navzdol ali tisti ko niha navzgor). A ima katera takšne izkušnje?



arwenko, isto se men dogaja, včasih po kakšnem zelo športnem dnevu nasledni dan tehtnica poskoči navzgor, potem pa čez dan ali dva pade.... ni toliko važno, kaj ujameš na ponedeljek, ampak, kaj se pokaže po enem mesece, takrat šele vidiš, kakšen je trend...

clock-img

02.03.2012, 18:17

clock-img

end1

pencil-img

1598


IZVIRNO SPOROČILO: happy85

end1 ste se pozdravili?

/quote]
je šlo mimo ja HB, ker v takem vremenu ni za bit notri.

No, jaz sem vsak drug dan aktivna. Skoraj je že prevroče za moj hrib, bo trebe kratke rokave in hlače. Sem imala pa včeraj zvečer napad lakote, kruh, mi je manjkal, pa sladko tudi. Ajoj, kaj bo v ponedeljek, se moram mal bolj prešvicat in pazit.

Tehtam se pa le tedensko, bolj se prepuščam občutku, ker bi sicer nihanje teže slavo vplivali na mojo psiho in bi posledično verjetno še več pojedla. Malo se merim, pa po občutku in obleki.

Alo imejte se, mene čaka služba do jutra, pol pa spanec, ki naj ne bi bil predolg, da grem mal na zrak.

clock-img

03.03.2012, 10:12

clock-img

happy85

pencil-img

213

Arwenko zelo poznana situacija - pa sem v teh letih zamenjala že kar nekaj tehtnic user posted image user posted image ne razumem tega pojava in ga nikoli ne bom...  no ampak na srečo ponavadi meni zjutraj načeloma kar konstanto enako kaže (čeprav bi si večkrat želela, da bi bilo več minusa user posted image )

ronja1a gre za neko vnetje, ki pa se kar noče in noče odstraniti in potem me takoj vse boli... saj vem, da bo treba še dosti narediti na bolj pravilni prehrani, ampak počasi mi gre že na živce. ajej kar vročino si dobila? držim pesti, da čimprej ozdraviš in boš lahko veselo tekala naokrog user posted image

end1 lepo slišati, da si se pozdravila in lahko šla malo ven na sončka. Je pa res se zelo toplo, jaz včeraj čisto iz navade oblekla neko tanjšo bundo in prišla nazaj čisto prešvicana.

Sem pa danes dobila eno brco v rit - sem naročila ene hlače in so danes končno prišle - pa sem očitno malce narobe razumela tiste številke in so mi premajhne. So pa res zelo lepe in zelo dober model tako da bo to dodatna motivacija (sedaj ni bilo v omari nobenih več, ki bi me motivirale...)


clock-img

03.03.2012, 19:57

clock-img

miška17

pencil-img

1195

Kjeste vse ostale?

< Sporočilo je popravil miška17 -- 3.3.2012 20:02:32 >

clock-img

03.03.2012, 20:01

clock-img

miška17

pencil-img

1195

IZVIRNO SPOROČILO: happy85

miška17.... na takle sončen dan se spomnim nate in si predstavljam kako tečeš...




happy85 ta teden je bil res sonček, ampak začetek tedna sem prebolela virozo. Ni bilo hudega, samo 37,3 temperaturo sem imela in izčrpanost. Šele četrtek sem tekla. Danes sem imela za teč, ampak cel dan sem se slabo počutila tako da sem se teku odpovedla.
Sem pa do danes na sončku hodila. Skupno sem prehodila 3 ure in 10 minut.

ronja1a upam da ti je boljše.

arwenko res ni važno kaj pokaže tehnica vsak teden. Pomemno je kaj kaže po 1mesecu.... po 6mesecih....po 1letu..po 2letih...po 3letih..Hujšanje je uspešno ko pride do pozitivnih sprememb. Dalj časa ko vstrajaš v pozitivnih sprememah bolj trajni so uspehi hujšanja. Bolj se zakoreninijo spremembe. Ja to je bistvo hujšanja na dolgi rok.


< Sporočilo je popravil miška17 -- 3.3.2012 20:15:23 >

clock-img

04.03.2012, 07:17

clock-img

KSIA

pencil-img

108

Miška 17 hvala ti za pojasnilo. Bom vztrajala, čeprav ni fajn gledati na tehtnico, ki stoji na istem mestuuser posted image .

Drugače pa je bil včeraj kar grešni dan, bi temu lahko rekla. Tašča je pekla miške in seveda sem jih cel dan po malem hrustala user posted image . No, danes pa bo že bolje.
Imam pa tudi jaz motivacijio. Kolegica si je kupila ene ful hude Replayeve kavbojke, ki so ji prevelike, meni pa preozke. Če izgubim ene 4 kg, bodo ravno pravšnje user posted image . Tako da akcija user posted image
Moje današnji jedilnik:
zajtrk PZ kosmiči z jogurtom
kosilo: juha, sardelice in solata
večerja: verjetno kak jogurt

Lepo bodite!.

clock-img

04.03.2012, 07:43

clock-img

morje10

pencil-img

186

Ko govorite o tehtnici: a katera ve, kaj pomenijo še št. o vodi in maščobi. A ima katera kakšno tabelo?
ko se tehtam, se mi pokažejo te cifre in ne vem, kaj pomenijo.
Hvala za pomoč.

clock-img

04.03.2012, 08:34

clock-img

ronja1a

pencil-img

362

happy85, upam, da se ti bo porihtalo to z želodcem; jaz tut moram skoz pazit na prehrano, kar hitro občutim želodec, če ne mirkam ...

miška17, jaz sem sedaj bolje, nas je pa vse to čist zdelalo in mislim, da bo še mal trajalo, da pridem čisto k sebi. sumim, da je bila gripa, ker me še sedaj vse boli in se mi kar vrti, če kaj malega postorim

dieta je ta teden na počitku... včeraj sem imela za zajtrk med na kruhu :-) tega se nisem spomnila že nekaj let :-) popila pa ogromno sadnega šejka iz pomaranč in banan

morje10, glede tehtnice, pri meni je tako, da mi kaže kg, potem pa v procentih v telesu maščobo, vodo in mišice, mi je pa tudi precej nerazumljivo, zakaj tudi te številke tako nihajo

o tem, kaj pomeni imaš nekaj na tem linku
http://anze.info/merjenje-odstotka-mascobe-v-telesu.html



< Sporočilo je popravil ronja1a -- 4.3.2012 8:35:23 >

clock-img

04.03.2012, 16:24

clock-img

miška17

pencil-img

1195




TABELA

Ime: Tedensko: Skupaj: Začetna: Želena: Trenutna:
miška17 -0,4kg -2,5kg 79,9kg 68kg 77,4kg
malabiba30 -0,0kg -0,5kg 62,5kg 60kg 62,0kg
urshak +1,4kg -1,4kg 107,6kg 80kg 106,2kg
Lorna4 -0,5kg -3,0kg 80,0kg 70kg 77,0kg
suzy85 +0,1kg -4,1kg 94,0kg 75kg 89,9kg
sramežljiva -0,4kg -0,3kg 67,4kg 65kg 67,1kg
tinkolina -0,5kg -2,7kg 93,5kg 80kg 90,8kg
S* -1,3kg -6,4kg 93,5kg 80kg 87,1kg
yenny -0,7kg -4,0kg 81,3kg 70kg 77,3kg
Neža7 -0,3kg +0,1kg 84,4kg 70kg 84,5kg
Lineb -0,3kg -6,1kg 85,5kg 70kg 79,4kg
polita57 -0,3kg -1,5kg 75,0kg 65kg 73,5kg
bambixxx -0,7kg -3,6kg 69,9kg 65kg 66,3kg
maychi +0,2kg -0,3kg 73,1kg 68kg 72,8kg
ronja1a -1,7kg -3,5kg 55,3kg 50kg 51,8kg
ana ana -1,7kg -3,2kg 62,0kg 55kg 58,8kg
Brinčika -0,6kg -1,2kg 75,0kg 70kg 73,8kg
RAKICA1 +2,2kg +1,1kg 72,0kg 65kg 73,1kg
HuAnita -1,4kg -2,2kg 63,0kg 58kg 60,8kg
morje10 -0,3kg -2,0kg 64,7kg 57kg 62,7kg
Savanna -0,3kg +0,3kg 70,0kg 60kg 70,3kg
taly -0,0kg -2,2kg 62,5kg 57kg 60,3kg
Arwenko 0,0kg 0,0kg 106,1kg 75kg 106,1kg
28.2.2012:
KSIA -0,0kg -0,5kg 62,5kg 57kg 62,0kg
end1 -0,4kg -1,8kg 78kg 68kg 76,2kg
happy85 -0,8kg -1,5kg 59,5kg 55kg 58,0kg



Niso javili kg, ponedeljek 27.2.2012:
1.teden
*sweety* -0,5kg -1,7kg 69,0kg 60kg 67,3kg
Julija08 +0,8kg -3,5kg 87,0kg 75kg 83,5kg
sesil -0,0kg -0,5kg 78,5kg 70kg 78,0kg
sunny2 +2,5kg -3,6kg 95,7kg 80kg 92,1kg
tarinca -2,0kg -4,5kg 90,0kg 60,0kg 85,5kg
Rožica* -0,7kg -5,5kg 79,3kg 68kg 73,8kg


2.teden:
pikaro -0,0kg -1,1kg 61,6kg 55kg 60,5kg
ajiluj -0,5kg -0,0kg 69,0kg 60kg 69,0kg


NASLEDNJE TEHTANJE:ponedeljek,5.3.2012


Če sem napisala ponesreči kak podatek napačno v tabelo, me opozorite in bom popravila.

Iz tabele bo izbrisana vsaka, ki ne bo javila kg 3 ponedeljke zaporedoma.

Ve, ki ste izbrisane, pa ste vedno dobrodošle , če se odločite vrniti med nas.



[/quote]

clock-img

05.03.2012, 06:41

clock-img

ronja1a

pencil-img

362

Moji rezultati po tednu čajčkov, pomaranč, medu, piškotov in skutnega štrudla,
skratka, to ni rezultat diete, ampak viroze ali gripe.... pismu, se ne spomnim, kdaj bi me na zadnje ujel tak hud virus (razen trebušni)

ronja1a  -1,2kg  -4,7kg  55,3kg  50kg  50,6kg

clock-img

05.03.2012, 07:03

clock-img

Lorna4

pencil-img

178

hej user posted image
evo mene, imam tamalo spet bolno, pa se med tednom nisem uspela nič javit. no tehtnica spet kaže -0,5 kg, sem očitno ujela eno pravo varjanto in gre vsak teden 0,5 kg dol, ni ne vem kaj, ampak je pa.. torej smo sedaj na 76,5 user posted image

clock-img

05.03.2012, 07:22

clock-img

RAKICA1

pencil-img

1925

Dobro jutro evo in ponovno je tukaj ponedeljek čas za vaganje , meni je danes zjutraj pokazalo 71,30kguser posted image user posted image user posted image user posted image tako da sem zadovoljna ker sem vikend grešilauser posted image user posted image user posted image user posted image sedaj pa je nov teden in ponovno lepo pridna morem bitiuser posted image user posted image user posted image , Čestitke vsem za izgubljene kguser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

clock-img

05.03.2012, 07:33

clock-img

Savanna

pencil-img

16

Dobro jutro vsem.

Juhej tokrat -0,9. Sicer gre vsa zasluga trebušni gripi, ampak vseeno, številka je lepa. No zdaj sem vsaj pod začetno težo in upam, da bo šlo tako tudi naprej, pa brez kakšnih viroz. Torej 69,4kg.

En lep sončen dan vam želim!

_____________________________

Savanna

clock-img

05.03.2012, 07:44

clock-img

morje10

pencil-img

186

Še moja teža: 62 kg, torej - 0,7 kg. Počasi in sigurno. user posted image
Čestitke vsem.user posted image user posted image user posted image user posted image

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem