cookie-img

Spletno mesto uporablja piškotke

za zagotavljanje spletne storitve, analizo uporabe, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih brez piškotov ne bi mogli nuditi. Z nadaljnjo uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.

writing-img

RE: hujšanje na dolgi rok 2012

  
clock-img

08.02.2012, 17:33

clock-img

ronja1a

pencil-img

362

IZVIRNO SPOROČILO: bambixxx

punce, ki omenjate Montija, jaz ga lahko samo pohvalim. v zadnjem letu sem s takim načinom prehranjevanja shujšala 20 kg in sem trdno odločena, da tokrat res trajno.



bambixxx, kapo dol user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

clock-img

08.02.2012, 17:36

clock-img

suzy85

pencil-img

3863

Hej!

Danes se postim po luni, pa me že malo matra. Se pozna, da se je ščip začel včeraj zvečer in da danes nisem nič jedla. Zadnjič, ko se je zalčel zjutraj, sem lahko še zajtrkovala in ni bilo take krize. Danes pa me že muči... Pa če sem že tako dolgo zdržala, bom še teh par urc.

Smo šle zjutraj z mami in sestro na 1,5 urni sprehod pri -15. Brrrr je blo kar mrzlo, ampak se prav fino zagreješ, ko hodiš. user posted image

bambixx user posted image user posted image user posted image za -kg! lahko še meni pošlješ tabelce in ostale stvari? knjige ne potrebujem, jo imam. na suzanakovse@gmail.com Hvala!

Grem zdaj še kak film pogledat, da bo čas prej minil user posted image

< Sporočilo je popravil suzy85 -- 8.2.2012 17:38:27 >


_____________________________

Pameten človek ne naredi vseh napak sam. Možnost da tudi drugim. (W. Churchill)

clock-img

08.02.2012, 17:57

clock-img

happy85

pencil-img

213

pikaro mogoče pa je trenutno ravno tisto obdobje, ko teža stoji, kljub pravilnemu prehranjevanju in bo potem kar naenkrat se pokazal rezultat. Ravno zato je meni všeč to javljanje, ker sem ravno ob tem spoznala, da tudi če teža par tednov stoji, ne pomeni, da je že za obupati. Bo lahko pa naslednji teden že boljše. Telo preizkuša tvojo voljo in bodi dovolj močna in se ne vdaj!!

ronja1a ja v tistem članku našla kar nekaj svojih izgovorov user posted image bi bilo potrebno večkrat kaj takega prebrati, ker ti to kar da misliti.

Rožica* čestitam za uspešno opravljen vodni danuser posted image user posted image user posted image torej pred tabo še dva? mislim, da mi je enkrat že ena svetovala s suhim sadjem, pa sem kar pozabila - no bom ob naslednjem napadu sladkosnedosti poskusila (za novo leto dobila kar nekaj suhega sadja).

miška17 kot vedno največji motivator za gibanje. Si te kar predstavljam kako vsa zadekana kljubuješ nemogočim vremenskim razmeram user posted image




clock-img

08.02.2012, 18:29

clock-img

ajiluj

pencil-img

52

Moj jedilnik danes
z-kosmiči z mlekom
k-hrenovka paradižnikova solata
m-jogurt
v-naravno pečen file vitkega soma,zelenjava solata

Ker že skoz vem da absolutno premalo pijem sem si na mobilniku nastavla aplikacijo ki me opozarja na pitje vode,celi dan sem že pridna in tankam posledično pa sem vsake pol ure na veceju.No ja vse za zdravje in izgubo kilogramov!user posted image

clock-img

08.02.2012, 20:07

clock-img

neika

pencil-img

270

še jaz se javim...nisem pisala, ker sem imela vmes neke izpade. Kot sem pisala, sem imela en teden terensko delo, prehrana obup, prebava še slabša. Vzela sem se v roke, hudičevo dobro premislila, kako naj speljem tole hujšanje s težavami z žolčem...po večini hrane mi je bilo slabo, po svežem sadju itak, od samih beljakovin, se pravi sirov, jajc, mesa, se mi je že obračalo. In sem od petka poskusno na prehrani, ki mi leži. Je kot neka kombinacija montija in ločevalne. Sadja ne jem, namesto sadja pojem papriko ali paradižnik, ali jogurt. Med obroki pa ločujem - ali meso in zelenjava, ali pa Oh iz zelenjava.

danes zjutraj je bilo 77,2 - skupno v teh dneh - 0,3 kg. S tem, da je bilo vmes že čez 78.

čaka me UZ žolča, in najverjetneje operacija, kar za sabo potegne strogo žolčno dieto.

ugotovila sem, kar so mi Miška17, Sesil in Bambixxx že dolgo polagale na srce - lahko bom več pojedla, če se bom več gibala. In v dneh, ko migam, teža hitreje pada.

nikakor mi še ni uspelo prebiti magične meje 75 kg, pa se mučim od oktobra. A ne obupam.

Miška, če ti ni odveč, prosim, vpiši rezultat. Bom bolj pridna z javljanjem.user posted image

clock-img

08.02.2012, 20:24

clock-img

tinkolina

pencil-img

28

Katere pa ste tukaj že čisto od samega začetka? A ste s to akcijo začele v letu 2011 ali že prej? A lahko mogoče opišete kakšni so bli vaši začetki glede hujšanja in kaj ste se naučile, katere "metode" se vam zdijo najboljše oz. katere ste poskusile in bile z njimi zadovoljne? In koliko kg ste izgubile? Kako se vam je spremenilo samo počutje in kako ste se počutile v svoji koži prej in kako zdaj? Da nam ostalim date malo vzpodbude za tiste "težke" dni, ko ti je hladilnik najboljši prijatelj user posted image

clock-img

08.02.2012, 20:37

clock-img

neika

pencil-img

270

jaz sem začela z rundo 2011 na začetku. Prve par mesecev je šlo le minimalno dol, hujšala sem s south beach. Nasplošno, če bi prebrala moje poste, bi videla, da sem imela hude težave z zniževanjem teže, navkljub strogi dieti. Moja začetna teža je bila 78 kg. Celo leto sem bolj kot ne vzdrževala težo, a vseeno sem do konca septembra prilezla do malo čez 80 kg na 160 cm.

Z začetkom oktobra sem ponovno strogo prijela, izbrala visokobeljakovinsko dieto, a zopet v treh mesecih ni bilo omembe vrednega rezultata, zato sem spustila bremze med novoletnimi prazniki...

v 2012 sem začela z 78,9 kg, in do danes prilezla na 77,2. Se pravi v mesecu in še malo samo kila in pol. Ne delam si utvar, grehi so vmes, a nikakor ne kapitalni, in nekatere bi z mojo prehrano shujšale 10 kil zlahka. Dala sem si cilj do poletja s šestko spredaj, to je dosegljivo. Brez miganja seveda ne bo šlo. Kila na mesec je zame realno stanje, in nič več. Pa še to zgleda ne vsak mesec.

vsekakor bolj migam, in takoj, ko bo mogoče, začnem s trinajstedenskim programom teka.

clock-img

09.02.2012, 12:10

clock-img

bambixxx

pencil-img

4017

IZVIRNO SPOROČILO: tinkolina

Hvala bambixxx! A ti si se te diete točno držala? A zdaj se še vedno držiš tega ali si samo spremenila prehranjevalne navade?


ne, nisem se tako strogo držala. prve 3 mesece sem res čisto izločila belo moko in sladkor, pa krompirja sem ne na veliko izogibala. recimo korenje in koruzo sem normalno jedla, pa ima visok GI. tako, da si malo po sebi prilagodiš, kaj ti paše. Še vedno se držim, da jem čim manj bele moke (pz kruh in pz testenine) in sladkorja. ostalo že vse normalno jem. user posted image  

clock-img

09.02.2012, 12:11

clock-img

bambixxx

pencil-img

4017

IZVIRNO SPOROČILO: suzy85

bambixx user posted image user posted image user posted image za -kg! lahko še meni pošlješ tabelce in ostale stvari? knjige ne potrebujem, jo imam. na suzanakovse@gmail.com Hvala!


ti pošljem čez vikend, ko bom doma user posted image

clock-img

09.02.2012, 12:20

clock-img

Lorna4

pencil-img

178

punce mene pa zanima kje največ kupujte pz kruh, testenine ipd.? pa kaj je še takega kar si privoščite, dobrega pa da naj bi vam kljub vsemu pomagalo pri hujšanju? meni občasno zmanjkuje idej user posted image

clock-img

09.02.2012, 12:33

clock-img

yenny

pencil-img

415

Jaz sem kruh kar črtala iz seznama živil!
Ni šlo drugače,ga imam tako rada,da se mu ne morem upreti in potem se še bolj smilim sama sebi,če štejem tiste drobtnice,ki bi jih lahko pojedla.
Namesto kruha pojem kakšen rižev vafelj,če nič drugega ima manj kalorij-v okusu pa ni primerjave!user posted image
Jaz se z viškom kg ubadam že celo življenje,čeprav,kaj bi dala če bi imela sedaj toliko kg kot v srednji šoli,pa sem že takrat spadala med okrogle!user posted image
Prvič pa hujšam na tak način,da sem v bistvu uvedla več manjših obrokov in da seveda zraven še pazim kaj takrat pojem.user posted image
Do sedaj sem imela vedno diete-čim manj obrokov in čim manj hrane.
Sem pa premišljevala-zakaj hujšate?
Zaradi sebe,zdravja,zaradi okolice?user posted image
V službi so okrog mene vse ženske obsedene s prehranjevanjem,kalorijami ipd.
Če te vidijo s čokolado ali čim drugim greha vrednim jih skoraj kap.user posted image
Zakaj te ljudje dojemajo drugače če imaš nekaj kg manj oz.več?Mislim na okolico,ne na domače?
A sem zakomplicirala?user posted image

clock-img

09.02.2012, 12:39

clock-img

Lorna4

pencil-img

178

jaz hujšam v prvi vrstvi zarad sebe, ker se mi zdi greh, da sem se po nosečnosti zredila več kot med nosečnostjo-samo v tistem letu, ko sem bila doma z user posted image
prej pa nisem bila nikoli močna, sicer tud suhica ne, ampak tko no, lih pravšnja user posted image

predvsem se pa nisem več dobro počutila, skos me je matrala utrujenost, ki je minila odkar se vsaj trikrat tedensko redno zmigam za eno urco. pa vidim da nisem več tko agilna, ko se s tamalo igram, prehitro energije zmanjka, pa počasi se začenjajo problemi v trgovini, ko ti hlače niso več prav, itd.
drugače pa so mi bolj všeč punce, z oblinami, kot tiste, ki so presuhe,seveda pa more biti vse v mejah normale. sama bi rada spet nosila oblačila številke 38/40, manj niti ne želim imeti, ker se mi zdi da sem se takrat najboljše počutila in zato bi rada spet dosegla ta cilj, predvsem pa ga zadržala.
sprememba pa bo pozitivna za vse, ker si zdaj res več časa vzamem za kuho, kuham veliko več zelenjave in vsega in je tako bolj zdravo za vse skupaj user posted image

clock-img

09.02.2012, 14:28

clock-img

happy85

pencil-img

213

hujšam zato, ker se v telesu ne počutim dobro - ker če se želim bolj lepo obleči, nikakor ne najdem nekaj v čemer bi izgledala dobro. Ampak glede na to, da imam trenutno manj kg kot pred začetkom nosečnosti, pa še vedno nič ne stoji lepo, bo verjetno potrebno začeti delati na preoblikovanju in ne toliko na hujšanju.

Hujšati sem začela že v srednji šoli, ko je bil to enostavno hit, in je vse motilo, ko sem kar naprej jedla sladkarije in sendviče - in sem padla v začaran krog, da sem se začela sekirat kaj pojem in posledično bila še bolj lačna - tudi jaz bi bila zelo vesela, če bi imela nekoč toliko kg kot takrat, ko sem začela prvič hujšati (54kg).

Kg so postopoma šli navzgor tako da nase nikoli nisem gledala kot na bolj okroglo ampak čisto povprečno - in potem sem zanosila in ko sem stopila na tehtnico preden sem šla v porodno in izvedela, da imam 83 kg, me je skoraj kap (sem namreč v tednu pred porodom imela še 80 kg...). In tista tolažba, da gre že ob porodu kar nekaj dol, je pri meni padla v vodo - domov sem se vrnila z 76 kg. Kar je bilo 8 kg več kot pred nosečnostjo. In potem je do 67 šlo kar lepo dol, nato pa sem se pridružila še temu forumu za spodbudo.

Verjetno je najbolj pomagalo to, da sem nehala piti kavo z mlekom in sokove. Sem med dojenjem namreč kar dosti "omejila" svoj jedilnik in ugotovila, da mi dejansko nekatere reči ne denejo dobro...

Ko se pa pozdravim pa začnem počasi poleg sprehodov še s počepi, trebušnjaki...

clock-img

09.02.2012, 15:38

clock-img

Julija08

pencil-img

1299

IZVIRNO SPOROČILO: bambixxx

Lorna4 in tinkolina imata na mailu user posted image



Jaz bi tudi imela to knjigo, prosimuser posted image user posted image

na mail: gvandreja@gmail.com

Hvala

clock-img

10.02.2012, 09:41

clock-img

sesil

pencil-img

3017

jaz pa stagniram, ta teden sploh nisem na volji za neki hujšat...ta mraz me ubija, ker ne morem na kolo, teči je tudi problem, ker me lahko odnese...no, vsaj kg stojijo tam kjer so, hvala bogu da ne gredo v višave. mah, čakam na boljše čase, pa ne me narobe razumet, nisem odnehalauser posted image

clock-img

10.02.2012, 12:25

clock-img

end1

pencil-img

1598

Po 1o dneh sem se spet pošteno spotila, sicer s hojo, ampak hitro zelo, občutek fantastičen, mi je žal da nisem šla že par dni prej. Sem pa hodila, ker imam občutek, da bi me pri teku ta burja kar odpihnila. Velika površina pa touser posted image .

clock-img

10.02.2012, 14:15

clock-img

bambixxx

pencil-img

4017

IZVIRNO SPOROČILO: Julija08

IZVIRNO SPOROČILO: bambixxx

Lorna4 in tinkolina imata na mailu user posted image



Jaz bi tudi imela to knjigo, prosimuser posted image user posted image

na mail: gvandreja@gmail.com

Hvala


vse, ki ste mi pisale, imate knjigo in tabelce na mailu user posted image

clock-img

10.02.2012, 15:26

clock-img

happy85

pencil-img

213

sesil dokler stojijo si še vedno na dobri poti user posted image ko boš pripravljena pa veselo v bojuser posted image user posted image

end1user posted image user posted image kapo dol, da si se v tem vremenu podala v akcijo :) jaz že par dni samo skozi okno gledam user posted image

clock-img

10.02.2012, 16:38

clock-img

end1

pencil-img

1598


IZVIRNO SPOROČILO: happy85

end1user posted image user posted image kapo dol, da si se v tem vremenu podala v akcijo :) jaz že par dni samo skozi okno gledam user posted image



hvala, hvala! Res se zdaj dobro počutim, ker sem šla, me je prav matralo in sem rekla dost ega, mraz gor pa dol, obleko gor in ven.

Upam, da bo kmalu sonce, toplo, čakam pomlad.

clock-img

10.02.2012, 17:21

clock-img

end1

pencil-img

1598


IZVIRNO SPOROČILO: bambixxx

vse, ki ste mi pisale, imate knjigo in tabelce na mailu user posted image



hvalauser posted image user posted image user posted image

clock-img

10.02.2012, 17:36

clock-img

ajiluj

pencil-img

52

Lorna4 jaz kruh kupim kjer pač pride najraje pa mam sosedovo polnozrnato korenino.Tudi meni skoz zmankuje idej kaj sploh pojesti,ker hočem da mi je dobro kljub dijeti.Danes sem jedla
z.musli zjogurtom navadnim
k.rižota
v.polnozrnati kruh pa skuta
pa še kako jabolko kasneje ker sem bolj nočna ptica hodim pozno spat pol pa od večerje ki jo imam pred 18 uro znova postanem lačna.Kaj ve si sladkate kave to je na žalost moja šibka točka ampak tega pa enostavno ne dam.user posted image

clock-img

11.02.2012, 17:05

clock-img

ronja1a

pencil-img

362

clock-img

11.02.2012, 18:16

clock-img

Mimona29

pencil-img

187

Evo, se vam pridruzujem!

clock-img

11.02.2012, 22:39

clock-img

ana ana

pencil-img

111

Hej hej,
evo mene, kilograme javljam kar danes, ker me potem 3 dni ni. Upam da velja. Teža je enaka ko prejšnji teden 59, 4.

Se kr malo bojim teh toplic, ko se ne morem zadržati ko so same dobrote....user posted image user posted image user posted image

Lorna4 jaz kruha nisem črtala, res pa je da jem večinoma pirin kruh ki si ga spečem sama. Večina uporabljam pirino moko, tudi testenine kupim take.

A  je katera zdržala luno?

No grem zdaj, ko moram jutri hitro vstat, pa malo me skrbi kako bo na cesti. Lepo tehtanje v ponedeljek user posted image .


clock-img

12.02.2012, 09:34

clock-img

bambixxx

pencil-img

4017

jutro,

jaz tudi javljam težo danes, ker jutri nimam možnosti.

Moji podatki za ta teden:
bambixxx   -0,7kg   -4,1kg   69,9kg   65kg   65,8kg

Še en teden bolnišnične hrane in upam, da bom dosegla cilj user posted image . Čestitke vsem že vnaprej, ker vem da ste bile pridne in bo ogrooomno minusov jutri user posted image .

Zadnji članki

article-img

DARILNI PAKETI

article-img

Vsak mesec podarjamo bogata darila nosečkam, družinam z novorojenčki, malčki in otroki, parom, ki si želijo otroka in ženskam, ki bi se razvajale.

Klikni in izberi svoj darilni paket!

Darilni paketi - Prijava Nosečka
Darilni paketi - Prijava Novorojenček, dojenček
Darilni paketi - Malček (od 1 do 3 let)
Darilni
Darilni paketi - Želiva si otroka
Darilni paketi - Ženska sem